Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

jopka o jak super:) debiut miałam w zeszłym roku, więc doświadczenie mizerne:) a balkon też długi, do tego wąski i tzw. patelnia - słońce cały dzień, 10 piętro, grzeje i wieje, więc rośliny muszą być żelazne, a lubię zielone krzaczki najlepiej jeszcze wieloletnie:) w zeszłym roku znakomicie radziły sobie rozchodniki okazałe, tuje, mrozy, hosty (w cieniu), bukszpany, rojniki miałam też kalie, pokrzywki, grubosza, hiacynty i komarzycę, wystawiłam też krasnokwiaty i wężownice - jakoś zniosły pobyt na balkonie ale raczej im się nie podobało:) bukszpany, tuje, rojniki i rozchodniki bardzo dobrze przetrwały zimę i w tym roku do nich się dostosowałam (nie chciało mi się wygrzebywać cebulek kalii ani hiacyntów, więc szlag je trafił, komarzyca i mrozy też nie zimują na dworze ale też mi się nie chciało ich wykopywać i przenosić) w tym roku dorzuciłam rododendrony, stokrotki, bluszcz i azalię, ale nie wiem, co z tego wyjdzie zaszalałam i zasadziłam też dereń biały i tamaryszek - czaję się na większy krzak, ale obstawiam, że szlag je trafi przy pierwszym mocniejszym słońcu myślałam właśnie nad lawendą, bo podobno ma bardzo małe wymagania, chciałabym też miętę, bo oboje z mężem uwielbiamy zioła wysiewasz z nasion, czy kupujesz sadzonki? bo wydaje mi się, że mi z nasion nic nie wyjdzie maciejkę pamiętam, że w zeszłym roku wysiewałam - dla zapachu, ale mi nie urosła:( nic mi nie wzeszło nawet za to wysiane słoneczniki rosły jak szalone - pomimo, że kupiłam jakieś miniaturowe ozdobne to urosło to 2 metrowe już w czerwcu i oddałam mamie do ogródka, bo u mnie niemal halny wieje i musiałam te słoneczniki wciągać do mieszkania zauważyłam, że im większa, dłuższa donica i dużo w niej roślin to lepiej znoszą upały w swoim własnym mikroklimacie, więc w tym roku w pojedynczych donicach mam tylko tuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytająca1505 Powiedział że jest dobrze, usg wykazało jeszcze że waga może się różnić o 200 g od tej która szacunkowo wyszła. I że mała jest długa i chuda - to chyba po tatusiu:) Ale mam się nie przejmować bo powinna nabrać ciałka, albo chudzielcem zostanie. Tym bardziej, że lekarz stwierdził że w takim tempie prognozuje wagę końcową około 3,5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytająca, coś siejesz zamęt szacunkowa waga w 32 tc to 1700-1800 g i to tylko szacunek na różnych programach wyskakują różne wyniki zresztą waga płodu jest obliczana na podstawie różnych parametrów, m.in. wielkości główki moja córeczka ma dużą głowę, za to obwód brzuszka odpowiadający wiekowi ciążowemu - jest długa i chuda i ustalenie wieku i wagi wg USG to jakaś wypadkowa pomiędzy tymi wartościami, a niekoniecznie rzeczywistość przecież dzieci rodzą się różne - nawet te urodzone w tych samych tygodniach i dniach ciąży juwelka - mój lekarz też powiedział, że sugerujemy się datą ostatniej miesiączki, tylko u mnie rozbieżność jest spora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madrenka i czytająca Prawidłowa waga waha sie pomiędzy 1300, a 2600, więc róznica spora:) drobne dzieci mogą miec jak najbardziej 1500.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia majowa tez mam tuje i swietnie sie ma po zimie. Nie sadzilam jeszcze nic w tym roku. Za bardzo boje sie ze mnie przewieje i znowu wyladuje w szpiatalu. Lawende polecam bardzo bardzo. Co prawda mam balkon dlugi i waski tak jak ty, ale ostre slonce mam max do godz 13-14, no i to tylko 2 pietro:) Ziola glownie sieje. Bazylia to juz regularnie u mnie wzrasta na wiosne w doniczce w kuchni. Potem wynosze na balkon jak jest juz cieplo. Super kielkuje i tobie tez polecam. Z pietruszka troche gorzej. Ostatnio sie wkurzylam i kupialm gotowa roslinke w sklepie. Szczypiorek rosnie i z nasion i z cebulek rownie dobrze. Zaskakuje mnie u Ciebie az taka ilosc kwiatow i znajomosci nazw. Ja musialam spisac z opakowan nasion hehe. Gratuluje. A staz jak widze mamy podobny:) Ponoc od przyszlego poniedzialku ma byc cieplej, wiec szykuje sie juz na atak balkonowy. Ziemia juz zakupiona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madrenka bo moja mała w 30 tyg wg usg ważyła prawie 1600 i moja gin powiedziała że waży akurat, no napewno jest tak że nie wszystkie dzieci waża jednakowo w danym tygodniu a w sumie to nie ma jakieś dużej różnicy, młoda może przypakować z dwojoną siłą w poźniejszych tygodniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madrenka - moja córa też cienka i długa:) za to z dużą głową i dużymi stopami obwód, wymiar dwuciemieniowy główki itd. wskazują na 33-34 tc za to obwód brzuszka idealnie się wpasował w 31 tc i to jedyny mniejszy wymiar a na koniec się okaże, że mała jak krótkim spaślaczkiem:) mojej siostrze miał wyjść mały chudzielec, a już pod koniec 8 miesiąca ważył niecałe 3 kg szwagierka też miała mieć malutkie dziecko, ok. 3kg, a mały urodził się okrąglusi i miał 3700-3800, jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka - bo ja nic nie wiem i zapisuję sobie nazwy na kartce, później szukam w necie, co to jest, gdzie to rośnie, jak to podlewać itd. i drukuję - mam wszystko na papierze:) sama z siebie nie wiem nic:) teraz zima niestety wróciła, a już myślałam, że zagonię męża do przeniesienia donic mamy dodatkowe pomieszczenie na 11 piętrze, nieogrzewane, z oknem, więc tam wcześniej sadzę rośliny, żeby w ciepłe dni wyjść z już zielonymi donicami kupujesz jakieś nawozy do tujek? gdzieś wyczytałam, że potrzebują kwaśnego podłoża i dobrze obsypać je korą u mnie wszystko siedzi w uniwersalnej ziemi do kwiatów, nie wiem, jaki ma odczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, ale ostro piszecie- superowo Witam serdecznie nowe mamuśki Madzik , jeśli chodzi o termometr Braun, to ja serdecznie polecam. Zamówiłam na allegro w dobrej cenie, mierzylam już rodzince temperaturę i jest ok. Ma dobre recenzje i mierzy pomiar błyskawicznie i wygodnie, więc nie ma się co obawiać;) Jeśli chodzi o majtasy to zamówiłam również na allegro takie oto (ponoć super): http://allegro.pl/jednorazowe-majtki-poporodowe-7szt-do-szpitala-42-i3036865297.html i drugie jakby co http://allegro.pl/majtki-poporodowe-r-l-5-szt-canpol-najlepsze-i3039738298.html Co do celulitu to niestety moje dupsko mocno się marszczy i nic z tym teraz nie zrobię, ale jak same piszecie ruszymy do boju już niebawem Ja jestem na zwolnieniu od początku lutego wydaje mi się jakby już co najmniej pół roku minęło Nie wiem jak Wy, ale ja czuje się strasznie ociężała, trochę pochodzę a czuję jakbym maraton przebiegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia jajowa, ale sie masz cudnie ze nic nie dolega, nie boli, to szczescie. Ja do tego wszystkiego po prostu robie sie marudna, a moze po prostu po tym miesiacu remontu, adrenalina opadla i tak chwilowo u mnie, oby:) Ja ubranka juz wszystkie mam, czesc wyprana, poprasowana, nie mam natomiast jak juz pislalam wyprawki szpital, kosmetykow dla malego, materacyka, rozka, no i wozka.. Ale po swietach biore sie do kompletowania:) jopka a powiedz mi pierwsze dziecko masz corke? synka? Nie wiem czy pisalas a moze ja nie doczytalam i w jakim wieku? Ja mam synka, chodzi do zerowki, i spodziewam sie drugiego lobuza:) Dziewczyny wiem ze pisalyscie duzo o wozkach, musze sie cofnac do tych stron, ale tak na szybko mozecie napisac na co zwrocic szczegolna ostroznosc, marzy mi sie taki 3 w 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz i mnie sie zachcialo jakichs roslin na balkon, lub ziolek, tak mnie nakrecilyscie:) tylko ze ja na parterze mieszkam, i slonca na balkonie tyle co kot na plakal, bo zaslania drugi blok, wiec sama nie wiem, co mi tam moze wyrosnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja się tą waga aż tak nie przejmuję - wiadomo to tylko aparat i wylicza wszystko szacunkowo według określonych parametrów. Założę się, że jakbym dziś na usg poszła to już co innego by pokazało :) Jak przyjdzie co do czego to okaże się, że te nasze chudzielce są w sam raz albo jeszcze się zdziwimy jakie z nich klopsiki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milo jak tak dużo piszecie - ja od jutra wzięłam zwolnienie... 2 tygodnie :-) tak na wszelki wypadek wpadne sobie przed swietami jeszcze do firmy i sprawdze co i jak. spytałam dziś lekarza o długość kości udowej (56mm) i sprawdziłam teraz na jakimś kalkulatorze - wyszło ok. 1550g, więc chyba norma jak na 30tc. W pracy dostałam dosłownie górę prezentów, nakarmiłam ludzi tortem z bobasem i teraz to chyba pojdę spać, bo coś mnie zmogło :-) Ktoraś z Was pytała ile czego zabrać do szpitala - niektóre szpitale mają na necie wywieszone listy niezbędnych rzeczy. Np. w sw Zofii w Wawie wygląda to tak: http://www.szpitalzelazna.pl/dla-pacjenta/co-zabrac-do-szpitala/przyjecie-do-porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie fajne takie "pożegnanie" w gronie współpracowników... Pewnie jesteś bardzo lubiana:) Odpoczywaj bo zasłużyłaś... Ja nawet nie wiem ile waży i mierzy mój Skarb, ale znam przypadki gdzie waga w USG była nawet o 0,8 kg wyższa niż waga urodzeniowa, więc myślę iż należy brać wszystko orientacyjnie i w tak zwanym przybliżeniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czytająca1505
Lilith z kości udowej wylicza się wzrost dziecka a nie wagę .!! Wystarczyło zapytać lekarza ile dziecko waży a nie snuć domysły i wymyślać głupoty jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna ja mam corke ma 3 lata rowno 1 marca skonczyla. Istny wulkan energii i histerii obecnie. Bunt 2-3 latka nam sie przeciaga cos strasznie;) Teraz czekam na synka i modle sie zeby choc drugie dziecko bylo skopojniejsze. Corka cala po mnie, wiec coz tu sie dziwic. A ja w listopadzie obchodzilam swoje 30-ste urodziny:) A na zacieniony balkon to ziola posadz i np bluszcz ale taki ozdobny. Po przeprowadce bardzo zalowalam ze moj nie wytrzymal slonca w nowym mieszkaniu. Wiele roslin mi zwiedlo od slonca, wiec przewiozlam je do mamy na zacieniony balkon. Co do wozka to jestem szczesliwa posiadaczka Bebetto Nico Plus. Od zeszlego tygodnia:) :) :) xxx Kamelia bardzo zazdroszcze osobnego pomieszczenia na roslinki. Wlasnie przez brak takowego nie sieje na razie nic i czekam na slonce. Ja swojego meza chcialam zagonic do skrecania lawki balkonowej i regalu. A do tujek nic nie kupuje. Przesadzilam do duzej donicy w tamtym roku i dalam ziemi specjalnej do roslin balkonowych. Zobaczymy na beda wygladac jak zaswieci slonce i czy zaczna wypuszczac nowe galazki. Co do wagi naszych bobasow. To moj synek wazyl wg lekarza 1200g w 29tc. Powiedzial ze jest po prostu szczuply po tacie. Nie przejmuje sie tym zupelnie. Bardziej by mnie martwilo jakby bobas byl za duzy, bo to by znaczylo ze moja cukrzyca ciazowa wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki moja kobiecość w kategorii dbanie o dom tj. rośliny wypada bardzo kiepsko. Planuję coś zmienić w tej kwestii i może się czegoś od Was nauczę/:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynakochapawla spokojnie. Obecnie w domu posiadam AZ jeden zielony szczypiorek w kuchni:) Szal zaczyna sie jak jest cieplo i non stop mamy otwarty balkon z duzego pokoju. Doslownie balkon robi za kolejne pomieszczenie, kolejny pokoj. A majtasy kupilam teraz te z Canpola. Sa ok. W poprzedniej ciazy mialam te pierwsze, ale w szpitalu zabraniali nosic wiec chodzilo sie bez. Szalu mozna bylo dostac, bo jak tu trzymac miedzy nogami podpaski i dojsc do kibelka na karytarzu ??? Ale polozne krzyczaly, wiec trzebabylo sie sluchac. Mysle ze jedno opakowanie spokojnie wystarczy. W domu i tak nosi sie juz normalna bielizne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie mogą krzyczeć, mnie to nie wzrusza;) jak będe musiała dreptac daleko do łazienki to i tak na tą chwilę majtasy naciągnę... Tez zabieram się własnie za zakupy środków higieny i tak się zastanawiam.. czym się róznią podkłady poporodowe od podkładów do przewijania?:) Te drugie kupiłam sobie ostatnio w Lidlu, nie wiem czy do szpitala tez się nadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majówka1990
Cześć dziewczyny pisałam tu już pod innym nickiem ale zaledwie 2 razy może :) Co do ćwiczeń znalazłam coś świetnego dziś i ćwiczyłam - czuję że jutro będą lekkie zakwasy. https://www.youtube.com/watch?v=O_lq1ttGxwE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majówka1990
katranka zapewne niczym :) podejrzewam że to specjalnie rozdzielili, zeby kupować więcej ;) tzw. chwyt marketingowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porodowe kupilam sobie teny, a te do przewijania babydream, katranka. Wiesz czym sie roznia? Te dla maluszka maja nadruk w jakies stworki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ale miałam dużo do nadrobienia z czytaniem z dzisiaj, rozkręciłyście się :) :) @katranka: mogę się mylić, skorygujcie mnie, ale podkłady i wkłady poporodowe czyli te olbrzymie podpaski to jedno i to samo, patrz: http://www.doz.pl/apteka/p47647-Bella_podklady_higieniczne_Mamma_10_szt http://www.doz.pl/apteka/p6918-Podklady_ginekologiczne_Absorgyn_34_cm_x_9_cm_10_szt ale już Hartmann nazywa to wkładkami anatomicznymi :) W ogóle poleca Wam wkłady Hartmanna i Seni lady. Sprawdzone przez znajome, bdb, super komfort, jedyny minus to cena. Co do moich zainteresowań, to na czas ciąży mam ich aż za dużo ;) Haftowanie ręczne, pierwsze próby szycia na maszynie (poduszki, maskotki dla Małej itp.), sporo książek które chciałabym przeczytać a leżą odłogiem z czasów sprzed ciąży, książki o niemowlakach, dzieciach itp., z Małżem wieczorami gramy w gry planszowe (Talisman, Seasons, nasze ulubione :) ). Poza tym marzę o balkonach takich jak Wy macie. Ostatnie parę lat sporo się przemieszczałam między miastami, a maciejka wraz z donicą woziła się w bagażniku auta tam i spowrotem, bo uwielbiam jej zapach, a nie pozwoliłabym jej zdechnąć ;) U mnie raczej spadki energii niż jej przypływy... no i ogromnej niezdarności ciąg dalszy ;) Co do wymiarów i wagi dziecka pomarańcza jak zwykle sieje zamęt, od 30go tygodnia życia dziecko rozwija się indywidualnie pod tym względem. Co z tego, że znajoma albo ktoś inny miał dzidziusia o większych wymiarach niż nasz, albo cięższego? Koleżanka urodziła ostatnio zdrowego maluszka, w terminie, 38 tydzień, waga 2,7 kg i co? I nic :) Wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się dzisiaj pomierzyłam tzn brzuch sobie tylko zmierzyłam...nie dawno miałam w obwodzie 92 a dzis 95 waga 63 kg czyli mam juz 17 kg na plusie co mi wcale nie przeszkadza:p ale czuje sie meeega ocięzale...polazilam dzis troche po miescie i normlanie bolą mnie uda u w pachwinach tak jak bym miala jakies zakwasy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do podkładów zwyczajnych, to z tego co wiem, niczym się nie różnią. :) We wpisie wyżej chodziło mi o to, że przy okazji naszych "pieluch poporodowych" te dwa pojęcia czy w necie, czy w sklepach są czesto mylone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, tez wlasnie na poczatku nie czailam co jest co, bo pielucha to lda mnie pielucha, a nie podpaska-gigant. Te teny co ja mam, to takie podkladki 60x90cm do polozenia na lozko :-) bede sobie z nich glownie w domu ewnie korzystac, zeby nie poplamic materaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×