Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

ja takze dopisuje swojego chłopa w tabelcę ;) nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ . .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ...........03.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl..........synek.....................03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. . ..........03.05.2013 8avis7..................1.................synek....... ..............05.05.2013 jodyna..................?...................synek...... ... .........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ .............08.05.2013. Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?.........................1 0 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. .... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. . .........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka..................1..............synek.......... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................synek.......... ..........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1.........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27............synek........... . .........20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1............ ..............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn........ ..............22.05.2013 Martyna89..............0..................synek.......... .........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ............24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .. .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. .............29.05.2013 ja akurat cieszylam sie ze sylwka spedzilam w doku bo mialam jeszcze do wyboru biala sale w szpitalu. Znowu tam wyladowalam w pierwszy dzien swiat i pewnie gdyby nie sylwek zabawilabym tam jeszcze dzien czy dwa. niestety nie ominie mnie kolejny szpital ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups rozjechala sie troche nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ . .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ...........03.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl..........synek.....................03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. . ..........03.05.2013 8avis7..................1.................synek....... ..............05.05.2013 jodyna..................?...................synek...... ... .........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ .............08.05.2013. Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?.........................1 0 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. .... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. . .........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka..................1..............synek.......... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................synek.......... ..........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1.........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27............synek........... . .........20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1............ ..............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn........ ..............22.05.2013 Martyna89..............0..................synek.......... .........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ............24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .. .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. .............29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ . .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0.................córka............. ...........03.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl..........synek.....................03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. . ..........03.05.2013 8avis7..................1.................synek....... ..............05.05.2013 jodyna..................?...................synek...... ... .........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ .............08.05.2013. Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?.........................1 0 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. .... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. . .........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka..................1..............synek.......... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................synek.......... ..........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1.........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27............synek........... . .........20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1............ ..............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn........ ..............22.05.2013 Martyna89..............0..................synek.......... .........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ............24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .. .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. .............29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wpadłam na chwilke, ja po usg połowkowym :) dzidziuś naszczescie zdrowy, lekarz wszystko dokładnie pomierzył i wszystko w normie, raczej bedzie synek chociaz to jeszcze nic pewnego bo odwrócił sie pupcią, dziewczyny ile Wasze maluchy wazyły w 22 tyg? bo mój maluch 500gram lekarz mówił ze troche duzo ale to nic złego nie oznacza, mi tez sie wydaje ze troche duzo jak na ten tydzien, w sumie w niedziele zaczne 23 tydzien, a jeszcze mam do Was pytanko jak to jest bo zapytałam lekarza ile cm ma maluszek to lekarz powiedział ze teraz dziecko jest duze i usg nie zmierzy ile ma cm a wiem ze niektóre z Was pisały ile mierza ich maluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka, moj w 19t2d wazyl 345g i lekarz mowil, ze to duzo. Dlugoscicfaktycznie tez mie podawal,ctylko inne elementy mierzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith ja własnie tez nie wiem ile maluszek mierzy, najwazniejsze było dla mnie zeby wszystkie pomiary były w normie, troche sie denerwowałam jak lekarz mierzył głowke, kregosłup i sprawdzał wszystkie narzady ale odetchnełam troche jak usłyszalam ze wszsytko w normie. A co do wagi to myslałam ze dzidzia bedzie mniej wazyła niz powinna bo ze mnie taka chudzina a okazalo sie ze wazy wiecej niz powinna, kurcze pół kg to juz sporo :) mam nadzieje, ze to nic złego, chociaz pytałam lekarza i powiedział ze to nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dostalismy opis usg na 3 czy 4 kartki a4 :-) tam jest masa pomiarow i wszelkie statystyki z odchyleniami i wykresami. Zaden jednak nie jest dlugoscia crl. Zmierzone sa obwody brzucha, glowy. Kosc udowa, jakies przeplywy plucne, czynnosci serca, ilosc wod itd. Przy kazdym wymiarze mamy podana srednia statystyczna oraz faktyczny wiek danego narzadu wg usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
ja podobnie jak Wy nie miałam podanej ogólnej długości dziecka tylko właśnie wagę, długość kości udowej, obwód główki i inne wartości. ale widocznie tak się robi w tym wieku dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie pocieszyłyscie bo myslałam ze tylko ja nie wiem ile mój maluch mierzy, ja tez mam dołaczona karteczke do opisu usg i tam sa wszystki pomiary tak jak piszecie obwód brzucha, głowy itd. Widocznie na tym etapie nie mozna zmierzyc ile dzidzia ma cm, a pytam bo jakis czas temu dziewczyny pisały ile maja ich maluszki cm dlatego myslalam ze tylko ja nie wiem ;) Lilith może nasze maluszki przystopują troche z waga i jakos sie ona wyrówna do porodu i nie urodzimy takich kolosków ;) u mnie termin porodu przesunał sie juz z 12 maja na 8 maja. Ja zdecydowałam sie na usg 3d/4d na poczatku byłam srednio nastawiona bo troche to kosztuje ale stwierdzilismy z mezem ze chcemy miec chociaz jedna pamiatke z ciazy w postaci filmiku i kilku zdjęć bo przy takim zwykłym usg nie dostaje nawet zdjęcia czy filmiku jak niektóre dziewczyny pisały ze przy kazdym usg lekarz nagrywa krótki filmik i pozniej moga podziwiac swojego szkraba :) to pewnie zalezy od usg a lekarz do którego chodze nie dysponuje takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
ja za każdym razem gdy mam robione usg przez mojego ginekologa - tzn na razie w 6, 12 i 20 tygodniu dostawałam zdjęcia i płytkę z całym badaniem. Ale też wybieram się na usg 4d choć do miejsca w którym je wykonują cudem jest się dodzwonić więc chyba pójdę na 3d. Czy któraś z Was była na usg 3d lub 4d? Jak wrażenia? Warto poświęcić pieniążki na tego rodzaju badanie? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My robiliśmy usg 3d/4d. Jeśli ci zależy na pamiątce, to pamiątka fajna, bo wartości diagnostycznej takie usg nie ma praktycznie żadnej. U nas mała zasłaniała buzię rączką i zdjęcia z nagraniem wyszły takie sobie ;) Co do długości ciałka, to jasne, że można teraz podać wymiar. O ile dobrze pamiętam, tj. 7krotność długości kości udowej, od mniej więcej 20go tygodnia długości crl od pupki do głowy dziecka się nie podaje, bo jest za długie i mierzy się to inaczej :) Moja dzidzia ważyła podobnie co Wasza i lekarz nie mówił nic, że dużo, raczej, że w normie. Dobrych snów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela2013
Czy to już czas na zakupy odzieży ciążowej? U mnie bielizna już do wymiany. W poszukiwaniu nowej odwiedziłam www.sklep.brzuchatki.pl Fajna oferta w rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna - co to 4w1? Bo na stronie producenta widzę tylko 3w1,chyba że nie potrafię się doszukać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczny czy u Was termin porodu od OM zgadza sie z terminem z usg? bo u mnie według OM 12 maja a według usg 8 maja czyli 4 dni wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
z ciążowych ubrań mam na razie tylko spodnie choc chyba juz czas na bieliznę . . . co do daty porody u mnie też jest malutka rozbieżność - z OM - 21 maja, z USG - 18 maja :) Już kiedy nieważne byle w miarę sprawnie to poszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To 4 to chodzi o baze do samochodu,roznie pisza na roznych stronach sklepow,wiec generalnie to 3w1 a ta baza to w niektorych sklepach traktowana jest jako 4;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My szukamy kompaktowego, który składa się do małych rozmiarów, ma pompowane koła (muszę wdrapać go do windy po schodach i pokonać 3 pary ciężkich drzwi przed windą), no i jest w miarę lekki. Też najchętniej 4w1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha :) dzięki :) ja jednak za firmą TAKO jestem - troszkę niższa cena i koła pompowane :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie osobiscie tez na niego nie stac,ale licze na pomoc dziadkow;) tako tez jest ok,tylko opinie na temat wagi tego wozka sa takie same czyli ze jest ciezki. Mamy tez dosc maly bagaznik wiec potrzebuje takiego wozka ktory sie w nim zmiesci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:0 ktoras z was pisala ze 7krotnosc kosci udowej to waga dziecka tak?? moj fl w 22 tc mial 35 co sie w normie miesci ale z waga mi wychodzilo 245:o jak to liczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juwelka - rozbieżności w datach zawsze są...to tak jak z data porodu - tylko ok 4% dzieci rodzi się w wyznaczonym przez lekarza terminie, ok 7% dzieci to wcześniaki, pozostałe dzieci to urodzone w terminie, między 38-42tc. Czyli tak naprawdę tfafienie w termin wyznaczony przez gin jest małoprawdopodobny, no chyba że macie zaplanowaną cesarkę. Dziewczyny obawiają się że długie Weekendy w maju...bez obaw, nie wiadomo kiedy dokładnie na każdą z nas przyjdzie pora a na dyżurach zawsze ktoś musi być. Co do wózeczków to ja zdecydowałam się na takie 2w1 z tego względu że w kompletach 3w1 czy 4w1 foteliki nie sa najlepsze (w tych tanich zestawach szczególnie) wychodza co prawda tanio i niby maja atesty ale dotycza one tylko bezpieczeństwa materiałów z którego fotelik został wykonany. Nieliczne tylko maja atesty bezpieczenstwa (to jak zachowa się fotelik w czasie wypadku) bo wypadaja w nich nie najlepiej. Zwracajcie dziewczyny uwagę na atesty bezpieczeństwa a nie tylko cenę i design. Dlatego kupuję oddzielnie konkretny fotelik samochodowy z podstawką. Ja kupuję wózeczek na kołach piankowych - są dużo lżejsze i super do wielkiego miasta, mieszkam w domu więc nie będę musiała targać wózka po schodach. Koleżanka ma wózek na pompowanych kołach i narzeka, że jest ciężki i już 2 razy tej zimy przebiła dętkę. Plusem jest to że pompowane lepiej amortyzują (choć to też zależy od marki wózka). Oglądajcie wózki na necie, porównujcie parametry ale nie zamawiajcie bez obejżenia w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli tak jest jak dziewczyny pisza ze wielkosc dziecka to 7krotnosc kosci udowej to mój maluszek ma kosc 3,5cm razy 7? to miałby juz 24,5cm nie wiem czy dobrze to licze. Dziewczyny a ja jestem w 21tygodniu 5 dniu a według usg wychodzi 22tydzien1dzien to oznacza ze dziecko jest wieksze o 3 dni? kurcze nie zapytałam i to lekarza a nastepna wizyta dopiero w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 2,3 trym dzieci rosną we własnym tempie, ważne by w granicach normy i narządy były ok. A to że jest starsze wg usg niz z terminu ostatniej om to lepiej niz gdyby mialo byc za male :) ja nawet nie znam dl kosci udowej, wazne bylo dla mnie ze lekarz powiedzial ze wszystko w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - mój lekarz powiedział, że jak dziecko jest większe niż powinno być i np. wychodzi Ci termin na usg o 3 dni szybciej to nie ma czym się przejmować, zwyczajnie dobrze rośnie i jest w porządku. Jakby się termin wydłużał to znaczyłoby, że coś jest nie tak. Co do wózka, to już sama nie wiem. Podobał mi się tako,ale teraz znowu zasugerowałam się wagą wózka, bo jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam, bo mieszkamy w domku, ale nie wiem czy się nie przeprowadzimy do miasta - wtedy to już 2gie piętro by było..Co do wielkości po złożeniu, to wszystkie chyba są praktycznie takie same, różnica zazwyczaj to 3-4 cm. A jak już jest naprawdę kompaktowy to i gondolka mniejsza i węższe siedzonko w spacerówce... Ech... Nie ma lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka dokladnie było to 21 i 2 dni ... aha czyli to dlugość wychodzi bo własnie ani mi go nie mierzyli ani nie wazyli a zastanawiam sie czy wszystko ok z wagą i probowalam jakos sama to wyliczyc;p u mnie te parametry wygladały tak: HC(obwód główki)- 182 AC(obwód brzuszka)- 160 FL(dł. kości udowej) - 35 generalnie wszystko w normie wiec i waga tez chyba ok?? a najgorsze jest to ze nie podali mi AFI co mnie najbardziej interesuje:o bo teraz bede sie zamartwiac czy z wodami wszystko ok czy czasem sie nie powtorzy historia z poprzedniej ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×