Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Dziewczyny czy Wasze maluchy tez czasami sa tak mocno ruchliwe? mój dzisiaj chyba oszalał bo brzuch mi faluje na wszystkie strony, tak sie wypina ze jedna strona brzucha dosłownie ,,staje,, zauwazyłam ze ruchy sa gwałtowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie sa wlasnie dni gdzie maly wariuje i nic tylko go obserwowac,a sa dni gdzie jest spokoj;) jak swiecilo slonce i mi sie wiecej chcialo to byl ruchliwy a teraz tak mniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja dziś tylko na chwilkę, bo zaplanowałam sobie bardziej pracowity dzień. Już od 7 jestem na nogach... Gdyby którąś interesowało to w Biedronce są koszule nocne takie zakładane z przodu na piersiach z dekoltem V, że można odchylić i karmić. Odcinane pod biustem i nie takie długie. Są w paseczki niebieskie lub fioletowe. Ja sobie kupiłam rozm S, przymierzyłam w domu i na prawdę fajnie wygląda. Niestety nie było M, ale myślę, że po porodzie będzie ok, bo teraz tez sie w nią mieszcze. Fajny matreiał. Cena 30zł, w razie czego w ciągu 7 dni można oddać - to tak dla zainteresowanych :) http://www.okazjum.pl/biedronka/gazetka/gazetka-promocyjna-biedronka-04-03-2013,14919.html str 4-5 Moja koleżanka za taką jeszcze z dodatkowym matriałem jak nie raz pokazywałyście na allegro dała w sklepie 70zł. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Juwelka Jasne, ze tak. Moja Aurelka wczoraj na CTG tak sie ruszala, ze nie mozna bylo go zrobic, co chwile sie przekrecala, kopala :) ona to wogule nie lubi jak sie dotyka brzuszka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane no mnie wlasnie pobolewa podbrzusze ale nie mocno a brzuch twardnieje normalnie tak jak wczesniej...moj maluch tez maa dni gdzie kopie wierci aie i ma tez te spokojniejsze...mi sie wydaje ze brzuszek tez mi sie jakos obnirzyl troszke bo wczoraj jak siedzialam to mialam go nie mal na udach;) dzisiaj sie chyba wybiore po karuzelke do lozeczka i kombinezonik polarowy..taki typowo na wiosne bo tutaj z ta pogoda to nigdy nie wiadomo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy! Chodzi mi o przeziorność karkową. Czy miałyście ją prawidłową w I trymestrze??? Już pisze o co chodzi. Ja w 11 tyg miałam NT 4mm, a dopiero w 14 tyg ok. 2mm. Teraz porównywałam sobie wyniki z koleżanką, która jest w 11 tyg i ma NT 1mm i się tym zainteresowałam. Poczytałam troche o tej przeziorności i bardzo mnie to zmartwiło. Lekarz w ogóle mnie nie poinformował czym to może grozić.... Nie miałam żadnych dodatkowych badań. W ogóle nie byłam świadoma, że może coś być nie tak :( Kazał przyjechać za 2 tyg, no i się zmniejszyła do 2mm, pamietam, że mówił, że dobrze, że jest mniejsza i sprawdzał kość nosowa, też była widzoczna. Raz robił mi takie długie i dokładne usg, sprawdzał narzady, kości i wszystko mówił, że w porządku. Nie wiem co mam teraz o tym myśleć, ale boje się, że nasze dziecko może być chore :( Tyle róznych inf na ten temat w necie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina - ja mialam przeziernosc robiona w 13 tyg i wyszla 1,2. O ile pamietam to norma jest do 2,5. Moze pierwsza mialas robiona za wczesnie boto chodzi o wymiary maluszka, zeby to badanie bylo wiarygodne. Robi sie je pomiedzy 11-14tc. Mysle, ze lekarz wiedzial co robi i gdyby bylo cos nie tak to skierowal by Cie na dodatkowe badania. A jak wyszlo Ci krew z Papp-a?? Drugi wynik mialas w normie, wiec nie ma sie raczej czy denerwoawc. Jak sie obawiasz to wypytaj swojego lekarza. xx ja kupilam taka koszule do porodu http://allegro.pl/l-xl-koszula-nocna-koszulka-do-karmienia-porodu-i3059883880.html i taka pizamke juz po http://allegro.pl/cieplutka-pizamka-do-karmienia-regina-651-xl-i3070286223.html xx Moja teraz rusza sie mocno, jeszcze lezy w poprzek wiec ten brzuch raz z jednej raz z drugiejodstaje :) Ale sa dni ze jest cichutko, az czasami sie martwie, ale juz wiem ze raczej nie ma powodow do obaw. xx Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina u mnie NT wyniósł coś około 1-1,2 w 12 tc może być tak, jak pisze majowamamusia zresztą kość nosowa widoczna, jesteś już po dokładnych badaniach połówkowych a tamten wymiar się przecież wyjaśnił przy ponownym badaniu nie stresuj się, na pewno wszystko jest dobrze:) czekam na wiosnę no różnica w wyglądzie brzucha jest ogromna i cieszyłam się, że następnego dnia mam usg i się wszystko wyjaśni przed porodem się podobno jeszcze bardziej opuszcza, więc chyba będę mogła zawieźć swój brzuch na balkoniku:) miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 19 tygodniu NT miałam 1,9 W ogóle ja nie dostaje żadnych opisów po usg tylko dostałam raz po genetycznym. W ogóle ostatnio się dowiedziałam, że mój mąż nas czyta.... Pozdrawiam Cie kochanie :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie NT w 14tyg wynosiło 1,8mm norma jest chyba do 2,5 z tego co wiem to robi sie to tylko miedzy 11-14 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina ja uwazam ze nie ma co porownywac bo kazde dziecko jest inne i ma inne wymiary skoro lekarz powiedzial.ze jest ok tzn ze nic nie wzbudzilo jego podejrzen jesli by bylo cos nie tak to napewno by cie poinformowal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w internecie naprawde rozne rzeczy sa napisane...wpisz sobie np zaparcia to ci wyskoczy ze to jeden z objawow raka;) dlatego ja juz nie szperam bo nie potrzebnie potem wpadam w panike;) bedzie dobrze napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, ja dziś ostro pracuję -imienny teściowej:) Goście przychodzą za 20 minut a mi już nogi wchodzą do pupusi. Paulinko, proszę nie przejmuj się tak, na pewno jest wszystko dobrze! Najgorsze takie porównywanie własnie i buszowanie po necie w celu zbierania ciekawostek. Sama cos o tym wiem, bo już wiele dni przepłakałam jak poczytałam jakieś głupoty. Zaufaj lekarzowi, zresztą powiedział Ci, ze jest wszystko ok. Buziaki i dużo optymizmu:* Mój bąbel też jest wczoraj/dzisiaj bardzo mało ruchliwy, oczywiście sie martwię, ale wiem, że tak może być.... Na ostatniej wizycie lekarz powiedział mi, że jeżeli wciągu dobry poczuję 4 ruchy płodu to nie mam powodów do zmartwień. W mojej książce oczywiście jest 10 ruchów na godzinę, ale jakbym miała do tego przywiązywać wagę to bym osiwiała, następnie wyłysiała .... Miłego wieczorku dla Was wszystkich, buziaki....a dla leżących Naszych Mamuś dużo wytrwałości, myślałam dziś o Was - jakie to musi być ciężkie, ale czego się nie robi dla największego cudu naszej Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mój chyba też podczytuje, kiedyś pisalam, że boje się sexu i mam za swoje...:):) Kochanie już się nie boję, możesz mnie brać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku a mnie dol plecow boli:o i nie jestem pewna czy to nie jakies skurcze:o ale procz tego nic mi sie nie dzieje brzuch miekki nic sie nie stawia...eech sama nie wiem...jak narazie bede sie obserwowac...oby tylko moj maluch nie zechcial wyjsc wczesniej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Paulina: po seksie brzuch mi twardniał częściej przez parę godzin. Poza tym twardnieje rano jak wstaję, przy zmęczeniu, jak nie podłożę nic pod brzuch leżąc na boku no jak zostanę skopana ;) @Nikola: Mnie boli podbrzusze ale najczęściej przy twardnieniach. A czasami strzyka intensywnie i krótko. Lekarz powiedział, że to może być reakcja na kopy dzidziusia ;) Dziewczyny jestem od paru dni jak słoń w składzie porcelany. Wczoraj śnieg sypał, było ślisko i wywaliłam prawie szpagat na chodniku z 2 ciężkimi torbami zakupów. Potem w kuchni upuściłam garnek z ugotowanym makaronem z wrzątkiem i strąciłam cudem nie na stopę, żeliwną podstawkę pod gary. Hm, potem jeszcze potrąciłam otwartą butlę z oliwą i dzięki tym atrakcjom zrobienie obiadu zajęło mi skromne ponad 2 godziny... Jak włażę do kuchni to prawie zawsze potrącę coś tyłkiem. Też macie podobne przygody? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja mam często takie bóle w krzyżu tylko u mnie może to mieć związek z ciągłym lezeniem i brakiem ruchu. Ogólnie cały kręgosłup daje mi się we znaki codziennie. Szyszka ja pomimo tego że ciągle leże i nic nie robię to też czuje się niezdarna ;-) a jak mam wyjść raz na 2tyg do lekarza to ubranie się zajmuje mi baaardzo dużo czasu.. Ja już pomału mam coraz bardziej dosyć tego lezenia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czytałam przed chwilą, że jeśli ból podbrzusza jest jak miesiączkowy, ale z nasilającym się bólem, punktem kulminacyjnym a potem stopniowym spadkiem odczuwania, to to może być niepokojące. Mdły ćmiący ból jest podobno częsty. Eee tam. Nic nam się nie dzieje, po prostu brzuszki rosną, mamy coraz więcej skurczy Braxtona-Hicksa a każdy ból analizujemy, bo boimy się przedwcześnie urodzić. Po prostu jesteśmy babeczkami. Powiedziałam ja, przewracając przed chwilą tyłkiem krzesło :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być, że mdły ćmiący ból jest częsty i nie oznacza podobno nic niepokojącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka dobrze to okresilas ten bol który ja odczuwałam był własnie taki ''mdły'' i cmiący może tez mały mi jakiś nerw uciskał albo coś...nie byl taki przerywany ze boli boli i maleje tylko ciągly teraz jak narazie spokój...pewnie tak musi byc:p ale na szczescie juz ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :) Nikola, Ty jestes z nas w najwyzszej ciazy, wiec chyba mozesz powoli jakies bole/niedogodnosci odczuwac I to chyba jest normalne, bo Ty faktycznie mozesz juz rodzic za 5 tygodni nawet - z tego co mowilyscie, w uk kiepsko z opieka w ciazy, ale jesli naprawde cos niepokojacego by sie dzialo, to chyba Cie w szpitalu przyjma I zbadaja? Ja wyglada na to, ze chyba zakonczylam prace, jutro w poludnie ide do lekarza, zamowilam tez torta do pracy z zelowym bobaskiem... Ale wciaz mam watpliwosci czy nie zwariuje w domu - ostatnie 3 dni mialam lenia na maksa, zeby sie rano ogarnac I wstac do roboty, ale wczoraj caly dzien na takim powerze, ze az sama sie zdziwilam skad ta energia :) Majowamamusia - Ty mialas brac zwolnienie od jutra, z tego co pamietam - wzielas? Czy jeszcze nie? Madzik tez chyba jeszcze pracuje... Co tu robic? Co tu robic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Lilith - tak ja juz od jutra trzy tyg jestem na zwolnieniu po czym przechodze na 6 tyg przed na macierzyński. Tez sie obawiam, a raczej jestem pewna, ze pierwsze tyg jak nie tydzien bede odpoczywac a pozniej zacznie mnie noscic. Wczoraj juz szalalam z porzadkami,okna, firany i inne duperele :) xx Co do bolu i skurczy to ja na szczescie jakis intensywnych nie mam. Czaaaasami cos tam mnie ukłuje, ale nic konkretnego. Musze sie dzis zmierzyc jak to tam u mnie wyglada ;) xx Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowamamusia - rozumiem, ze mieszkasz w DE, bo tam chyba mutterschafturlaub od 34tc, tak? Dziewczyny - pytalam na ogolnym, ale mnie olali: gdzie mozna kupic najzwyklejsze platki mydlane, ostatnio Szyszka cos o nich wspominala i chcialabym kupic do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - mam podobne dylematy, czy isc juz na zwolnienie czy nie... czuję się super, poza momentami słabości.. ale boję się że sobie, czy tez raczej maluszkowi zaszkodzę tą ciągłą bieganiną..:/ Z drugiej strony jak teraz nie odpoczniemy to kiedy??? No i moze w koncu miałabym czas żeby się zając swoim cellulitem hehe;) Szyszka - ja zrzucam wszystko co popadnie, jak nie brzuchem to innymi częściami ciała.. A juz rekord niezgrabności pobiłam wczoraj zrzucając w samochodzie kluczyki pod fotel - wyciągnięcie ich bez wychodzenia z samochodu to było mistrzostwo akrobatyki sportowej ( spróbujcie to zrobic bez zgięcia brzucha:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - ja bóle od krzyża takie ciągłe, mam jak leże na plecach za długo. Prawdopodobnie od nacisku. Zreszta tak własnie mówią, że poród w pozycji lezacej własnie sprzyja bólom krzyzowym itp... Także prawdopodobnie masz jakis nacisk na nerwy w tym miejscu, nie przejmuj sie. Albo pobudzenie innych nerwów w tym rejonie przenosi się na inne nerwy które wychodza z tego samego segmentu kręgosłupa. Na tej zasadzie np przy zawale mogą cię boleć zęby, co teoretycznie ma się do siebie jak piernik do wiatraka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za pocieszenie:) juz jest na szczescie w porządku:) Lilith wiesz nawet jak bym pojechała do szpitala to nie wiem czy by mnie dowcipnie zbadali tutaj to różnie bywa... No mi już nie daleko:) mój mąż wczoraj stwierdził że zaczyna się o mnie martwici bać porodu...bo wiadomo jak tu jest,ci tutejsi ''lekarze'':d ale ja uwarzam żę to zalezy na kogo sie trafi w Polsce tak samo może trafic na jakiegos konowała mało to przypadków już było? Ja jak narazie się nie stresuję pewnie choc pewnie im blizej terminu tym i strach się nasili:) Katranka ja bym już poszła na zwolnienie:p chociasz po to aby sobie odpoczac i zregenerowac siły:) bo cięzkie noce przed Tobą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie to boli tak jak na początku ciąży czyli podbrzusze ale bez jakiegoś silnego bólu i ciągnie mnie w pachwinach ale wtedy pomaga mi włożenie dużej ilości poduszek między nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×