Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Juwelka a co do imienia DAWID to bardzo ładne imię strasznie mi sie podoba też chciałam miec Dawida ale mojego Jarka siostra ma juz syna Dawida:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna ta kołyska:) ja mam kosz mojzeszowy dostalam od kolezanki na biegunach...przynajmniej będe mogla malucha blisko w nocy a w dzen bedzie kimal w lozeczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy imię dla naszego synka :) mieszkamy na stałe za granicą więc pozwoliliśmy sobie na obcobrzmiące imię i postanowiliśmy, że wszyscy je poznają gdy mały się urodzi. Nie będzie wtedy czasu na ocenianie, opinie, gdybanie i sianie w nas watpliwości co do imienia bo dzidzius juz bedzie z nami. Kupujemy dwa łóżeczka. Drewniane bedzie w pokoiku juniora a kołyska u nas w sypialni. Junior bedzie spac w naszej sypialni, do ok 6mies. Do tego czasu chcialabym karmic piersia i miec dziecko "pod reka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też mamy imię dla naszego synka :) mieszkamy na stałe za granicą więc pozwoliliśmy sobie na obcobrzmiące imię i postanowiliśmy, że wszyscy je poznają gdy mały się urodzi. Nie będzie wtedy czasu na ocenianie, opinie, gdybanie i sianie w nas watpliwości co do imienia bo dzidzius juz bedzie z nami. Kupujemy dwa łóżeczka. Drewniane bedzie w pokoiku juniora a kołyska u nas w sypialni. Junior bedzie spac w naszej sypialni, do ok 6mies. Do tego czasu chcialabym karmic piersia i miec dziecko "pod reka" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie i takie o zdecydowanie polecam drewniane . Turystyczne dobre jest jedynie na wyjazdy ewentualnie na wakacje aby wystawic do ogrodu jako kojec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka widze temat lozeczek i imion.... my jeszcze nie mamy imienia z racji ze nie wiemy jeszcze na stowe czy to dziewczynka. Nikola- my mamy drewaniane lozeczko, mam wrazenie, ze w takim jednak wygodniej maluszkowi, stabliniejsze. w PL mamy takie turystyczne zdawalo egzamin ale mimo wszystko na codzien widze dziecko w drewnianym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczęta przeczytałam w końcu wszystkie zaległe posty i zauważyłam dopiero, że zapomniałam dopisać się do tabelki nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ . .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ...........03.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl..........synek.....................03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. . ..........03.05.2013 8avis7..................1.................synek....... ..............05.05.2013 jodyna..................?...................synek...... ... .........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ .............08.05.2013. Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0..............córeczka...................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. .... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. . .........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka..................1..............synek.......... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................synek.......... ..........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1.........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............1.............. . .........20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1............ ..............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn........ ..............22.05.2013 Martyna89..............0..................synek.......... .........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ............24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .. .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. .............29.05.2013 mam nadzieję, że się nie rozjedzie ta tabelka u mnie nastąpiła mała zmiana - będzie dziewczynka:) z badania usg: 29 cm i 576 g, wszystko jest u nas ok:) z imieniem nadal niewiadoma, mnie się podoba imię Kalina, ale mąż nie odnosi się do tego pomysłu zbyt entuzjastycznie:) Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia my mamy ten sam termin porodu i nasze dziewczynki są prawie tych samych rozmiarów :) moja tez ma 29 cm tylko troszkę cięższa ma 650g :) A co do łóżeczka to my i tak potrzebujemy normalne i turystyczne z tego względu ze dosyć często wyjeżdżamy :) imienia tez nie mamy jakiegoś pewnego, ja mówię do dzidzi Hania a mój maz Luiza ale nie mam pojęcia czy wogole któreś z tych dwóch imion wybierzemy , mamy podwójny problem bo mieszkamy na stałe w Niemczech ale nie chcemy typowo niemieckiego imienia tylko takie które będzie w obu krajach w miarę normalnie brzmiało :) bardzo podobają mi sie takie typowe polskie imiona ale niestety nic z tego :( pozdrawiam was i życzę miłej soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka - o, jak fajnie masz dużą Córcię:) pewnie już nieźle czujesz kopniaki mój gin był zdziwiony, że mała tak mocno kopie, bo mam łożysko z przodu i powinno bardzo dobrze amortyzować ruchy, a mała mu zafasoliła takiego kopniaka, że mu wytrąciła głowicę od usg jakoś lekko trzymał mój mąż wybrał imię Nadia, niezbyt blisko Kaliny leży:) mamy jeszcze trochę czasu na ustalenie jednego imienia, póki co jest właśnie tak, jak u Ciebie - każde ma swoje imię i mówi po swojemu mnie się podobają wizualnie zwykłe drewniane łóżeczka w kolorze ciemnego drewna z jasną kremową pościelą, ale ze względów użytkowych wygrywa turystyczne, na kółeczkach, co by je przeturlać np. do salonu będą Nam robić elewację, to trochę potrwa i chciałabym móc łatwo przetransportować małą z jednej strony mieszkania na drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
hey dziewczyny, dlugo mnie nie bylo. Ale juz jestem :) bylam dluzszyczas w Polsce. Widze, ze porzszylyscie wiele cuekawych tematow. Co do wozka to tyle sie ich w Pl naogladalam az w koncu zakupilam Tako captiva ten model ze wzgledu na wysokosc i dosc duza gondole. Wszystkie inne wozki byly niskie i mialy male gondolki co mi sie osobiscie nie podoba.Oczywiscie 3 w 1 ale fotelik kupilam maxi cosi isofix ze wzgledu na jakosc i komfort. W zasadzie wyprawke mam gotowa.Jeszcze tylko pampersy i balsamy. Piszcie co wy juz macie? buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
a co do ruchow to moja strasznie sie wierci! tez tak macie? czuje ja prawie caly dzien! szczegolnie tuz nad wzgorkiem lonowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Mnie maluszek od dwóch dni tak kopie po pęcherzu ze zastanawiam sie czy w poniedziałek nie jechac do lekarza bo kazdy jego ruch sprawia mi ból, takie kłucie w okolicach pęcherza promieniujący do nerek, strasznie nieprzyjmne uczucie i zastanawiam sie czy to normalne.. Co do imion to dla dziewczynki bardzo podobaja mi sie Wasze typy Hania albo Nadia :) A my wyprawke planujemy na marzec, na razie rozglądam sie za wszystkim :) Miłej soboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama mój maluszek tez daje o sobie znac w dzień ale najbardziej tak na wieczór zaczyna szalec :) a mnie własnie te kopniaki nad wzgórkiem łonowym najbardziej martwią bo towarzyszy im dziwne kłucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama mój maluszek tez daje o sobie znac w dzień ale najbardziej tak na wieczór zaczyna szalec :) a mnie własnie te kopniaki nad wzgórkiem łonowym najbardziej martwią bo towarzyszy im dziwne kłucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyczekiwany Skarb
Hey:-) tak czytam sobie wasz topik i czytam :-) laski mam tak jak wy czuje co jakiś czas maleństwo w tym samym miejscu co Wy i po tym też mnie zakłuje byłam u lekarza i mówił że to normalne i mam poczekać aż maleństwo się obróci i moje zebra będą tak samo cierpieć. Ale okropnie się też tego wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj to róznie kopie..raz ma dni ze jest dosc leniwy a raz nawet dos ruchliwy:) ale tez nie robi nie wiadomo jakich wygibasów:) ale za to czuje go z różnych czesci brzucha raz z lewej raz prawej raz w srodku raz na dole zalezy jak się ułozy:) dzisiaj z rana dal mi troche popalic...wiercił się i wiercił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, parę dni nie pisałam, ale były dość intensywne :) Dzisiaj byliśmy pierwszy raz na szkole rodzenia, my w 24 tyg., ale spotkania sobotnie i nie wiadomo kiedy będą następne, jesteśmy wiekiem ciąży najmłodsi :) Co do łóżeczka, to my kupujemy drewniane, ale mniejsze dostawne, pełnowymiarowe dziecięce nie zmieści nam się do pokoju, a na pierwszy niecały rok chcę mieć maleństwo u siebie w sypialni do karmienia. Potem w drugim pokoju drewniane tradycyjne, ze szczebelkami. Za to do dziadków odległych o 500 km wstawimy łóżeczko turystyczne. Jeśli chodzi o kopniaki, to mała kopie często i dość mocno. Kopniaki w brzuch są bezbolesne (aż cały brzuch skacze), ale ruchy do wnętrza ciała, w stronę narządów już są nieprzyjemne - najczęściej kopie w pęcherz moczowy, albo po bokach brzucha. Dość często się napina :) Wtedy mam odczucie jakby mocno pęczniał mi brzuch. Wyprawkę kompletujemy stopniowo i największy dylemat mamy z wózkiem. Wszystkie ubranka już są, z niewiadomych i niewybranych rzeczy został na razie wózek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że co ciekawe, dzidzia wierci się wtedy jak jest cisza, spokój, a ja chcę poleżeć, albo spokojnie posiedzieć. Gdy leci muzyka, spotykamy się ze znajomymi i jest głośniej, ogólnie gdy coś się dzieje - dziecko śpi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUwelka....ja mam małego Dawida...wszyscy znajomi w tym mamusie Dawidków mnie przestrzegały że to dzieci-żywe srebra...no i fakt:):)h he ale przynajmniej wiadomo ze zdrowe....:)Nie wiem skąd on czerpie energię, z kosmosu chyba... NIKOla2008....ja miałam dwa łóżeczka bo duże mieszkanie i nie chciałam latać jak opętana...:)No i sprawdziło się turystyczne a to dlatego że mały po łóżku szaleje jak stuknięty, nawet jak śpi i w drewnianym wiecznie wycie było...bo jak nie noga utknęła między szczebelkami to głową się uderzył, to znowu odgryzł kawałek drewna...makabra...teraz sprzedaje to łóżeczko właśnie i dla drugiego też kupuje turystyka...:)drewniane tak jak kołyska przydało się do 5-6 miesiąca kiedy malec jeszcze nie brykał aż tak....a kołyskę mam tylko w tej chwili pożyczyłam simplicity....bardzo fajn a:)polecam szczególnie do małych sypialni np. u mnie kołyska była początkowo w sypialni , a że kółeczka miała to czasem ją wiozłam ze sobą do salonu:)a w pokoiku dziecka było łóżeczko...w ciągu dnia mały spał u siebie w pokoiku a w nocy w sypialni w kołysce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę...ha ha :):)też tak liczę ale niestety jak przestałam karmić młodego to dosłownie jakby powietrze z balonów zeszło...:)Teraz znowu ładniutkie....no nic ...pozostaje non stop w ciązy chodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może jestem dziwna, ale ja już mam dosyć rosnących cycków :( Wcale mocno nie tyję, a one wyskoczyły mi z biustonoszy które kupowałam już w czasie ciąży na czas ciąży. Teraz kupię już takie do karmienia, ale jak znów z nich wyskoczę?? Nie wiem co nosić :P Chyba nic, a potem cycki do pasa będą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka widziałam ten filmik kilka razy nawet :) uroczy :) mamamłodego i u nas chyba tez będzie Dawid :) to jedyne imie w ktorym jestesmy zgodni z męzem, a poza tym zawsze podobało mi sie to imie jak słyszałam ze ktos nazwał tak swoje dziecko Szyszka chyba musimy sie pogopdzic z mysla, ze po porodzie nasze piersi nie bede juz takie jędrne ;) dlatego cieszmy sie teraz wiekszym rozmiarem i jędrnościa bo pózniej moze nam tego brakowac, a ja nie zauwazyłam u siebie zeby piersi jakos baardzo mi urosły, na pewno sa o rozmiar wieksze bo kupuje wieksze staniki ( ostatnio o 2 rozmiary) ale szału nie ma ;) mogłyby jeszcze urosnąc. Szyszka podziel sie jak masz za dużo ;) ;) A ja juz jestem troche spokojniejsza bo od wczoraj mój maluszek sie kręci i nie czuje tego bólu (kłucia). Tłumacze sobie, ze moze zmienił pozycje a wczesniej napierał głowką na pęcherz stad ten ból przy ruchach. Dziewczyny w którym tyg robicie badanie w celu wykrycia cukrzycy ciążowej? mi lekarz zlecił w 26 tyg a mówił ze badanie to wykonuje sie miedzy 24-28 tyg takze akurat. Piszcie jak wrazenia z badania i jak ,,smakowała,, glukoza ;) ja juz pomału nastawiam sie na to badanie. Miłej niedzieli mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) katranka piękny filmik :) oprócz wzruszenia trochę mnie to wszystko przeraża , to taka bezbronna mała istotka ...boje sie ze nie dam rady , ze coś będzie nie tak ...wogole jakoś mi ostatnio tak cieżko na sercu , za dużo sie zamartwiam:( Ja mam badanie to z glukoza w 26 tygodniu :) na nastdpnej wizycie , nie jest to raczej przyjemne , dla mnie szczególnie z tego względu ze trzeba cały poranek wytrzymać bez jedzenia ... ja tylko otwieram oczy i odrazu jem sniadanko :) ale damy radę :) miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem przerazona ta glukoza, bo tez od razu po obudzeniu ide jesc, a do labolatorium musze dojechac 25 km w porannym szczycie, nie wiem jak dam rade :-/ Ogolnie czuje sie kiepsko psychicznie, bo w pracy mam straszne cisnienie i nie iwem jak wytrzymam do tego marca, a bardzocmi zalezy, bo wtedy bede wyzszy zasilek macierzynski, biorac pod uwage fakt, ze od razu chcemy sie starac o drugiego maluszka, to pewnie do 2015/16 omina mnie wszelkie podwyzki, a bedziemy sie glownie moim 80% pensji zadowolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:) Szyszka- przygotuj się na rozrost biustu i nie rób sobie nadziei na stały rozmiar stanika póki co:) lepiej się miło zaskoczyć niż gorzko rozczarować w listopadzie już kupiłam sobie nowe staniki, w grudniu musiałam znów kupić nowe, które teraz już są za małe znów kupię dwa wielkie, ale teraz już nie wiem, gdzie, bo przed świętami miałam problem szkoda mi kasy na zakup większej ilości skoro rozmiar stanika wystarcza mi na miesiąc, a jeszcze te wielkie biustonosze są potwornie paskudne i te szerokie ramiączka i tak mi się wbijają w ramiona biustonosze do karmienia kupię w 9 miesiącu, wcześniej to nie ma sensu moja mama jako panna miała mały biust pomimo, że była kluseczką, a po ciążach ostał się jej duży mam tylko nadzieję, że u mnie to nie zadziała podobnie, bo ja bez ciąży akurat miałam spory biust, a aktualnego rozmiaru nie akceptuję kompletnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja razie mam 70gg i poki co biust mi bardziej nie rosnie, najbardziej rosl do 10 tc gdzies. Dziewczyny, wyslalam mojego do janek na zakupy ubrankowe na 74/80 takie jesienno/zimowe, zobaczymy co z tego buszowania po przecenach wyjdzie :-) Byl juz w mothercare (kochanie, jest taka super koszulka, my daddy rocks, ale na 90, no ale kupie mu), a teraz jakies dresy w cubusie polarowe ogladac:-), na koniec ma jeszcze zajsc do smyka, bo brakuje nam jednego kaftanika na 62 i moze jeszcze ze 2 par polspiochow na 62. Wiem, ze troche czarujemy teraz z tymi zimowymi ciuszkami, ale sa takie przeceny, ze naprawde zal byloby nie kupic, bo przeceny do 80% sa. Polecam tez super przeceny w carrefour - duzo spiochow, kaftanikow, body po 5 zl, a licencjonowane disney np. Po 10zl. Skarpetki, zestawy po 2, 3zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie oddam część swojego biustu ;) Właśnie oglądam leżaczki i huśtawki, takie domowe, żeby w coś maluszka wsadzić w innym pomieszczeniu niż sypialnia i móc np. przygotować obiad itp. Lilith, powodzenia z zakupami ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×