Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

czekam na wiosnę: nie ma sprawy :) Napisz jaki fotelik Ty kupujesz. Ja na początku chciałam Cybex Aton 2, ale nie dołączają do żadnych zestawów z interesującymi nas wózkami, a osobno kupować to i to wyszło za drogo. I tak fotelik z bazą wychodzi prawie tys. zł.... A na jaki wózek z piankowymi kołami się zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie Przy pierwszej ciazy przytylam aze 19 kg, wzrost 164, naprawde mialam duzy brzuszek:) Ja mialam porod wywolywany, chodzilam do lekarza ordynatora bardzo znanego i dobrego szpitala, ale przez zaniebanie lekarza czy nie wiem co rodzialm naturalnie, a to bylo bardzo niebezpieczne jak sie okazuje. Kiedy masz nastepna wizytke, ja 05.02 to sobie znowu porownamy:) Zycze milej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
hej :) Jeśłi chodzi o upławy to ja też troszkę się przestraszyłam, bo miała ich ostatnio wiecej, ale już się unormwało, choć i tak teraz bez wkładek raczej nie chodze :) Skurcze miałam w okolicach świąt - twardniał mi brzuch i miałm jeden tylko dość mocny. Od tamtego czasu wiecej odpoczywam i już mi się unormowało. Ja teraz wizytę mam 9.01 czyli w środę. Zazwyczaj mam je co 3-4 tyg. Teraz biorę już L4 do pracy, więc średnio co 4 tyg. W kwestii fotelików i wózków na razie nie mogę się wypowiedzieć, bo jeszcze nic nie upatrzyłam. Może już o tym pisałyscie, ale mam pyt: czy którejś z was leci już siara z piersi? Jeśli tak to w którym tyg się zaczeło i czy macie tego dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) a ja juz przytyłam 8 kg ale chociaz lepiej teraz wygladam a nie taki patyczak:p ja tez czasami mam wiecej tych upławów ale nic innego nie pokojacego sie nie dzieje wiec chyba tak muusi byc...zreszta w ciazy tej wydzieliny jest wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytylam 5-6kg dziewczyny pracujace, od kiedy idziecie na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
u mnie 21 tydzień, przytyłam 5 kg mam aktualna wagę gdyż dziś byłam u położnej :) co do zwolnienia ja jestem na nim od 10 tygodnia ciąży. Planowałam pracować tak długo jak sił mi starczy ale pewnego dnia idąc korytarzem zostałam popchnięta przez mieszkańca, upadłam- pracuje z niepełnosprawnymi intelektualnie. Na drugi dzień nie pojawiłam juz się w pracy, poszłam na zwolnienie z czystej obawy o ciąże i pełnym zrozumieniem dyrektorstwa:) u mnie w pracy normalnym jest że kobiety idą bardzo szybko na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Ja jak się dowiedziałam o ciąży to też chciałam pracować jak najdłużej. W okolicach świąt kierowniczka sama zaproponowała, zebym poszła na l4, bo pracuje w drogerii , a wiadomo w święta jest bardzo duży ruch. Więc najpierw poszłam na urlop, a później na zwolnienie. Teraz akurat będzie mi się kończyć, ale raczej będę już ciągnąć dalej, bo raz, że jeszcze studiuje, dwa cały czas remontujemy dom, a trzy to wcale to nie jest taka lekka praca (cały czas coś się robi nawet jak nie ma ruchu). Dziewczyny ja w sumie nawet nie zapytałam czy mogę się do was dołączyć? :) Bo widzę, że tu już tyle stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja jutro mam wizytę plus połówkowe... Trzymajcie kciuki, mam nadzieję że coś przybrałam bo ostatnio schudłam kg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy :) Ja mam termin na 25 maja :) jestem w 21 tc i chętnie dołączę do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) ja właśnie skończyłam urlop , wczoraj wróciliśmy z polski , dzisiaj byłam u lekarza i od jutra mam zwolnienie :) z dzidzia wszystko wporzadku ale maz mnie namówił na l4 , żebym sobie odpoczywala i spokojnie czekała na malenstwo i nawet sie cieszę z tej decyzji , pomału cieżko było mi wysiedziec tyle godzin :) Trochę sie obawialam dzisiejszej wizyty , w Polsce byłam przeziębiona , dostałam jakieś dziwne uczelnie ale na szczęście wszystko jest w porządku , malutka nadal rośnie ma 29 cm i 650 g , mieści sie w normie i lekarz zapewnia ze wszystko jest bardzo dobrze , chyba będzie bardzo duża :) Z wózkami i łóżeczkami tylko namieszalam sobie w głowie , tyle tego oglądałam ze już sama nie wiem na co sie zdecydować :( Bardzo sie cieszę ze u was tez wszystko w porządku , aż miło czytać :) pozdrawiam was bardzo serdecznie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina pewnie ze mozesz do nas doloczyc:) mamamlodego to trzymam kciuki:) napewno bedzie wszystko git:) a ja 16 mam wizyte z połozna...i chyba za jakies 5 tyg kolejne usg to bedzie 30 tc i to dopiero bedzie nerwowka:o oby sie tylko znowu nie okazalo ze mam mało wody:o a tak po za tym to sie czuje bardzo dobrze moje dziecie brzuchu raz ma ciche dni raz kopie tak ze az brzuch mi skacze:) nawet przez sweter widac:) a jutro 25 tydz bedzie juz nam lecial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola jak napisalas o tych mocnych kopniaczkach :) przypomniała mi sie nasza wyprawa do kina , na reklamach które są naprawdę głośne moje dziecko dostało szału , tak sie strasznie wiercila ze musiałam wyjść i wrócić dopiero po reklamach , aż miałam wyrzuty sumienia ze narazilam dziecko na taki stres, byłam pewna ze sie po prostu wystraszyla :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKola a miałaś małowodzie stwierdzone??? Bo ja miałam w poprzedniej ciąży właśnie a na cc się okazało że wód aż za dużo było:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Dzięki :D Niespodzianka 29, a ty w którym tyg jesteś? Ja jutro dokładnie skończe 22 tydz. Ciekawa jestem jak u mnie maleństwo urosło przez ostatnie 3 tyg. A czy któraś w was ma żylaki? Ja już wcześniej miałam, ale małe - genetycznie po mamie. Teraz mam coraz wieksze. Gin przepisał mi leki i kazał kupić rajstopy przeciwżylakowe. Ciekawa jestem czy któraś z Was ma i co na nie stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nisespodzianka no wlasnie maluchy reaguja na sliny halas:D moze nie tyle ze sie stresuja tak bardzo ale nie podoba im sie to:D mamamłodego w 30 tc miałam stwerdzone maloodzie (cos ok 72mm cm??) plus niska mase płodu nie wiadomo czemu ale wod mi ubywało z tyg na tydzien ale jak zaczelam pic wiecej to troche ich poziom sie podniusł w 38 tc podejrzenie hipotrofi jak sszlam do porodu niby wg usg nie było wód juz wcale...potem mialam badanie( cos metalowego mi wkladali) aby zbadac stan wody i sie okazalo ze sa przejzyste czyli sa jednak...wiec sama nie wiem juz...ale malowodzie mialam napewno bo byl i maly brzuch i 2 lkarzy to stwierdzilo mam tylko nadzieje ze teraz to sie nie powtorzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKOLA...aha, no ja leżałam w klinice nawet i tez stwierdzili małowodzie plus hypotrofie....ale wszystko się ine potwierdziło przy cc.....bo mały ważył 3250 w 38 tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina ja jestem w 23 tygodniu :) tez mam jakieś tam małe zylaki ale nic na nie nie biorę tzn żadnych leków , mam nosić rajstopy te uciskowe , narazie jakoś szczególnie sie nie powiększyły , a u ciebie jest tak zle ze musisz brać tabletki ? Dziewczyny robilyscie polowkowe usg w 3d ? ja na to dzisiejsze zdjęcie nie mogłam sie napatrzec :) maz sie śmiał ze spokojnie nada sie do paszportu , takie wyraźne :)no cudo normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina i Viccca witajcie :) Niespodzianka, ja robiłam połówkowe, pomiędzy 19 a 20 tyg. i dzidzia miała jeszcze mało tłuszczyku, dlatego wyszła na twarzy troszkę "zassana". Ja przytyłam dotychczas 7 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u mnie tez maluszek ma dni spokojniejsze np. dzisiaj kiedy mało co sie rusza a przez ostatnie 3dni kopał jak szalony :) Ja tez mam żylaki ale nie biore zadnych leków, bardziej takie fioletowe pajączki zaczeły mi wychodzic na nodze a zylaki raczej sie nie powiekszaja. Niespodzianka to faktycznie duza Twoja dzidzia a ja myslałam ze moja jest duza w 22 tyg miała 500g i 24,5cm. Ja wczoraj zaczełam 23tydzien ale ten czas leci :) juz połowa za nami. Ja jade 24stycznia na usg 3d/4d i mam nadzieje, ze dzidzia nie odrówci sie pupcia i bedziemy mieli chociaz kilka zdjec i filmik. Niespodzianka a ile trwa takie usg? miałas tylko 3d czy 4 d tez? i czy lekarz przy takim usg 3d tez wykonuje wszystkie pomiary dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamlodego a no widzisz moja sie urodzila z waga 2400 ale wszystko bylo ok stwierdzili ze taka nasza uroda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIkola a jak Ci przybierała na wadze??? Dorównała pózniej jakoś??? Bo mój to taka drobinka ze aż strach:(No ale też stawiają na genetykę, mój mąż niski , ja niska i chuda zawsze byłam w szkole najmniejsza i nie chciałam jeść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No duża duża ta moja dzidzia :) Juwelka ja mam na każdej wizycie usg 3d albo 4d bo nie wiem dokładnie które to jest :) a pomiary robi zawsze na tym normalnym . Wczesniej te zdjęcia tez były fajne ale dzisiaj byłam w szoku :) ciało jeszcze takie szczuplutkie , ale ta buzka to coś pięknego :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No duża duża ta moja dzidzia :) Juwelka ja mam na każdej wizycie usg 3d albo 4d bo nie wiem dokładnie które to jest :) a pomiary robi zawsze na tym normalnym . Wczesniej te zdjęcia tez były fajne ale dzisiaj byłam w szoku :) ciało jeszcze takie szczuplutkie , ale ta buzka to coś pięknego :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Z tymi moimi żylakami to było tak, że powiedziałam o tym gin i on w sumie nawet mi ich nie oglądał. Zapytałam czy mogę stosować taką maść z kasztanowca, a on na to, ze maść to mi nic nie pomoże i że mi leki wypisze i mówi, ze przede wszystkim profilaktyka i dał mi taką broszurkę o żylakach. Biorę takie tab na żylaki: Cyclo 3 Fort / 2*1 Calcium Dobesilate Hasco / 2*1 i do tego dodatkowo prawie od początku: Vit C 200mg/ 3*1 Pregna Plus 1*1 Ja za bardzo nie chciałam brać tych tab na żylaki. Źle to może i nie jest, ale zauważyłam, że ostatnio coraz bardziej sie powiększają i czasem mnie noga boli tam gdzie mam sporego żylaka, szczególnie jak dużo chodzę. Dziś np rano złapał mnie taki skurcz łydki, że szok. Ostatnio odstawiłam te leki, bo byłam chora i pediatra przepisał mi antybiotyk :( Co ja przeżyłam... W ogóle nie chciałam go brać, ale lekarka mówiła, że nie można przedłużać takiego stanu chorobowego , bo to też źle dla dziecka. Więc po dopytaniu jeszcze kilku osób i poczytaniu jeszcze na necie o tym antybiotyku i ciąży - zdecydowałam się. Niespodzianka29, masz te rajstopy uciskowe? Z jakiej firmy? Ja dopiero teraz będę kupować, bo nie wiem jaką klasę nacisku mam wybrać. Wydaje mi się, że 1 klasa ucisku lub ucisk profilaktyczny. Narazie oglądałam takie z firmy Verra. Cieszę się, że u Was wszystko w porządku. Ja w srodę będę miała pomiary to sobie porównam. My nie będziemy robić usg w 3d czy 4d, ani badań prenatalnych. Moja kol np robiła prenatalne z 3d i mówiła, ze w sumie trwało to ok 20min, choć mówili jej, ze będzie trwać 40. Ja jak ostatnio byłam z mężem u gin, to robi mi usg chyba z 15 min :) Wszystko na pokazywał, wykluczał jakieś choroby itd. Zabieracie swoich mężczyzn na usg? JA już uciekam spać. Zajrzę jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalka
haj!!!! witam po dłuuuuuuuuuuuuuuugiej absencji, ale tak w zeszlym roku bylo non stop choroby poczatkujacego przedszkolaka i zapalenie pluc, które przyniosło do domu na swieta i sylwka takich swiat zasmarkanych nie mielismy!!! to sie wytlumaczylam, a...teraz dalej się tlumaczę prenatalnych badan nie zrobilam - chodziło o amniopunkcję, bo ryzyko urodzenia z wada genet. bylo mniejsze niz ryzyko poronienia (zawsze ok1-2%) i ze wzglęgu na limity NFZ pod koniec roku musialam zdecydować się na te badania w ciągu chwili komorke mialam rozladowana, z mezem kontaktu ZERO i ja w takim stresie...zdaeydowalam, że nie zbadałam sie mam nadzieję, że instynkt itd, mnie nie zawiódł ALE WIDZAC STARANIA TYLU Z WAS ABY ZAJŚĆ MYŚLĘ , ŻE NIE NALEZY KUSIĆ LOSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalka
CZYTAM, ZE MĘCZYCIE SIE Z KUPNEM WOZKOW JA mam fotelik zdekompletowany, który starszemy dziecku służył ledwie 6miesięcy a WÓZEK RoAN SUPERRRRRRRRRRRRR POLECAM TYM,które nie będą musiały tachać 16kg na 3piętro trochę cieżki, ale stabilny- dzidzia nigdy mi z niego nie wyleciała a zawsze chciala polatać:) gondola dłuuuga, a wiedzialam, że pierwsze dziecko dlugokościste będzie po mamusi i wystarczyła mi na ok.8 miesięcy, bo miala i podnoszoną klapkę do siedzenia i super oslonke przeds sloncem do tego spacerowka pompowane koła świetnie sprawdziły się zimą, gdy nas zasypało w 2009r. poza tym super wytrzymały druciany kosz na zakupy, których wozi się niemało. jedyny mankament to ciężar , ale do samochodu wchodził pięknie POLECAM I POZDRAWIAM , BO PÓŁNOC I PADAM ZE ZMECZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamamlodego ona generalnie jest drobniutka szczuplutka ale bylam z nia u lekarza i nie odbiega od normy miesci sie jeszcze w siatce centylowej i nie spada...ma ponad metr i wazy ok 16 kg wiec jest szczuplusia ale ja tez jestem chuda wiec pewnie ma to po mnie bo moj to ma troche ciala nie tyle co jest gruby co taki nabity i dosc szeroki a ja to chudzina zawsze bylam wiec i nikolka pewnie bedzie miala po mnie figurke...a powiedz robilas mu jakies badania dodatkowe? Bo mi kiedys lekarz rodzinny kazal zrobic badania na pasozyty bo przyczepil sie jej wagi mialam jakos kilka miesiecy moze rok bylam z nia tez na konsultacji i babka stwierdzila ze tez za malo wazy ale chyba nie brali pod uwage jej wagi urodzeniowej...teraz jest ok tylko niejadek straszny jest:o ma swoje ulubione dania i tylko je by na okraglo jadla... Ps ale oznak hipotrofi nie bylo i nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×