Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

koper odpada, bo podobno może wywołać jakieś ruchy jelit a to może wywołać skurcze właśnie :/ ja normalnie to brałam jak nie byłam w ciązy a teraz lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis7....na wzdęcia espumisan możesz...on się nie wchłania tylko działa w samych jelitach...w ciąży można:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to naprawde nie mam pojecia :( a ja jeszcze mam pytanie, jak twardnieje wam brzuch to caly jest twardy? czy tez tylko podbrzusze? bo mi nieraz twardenieje po jednej stronie a wtedy nie jestem pewna czy to maluszka sie nie wypiela czy tez moze tak byc ze polowa podbrzusza twarda a druga miekka. sorki jak zagmatwalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o fajnie :) bo nie miałam ulotki właśnie :D mi cały brzuszek twardnieje - podbrzusze i po bokach, troche jakby zakwasy to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do nospy to ja tez ja brałam w pierwszej ciązy:) w sumie to cudowny lek rozkurczowy przynosił mi ulge:) teraz na szczescie jak narazie jej nie potrzebuje ale chyba się w nią zaopatrze tez razie w:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nospe biore z zalecenia gin 3 razy dziennie. Tak mi dawali w szpitalu i kazali kontynuowac. Czasami nie biore jednej bo nie potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Widzę że rozgorzał temat twardnienia brzucha. ja mam bezbolesne skurcze kilkadziesiąt razy na dobe. W poprzedniej ciąży było tak samo- urodziłam o terminie a poród trwał 16 godzin. Wtedy lekarze panikowali na te skurcze i wciąż dawali leki. Teraz chodze do takiego gin który uważa że to jest jak najbardziej fizjologiczne a nie patologiczne. Ja czuje trwardnienia od 12 tygodnia- np. jak jestem podniecona ale teraz i całkiem bez powodu gdy leże.. Mi się wydaje że zawsze mamy takie skurcze tylko jak macica jest malutka to tego nie czuć a jak w ciąży rośnie to zaczyna być to coraz mocniej odczuwalne. Wierzcie mi ja rodziłam i skurcze które doprowadzaja do skracania szyjki i rozwieraniasię, sa nie do porównania. Kazdy decyduje za siebie ale ja osobiscie jestem przeciwnikiem brania leków na wszelki wypadek. Oczywiście jeśli jest realny problem wtedy tak. Pozdrawoam i zabieram się za porządki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejechałam się wczoraj do szpitala w sprawie tych twardnień i bardzo dobrze. Trochę się uspokoiłam i jestem gotowa na swieta a tak bym się zamartwiała. Zrobili mi ktg (chociaż coś tam lekarka bąkała że przed 24tc wyłapie ono bicie serduszka i jakieś mega skurcze, lagodnych nie wychwyci bo za mloda ciaza), sprawdzili szyjkę i podłączyli kroplówkę z magnezem. Wypuścili mnie z taką instrukcją: magnez 2razy na dobę i co najmniej 2,5l wody dziennie. Podobno twardnienie macicy wiąże się z gospodarką elektrolitową którą zaburza niedostateczna ilość płynu w organiźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę - fajnie, że wszystko w porządku :) ja dzisiaj odebrałam wyniki badania moczu i żadnego śladu białka już nie mam, więc kamień spadł mi z serca, bo bardzo się bałam :) maluszek dzisiaj spokojniejszy, ale ból pleców i problemy ze snem zostały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avis - No ja niestety białko mam cały czas. Ciągle zbliżoną ilość więc. Od samego początku ciąży. Wczoraj nawet założyli mi cewnik żeby pobrać mocz. Stanu zapalnego nie mam więc nic z tym nie robią bo i co tu robić. Mam dużo pić co 2 tyg posiew i ansliza moczu do końca ciąży. Oby nie było gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) widze ze przygotowania do swiat ida pelna para:) taka cisza dzisiaj:) ja wlasnie zaczełam od gotowania bigosu,reszta zakupów juz tez zrobiona i prezenty pokupywane:) moj maluszek dzis cichutki ale sporo sie ruszam wiec pewnie spi a i jakis bol mnie po prawej stronie zlapal:o pewnie znowu przegielam i sie przeforsowałam:o a tak po za tym korzystajac z okazji chcialabym wszystkim Wam zyczyc zdrowych i wesolych swiat oraz szczesliwego nowego roku:) zdrowych maluszków dobrego samopoczucia i szczesliwego rozwiazania:) oraz aby nadchodzacy rok był lepszy lub jeszcze lepszy niz ten:))):***🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) widze, ze wszystkie zajete przygotowaniami do Świąt i na forum nastała cisza :) Nikola ja tez dzisiaj robiłam bigos, jutro jeszcze kilka rzeczy mam do zrobienia bo na Wigilie idziemy do teściów ale i tak zawsze cos przygotowuje w domu :) mój maluch dzisiaj od rana tez był spokojny, ale jak jestesmy w ruchu to sobie smacznie śpią pewnie :) teraz zaczął troche rozrabiać jak zwykle pod wieczór, kurcze mnie tez codziennie łapie taki ból jak pisałam w pachwinie takie kłucie przechodzi po chwili ale ten ból coraz czesciej sie powtarza, musze zapytac o to lekarza w styczniu na wizycie. Wesołych, zdrowych spokojnych Świat dla wszystkich przyszłych mamusiek :) W następne Świeta nasze maluszki bedą juz po drugiej stronie brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych i Spokojnych Świąt Dziewczyny. Obyście wypoczęły po wielkich Świątecznych przygotowaniach w gronie rodziny. Klauddynka69 dziękuję za rady, na pewno skorzystam:) Jak na razie męczy mnie inny problem. Dostałam bóli krocza, jakby mi się miednica rozchodziła. Ból promieniuje na uda. Do tego nadal boli mnie brzuch . Jakby mnie ciągnęło i kuło. Martwię się tym cały czas, ciężko mi czasami chodzić. Jak siedzę albo leżę to jest ok. Dzwoniłam do mojej Ginekolog i zaleciała mi magnez 3 razy dziennie i w razie nasilenia bólu od razu do niej dzwonić ponownie. Eeeh ja chyba spokojnych Świąt nie będę miała. Dobrze, że Dzidziuś kopie mamusie regularnie wtedy zapominam o wszystkim i cieszę się moim Maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, radosnych swiat, abym nasze brzuszki rosly zdrowo, nie tylko od jedzenia :-) Ale smacznego jedzenia tez Wam zycze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech się spełnią świąteczne życzenia, te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale. Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku, niech się spełnią w Nowym Roku! Wesołych Swiat :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych Świat Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2013.....Życzę Wszystkim mamusia obecnym i przyszłym oraz szczęśliwego rozwiązania i zdrowych maluszkow ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) jak tam wam swieta mijaja? u mnie juz po swietach maż już w dzis do pracy musial isc...wczoraj leniwy dzien byl ale przyjemny:) a moj synuś dostał takiego powera ze kopie jak ta lala:d wczoraj to az usnąć nie mogłam:p no i niestety kregoslup się odzywa:o szczególnie jak leże albo dłuzej postoje eech starosc nie radosc hehe;) miłego dzionaska;);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zalamalam, przez 2 tyg nie mialam baterii w wadze, w poniedzialek tata wsadzil i szok. 66 kg juz waze, czyli 2.5kg juz przytylam a dopiero zaczynam 20 tc dzisiaj. Z wyrzutow sumienia pojezdzilam na rowerku stacjonarnym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-mari- 2,5 kilo to niewiele. Teraz to dopiero zacznie się jazda. ja jestem w 23tyg a od 20tygodnia moje ciało bardzo się zmieniło. W 3 tyg.! My święta spędzamy w domu bo mój starszy syn po wigili się rozchorował. Wczoraj miał ponnad 39 ale naszczęście dziś juz ok. Mi kilogramy nie przeszkadzaja jesli ida w brzuszek gożej że mi chyba wszystko idzie w biust. Jest ciężki, bolący i zdecydowanie za duży jak do mojej figury. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Swięta, Święta i po Świętach :) ja z nowu sie rozchorowałam, dzisiaj juz jest lepiej ale pierwszy i drugi dzien Świąt z łóżka wstac nie mogłam, ostatnio ciągle cos łapie jakies choróbska :( Nikola moje maleństwo w brzuszku od dwóch dni tez niezle rozrabia, kopie tak mocno ze wczoraj az sie przestraszylam po przez kilka minut ciągle kopał z małymi przerwami :) ja mam 3 stycznia usg i juz sie nie moge doczekac bo moze w koncu dowiem sie kto tam baraszkuje w brzuchu :) Lilith to faktycznie mało przytyłaś ja mam juz na plusie 6,5kg i waga ciagle idzie w góre z czego jestem zadowolona bo przyda mi sie kilka albo nawet kilkanascie kilogramów :) Zaczyna mi sie robic już cięzko bo brzuszek mam dosyć duzy i wszystkie ciuchy juz sa za małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już tez mam troche kg n plusie:) jak wazylam się w niedziele to miałam 6 kg na plusie a teraz jeszcze sie nie wazylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oef, chyba moze btlam objedzona w swieta, bo dzis rano waga 65.5kg, zreszta, nie wiem wlasciwie jak liczyc te wage, bo przeciez schudlam na poczatku ciazy 2.6kg... Jak Wy liczycie wage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe tam, Dziewczyny, ja już prawie 6 kg nabrałam i nabieram wciąż dziecię mnie kopie, uda mi się trzęsą, cycki ciężko wiszą, brzuch się wypina, tyłek rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
lilith - liczysz normalnie od wagi startowej:) chudnięcie w pierwszych miesiącach jest normalnie, ja też początkowo spadłam z wagi, przed swiętami byłam 2kg do przodu, teraz boje się wejśc na wagę po świętach;):D Ja sie bardziej dołuję tym, że pomału nie mam co załozyc na siebie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki:) A ja wcześniej zamiast przytyć 4 kg mniej:(:(A to 18 tydzień....wieczorkiem wejdę na wagę...może coś ruszyło...:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. My dzis po polowkowym. 19t2d, a dziecko wg usg wyglada na 20t2d. Moje chlopie oczywiscie cale w skowronkach, ale ja jestem zalamana, bo idziemy na 4.5kg. Margines bledu wynosi 10%, wiec bedzie albo maly slon 4 kilogramowy, albo slon wiekszy czyli pod 5kg. Tragedia, bo to oznacza, ze moge zapomniec o sn. I tak zle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnośnie porodu po cc....
mam pytanie do mamymłodego. Jestem w podobnej syuacji jak Ty tzn urodziłam w grudniu 2011, a kolejne dziecko będę rodzić w maju 2013. Jestem po cc i jak dobrze zrozumiałam Ty też rok temu miałaś cc. Jestem bardzo ciekawa czy po tak krótkim czasie od porodu będę mogła rodzić naturalnie. Czy pytałaś może o to swojego lekarza? Co było przyczyną cc u Ciebie? U mnie złe ułożenie płodu... z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:):)U mnie przyczyną cięcia było małowodzie , twierdzili ,że przy małej ilości wód jak poród się przedłuzy dziecko może się udusić i hypotrofia płodu czyli niska masa .....no więc cięli....oba podejrzenia się nie potowredzily , bo wód było full a mały ważył w 38 tyg. 3250 g więc jakiś wychudzony nie był:)...no ale cięli:(:(:( Niestety powiedzieli mi ,że w grę wchodzi tylko cięcie teraz...:(*:(:(też pytałam nammiętnie.....za krótki ponoć okres od cięcia poprzedniego i grozi w trakcie porodu pęknięciem macicy....:(:(:( Ale miło wiedzieć że ktoś ma takie daty jak ja porodów:)I jak radzisz sobie z brzusiem i dzidziem>????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie Moja ciotka rodziła i to po 30 r.ż sn pierwsza dziewczyna 8 lat temu, 60 cm i waga coś ponad 5 kg druga 6 lat temu, również sn 62 cm i też ponad 5 kg. Nie wiem jak to zrobiła ale do tej pory nie potrafię sobie tego wyobrazić no ale da się jakoś, no i to nie konkretna baba tylko kobieta normalnej postury, bez nadwagi itp raczej nie szeroka w biodrach. Mi się wydaje, że moja mała też może być duża...bo na ostatnich dwóch usg ciągle była cięższa niż podają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×