Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

witam dziewczyny Ja jutro zaczYnam 30 tydzien :) Mala caly czas kopie i sie wierci :) Dzisiaj kupilam kosmetyki, waciki, patyczki. I mysle ze juz wszystko mam :) Ubranka poprane i porasowane jeszcze tylko zostala posciel dla malutkiej ale to zrobie pare tyg . przed terminem. Mi jedynie co to kregospup nawala, boli jak diabli szczegolnie wieczorem jak wstaje z kanapy to mam wrazenie jakbym miala wszystko sztywne , nogi, rece... Co do nocy to tez mam problem budze sie i to bez wyraznej przyczyny... Jest ktos moze z Niemiec? Wiem ze ktos byl ale zapomnialam nicka. Chcialam zapytac jak tu wyglada ze szkola rodzenia. Trzymajcie sie brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede_mama wow, to już masz spokój. My za niedługo kupujemy łóżeczko, zostały nam produkty do pielęgnacji m.in. kosmetyki i apteczne rzeczy, ubranek też jeszcze musimy dokupić, wózek, fotelik, a Ty już wszystko gotowe masz :) Masz termin na początek maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszlo,ze bedzie dziewczynka a bedzie chlopak;) u mnie jak troche posprzatam czy wiecej pochodze to bol bioder jest niesamowity,a tu trzeba ogarnac mieszkanie jako tako. Mam nadzieje ze juz w marcu uda nam sie zrobic pokoj dla dziecka... A pogoda dzis byla niesamowita,pranie na balkonie moglo sie posuszyc,a jak cudownie pachnie...:) oby juz zima nie wracala,bo ta namiastka wiosny jest niesamowita;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh. nie miałam czasu zajrzeć wcześniej, posty pomarańczy skasowane, ale po Waszych widzę, że szubrawiec szubrował aktywnie noc całą :-) ja dziś mimo, że późno jak na mnie poszłam wczoraj spać, to spałam noc całą i się skutecznie wyspałam. Niby mówią, że śmiech to zdrowie, ale dziś jak prowadziłam w pracy szkolenie (o tematyce kreowanie pozytywnego środowiska pracy), to mieliśmy tyle śmiechu z siebie, że dosłownie z tego chichotania dostałam skurczów albo młody dostał czkawki :-D :-D 12 osób stało nad moim brzuchem i obserwowaliśmy jak się wypina, pierwszy raz tak wyraźnie było widać, że mam pod skórą obcego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam wszystko gotowe i pokupione. Choc jak chodze po sklepach to kusi mnie jeszcze jakies ubranka czy cos... takiie to slodkie :) Termin mam na 17 maja ale chce cesarke wiec mysle ze 6 maja bedzie ok. Mam nadzieje ze lekaRza tez ta data bedzie pasowac :) Jak dla mnie moze byc i wczesniej juz sie normalnie nie moge doczekac!?! Wczoraj byla umnie kolezanka ze swoja 4 miesieczna smerfetka normalnie cud! Tak juz bym chciala moja miec w ramionach! Taki sie u mnie instytnkt macierzynski od pewnego czasu narodzil ze szok. Nigdy nie chcialam miec dzieci az w koncu przyszedl taki czas.., az trudno uwierzyc jak matka natura nas ksztaltuje :) Dziewczyny piszcie co macie z apteki? Bo ja tylko oktanisept i termometr.A i jeszcze fride do noska. Mysle ze na jakies srodki na goraczke i cherbatki czaspo urodzeniu a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po sesji fotograficznej :) dlugo to trwalo ale dziewczyna fotograf przesympatyczna. Zrobiliśmy trochę zdjęć u mnie w domu, trochę w plenerze, trochę studyjnych. Odważyłam się na kilka nieco odważniejszych ujęć. Ciekawi mnie jak to wszystko wyszło :) już się umówiłam na sesję dla maluszka jak tylko się pojawi na świecie. Ja też już sporo rzeczy nagromadziłam dla małego ( ale ciagle duzo mi brakuje bo marudna i wybredna jestem) ale z praniem poczekam. Zrobię po świętach. *lilith-marlie - no super wyglądają takie góry i doliny na brzuszku :) moj mąż jest nimi zafascynowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*czekam na wiosnę... z tym opadnięciem brzucha to różnie bywa, właśnie na ostatnich zajęciach SzR dziewczyny podpytywały położną jak to jest, bo dwie z 30tc twierdzą, ze im opadł i też się bały - ale położna powiedziała, ze czasami to bardzo indywidualna sprawa. Dla jednych jest to te 3-4 tygodnie, dla innych 8 tygodni. *Martyna89 no to witaj w gronie bolących w kroczu ;) PS Faktycznie o tym nie pomyślałam, jeśli chodzi o rodzenie w wannie - dzięki za cenne informacje. Co prawda w moim szpitalu wanny nie ma... no ale brałam taką opcję że będę rodzić w innym, w którym są. Ogólnie wczoraj na SzR zwiedzałyśmy porodówkę i... oddział odnowiony, czyściutki, super - ale jednak wizja bóli porodowych przeraża i tak ;) *klauddynka69 ale u nas chyba nie ma innego Rossmannowskiego żółtego, chyba tylko ten z filtrem 50. A jaki jeszcze inny polecałaś? Acha no i kupiłam ostatnio oliwkę z Hippa i stwierdzam, ze nawilżanie ma marne. Przetestowałam ją na swoim brzuchu, który ostatnio swędzi i aż się łuszczy. Najpierw mój balsam na rozstępy wklepywałam - nie pomógł, później aż kremem Nivea zwykłym się posmarowałam - no niby swedział mniej, ale wyskoczyło mi po nim uczulenie! Kupiłam Alantan Krem i... idealny! Szybko się wchłania i nawilża super - zero świądu, zero łuszczenia. Póxniej wypróbowałam oliwkę Hippa i niestety znowu swędziało i aż naskórek się łuszczył. Znowu posmarowałam Alantanem - i cisza. Tak więc przy nim zostanę ;) Hmm a jesli chodzi o oliwkę - to już sama nie wiem czy nią maluszka smarować. Po pierwsze nie znoszę tego tłustego efektu (nie wchłania się za dobrze, tj lepiej niż inne oliwki, ale jednak tłusta zostaje). Ewentualnie będę do kąpieli parę kropel dolewać (można tak??) a poszukam jakiegoś na prawdę nawilżającego innego kremu/balsamu dla młodego. Za to żel 2w1 do mycia jest super - używam go teraz ja i skóra jest na prawdę mięciutka :D **Aaa kupiłam też wczoraj chusteczki Huggies te zielone i jestem pozytywnie zaskoczona - ich grubością i miękkością. Bardzo mi się podobają i zapach ładny i za 3pak w Rossmannie tylko 13,99 więc warto zrobić zapasy :) Może kupię też te białe dla odmiany później. ** co do krocza - a jak u Ciebie się zaczęła ta cała akcja z podejrzeniem rozchodzenia spojenia? Tj też Cię tak na początku pobolewało krocze jak nas? ** wg centyli które któraś z Was tu zamieściła: 28 tc708 gram(10 centyl)1148 gram(50 centyl)1689 gram(90 centyl) 29 tc852 gram(10 centyl)1331 gram(50 centyl)1915 gram(90 centyl) więc Twoja mała jest chyba idealnie w normie. * Anka30! mnie od kilku dni tak boli/kuje nad brzuchem z prawej strony - nie wiem co to. Albo mały idzie do góry z brzuchem albo... za bardzo się powyginałam podczas mojej ostatniej akrobatyki sanitarnej (próbowałam się ogolić pierwszy raz odkąd brzuszek zasłania wszystko i... faktycznie nieźle się nagimnastykowałam - ale udało się. Jednak po coś Bóg stworzył lusterko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dziewczyny mam pytanie łapią was kolki przy chodzeniu?? bo mnie ostatnimi czasy ciągle łapie:o nie ważne ile przejde:o choć z reguły szybkp chodzę choć nawet jak idę wolniej to i tak mnie łapie:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i my też już po usg :) Jesteśmy 30 tc 5 d ciąży, waga dzidziusia 1580 g (lekarz szacuje, że przy porodzie będzie ok. 3-3,5 kg), kość udowa - 6 cm (zastanawiam się, czy można z tego w miarę wiarygodnie wyliczyć długość ciała czyli FL x 7, wyjdzie 42 cm), obwód główki - 27, 3 cm, obwód brzuszka - 26 cm, wymiar dwuciemieniowy główki - 7,7 cm. Wszystko podobno idealnie jak na ten tydzień, tylko długość kości udowej wyszła o tydzień "starsza" :P Wody płodowe - 12 (jaki wskaźnik był u Was?). Próbowaliśmy zrobić 3d, ale oczywiście w tym momencie zasłoniła się ręką i tak, jak zawsze przy lekkim ugniataniu brzucha zaczyna fikać i skakać, tak dzisiaj nic - nie chciała zmienić pozycji i pokazać buźki. Mamy z 3d zdjęcia dłoni, stopki, cipki i policzka ;P @Nikola: Ja mam kolki nawet po głupim wywieszeniu prania, nie przejmuj się :P A dzisiaj jak wracałam z zakupami, to więzadła macicy cholernie bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*KlauDDynka69 faktycznie dziwnie z tymi rozmiarami - kupiłam w Pepco 3x body z długim rękawem i rozmiar 0-3 jest mniejszy niż 56 inne co mam w domu, a rozmiar 6-9 miesięcy odpowiada 62. No chyba że... po praniu tak się rozciągną ;) Faktycznie - dziewczyny jeśli kupujecie nowe ciuszki posprawdzajcie dobrze rozmiary. *jodyna fajnie że znów jesteś. No no - fakt mały sumo :D ale teraz jak jesteś na diecie to może już takiego wielkiego tempa wzrostu nie będzie miał. *Niespodzianka29 hormony :D *majowamamusia ja zasypiam na lewym, potem po wizycie w wc na prawym, potem budzę się na plecach i jeszcze parę razy takie zmiany. Ale ogólnie śpi mi się dobrze, lepiej niż gdy na samym początku brzuszek zaczynał rosnąć - chyba już przywykłam. *Nikola2008 a ja te programy teraz uwielbiam :D *juwelka masz rację - ja połowy rzeczy do których się przyczepia pomarańcza nie kojarzę, tj nie pamiętam - a wydawało mi się że czytam Was ze zrozumieniem cały czas. Hmm może to jakieś badania psychologiczne ktoś na nas robi? Bo żeby tak wszystko wiedzieć to albo notatki na bieżąco musi prowadzić, albo... już sama nie wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze Wam napiszę wieści z ostatniej SzR czyli głównie wizyty na Porodówce: - porody rodzinne, 3 pokoje porodowe z łazienkami sa w tym szpitalu co mam zamiar rodzić. Położne siedzą na korytarzu i co jakiś czas zaglądają. - z łazienki można korzystać prawie non stop, np pod prysznicem stać, czy siedzieć na piłce i polewać się wodą (to miło brzmi), - po porodzie dostaje się maluszka od razu i przez 2h wkładają nas tylko na inne łóżko (bo porodowe wąskie) i siedzimy sobie razem. Maluch z pampersiku i czapeczce, ja taka rozlazła po porodzie i mężu obok . Super to się zapowiada. Można wtedy karmić cały czas, więc jednak do porodu też muszę jakąś rozpinaną koszulinę znaleźć - której w sumie potem nie będzie żal wyrzucić, bo z tego co zrozumiałam nie wiem czy w ciągu tych 2h można się przebrać. (Położna kiedyś mówiła, że do porodu najlepszy stary podkoszulek męza, ale ja nie wiem jak to wtedy w tym karmić. No chyba że faktycznie można się przebrać. Muszę dopytać). - aa co ważne przy zgłaszaniu się do porodu oprócz dokumentów warto mieć ze sobą karteczkę z wszystkimi (!) lekami jakie przyjmowało się w ciąży - od przeziębienia po moczowe sprawy! - położna przedstawiła nam plan przyjścia na izbę przyjęć, gdzie się przebrać, jak robią lewatywkę. Panowie byli przerażeni haha . - jest gaz rozweselający - ale jeden na 3 sale, więc lepiej żeby dużo nas w jednym czasie nie zwijało się z bólu . - aa no i rzeczy dla maluszka nie trzeba - tylko pampersy i chusteczki. Dopiero przy wyjściu w swoje rzeczy się przebiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,pewnie ciezko mi będzie do Was dołączyć - znacie się już tyle....ale jednak spróbuję:) Na początku ciązy pisałam na forum, ale miałam takie silne wymioty, że komputer dla mnie nie istniał przez kilka miesięcy. Czytam Was oczywiście regularnie i ostro kibicuję aby wszystkie Nasze maleństwa były zdrowe:) Ja mam termin na 26 maja i spodziewamy się z męzem synusia - Jasia. A i mam 30 lat, więc młoda nie jestem za specjalnie, to moja pierwsza ciąża i jestem trochę przerażona. Pozdrawiam Was serdecznie i bardzo bym chciała uczestniczyć w Waszym forum:) A i jeszcze jedno, dużo rad od Was otrzymałam, ale nie spotkałam się z tematem termometru dla malucha? Co proponujecie? Miłego wieczorka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama ja jestem z Niemiec ... i właśnie przed chwila wróciliśmy ze szkoły rodzenia :) także pytaj o co chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja też mam straszną zadyszkę, sapię jak lokomotywa, przejdę krótki odcinek i uwierz mi sapię i sapię, takie widać uroki ciąży Czekam na wiosnę- gratuluję sesji, fajna pamiątka ja nie wiem co ze mną nie tak, ale mam wrażenie, że strasznie przytyłam na gębie, czuje się jak chomik co chowa w polikach jakies jedzenie i jakoś niespecjalnie chcę być fotografowana, w ogóle nie czuję jakbym zbrzydła masakrycznie, a jak tam u Was? Klaudynka bardzo podziwiam Cię za wiedzę z zakresu kosmetologii, jesteś super! lilith-marlie to musiało być niezłe przeżycie, ja jeszcze nie czuję takich spektakularnych wstrząsów, czekam na nie z niecierpliwością Będę mama myślisz ze oktanisept na pępek jest lepszy od zwykłego spirytusu>? Czy myslisz o pielęgnacji blizny po cesarce? Tyle kobieta musi się nagłowić aby wszystko sobie w głowie poukładać Agrataka podziwiam za wytrwałośc mnie golenie chyba nie wychodzi i aż się boje tam zerkać lusterkiem by mnie śmiech nie zabił Moją koleżankę do porodu golił mąż, ja mojego kocham i uwielbiam ale nie wiem czy bym chciala, chyba wpadam w jakies kompleksy Szyszka85 a jest jakis sposób na te bole wiazadła? Mnie tez to dopada i nie wiem czy jest jakaś metoda ? Czy tylko zamknąć oczy i przeczekać;):? Anka30 i Juwelka mnie tez jest strasznie goraco i chodziłabym najchętniej na golasa, a zawsze w skarpetach jak Ferdek z Kiepskich łaziłam i zimno mi było jak diabli, zaoszczedzimy na ogrzewaniu Majowa mamusia ja mam pepowine dwunaczyniowa i mam zalecenie by lezec na lewym boku bo to zwieksza przepływ pokarmu do dzisiusia, ale oczywiście nie ma co wpadac w paranoję, bo wiadomo, ze w trakcie snu człowiek wiele razy się przekręci i nawet o tym nie wie Powiem Wam kobitki, że nie mogę uwierzyć, że będę mama, jestem taka szczeliwa, że chyba bym skoczyła pod sufit, jakbym mogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynakochapawla - Witaj :) Mi też jakoś trudno uwierzyć, że będę mamą niedługo. Niby widziałam małego na usg, wierzga cały czas ale to nie to samo, co wziąć wreszcie swoje maleństwo w ramiona :) Kolorowych snów dziewczynki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowa mamę:) Nie przejmuj sie, ja 30 lat kończę w lecie, i wcale się staro nie czuję:D to idealny wiek na bobaska, moim zdaniem;] A tak swoją drogą, to ja tez nie wiem czy dam się męzowi ogolić kiedykolwiek:D jak widzę czasem jak on sie goli na twarzy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Szyszka85 U mnie też 12 :) *agrataka Z olejami niestety jest tak, że trzeba je stosować systematycznie przez jakiś czas, żeby skóra była lepiej odżywiona i mogła lepiej wywiązać się ze swoich funkcji. Są naturalne więc zawierają witaminy, sole mineralne, makro i mikroelementy więc trzeba troszkę czasu żeby zobaczyć efekt :) Alantan o ile pamiętam ma prowitaminę B5 czyli pantenol więc przynosi ukojenie i chyba parafinę, no a parafina tworzy film na skórze, więc ta przestaje się łuszczyć i skóra jest wtedy gładka i nie widać suchości. Ja powiem tak mnie zaczęły swędzieć piersi i brzuszek minimalnie więc zamówiłam wtedy ten olej migdałowy, używam od tego czasu systematycznie raz dziennie, czasem dwa i teraz nic nie swędzi chyba, że wyjdę z kąpieli ale po pierwszym użyciu swędzenie było, dopiero z dnia na dzień było co raz lepiej, teraz mam super delikatną skórę (smaruję całe ciało) i nawet mąż zauważył różnicę. Używam gdzieś od półtora tygodnia może dłużej. Ty za pewne masz bardzo odwodnioną skórę stąd też to łuszczenie i brak poprawy, przy takiej skórze zalecane jest kąpać się w wodzie o temp ok.37'C, w wyższych temp. płaszcz hydrolipidowy skóry jest niszczony. Jak masz takie problemy z łuszczeniem to spróbuj sobie tego balsamu do kąpieli z Rossmana, na pewno jest łagodniejszy niż normalne żele więc nie niszczy tak płaszcza hydrolipidowego i zmniejszy transepidermalną utratę wody, i nie zawiera mocnych detergentów. Tak do kąpieli spokojnie można dodawać tą oliwkę, co do żółtego kremu to teraz jest tylko ten z filtrem, a był jeszcze taki żolto zielony z seri Natural. Co do krocza to zaczęło się nagle jednego dnia, po prostu bolało i myślałam, że to przez to, że dużo chodziłam, później ból się nasilił i był dość silny przez jakieś dwa tygodnie, później zmalał, mówiłam o tym gin ale ona zaczęła coś gadać o wynikach krzywej i temat się urwał, a że nie przeszło mi to poruszyłam temat teraz znów, gin w sumie się przejęła tym jak zobaczyła, ze nie mogę sama włożyć nóg w strzemiona na fotelu a właściwie prawej bo wtedy mocniej boli. Zrobiła później usg spojenia i powiedziała, że się nie rozchodzi ale muszę unikać obciążania go, więc wypoczynek i krótkie niedalekie spacery, na dodatek Mała naciska. * justynakochapawla na początku chciałam kupić do ucha ale poczytałam różne fora i stwierdziłam, że wystarczy zwykły elektroniczny z gumową końcówką i kupiłam Geratherm Babyi flex. Ten bezdotykowy od razu odrzuciłam, jest b.dużo negatywnych opinii, że jest niewiarygodny, pomiary mogą się różnić nawet o 1'C. *bede_mama Też mam na 17 maja z tym, ze ja mam akurat nadzieję, że uniknę CC :) Na razie to mam tylko termometr. Dokupić muszę Octenisept w sprayu, sól fizjologiczną i gruszkę. Herbatka to chyba po porodzie a coś na gorączkę to chyba przed porodem, boję się, że po prostu zapomnimy o tym po porodzie, a ważność i tak jest długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@justynakochapawla:witaj :) U mnie już któryś raz bolą więzadła, zazwyczaj dzieje się to przy wzrostach dzidziusia, bo macica się rozciąga. Najciężej wtedy chodzić, ja czekam po prostu aż przejdzie, a ból jest tak silny, że muszę przystawać, żeby dojść do celu. Po paru dniach mija. Lekarz powiedział, że to normalne. @KlauDDynka: Ratuj... Nie wiem co robić ze swoją skórą. Smaruję się po myciu olejem migdałowym, ostatnio na zmianę z Rescue Oil, ale skóra brzucha i okolic tak strasznie mnie swędzi i szczypie, że nie wiem co zastosować. Kupię ten płyn pod prysznic z Rosmanna, ale co do nawilżania ciała? Coś z masłem shea? Może jakieś masło do ciała? @@@ A ja się dzisiaj goliłam sama przed wizytą u lekarza i znów się pochlastałam :] Cóż :P Ale jakoś poszło i przynajmniej wstydu na wizycie nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Szyszka85 http://eveline.eu/1,28873,BIO+OLIWKOWY+LUKSUSOWY+KREM+SILNIE+REGENERUJ%C4%84CY+DO+SK%C3%93RY+SUCHEJ+I+BARDZO+SUCHEJ.html Przynosił dużą ulgę przy swędzącej skórze, ja po kąpieli mam tak swędzącą skórę, suchą, że jak zaraz się czymś nie posmaruje to robi się czerwona i podpiekuje, krem sprawdził się super, fajna konsystencja i fajny zapach, na pewno jeszcze kupię. No i woda ważna, przynajmniej te półtora litra dziennie koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym, że on w składzie ma olej parafinowy, ale u mnie w ogóle nie obciążał skóry bo po parafinie to od razu na drugi dzień był wysyp. Powiem tak za tą cenę nie ma co oczekiwać, że skład będzie chemicznie świetny bo chemii trochę tam jest ale ulgę przynosił. Nie próbowałam tego masła z Palmer's dla kobiet w ciaży, tam skład jest bardzo fajny ale nie wiem jak z przynoszeniem ulgi dla skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!! Witaj nowa mamusiu :) Co od termometru mi przy zakupie Pani doradzila na poczatek zwykly taki elektroniczny, a juz jak dzidzia bedzie starsza to ten do czola ewentualnie jak bym chciala. xx Wczoraj tez zauwazylam pobolewania w kroczu, nie sa one jakies uciazliwe, ale jednak. xx Pisalyscie o swedzacych brzuszkach. No mnie juz od dluzszego czasu swedzi. Skora robi sie taka juz napieta i strasznie mi sie luszczy, brzuch jest caly czas suchy. Musze go co chwile pilingowac.Piersi mam normalne, chociaz tez czasami musze sie tam drapnac :) xx Ja uwielbiam spac na plecach,ale teraz juz jest mi ciezko i raczej staram sie kontrowlowac. xx Depilacja nie nalezy do moich ulubionych zajec :/ A wlasnie i porod w wodzie. U mnie dozowlony jest dla mam ktore juz oczekuja drugiego badz kolejnego dzieciaczka. Zabroniony jest dla pierworodek, ze wzgledu na brak doswiadczenia. Polozna opisala jak to wyglada, ze jest kupa krwi, woda czerwona i ze duzo mam jest przerazona. Zjawisko niby normalne,ale jednak zobaczyc to to juz inna sprawa. Tez juz bylam na dniach otwartych u mnie w szpitalu i jestem zadowolona. Ja bede miala jedynke ,Ladne duze pokoje, oszklone łazienki w pokojach z miejscem na pielegnacje maluszka, telewizor, ekspres do kawy herbaty i sofy dla gosci. Troszke jak w domku :) Milego dznia dziewczynki zycze!! Uffff, nareszcie piatek! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziś miałam masakryczną noc!!! Po północy zmieniłam pokój bo już znudziło mi sie leżenie wiec poszłam na tv i do drugiej sie przewalałam z boku na bok i może zasnełabym wczesniej ale nie mogłam się ułożyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka - ja msm to samo :/ obudziłam się dzisiaj przed 3 nad ranem i już było po spaniu. Spróbuję się przespać koło południa, chociaż czsrno to widzę bo nogdy w dzień nie spałam. Nie mogę zasnąć i koniec. xx Dostałam już na mail-a kilka zdjęć z wczorajszej sesji. Rewelacja. Dziewczyny jeżeli tylko macie taką możliwość to róbcie sobie fotki. Super pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) To dzisiaj jakaś dziwna noc, bo u mnie podobnie. Zasnęłam koło 3, a po 6 już byłam na nogach. @klauDDynka: Dzięki :) Ten balsam z Palmersa miałam wcześniej, ale skóra ogólnie mniej swędziała, więc trudno mi powiedzieć czy był w tym kierunku skuteczny. Na pewno skóra była gładsza i bardziej miękka. Na stronie www.hairstore.pl w dziale uroda jest sporo kosmetyków Palmersa, przecenionych, dość dużo odpowiednich dla ciężarówek :):) @Lilith: hurtownia jest ze Szczecina, sprzedaje w detalu z odbiorem osobistym gdybyś miała ochotę ;) Co do termometrów, my kupujemy elektroniczny do uszu. O tych na podczerwień też słyszałam wiele niepochlebnych opinii. Same położne na szkole rodzenia mówiły, że termometry te nie są kalibrowalne, a robiły testy pomiarowe na pacjentach w szpitalach i różnice temperatur w stosunku do termometrów rtęciowych czy dousznych były znaczne. W dodatku u jednego pacjenta parę pomiarów pod rząd miało inne wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) ja też po kolejnej ciężkiej nocy. Spalam może 4h :-( jak już uda mi się usnac co jest trudne bo wszystko mnie boli i nie mogę zasnąć to jak w nocy się przebudze tak już nie mogę usnac i kręce się dobre 2godziny :-( słyszałam że w 3trymestrze są problemy ze snem ale nie wiedziałam że aż takie.. Jeszcze 2miesiące tych naszych nocnych meczarni nam zostało .:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BabyGiftShop.pl
Wszystkim obecnym, jak i przyszłym mamom bardzo gratulujemy. Ponieważ czas oczekiwania na dziecko jest bardzo niezwykły w Waszym życiu, prezentujemy oryginalne ubrania dla Waszych pociech. Nasz sklep to miejsce dla folkowych mam, rockowych tatusiów. W ofercie posiadamy ubrania dla tych najmłodszych i dla nieco starszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny, fajnie, że Nas przybyło:) witamy:) co do wymysłu o wieku lat 30 to chyba za dużo jakichś nastolatek w ciąży sobie wyobrażacie gdzieś wyczytałam, że średni wiek Polki rodzącej pierwsze dziecko to 26 i pół roku, więc jak to średnia - wypadkowa wartości niższych i wyższych u mnie też noc była bezsenna, ale po przyjemnym wykorzystaniu bezsenności zasnęłam jak dziecko, a mąż miał niespodziankę w środku nocy i wychodząc do pracy zażyczył sobie więcej a byłam przekonana, że ledwo kontaktuje, bo taki półprzytomny był my teraz utknęliśmy na etapie wybierania imienia miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :) Czekam na wiosne - zazdroszczę sesji!!! :) Na pewno macie cudne zdjęcia i świetną pamiątkę! Co do sesji dla maleństwa, poczekałabym kilka tyg - nawet miesiąc czy więcej. Znajoma robiła zaraz po urodzeniu i jej mała strasznie jeszcze taka pomarszczona była itd, a kuzyn robił jak jego mały miał tak z 3 miesiące, to normalnie zdjęcia jak z jakiejś gazety, czy kalendarza. CUDO :) Tylko ona też miał wcześniaka, to w 3 msc wyglądał jak niektóre dzieciaczki w 1 czy 2. x Klauddynka - ja tez zastanawiałam się nad zamkniętym forum. Kiedyś pisałam na kafe jeszcze przed ślubem, ale tak nam pomarańcze dokuczały, że się przeniosłyśmy na zamknięte i utworzyłyśmy też sobie galerie na galeriusie :) To było niecałe 2 lata temu, ale do tej pory mamy kontakt - fakt, że o wiele mniejszy, ale jednak jest. x Anka - dzięki za link do kalkulatora macierzyńskiego :) x Nikola - mnie kolki nie łapią, ale mam coś takiego, że jak właśnie dużo i szybko pochodzę, albo trochę po schodach za dużo, to boli mnie z prawej strony brzuch. Wydaje mi się, ze to mały się tak wypina wtedy bo widać to gołym okiem i ja mam takie odczucie jakby ważył bardzo dużo. Musze wtedy stanąć na chwile poczekać aż przejdzie i idę dalej. Ma może któraś z was coś takiego? x justynakochapawla- witam nową mamusie :) ja zdecydowanie wole octenisept na pępek dla dziecka, zresztą dla nas też sie przyda zarówno po cc jak i po sn, dlatego ja chyba kupie tą większą buteleczkę. x Dziewczyny byłyście w ciąży na kontroli u dentysty? Leczyła sobie któraś z was zęby w ciąży? Ja ostatnio zauważyłam, że psuje mi się 8, a nawet cała nie wyszła jeszcze :( To pewnie dlatego, że jest do niej słaby dostęp i po 2 to na początku przez wymioty to nie mogłam nawet zębów myć pastą. Nie ważne czy miętowa czy dla dzieci - wywoływałą u mnie jeszcze większe wymmioty. Płyn do płukania też odpadał, wiec przez jakiś czas to tylko szczoteczka i woda... Musze isć do dentysty, bo późńiej to nawet czasu na to nie będzie. Znieczulenie miałam tylko jak coś wyrywałam, ale teraz to nie wiem czy bym wytrzymała bez znieczulenia. Musze zadzwonić i się dopytać tel jak mogłoby to wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki Ja termometr mam malutki taki typowy dla maluszka. Mozna nim mierzyc na czole i w uszku. Dodatkowo gdy go nie uywam i lezy na polce wyswotla ie temperatura danego pomieszczenia. Mysle ze bardzo przydatna rzecz. Nuespodzianka napisz mi o tej szkole rodzenia? jak ja zalatwilas i u kogo? czy jest platna? jak czesto chodzisz i gdzie? i czego ucza? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×