Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Anka a jak u Ciebie teraz wyglądają wyniki krwi ? Żelazo dalej poniżej normy ? Ja też dostałam żelazo na receptę i za 2tyg mam powtórzyć wyniki krwi ale chce też dostarczyć organizmowi trochę tego żelaza w pokarmach i mam nadzieję że się podniesie. A bierzesz żelazo jednocześnie przyjmując magnez ? Ja biorę magnez a nie zapytałam lekarza czy można łączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - ja mam niska hemoglobine (kekka anemie) i niski poziom zelaza. i lykam dodatkowo zelazo raz dziennie. oprocz tego czesto buraczki lub sok z burakow prosto z sokowirowki i suszone sliwki. mysle, ze mozna lykac rownoczensie magnez i zelazo, sama tak lykam, w koncu w witaminach dla ciezarnych tez jest to i to. czekam na wione - bardzosie ciesze ze wszytsko ok, widal lezenie pomaga. ja tez lezaca. mam pytanko, bo biore ten antybiotyk ale bardzo zalega mi wydzielina az rzezi mi tm a ciezko mi to wykaszlec. jak juz uda sie wykaszlec nic nie rzezi. wczoraj jak zaczelm kaszlec to brzuch jak kamien i bole zaraz no-spe lykalam. no i pytanko: czy nie kaszlac a biorac sam antybiotyk oczysci sie to z tych wydzielin, boje sie na sile wykaslywac to. i czy inhalowanie sola fizjologiczna i oddychajac prez usta w trakcie inhalacji moze to pomogloby mi rozrzedzenie tej wydzieliny i latwiej by sie wszystko oczyscilo/ wie ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja biore zelazo od 2 miesiacy. Biore zelazo na recepte Sorbifer Durules. Mialam brac 2 razy dziennie, z czego rano koniecznie naczczo pol godziny przed sniadaniem popic polowa szklanki wody (zeby sie dobrze wchlonelo). Potem po konsultacji z lekarzem stanelo na jednej tabletce dziennie. Sprawdzilam w swoich witaminach Prenatal Classic ile jest zelaza. Okazalo sie ze az 60mg, wiec wszystko razem byloby za duzo. Teraz tydzien temu powtorzylam wyniki, a tam morfologia podskoczyla z 11.2 na 14. Super! Nie wiem czy to efekt tabletek, diety (ale nie szalalam z nia specjelnie) czy tez mojej cukrzycy ciazowej. Ponoc w cukrzycy hemoglobina rosnie, jakby krew sie zageszczala. Zupelnie nie wiem. Do tych tabletek z zelazem na recepte mam jedno zastrzezenie. Mocne skrety kiszek sa po nim. Czytalam ze dziewczyny czesto maja sensacje zoladkowe. Ale jak trzeba brac, to trzeba to przebolec. U mnie nastroj tez sredni. Pogoda sie popsula. Deszcz pada a ja caly dzien prasowalam ciuszki bobaskowe. Mam zakwasy na prawej rece. Katorga! Oby jutro bylo lepiej bo bez slonca widac nie potrafie funkcjonowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka napisze ci co mi kazali robic w szpitalu jak mialam zapalenie oskrzeli i pluc. Kazali spac na pol siedzaco-lezaco, zeby nie dlawic sie wydzielina w nocy. Nie wiem czy ty tak mozesz, musialabys sie spytac ginekologa skoro masz nakaz lezenia (jesli dobrze zrozumialam). Inhalacje w soli fizjologiczne jak najbardziej i max do godz 16 zeby sie nie krztusic w nocy. Jesli bedziesz tak rzezic dlugo, to zapytaj lekarza czy mozesz do inhalacji brac tez mucosolvan rozcienczony z sola fizjologiczna. Taka mieszanina dziala cuda:) Jeszcze mozesz wziac szklanke wody, rurke/slomke do soku i dmuchac w wode robiac banki. To pomaga oderwac sie wydzielinie z gardla/oskrzeli/pluc, ale nie wymusza odruchu mocnego kaszlenia (co niewskazane u ciezarnych). A sama wydzielina moze dlugo sie utrzymywac i u mnie trwalo to kolo 2.5 tygodnia. Rzezilo i charczalo w srodku. Generalnie lepiej zeby odkrztuszac, ale jak lapia skurcze brzucha to sobie to podaruj i postaraj sie ta wydzieline jak najbardziej rozrzedzic (duzo pic, inhalacje). Lekarz internista powiedzial mi, ze wydzielina ktora sie nie wykrztusi/wypluje, mowiac doslownie, splywa i jakby wsiaka w jame brzuszna, a tam organizm sobie z nia radzi. To co ja mialam w plucach za chiny ludowe nie bylabym w stanie wypluc, a jednak wszystko sie oczyscilo. Nie martw sie, antybiotyk poradzi sobie z infekcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka mi spada cały czas, obecnie mam 30 a minimum jest 36 wiec jest niedobór. Biore razem z magnezem i chyba to nie przeszkadza bo gin przepisała mi to i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka- bardzo ci dziekuje za cenne rady. nawet nie wiem czy tu w irl maja mucosolvan, ale sprobuje w takim razie sama sola moze rozrzedzi dziadostwo. to mowisz, ze to co zalega w oskrzelach/plucach bez kaszlenia tez powinno zejsc po antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka no i lezenie polsiedzace u mnie nie wskazane. mam lezec najlepiej z poducha pod pupa. a jak wczoraj probowalam to wykaszlec az sie wystraszyalam, brzuch jak kamien i do tego bole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor paniom;) ja od wczoraj zauwazylam ze napina mi sie brzuch,na poczatku myslalam ze to maly sie tak wypina,ale dzis stwierdzilam ze chyba to nie on bo brzuch mam jak kamien,no i dzieje sie tak glownie przy siedzeniu. Dzis musialam posiedziec troche-ok 4godz i brzuch spinal sie co chwile na ok minute i puszczalo. Ja snow nie mam zadnych od jakiegos czasu;) kurcze ja chyba tez powinnam sie juz zaczac zaopatrywac w jakies rzeczy do szpitala bo nic jeszcze nie mam i ciagle to odkladam a czasu ubywa. Spijcie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - ja biorę i 2x dziennie magnez i żelazo. Można łączyć, tylko ja trochę tych tabletek łykam, bo jeszcze witaminy i extra witaminę C (na białko w moczu mi pomaga i ułatwia przyswajanie żelaza). Rozkładam sobie tabletki na raty, część po śniadaniu, część po obiedzie i część po kolacji, z jogurcikiem, żeby żołądka nie obciążać garścią tabletek na raz. Też mi spadła hemoglobina ok miesiąca temu. Po 2 tyg brania żelaza, morfologia mi się poprawiła i jest ok. Ok 30 tyg dzidziuś zaczyna magazynować żelazo w wątrobie i ciągnie od mamy ile może, efektem są niedobory. xxx Paulina - mąż robi mi takie zdjęcie raz w tygodniu, gdy zaczynamy nowy tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrataks
Jopka394 tak dopytuje o cmv bo ja wiem ze przed ciążą chorowalam. Na początku robiłam badanie czy sie nie uaktywnilo, a teraz mam powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie ja ze swojej szkoły rodzenia bardzo jestem zadowolona. Sam fakt ze poznalam porodówkę i panujace zwyczaje w szpitalu :) ale ja chodze do bezpłatnej. Czekam na wiosne ja o tym wiem dlatego na początku wszystkie nasze rzeczy chce w Loveli wyprac. Justynakochapawla ja odnosze takie samo wrazenie: gazety wdzystko piszą pod reklamy, a życie życiem. To samo z większością portali dla mam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojoj nie straszcie tak tym porodem ;) Ale fakt faktem czekam na ten dzień gdy juz wszystkie będziemy po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajóweczkA ja mam inne bóle, tj mnie boli cale krocze od wewnątrz, kości. Pochwa nie. Zaczęłam brac ten cyclo3fort i faktycznie duuuzo wczoraj chodziłam i bol czulam ale mniejszy niz zwykle. I w nocy i dziś było ok,a dawniej męczyło mnie dlugo. Wygląda na to zedziala, ale jak bedzie dalej zobaczymy. A brzuch u góry twardy to moze gazy? Bo macica w tych tygodniach przeciez tak wysoko jeszcze nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Wczoraj bylam u gina. Moja malutka wazy w 29t 2d 1357g i mierzy 27,3. Lekarz mowi ze w normie, ze do porodu powinna przybrac jeszcze z 2kg Jest w trakcie przewracania sie i na razie siedzi sobie w poprzek :) Wod mam ok, serduszko bardzo dobrze. Uspokoilam sie na nastepne pare tyg. Nastepnym razem tez umowie sie wlasnie na usg 4D. Juz teraz na zwyklym buzke miala taka sliczna i moj nosek :) Waga od ostatniej wizyty +3,5kg. Kurde tragedia, lekarz kazala mi uwazac bo od stycznia przybylo mi 6 kg, od poczatku 9,5 do przodu. Ehhh, slodyczom musze powiedziec stop :p Milego dnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka dobowo zelaza mam 100mg (tabletki na recepte) + 60mg (Prenatal Classic) = 160mg. Duzo patrzac na wasze ilosci... XXX agrataka pewnie powtarzaj badania. Ale lekarze i tak nic nie robia w przypadku infekcji w ciazy. Po prostu kontroluja zdrowie dziecka i lecza objawy u matki. Jesli chorowalas przed ciaza to bardzo dobrze bo masz juz wyksztalcone przeciwciala. Kazda nastepna infekcja, nawet ta w ciazy, przebiega lagodniej i z mniejszymi szkodami dla dziecka. Czasami pisza ze jesli sie juz chorowalo, to nastepne infekcje przebiegaja niezauwazalnie i bez zadnych skutkow ubocznych. Tylko w skrajnych przypadkach zagrozenia zycia podaja leki (nie pamietam nazwy), ale one bardzo uszkadzaja pluca (jak dobrze pamietam). Tego sie nie praktykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowamamusia - ja mam termin co do dnia z Toba i przytylam 9kg, tez wiekszosc na przelomie stycznia i lutego, ale teraz ten przyrost mocno zwolnil - i z kolei moj lekarz kaze mi sie w ogole tym nie przejmowac :-) Jade zaraz na badanie krwi i moczu, w poniedzialek mam wizyte i tez jestem ciekawa jak syn rosnie. Jakos moze po skonczonym 30tc umowimy sie na takie szczegolowe usg jak przy polowkowym, bo tez nas ciekawi jak pierworodny wyglada (obawiamy sie, ze brzydki :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego Kobietki i tym Małym Kobietkom w brzuchach też życzę wszystkiego naj naj naj 🌻 Lilith nie ma szans, że brzydki jak pierwszy raz zobaczyłam buźkę córki, to od razu się zakochałam, oczywiście przepiękna - co tylko ja widzę, bo nikt inny nie widzi w ogóle rysów twarzy na tym zdjęciu usg:) wizytę mam dzisiaj, więc znów się zakocham majowa mamusia łe tam, ja mam już pewnie z 13-14 kg na plusie:) ostatnio też mi urosło o 3 kg w miesiąc pytałam lekarza o moją masę ciężką to powiedział, że wszystko jest ok i i tak nadal jestem szczupła (taaa...) jak stoję na wadze to musi mnie z niej zganiać, bo patrzę na te cyfry i nie wierzę, stoję i się tępo gapię:) żelaza jeszcze nie biorę, mój organizm póki co w wynikach badań nie odczuwa w ogóle ciąży - morfologia mi wychodzi non stop tak samo miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze wymiary to: 97cm- brzuch, 85-pod biustem,96-biodra, waga chyba nadal ok 11+. Wczoraj pisalam ze nie mam snow to sobie wykrakalam,snilo mi sie ze moj maz wyprowadzil sie z domu(nawet nie wiem w jakich konkretnie okolicznosciach) i moja siosta dwa dni pozniej spotkala go na koncercie z jego nowa dziewczyna, jak sie przebudzilam to czulam sie mega dziwnie,ale byl kolo mnie;) na gruponie jest mozliwosc wykupienia USG4D za 99zł i tak sie zastanawiam czy nie kupic tego;) wszystkiego dobrego kobitki!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie - rozbawiłaś mnie :) mi też przez jakiś czas przechodziły przez głowę takie myśli, jak będzie wyglądać nasz synuś. Pamiętam jeszcze na początku ciąży jak wszyscy pytali co bym chciała: chłopca czy dziewczynkę to odpowiadałam, że wszystko mi jedno byle by było zdrowe, nie głupie i nie brzytkie :) Na usg 4D byłam i stwierdzam, że ma buźkę mieszaną, trochę po mnie, trochę po mężu. Zawsze jest tak ze jak dziecko się rodzi to jakie by nie było jest dla mamy najpiękniejsze na świecie. Nie wszystkie noworodki wyglądają jak z reklamy obiektywnie rzecz biorąc. Wstarczy popatrzeć po dzieciach znajomych. Moja chrześnica jak się urodziła to przez pierwszy miesiąc wyglądała co najmniej dziwnie :P a teraz to śliczna pannica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith ale sie usmialam ;-) Napewno bedzie sliczny:-) xx kamelia no to mnie uspokoilas troche bo myslalam ze tylko ja tak szybko rosne. Wiec dzis z tej okazji kobietek zjem sobie jakies ciacho :-P Przed ciaza mogly slodycze dla mnie nie istniec a teraz nie moge sie oprzec :-/ xx dostalam tez wyniki cukru i toxo. Wszystko jest ok. xx Najlepszego kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bsjhvbuyfb
syvbsauvb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę biorę aspargin 3razy po 1tabletce. Na opakowaniu pisze że tabletka zabiera 17mg jonów magnezowych i 54mg jonów potasowych. A dziennie nie powinno się przekraczać 6tabletek ja biorę 3dziennie. Dzisiaj wysłałam męża po żelazo zaczynam brać tak jak radziłyscie razem z wit. C dwa razy dziennie przed posiłkiem. Jeszcze trochę wzbogace dietę w produkty zawierajace żelazo i mam nadzieję że szybko się podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boże...oszalałaś????
8 tabletek na dobę??? dietę sobie urozmaić!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah dziewczyny, tak piszecie, że na pewno dla nas będzie śliczny.. to ja chyba mam wyrodność w genach po mamie. :-) Ona twierdzi, że jak mnie jej przynieśli po porodzie do karmienia, to pierwsze co pomyślała: niby W. niczego sobie, ja też a to dziecko jakieś takie, ma kartoflowaty nos, no nie za bardzo. :-D dopiero potem się rozejrzała po innych dzieciach na sali i stwierdziła, że "może być" :-) Dlatego obawiam się, że możemy z moim myśleć tak samo :-) oj co będzie to będzie - ma się zdrowy urodzić, ostatnio mam jakąś obsesję, że może głuchy się urodzi - cały czas słucham dużo muzyki w samochodzie i może przez to zastanawianie się mam problem mentalny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×