Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Maggi jeśli dobrze sie czujesz i wszystko jest wporzadku to napewno nie zaszkodzisz dzidzi , pytałam lekarza jak to jest z ta jazda samochodem i powiedział ze mogę spokojnie jechać tylko zaopatrzyć sie w te specjalne rajstopy ( poprawiają krążenie ) i co 2/3 godziny postój i mały spacerek po parkingu:) u nas te postoje znacznie częstsze ze względu na mój pecherz :) ja będę trochę krócej jechać tak ok 8 godz przy tej pogodzie jeśli oczywiście nie będzie korków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa ja myślałam ze będzie synek :) a mam córeczkę , ale mimo to nie poczułam nawet jakiegoś malutkiego rozczarowania :) jestem bardzo szczęśliwa :) najważniejsze zdrowko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie powiem malutkie rozczarowanie bylo/// bo ja juz chlopca jednego mam.. a zawsze chcialam miec dwie dziewczynki ... ale sama czulam to ze bedzie chlopak wiec przywyklam do tej mysli ...grunt wlasnie ze zdrowe ze wszystko ok i mam nadzieje ze ak bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest chyba wiecej chlopcow niz dziewczynek czy mi sie zdaje?:) ja dzis jade jeszcze dwa prezenty kupic i jakis papier swiateczny czy torebki na spakowanie tego. Wczoraj troche posprzatalam i tak mnie zaczely te moje biodra bolec juz na wieczor ze mialam problem z krzesla wstac:/ a o chodzeniu to nie bylo mowy. Dzis juz lepiej-jeszcze ich nie czuje:) Ja tez o 22to jestem juz wyrypana na maksa i padam na twarz i zasypiam w chwile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja Wam zazdroszcze tego snu...dziś zasnełam ok 1 a o 6 już nie spałam, więc jedne leki poźniej poczekałam chwile coś przekąsiłam i drugie leki no i sie kładę bo co robić i tak doleże do 9-10 i wstaje. Odkąd jestem w ciązy to w sumie może z 2 tygodnie miałam takie że kładłam sie o 22 zasypiałam wstawałam rano i było super. Teraz to nie moge zasnąć a jak już zasnę to za godzinę sie budzę i leże i czekam na sen i tak 2-3 razy w nocy nie wspominając już o łazience....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka - mam to samo :/ u mnie jest tak, że o 22 już mi się chce spać, więc się kładę. potem w nocy budzę się kilka razy, dzisiaj było 5.Chyba kupię sobie takiego rogala do spania, może to mi pomoże - totalnie nie potrafię się ułożyć. Jak nie leżę to źle :| wcześniej tego problemu nie było, wszystko zaczęło się od kiedy pojawił się brzuszek. Dzisiaj mój synek obudził się razem ze mną i kopie od rana. Niestety jeszcze na zewnątrz nic nie czuć, więc mąż tylko się biedaczek dopytuje czy kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tego rogala 190 cm cała możesz sie obkręcić i faktycznie pomaga żeby się jako tako ułożyć ale w spaniu nie pomaga :) Ale macie fajnie że już czujecie swoich rozrabiaków ja zaczełam dopiero 17 tydzień więc musze jeszcze poczekać na pierwsze ruchy maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dzisiaj nieprzytomna :/ a jakiego masz rogala - z jakiej firmy? bo ja chyba pójdę dziś na poszukiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś miałam sprzatać....ale z racji tego, że mój przyszły małżonek musiał iść dziś do pracy sama za sprzatanie się nie biore. Zaraz pomyślicie że jestem jakaś bałaganiara ja ogólnie mam w domu czysto tylko od małego moja mama mnie uczyła, że na świeta to trzeba tak porządnie sprzątnąć... nie wiem po co mnie tego uczyła bo teraz się nie moge tego ogarnąć a mam co ogarniać bo mam duzy dom i naprawdę jak trzeba to wszystko ogarnąć to żałuje że nie mieszkam w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane ja tez chodze dosc wczesnie spac co zawsze bylam nocny marek. tez z tymi pozycjami w czasie snu czlowiek sie nawierci ale duzo pomaga mi tez rogal mam ten duzy i z jednej strony mozna sobie glowe ulozyc srodek na brzuch, miedzy kolana a koncowka na stopy :) piszecie o twardych brzuchach, ja ost kilka dni troche poszalalam w domu ze sprzataniem bo super sie czulam a od wczoraj czuje twardawy brzuch. lykam magnez ale nie wiem co jeszcze moge zrobic czy tez wziasc? u nas tez nie ma pewnosci co bedzie, prawdopodobnie dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też chciałam taki jak Ty masz kropeczka ale w sumie zamówiłam tamten i nie wiem dlaczego, zaczełam sie sugerować tym, że jest bardziej elastyczny i mozna go bardziej wyginać, ale przede mna jeszcze 5 miesiecy więc zdąrze sobie kupić odpowiedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ogóle jak was czytam to wy już kupujecie ciuszki, macie wybranie wózki i łóżeczka...a ja kompletnie nic...Narazie tylko wiem że musze zrobić remont na wiosnę żeby przygotować pokój dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Panie, Ja także jestem po połówkowym. Dzidzia zdrowa, wszystkie organy prawidłowe:D Młode waży już 300 gram. Niestety nadal nie wiemy Kto w brzuszku siedzi. Więc zakupy zostawiamy do czasu aż maluszek się ujawni. Ostatnio brzuszek mnie pobolewa, jakbym ostro ćwiczyła i miała zakwasy. Czasami czuję ból po bokach. Mam nadzieję że to tylko rosnąca macica bo Pani Gin powiedziała, że wszystko jest w porządku. Mam tylko jeść więcej mięsa;) W nocy też mi się ciężko ułożyć. Mam poduszkę dla ciężarnych ale i tak ją wyrzucam przez sen, zwijam kołdrę i wkładam między nogi. Zdarza mi się że budzę się na brzuchu:O Dziewczyny możecie coś poradzić na tkliwość sutków? Nawet ich dotknąć nie mogę, są takie wrażliwe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, ja jeszcze nic nie mam. mam narazie jakąś paczkę ciuszków po moim malutkim kuzynie, ale nawet ich nie widziałam jeszcze. coś już wybieraliśmy, ale postanowiliśmy, że kupujemy po naszym połówkowym czyli 8mego stycznia :) a remont też nas czeka - musimy z garażu zrobić pokój dla małego, więc też nie lada zabawa, nie mówiąc o malowaniu całego mieszkania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Ja póki co - odpukać :) nie mam problemów ze spaniem, nie licząc tego że kilka razy w nocy wstaję na siku i napić się (bo mnie strasznie suszy) w ciągu dnia też bardzo dużo piję. Śpię z poduszką między nogami (tak żeby nie były złączone) i jest ok. Jak byłam na zakupach w sklepie z odzieżą ciążową to widziałam te rogale ale wówczas byłam w 3 mies i nie za bardzo rozumiałam idei spania z nim więc nie brałam. Póki co poduszka sprawdza się świetnie. Nie wysówa się i nie wypada. Generalnie zasypiam na lewym boku i tak śpię, nie przewracam się w nocy. Mój synuś kopie coraz mocniej aż mi brzuch podskakuje (dosłownie unosi się w tym miejscu) :) moj mąż zawsze mówi: jak bedzie kopac to mnie wolaj :) Wyraźnie czuć ruchy przez brzuszek. Mały jest szczególnie aktywny po południu, późnym wieczorem i nad ranem budzi się ze mną. Wreszcie jestem świadoma swojego dziecka. Miałam zacząć kompletować wyprawkę po połówkowym ale jakoś jak dotąd nie było czasu, myślę że po nowym roku rozkręcę się na dobre. Pozdrawiam Dzisiaj przejadę się na szpital. Niepokoją mnie te twardnienia brzucha ostatnio no i mam od dwóch dni skurcze przepowiadające 2-3 na dzień. Teoretycznie mogą się one zdarzać po 20tc ale niepokoją mnie. Poproszę o zrobienie ktg i ocenę szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik mnie tez szczypały sutki i gin kazala mi smarowac oliwka albo jakimś kremem z apteki wiec pani z apteki poleciła mi maść z zaji i mi narazie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Witajcie dziewczynki :) dawno mnie nie było, ale ogarnęłam już te wszystkie strony. Miałam się pochwalić wizytą którą miałam tydz. temu w piątek. W ogóle to myślałam że będę mieć te badanie połówkowe a ja miałam już drugie badanie prenatalne. Wszystko jest dobrze, na początku sprawdził moje łożysko i był bardzo zadowolony że tak się podniosło :) Nadal mam uważać na siebie, nie przemęczać się i zakaz współżycia ale lekarz powiedział że jest już bardzo dobrze i wraz ze wzrostem macicy łożysko będzie szlo dalej do góry. Wcześniej sugerował cesarkę, a teraz powiedział że jak tak dalej pójdzie to raczej będę normalnie rodzić. Sama nie wiem co lepsze, chyba mniej się boje porodu niż tego rozcinania brzucha, operacji i dłuższego dochodzenia do siebie. A z drugiej strony czy sama sobie poradzę... Pytałam też o te moje niepokojąco nisko wyczuwalne ruchy ale lekarz powiedział ze wszystko jest dobrze, dziecko nie jest za nisko i nie raz tak się ułoży. Przestałam o tym myśleć, schizować się i jakoś już tego nie czuje. No a Niunia nasza zdrowa i ślicznie nam machała rączką :) widzieliśmy nawet obraz w 3D ale tak jak pisałyście, nie raz to taki potworek wychodzi, lepiej już widać na normalnym USG :) Jaka ja już jestem szczęśliwa, będę miała moją malutką córusie :) Wyprawki jeszcze nie robimy, moze zaczne od nowego roku coś kupować, z resztom dużo rzeczy mam dostać. Ostatnio staliśmy jak zaczarowani z mężem oglądając te malutkie śliczne ciuszki, normalnie takie dwa rogale stały i uśmiech nam z twarzy nie schodził :) Co do lenistwa to mnie też opętało, a jak porobię chwilkę coś to brakuje mi sił i zaraz muszę sobie zrobić przerwę. Po schodach też ciężko mi się wspinać. A co do świąt to tez dużo nie robię bo w wigilię jedziemy do teściowej, w pierwszy dzień świąt do mojej rodzinki i tylko drugi dzień będziemy u siebie. Eh.. w końcu muszę się za coś wziąć :) Nikola gratuluje synusia i wszystkim innym poznania wymarzonych płci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem czy ktoras z Was nie pisała o tym jakis czas temu ale wczoraj złapał mnie silny ból w pachwinie taki promieniujący ból, kłucie prawego boku siegajacy az do pachwiny i spojenia łonowego przy wstawaniu chodzeniu boli strasznie, takie uczucie jakby cos sie naciągało, kurcze dopiero co latałam po lekarzach i teraz z nowu cos mnie boli :( czytałam ze to moga byc rozciagajace sie więzadła ale chyba przy wiezadłach ból powinien ustąpic, miała tak któras z Was? martwie sie zeby to nie było cos z nerkami. Dzisiaj z nowu sie to powtórzyło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik128 moim zdaniem ze względu na skład najlepszy jest Avent więc ten na pewno kupię i to na dniach bo też zaczynają boleć i szczypać i Maltan bo ma lekkie działanie znieczulające. 1. http://www.e-zikoapteka.pl/product/details/hi giena-i-opatrunki/avent-krem-nawilzajacy-brodawki-sutkowe-30 ml.html (na allegro po ok 22 zł) lanolina, aloes, olejek kokosowy 2. http://www.aptekapodgryfem.pl/pl/p/medela/med ela-purelan-100-krem-na-brodawki-37-g czysta lanolina 3. http://www.domzdrowia.pl/38140,maltan-30-masc -do-pielegnacji-brodawek-sutkowych-40-ml.html działanie lekko znieczulające i hamujące rozwój bakterii 4. http://www.aptekacosmedica.pl/lansinoh-lanoli na---10-g-o_l_1433.html czysta lanolina 5. http://www.ziaja-sklep.pl/index.php?p220,lano -masc-mamma-mia-ziajka czysta lanolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja dzisiaj rano miałam bardzo podobny ból do tego który opisalas , już drugi raz coś takiego czułam nie mogłam ani chodzi ani nawet stać , ale po 10 minutach wszystko przeszło i cały dzień czułam sie bardzo dobrze:) a u ciebie to długo trwało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola mnie ten ból złapał wczoraj wieczorem jak połozylam sie spac to przeszlo i dzisiaj po południu z nowu takie silne klucie w pachwinie wziełam no spe troche przeszło ale i tak dalej pobolewa, kurcze nie mam pojecia od czego to :( ten ból idzie az od pleców, cały prawy bok mnie boli :( cholera ciągle cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juwelka - ja miałam takie kłucie w pachwinie i to promieniowało do brzucha - tego dnia miałam bardzo silny stres a wieczorem mi się tak porobiło. w tym strachu następnego dnia rano pojechałam do szpitala i zrobili mi usg i szyjki i brzuszka i wszystko było ok. ginmi powiedziała, że to może być efekt stresu, albo poprostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności i to tylko rozciąganie wiązadeł. powiedziała, że powinnam wziąć na coś takiego no-spę albo buscopan. już mi się to nie powtórzyło więcej. teraz mam tylko bóle w plecach i takie ból jak "rwa kulszowa" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka- ja swojego czasu mialam podobny bol. bolalo mnie po prawej stronie podbrzusza po prawej stronie a promieniowalo az na biodro i posladek, na szczescie przeszlo. ja mysle, ze wtedy to mialam jakis ucisk na nerw/rwe i stad to. pare razy nasmarowalam amolem biodro i moze to tez pomoglo nie wiem. dziewczyny czy no -spe mozna brac jak nic nie boli tylko czuc te twardnienia i niezaleznie od tygodnia w kt jest sie w ciazy?? caly dzien ten brzuch co troche robi sie twardy ale tylko w podbrzuszu i sama nie wiem czy moge ot tak wziasc sobie no- spe? jestem w 19 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka - mi gin mówiła, że no-spa to takie lekarstwo, które kobieta w ciąży powinna mieć zawsze przy sobie i jak twardnieje brzuch, albo jest jakieś napięcie mięśni to powinnam wziąć, bo to nie służy ani mnie ani dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka..mi lekarka pozwalała brać no-spe w razie skurczów czy bóli....wiadomo , nie 4 razy dziennie ale co jakiś czas można spokojnie brać...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie :) a powiedzcie mi, czy na jakieś problemy z jelitami coś można wziąć? mam straszne wzdęcia od rana :/ i nie wiem czy coś mogę zrobić z tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis, mamamlodego- dzieki za odp.:) w takim razie jak nie przejdzie mi lykne sobie no -spe. a na wzdecia nie mam pojecia szczerze mowiac czy mozna brac cos. generalnie w ciazy czesto sa i wzdecia, zatwardzenia bo "ciasniej" sie robi jelitom. moze chociaz zaparz sobie koperku. dzieciom daje sie na kolki i wzdecia herbatke koperkowa wiec moze to chociaz troche przyniesie ulgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×