Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Seni Lady nazywa swoje wkłady wkładkami urologicznymi, bo zostały stworzone z myślą o nietrzymających moczu kobietach, ale są zalecane dla kobiet w ciąży (mają śmieszne falbany w środku po bokach). Podkłady mam Seni 60x90, będą dla mnie i małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro idę do fryzjera pomalowac włosy i troche podciąć bo przez ciąże tak mi urosły że chyba nigdy nie miałam takich długich. Wreszcie wyjde z domu do ludzi!!!!!!!!!!! Huuuura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 mam obecnie te drugie podklady/podpaski poporodowe. Chcialam kupic bella ale akurat nie mieli i zaproponowali mi w sklepie internetowy te drugie. Niby bardziej chlonne, ale z tego co widze to wielkosc podobna i reszta to samo. Belle uzywalam i byla ok. Ale ja osobiscie podklady poporodowe na chlopski rozum rozumiem jako cos co sie kladzie na materac lozka zeby nie pobrudzic. Kupialam takie 60x90cm. Nawet jesli nie bede potrzebowac pod pupe, to na bank w domu mi sie przydadza pod biust...tak tak, z corka normalnie mnie zalewalo w nocy mimo regularnego karmienia co 2-3 godziny. Sofe wielokrotnie zalewalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka, dzięki, dobrze wiedzieć... Myślałam, że same wkładki laktacyjne zawsze wystarczą. Chociaż latem prędzej będę spała na golasa, niż w pidżamie z biustonoszem i wkladkami ;) Co do podkładów, to racja, też czytałam, że wszystko jedno i to samo. A co do wkładek, to podobno Absorgyn i Bella są mniej komfortowe od Hartmanna i Seni, ale też bez przesady ;) Planuję używać tych drugich przy największych wypływach, a potem już wersje ekonomiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zadam głupie pytanie ale nie wiem jak to jest :) Dziewczyny które maja już dzieci powiedzcie czy to naprawde tak leci dużo i długo po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30! ja mialam cesarke a prawie 5 tyg mialam "rozrywke". Owszem nie tak na maxa ale cos lecialo. Pierwsze kilka dni to te duze podpaski poporodowe szly w ruch, a w domu to juz zwykle bella albo jakiekolwiek inne. Pod koniec to wkladki higieniczne. Niby nic ale wkurzajace. xxx Szyszka85 ja juz nawet kladlam sobie na biust malutkie reczniczki pod pizame zeby nie zalewac lozka i meza obok. Na nic sie to zdalo. W dzien bylo ok, ale noc to powodz. Ciekawe jak bedzie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka umnie było tak że krwawienie miałam jakoś ok 3-4 tygodni ale pierwsze dni to masakra była:D pamietam że dopuki leżałam bylo ok ale jak wstałam pierwszy raz po cc to myślałam że utonę...nigdy ale to nigdy w zyciu tak ze mnie nie leciało myslalam ze zaraz na podłogę nakapie...i nie powiem bo raz mi nakapało ale na szczescie na sali sama leżalam;) a co do podkładów to ja tez w szpitalu miałam podkłady po porodowe ale powiem wam że one mi nie trzymały tego wszystkiego...dostałam cały wór podkładów z ligniny i one okazały sie strzałem w dziesiątkę...mi sie wydaje że w kazdym chyba szpitalu takie daja wiec jesli będziecie miały możlwosc z nich skozystac to polecam...ja wkładałam je w majty po porodowe i było ok...a jak wróciłam już do domu czyli na 5 dobę to już jechałam na podpaskach maxi i podkłady które kupiałam okazaly sie nie potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, pamietam, juz wczesniej pisalas o tej ligninie i chyba tez sie w taka zaopatrze, bo to mi sie wygodne i niesztywne rozwiazanie wydaje. Jopka - rozbawilas mnie tym opisem reczniczka na piersiach, jestem w stanie sobie wyobrazic, ze mnie tez cos takiego moze sie przytrafic :-) ale mialas tak caly czas, czy tylko w trakcie nawalu pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Anka30!-jak dobrze ze zadalas to pytanie!;) tez mnie to nurtowalo i ciekawilo *ja dzis kupilam,podklady na lozko z seni,sztuk 10-mysle ze tyle w szpitalu nie wykorzystam ale pozniej np do dziecka jak bede go chciala przebrac na lozku w duzym pokoju czy cos...no i mam plan ze do swiat bede miala juz kupione wszystko dla siebie do szpitala,a po swietach to juz tylko skupie sie na malym,czyli kosmetyki dla niego,pranie,prasowanie no i mam nadzieje ze juz pokoj bedzie mial zrobiony **ja mam wozek espiro gtx,wyglada porzadnie,kuzynka byla z niego zadowolona,a jaki bedzie w praktyce to sie okaze;) **no i jak zaczelyscie o tych balkonach pisac to az mi sie zachcialo taki balkon sobie zrobic,mam go na poludniowa strone wiec latem szybko i dlugo slonce daje czadu wiec nie wiem czy by rosliny nie padly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, u mnie gołębie nałogowo siadają na wnęce ponad balkonem i srają z rozbryzgiem nam na kafelki i barierkę. I jak tu dziady powstrzymać? Nawet nie wlatują do nas na balkon, tylko bombardują z góry, chyba daszek założymy. I wtedy rośliny mogę stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith w sumie ja nienarzekałam pomimo tego że one sie nie przyklejały:) chetnie sama bym je kupiła ale tutaj nie ma takich rzeczy:o ja dla siebie do szpitala w sumie juz prawie wszystko mam szlafrok podklady podpachy kolezanka mi jeszcze koszule z Polski przywiezie no i jeszcze wiadomo jakies kosmetyki ale to gdzies na początku kwietnia dokupie,torbe juz tez mam w połowie spakowaną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, to troche kiepsko wyglada, ale widzialam, ze ludzie przwiazuja woreczki i reklamowki foliowe, zeby golebie odstraszyc ich szelestem. Mozna tez w sumie poszukac tych dzwoneczkow japonskich, niektorzy tez je wieszaja - a te wygladaja juz calkiem ciekawie. Golebie to masakra istna - my kiedys nie moglismy latem uchylonego lufcika zostawic na pol dnia nawet, bo sobie znosily patyczki i chialy wic gniazdo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie mialam tak dosc czesto, teraz juz nie pamietam czy tylko w trakcie nawalu czy tez normalnie. Oczywiscie wkrecilam sobie ze za malo mleka mam i inne duperele, bo cora nie przybierala na wadze tak szybko. Przyczyna byla inna. Skaza bialkowa. Ale to czlowiek madry po czasie. A idealne reczniczki sa w ikea, biale, pakowane po chyba 10 szt. Znalazlam dla nich bardzo ciekawe zastosowanie jak widac:) Wozek espiro gtx jest na prawde super. Chcialam kupic przy corce, ale cos zmienilo nasza decyzje. Teraz przez to 2 pietro szukalam jak najbardziej lekkiego, ale z pompowanymi kolami. Generalnie konstrukcja taka sama, inna firma ot tyle. Jak zmienialam mieszkanie to na moim nowym balkonie bylo gniazdo golebi. Po zimie zeby sie ich pozbyc (bo przylatywaly non stop zeby budowac nowe gniazdo) wszystko wywalilam z balkonu, wyszorowalam i szwedalam sie tam co rusz z praniem. W koncu odpuscily. Teraz tylko uslysze jakiekolwiek gruchanie na balkonie, to lece na balkon straszyc...wariatka ktos pomysli. Im mniej maja spokoju tym szybciej zrezygnuja z naszego balkonu. Aaaa wtedy corka miala 1.5 roku i z zapalem biegala po balkonie tam i z powrotem. To chyba tez przyczynilo sie do ich eksmisji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny któras z Was pisała o termometrze braun ja planuje właśnie jakiś kupić i zastanawiam się czy ten jest do ucha i czy dostanę go w aptece ?chciałam kupić taki jeden z tańszych ale poczytalam trochę i okazało się że jest beznadziejny dlatego wolę wydać trochę więcej i mieć pewność że będzie dobrze mierzył temp. A te majtki jednorazowe mają różne rozmiary czy są jedne ? Ja chce kupić właśnie tej majtki, wkłady poporodowe z belli i jakieś większe podpaski. A co do wagi naszych maluchów to zgadzam się z Wami że każde dziecko jest inne i inaczej przybiera na wadze. Moja znajoma urodziła teraz córkę w 40tyg czyli w terminie i mała waży 2,5kg i wszystko jest ok. Jest po prostu drobniejsza. Denerwuje mnie jak słyszę opinie ludzi : o Boże jaka mała 2,5kg a przecież nie wszystkie dzieci rodzą się z waga 3,5kg jedne są większe a drugie mniejsze i to jest jak najbardziej normalne. U mnie obwód brzuszka 105cm czyli niewiele się powiększył od ostatniego pomiaru a waga chyba 11kg na plusie. Dziewczyny czy któraś z Was kupowała kosmetyki dla maluszka z Hippa w rossmanie ?czy dostanę je tylko w aptece ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka co do termometru to musisz popytać w aptekach - nie wiem czy można je tam dostać (podejrzewam, że nie), ja zamawiałam na allegro. Majty mają różne rozmiary, więc musisz dopasować do siebie...a jeśli chodzi o kosmetyki to ja kupowałam Hippa w Tesco, można zamówić też przez tą stronę co tu podawałyście : Jak patrzyłam w moim Rossmanie to był bardzo mały wybór, może w Twoim będzie inaczej:) Miłego wieczorka;) http://hipp.dodomku.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Juwelka, ja kupowałam Hippa w Rossmannie, ale rzeczywiście wybór nie jest za duży. Kupiłam oliwkę, a potem byłam w Almie i stał płyn do kąpieli z dołączonym małym opakowaniem chusteczek nawilżających (wyszło 3 zł drożej niż za sam płyn w sklepie online). U mnie z gołębiami jest taki problem, że dziady nie przylatują na balkon, bo skutecznie je straszyłam jak mogłam, ale siadają ponad balkonem, na krawędzi balkonu sąsiadów i spuszczają bomby z robryzgiem na nasz balkonik. Sama sytuacja zabawna, ale nawet prania nie mogę postawić. Robią tak odkąd przegoniłam je z kafelków, złośliwe zołzy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzyłam się w sobotę: Biust - 97 cm (od ostatniego pomiaru 1 cm - jakieś 16 dni, a w ogóle 4 cm) Pod biustem - 76 cm - bez zmian Brzuch pępek - 90,5 cm - 3 cm od ostatniego pomiaru, w ogóle ok 13 cm Biodra - 97 cm - bez zmian, w ogóle 2 cm Waga: ok. 62 kg - od początku ciąży jeszcze minus jeden kg, a od najniższej wagi w ciąży 4 kg na plusie. Brzuch mi zdecydowanie opadł - jak siedzę opiera się na udach, a między brzuchem a piersiami swobodnie mieści się moja dłoń. xxxxxx * Juwelka W Rossmanie ostatnio widziałam oliwkę i płyn do kąpieli, także mały asortyment mi zależy tylko na oliwce i żelu 2w1 ale w aptece chyba też powinny być nie pamiętam jak cenowo jedynie pamiętam, że w Smyku oliwka 16,99 a żel 19,99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok dzięki za odp dziewczyny . Do tesco mam daleko więc pewnie się nie wybiorę ale popatrze u siebie w rossmanie bo mi też zależy tylko na oliwce i żelu do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - co do hippa, to ja tez w rossmanie kupilam tylko oliwke, a reszte zamiawialam z doz.pl. Akurat jak bylam w rossmanie,to chyba jeszcze byly plyn do kapieli i szampon, ale szamponu, to w ogole nie zamierzalam kupowac na razie - zobacze jak to bedzie z ciemieniucha i wtedy dopiero zdecydujemy co kupowac. Kochane, mam pytanie do tych co raczej wierza w to, ze cudem urodza sn bez naciecia :-) Czy zaczelyscie juz jakies cwiczenia krocza? Masaz, balonik epino czy jakies inne cuda? Ja od jakiegos 20tc staram sie codziennie pamietac o miesniach kegla (boje sie o stan pecherza) i teraz chyba zaczne masowac krocze zgodnie z wytycznymi ksiazkowymi. Macie jeszcze jakies pomysly jak sie ratowac i rozciagac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lilith: też mam plan rodzić sn bez nacięcia, też bez znieczulenia itp. Mięśnie Kegla ćwiczę już od jakiegoś czasu, po 10 powolnych napinek pod rząd, wytrzymać 10 sekund i rozluźnić, po 3 razy dziennie. Co do masażu, czytałam, że najlepiej zacząć ok. 33 tyg., ale skracająca się szyjka, twardnieniach brzucha, skurcze, mogą być przeciwwskazaniami. Ja zacznę od przyszłego pon. po wizycie u gina, jeśli wszystko będzie ok :) A z innych rad, to chyba pozytywne nastawienie i wiara w swoje krocze ;) no i informacja dla położnych w szpitalu, że nie życzysz sobie rutynowego nacinania krocza, dopiero przy wyraźnej konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mnie zlapalo jakies przeziebienie,strasznie kicham i mam katar,no i do tego bol gardla:/ czuje sie masakrycznie:/ musze sobie zrobic syrop z cebuli **wiara w krocze to jest to!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja hippa kupowalam online na stronie http://hipp.dodomku.pl/salon_hipp/kategoria/3615/hipp_pielegnacja-0.html Ceny z tego co sprawdzalam najnizsze, no ale dochodzi koszt wysylki, wiec przy malych zakuach pewnie wyjdzie tyle samo co gdzie indziej. xx mnie lapie jakies cholerne przeziebienie, noc zawalony, gardlo drapie. Sniegu spadlo po pachi, a juz bylo tak pieknie, cudowna wiosna i +21 :/ Tak patrzylam na spis ze szpitala co mam zabrac i to jest recznik, szlafrok, kosmetyki do higieny. Wow nie za duzo tego :) a dla dzidzi szczoteczka do wloskow , czapeczka, i na wyjscie rzeczy. xx Dzis zaczynam 30tydzien, jeszcze magicznych 10 :) Bylam w odwiedzinach u kolezanki w szpitalu, bo jej synus urodzil sie z wada wrodzona Atrezja przelyku i widziala, takie malenstwa, wczesniaczki. Trzymalam na rekach dzieczynke z 31tyg, miala juz miesiac i 45cm boze jak laleczka, malenka, drobniutka, no kukieleczka, ale zdrowa i juz byla do wypisu. Ale byly tez dzieci z 6go miesiaca, tragedia... Wiec dziewczynki zycze Wam a szczegolnie tym lezacym aby te dzieciatka Wasze jeszcze troche posiedzialy w Waszych brzuszkach :) Moja oczywiscie tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lilith: a z ciekawości, gdzie zamawiałaś ten tort z żelowym bobasem, był smaczny? Przyjedziemy do Szcina w pełnym pakiecie na wakacje, to coś dla rodziny trzeba będzie zorganizować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowa mamusia a ile płaciłas za przesyłke z tej strony hippa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eveileve
Juwelka, najtaniej w Auchan kupowałam Hippa i cała gama ich produktów, po co się bawić w wysyłkę? Masz daleko do naszego bydgoskiego Auchan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam bardzo daleko bo to w fordonie a ja jestem z centrum i ze wzgledu na mój tryb lezacy nie moge wychodzic z domu i buszowac po sklepach dlatego wszystko musze zamawiac przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eveileve
A to zmienia postać rzeczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poruszyłyście bardzo ważną kwestię dotyczącą porodów sn. Nacięcie krocza jest w Polsce stosowane nagminnie i wielorkotnie bez potrzeby. Traktowane jest to jako rutynowy zabieg ktory ma usprawnic porod. W PL wykonywany w 80% porodów naturalnych!!! Podczas gdy w USA tylko w 25-30% przypadkow. To jest dla mnie patologia. W USA podają na życzenie epidural (znieczulenie) i jest im wszystko jedno czy kobieta bedzie rodzić godzinę czy godzin 12. Nie cierpi i jak się okazuje może urodzić bez nacinania. A w Polsce byle by szybciej, anastezjologa jak zwykle nie ma, znieczulenie się nie należy więc rżną po kolei, chyba że któraś rodzi już piąte z kolei i dziecko dosłownie z niej wyskakuje. Wszystkie moje znajome rodzące sn były nacinane. Pamiętajcie, że możecie się nie zgodzić na ten proceder. Po nacinaniu trudniej podjąć współżycie, nie mówiąc już o bliźnie. Nacinana jest nie tylko skora ale i mięśnie. Po wygojeniu zostaje zgrubiała pręga, wiele kobiet skarży się na dyskomfort. Wolałabym już mieć cesarkę niż nacinane krocze. A co do kosmetyków dla dziecka to zaopatrzyłam się w serię Mustela. Podkladów poporodowych nie kupowałam bo zapewnia mój szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich lezacych dziewczyn. Zrobilam wczoraj zamowienie w Tesco na dostawe do domu. Widze ze sa tam tez produkty Hipp'a, lacznie 5 produktow. Oprocz tego wszystko to co normalnie w sklepie, nawet te chusteczki Huggies zielone 3 paczki za 13.99zl. Koszt dostawy u mnie to 5zl. Jutro jak przyjada zakupy to napisze czy sie oplaca. Na razie ja tyle zakupow nie przytargam w rekach, maz zabiera auto do pracy i pracuje bardzo dlugo. Jak bedzie ok to moze bede z tego korzystac jak juz maluszek bedzie na swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×