Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość lila-maryla
Nie wolno brac tyle nospy szczegolnie w 3 trym!!! Zaowocuje to zwiotczeniem mięśni u noworodka i brakiem napięcia mięśniowego!! Rehabilitacja gwarantowana!! Co za konowałka każe brać 8 tabletek nospy na dobe??? Idz do normalnego lekarza a nie do podmiejskiej znachorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Nie wolno brac tyle nospy szczegolnie w 3 trym!!! Zaowocuje to zwiotczeniem mięśni u noworodka i brakiem napięcia mięśniowego!! Rehabilitacja gwarantowana!! Co za konowałka każe brać 8 tabletek nospy na dobe??? Idz do normalnego lekarza a nie do podmiejskiej znachorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Aaaaa klaudynka - ja tez lubie alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
O ptosze jaka chołota :) kto cie takich slow nauczyl dziewczynko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie też termin na maja:) Czytam ten topik już od dawna i tak się zastanawiam. Komu tak zalazłyście za skórę, że tak tu się prymitywnie udziela od dłuższego czasu???????????????????????????????????/ Pozdrawiam majowe mamusie. I trzymajcie się dzielnie:) Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja wiecie co tak czytam, mnie lekarz nie sprawdzal ostatnio ani szyjki czy sie skraca, ani czy jest jakies rozwarcie, ani wody plodowe, tego nie widac na usg nie? Powinien mnie zbadac, a tylko mialam wymaz na paciorkowca, kurde zaczynam sie martwic. Mnie juz tez jest ciezko, brzuszek twardnieje itd, a biore tylko 3 razy magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*anilla fajnie ze masz dostęp do takiej położnej :) *mama niedlugo - ja biorę Asmag (oprócz tego Duphaston 2x1 ale to juz od poczatku ciąży. A o szpitalu lekarz nic nie mówił, tylko wlasnie o oszczedzu sie i to zwlaszcza teraz przy świętach. Ja wcześniej byłam bardzuej aktywna, ostatnio trochę mniej ale jednak po sklepach buszowakam i tak i zakupy dość ciężkie nosilam - teraz juz z tym koniec! Do gina ide 16 kwietnis i wtedy pewnie wszystko się okaże co dalej. No-spy nie biorę. PS jak możesz to się zaczernij i zapraszamy ogolnie do naszego grona :) *jodyna mnie na każdej wizycie lekarz bada gin. Tj szyjkę i rozwarcie, a ilość wód przez usg i dlatego zauważył ze coś się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321 a to trzeba
Komuś zalezc za skórę żeby wypisywał takie głupoty według ciebie ?na każdym forum znajdzie się jakiś psychol i tu się znalazł a może to ty piszesz pod pomarańczowym nickiem bo skoro niby czytasz to forum od dłuższego czasu a ograniczyłas się po takim czasie do napisania kilku głupich słów to świadczy tylko o tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
było by widać przez USG dopochowe. A w którym tc jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 no to pięknie pojechali..czyli to alkohol denaturowy jest, okropieństwo dla skóry, okropnie wysusza, podrażnia, skóra się przesusza i w wyniku tego sama będzie próbowała odbudować barierę i nawilżyć się, przez co jest wzmożona praca gruczołów i później wyskakują wszelkiego rodzaju wykwity u dzieci zresztą nie tylko u dzieci bo skóra dorosłego tak samo zareaguje, tylko skłonna do przetłuszczania trochę później niż ta sucha czy wrażliwa. Ja na Twoim miejscu to bym wyrzuciła ten krem bo nawet do rąk z alkoholem nie będzie się nadawać :( co ich podkusiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka - czyli podsumowujac: alcohol lub alcohol denat. - to swinstwo, natomiast insze moga sluzyc jako emulgatory w kosmetykach? Xx Wody plodowe mozna zmierzyc na usg i chyba wszystkie na polowkowym mialysmy mierzone, a faktycznie szyjke czytalam, ze najlepiej dopochwowym, natomiast mi lekarz na polowce tez brzusznym zmierzyl. My idziemy na takie duze usg w srode. Xx Na twardnienie brzucha lekarz kazal mi wiecej wypoczywac - o zadnych suplementach nie wspominal, ale moze dlatego, ze ja sie specjalnie na to nie skarzylam, gorzej z ta cierpnaca noga. Xx Milego dnia - ja dzis pierwszy raz w zyciu bede piec pasztet :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauddynka69 ano wlasnie pojechali strasznie. A juz mialam nadzieje ze kazdy kosmetyk babydream mozna kupowac w ciemno:( Na tym z Ziaji jest napisane ze zawiera filtry tylko mineralne, bez barwnikow i alkoholu. Powinno byc ok. Moze jako alternatywa dla Nivea...Przetestujemy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam niedlugo ? jestem 34t i 4d u mnie zima, caly czas snieg pada, fatalnie.. l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny slyszalyscie cos o oleju z wiesiolka?czy ktoras planuje go uzywac? **Lilith ja w zeszlym roku pieklam pierwszy raz pasztet-jakos mi nie wyszedl specjalnie wiec w tym roku zrezygnowalam;) **a co bedziecie dawac do wozka zamiast poscieli?co na materacyk dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) trochę mnie nie było, jak mam czas to czytam, ale za bardzo nawet nie mam czasu napisać. Mam troszkę zamieszania, studia, praktyka, przygotowania do świąt itd. x W środę byłam u gin. Znowu przybyło mi wód płodowych. 2 tyg temu miałam 18, a teraz 19,5. Nie wiem co to dokładnie oznacza, ale gin mówił, że jest troche poza normą. Sprawdził szyjkę i jest bardzo dobrze utrzymana 36mm i kanał zamknięty, wiec powiedział, że mam się oszczędzać, więcej leżeć i brać 3x1 nospe forte. Zwiększył dawkę bo 2 tyg temu miałam 2x1. Mówił, że gdyby mi się coś działo z szyjką to przepisałby silniejszy lek, ale że jak szyjka ok to nospa i odpoczynek. Następna wizyta 10 kwietnia, wtedy będę miała pomiary maluszka, mam zrobić badania i będzie mi pobierał wymaz. x Co do oddychania przeponowego, to najprościej położyć sobie ręce po bokach zaraz pod żebrami i robić głębokie wdechy. Ręce powinny wam się rozchodzić na boki. Jeśli nie udaje wam się tego zrobić, bo np jak wdychacie to brzuch idzie do przodu, albo klatka się podnosi, to najprościej jest zrobić skłon, a 2 osoba musi was złapać pod żebrami i nacisnąć - wtedy zróbcie głęboki wdech i sprawcie, by ręce drugiej osoby się rozeszły. Nie ma się co forsować i można zrobić tak tylko raz, żeby "załapać" o co chodzi i później już ćwiczyć samemu :) Ćwiczyliśmy oddychanie przeponą na zajęciach, stąd mój opis. Ja osobiście nie mam nawyku oddychania przeponą, ale po waszych postach, chyba zacznę ćwiczyć :) x niestety nie mam czasu skomentować innych ciekawych postów, bo czeka na mnie piekarnik i produkty na ciasta :) U mnie też pada śnieg. Jak w radiu usłyszę Last Christmas, a w TV puszczą Kevina to ja odpuszczam :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - alkoholi jest od cholery, nie kazdy ma dzialanie drażniące na skórę jak metanol i etanol. Sa jeszcze z tego co pamiętam alkohole tłuszczowe, działające wręcz przeciwnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na posta z godz 22.48 to niestety muszę Cię rozczarować. Za dużo mam lat aby bawić się w wyśmiewanie kogokolwiek. Tylko zastanawiające jest to, że akurat forum majówek jako nieliczne ma swojego "pomarańczowego fana". Mimo wszystko pozdrawiam dziewczyny:) Wesołych świąt🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ja ńie weim co do tego wozka - mam 2 spiworki do spania, moze jeden bedzie wozkowy, a w ramach przescieradelka chyba jakas pieluszke flanelowa zastosuje :-) jak bedzie za mala, to w ikei widzialam chyba takie wieksze flanelowe kocyki jakby. Trzeba sie spytac mam, co wkladaly pod nas do wozka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna, ale chodzi Ci o olej z wiesiolka do masazu krocza, czy np. O preparat z nim do lykania. Widzialam sie w tym tyg. Z kolezanka, ktora urodzila 2 dzieci bez nacinania z opieka poloznej i powiedziala, zeby zaczac lykac juz teraz oeparol, ze wzgledu na ten olej z wiesiolka, bo dobrze nawilza i wzmacnia tkanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna89 ja mialam zamiar kupic przescieradelko na gumce, ale niestety u mnie w wozku nie da sie takiego zamontowac. Owszem na gorze od strony glowy to ok, ale u dolu niestety wysciolka-materacyk jest przyszyty do bokow. Chcialam kupic materacyk dodatkowy ale odpuscilam. Mam info w wozku zeby nie dawac grubszego niz 2.5cm. Wiec kupilam w koncu super mieciutkie kolorowe pieluszki tetrowe. Jedna bede dawac jako przescieradelko, a jesli bedzie dziecko spalo to drugim bede przykrywac. Kiedys przykrywalam kocykiem cienkim ale polarowym (a latem cienka tetra), ale dla nas to chyba bedzie za grube przykrycie. W kazdym razie kocykow polarowych mam w domu pod dostatkiem. Odpuscilam kupowanie tez poscieli do gondoli, bo stwierdzilam ze synek chyba sie w tym ugotuje latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ten do lykania,ponoc wlasnie dzieki niemu mozna uniknac nacinania,gdzies czyalam ze od 34tc mozna go lykac,i slyszalam ze sa tabletki tylko z tym olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321 - my juz się z tym pogodziłyśmy, jak kiedys pisałam, moim zdaniem to jakas niedoszła majówka, która pluje jadem z rozgoryczenia... ale w sumie każdy zlewa to co pisze - przecież widac że ma osóbka nierówno pod kopułką:):) niekoniecznie pod względem psychicznym, ale emocjonalnym na bank;) * ja do wózka kupiłam prześcieradełka na gumce, jak sie nie sprawdzą to w zasadzie mozna zawinąc kocyk, kawałek materiału obszytego, pieluchę flanelową, cokolwiek:) Jestem w tej dobrej sytuacji, że moja mama szyje, więc w razie czego wystarczy kupić materiał i obszyć boki maszynowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie w spiworku latem dzieciatko moze cie sie ugotowac na twardo. Ja corce zakladam pieluche, bodziaka a czasem nawet tylko koszulke z krotkim rekawem i wio do parku. Gole nozki fikaly w wozku. Na zimniejsze dni owszem spiworek spoko, ale na upal rozbieraj brzdaca. Ja na ochlodzenia mam cienki misiowy pajacyk z kapturem. A na jesian/zime kupilam juz kombinezon. W smyku byla wyprzedarz i kupilam za 49zl:) Nie moglam sie oprzec. Ciekawa jestem jaka bedzie polowa kwietnia? Bo jak tak dalej pojdzie to nawet drzewa nie beda zielone, a na poczatek maja to lunie deszcz wiosenny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno ma być tak jak w zeszłym roku:) Zima, zima, zima, zima... i poczatek maja od razu upał 30 stopni:) W sumie nie mam nic przeciwko temu bo mój organizm źle reaguje na przedwiosnie i wiosnę;) Co do wiesiołka to teraz mnie zaskoczyłyście dziewczyny - bo on może mieć dzialanie skurczowe - stąd zalecają brac go przed porodem ale tak od 38 tygodnia.. Tak samo zazywanie dla nawilżenia błon sluzowych zalecają do owulacji, potem przerwa, żeby w razie zapłodnienia nie wywołac poronienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny serdecznie. Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do Waszego grona. Cóż, chyba będę najstarsza-35 lat. Mam już 8 latka teraz czekamy na drugiego synka. Czytam Was od dawna, ale właśnie ze względu na te dziwne wpisy nie pisałam. Po co ma mnie ktoś nieudolnie poprawiać i parodiować moje wypowiedzi:) Pozdrawiam z Wlkp-całej w śniegu niestety. Ps. termin na 15 maja-akurat w imieniny mojej babci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith Tak ten alkohol którego należy unikać szczególnie u dzieci i u osób z wrażliwą czy alergiczną skórą będzie pod nazwą najczęściej spotykaną "alcohol" bądź " alcohol denat" (inne jeszcze czasem spotykane:ethyl alcohol, ethanol) reszta to będą emulgatory albo stabilizatory xxxxxxxxx Olej z wiesiołka łykałam jakiś czas przed ciążą, w aptece poleciła mi farmaceutka z firmy GAL bo zawierał najwięcej wszystkich składników. Regularne łykanie (o ile pamiętam to do 3 razy dziennie po 2 kapsułki) pomogło mi przy uciążliwym problemie swędzącej skóry, prawdopodobnie na tle alergicznym. Skóra tak nie swędziała a po jakimś czasie nie była tak bardzo przesuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 321- mamy na forum babcie :)
Babcie w kapcie a nie do reprodukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny:) fajnie, że Nas więcej 321 - witamy:) czy Twoja Babcia to Zofia? my nie mamy imienia dla córeczki, termin co prawda na 10, a nie 15 maja, ale maj zawsze kojarzył mi się z imieninami Zofii i dniem matki moja babcia miała na imię Zofia i myślałam, żeby mieć małą Zosieńkę u męża w rodzinie też jest Zofia, więc byłoby po równo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) uff w koncu sie doczekalam na list ze szpitala i 16 jedziemy na usg któe juz dawnoo powinnam miec zobaczymy ile moj bąbel wazy mam nadzieje ze wszystko bedzie w normie... Martyna ja co pprawda do wózka daje pościel(choc zalezy jescze od pogody) z corcia uzywalam kocyka ale mozna tez dac jakis spiworek czy cos:) Jodyna wody plodowe mozna zmierzyc normlanie przez usg brzuszne mi tak mierzyl lekarz jak bylam w pierwszej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×