Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Lilith-marlie - tez sie ciesze, ze to juz 36tc na horyzoncie :) jakos sie spokojniej i bezpieczniej z ta swiadomoscia czuje. Niech sie juz dzieje co chce. Chcialabym dociagnac do 38tc ale nie wiem czy tyle mnie beda trzymac przez to zatrucie ciazowe. Mowili ze podlacza mnie pod oksytocyne 11 kwietnia (czyli po skonczonym 37tc). Magnez mam odstawic po 36tc. Cisnienie poki co na granicy wiec tragedi nie ma. Wszystko bedzie jasne jak zrobia badania na watrobe i nerki. Przy zatruciu ciazowym rozwiazuja ciaze miedzy 37-39tc jesli wyniki pozwalaja, jak nie to wczesniej. U mnie coraz mocniejsze skurcze przepowiadajace. Juz nie wiem jak je odroznic od porodowych bo sa bolesne. Mam takie ataki 3-4h skurcze z zegarkiem w reku co 3-4 min potem coraz rzadziej, az w koncu 1 na godzine. Mialam juz takie "ataki" 4 razy w ciagu ostatnich dni. Lekarz mowi ze dopoki utrzymuja sie na tym samym poziomie, nie sa coraz mocniejsze to sa to "tylko" skurcze przepowiadajace. Obawiam sie ze jak odstawie magnez to mi oksytocyna nie bedzie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**czekam na wiosne-wiesz z jednej str jutro musisz byc w szpitalu ale z drugiej to juz tuz tuz i bedziesz miala dzidziusia przy sobie;) naprawde zazdroszcze ci tego;) mi tez sie wydaje ze to tyle czasu jeszcze a wszytko moze sie zdarzyc,niby 22maj termin wiec jeszcze cale ok 1,5miesiaca ale w prownaniu z tymi calymi 9miesiacami to niewiele;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas na wyspach tez pogoda nie wiosenna.zimno i wieje. Juwelka- u mnie rucy tez sa bardzo bolesne. z tym, ze czuje ze troszke mniej sie rusza niz w ost tyg. ale za to jak zacznie sie rozpychac albo wystawiac stopki 9 tak mysle ze to stopki- to z bolu nie moge juz nie mowiac jak zacznie napierac na dol. czekam na wiosne- to juz jak rzut beretem te 2 tyg i malenstwo bedzie przy tobie. co do prania... ja tych wiekszych ubranek na 6-9 mcy nie pralam, poki co do 3 mca. wit c nie lykam dodatkowo, jedynie tyle ile jest w wit dla ciezarnych a biore Pharmaton no i dodatkowo samo zelazo. dziewczyny czy ktoras z was dopadly hemoroidy? mnie niestety, nie boli mnie ani nic no ale czuje ze jest. myslicicie ze to niebezpieczne je miec w czasie porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne - a jakie to jest cisnienie na granicy normy? Ja od czatku ciazy mialam niskie, ale przy ostatniej wizycie mialam 130/70, jak opuchnieta bylam i lekarz i polozne mowili, ze to ok - choc dla mnie to b. duzo. Kroppeczka - skoro nie bola Cie hemoroidy, to skad wiesz, ze Ci wyskoczyly? To jakos da sie palcami wyczuc? Czy jakies specjalne uczucie? Juwelka - chyba Ty pytalas o witamine c: spokojnie mozesz lykac bez obaw, to jedyna witamina, ktorej nie da sie przedawkowac, bo ja sie po prostu wysiusiuje i jej zazywanie w ciazy moze miec zbawienny wplyw na uklad wydalniczy, bo zakwasza srodowiski nerek, moczowodow i pecherza i w ten sposob przeciwdziala bakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith dzięki kochana za odpowiedź odnośnie wit c :-) myślałam że mój post z pytaniem już przepadł wśród innych :-) kropeczka ja nabawiłam się hemoroida zewnętrznego w szpitalu przez zaparcia. Po miesiącu smarowania maścia zszedł ale teraz czuje taki dyskomfort w środku więc myślę że tam niestety też się pojawiły. Słyszałam że w czasie porodu poprzez parcie hemoroidy mogą się jeszcze bardziej powiększyć albo całkowice zejść po porodzie. Bylam z tym nawet u lekarza i miałam w planach odwiedzić proktologa ale lekarz uświadomił mnie że w ciąży nikt mi nic z tym nie zrobi i poza maścia i czopkami nawet proktolog nic nie przepisze. Po tej maści (posterisan) pozbyłam się tego zewnętrznego także mogę polecić ta maśc jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dopadły dziś problemy natury płynnej, że tak powiem:) i musiałam się wkładką laktacyjną ratować bo nie dało rady. A jeszcze niedawno śmiałam się po co tyle ich kupiłam. Hemoroidy na razie się nie pojawiły i mam nadzieję że tak już zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej w zimowy poniedziałek. Lilith ciśnienie powyżej 140/90 powinno niepokoić. Hemoroidów brak. Dziewczyny nie dopuszczajcie do zaparć, wiem, że ciężko przy braniu żelaza, ale warto się ratować owocami i warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Llith-marlie
Dziekuje za odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanie mnie naszlo: od poczatku ciazy mialyscie wysokie, czy podnioslo sie Wam dopiero np. W 3 trymestrze? Albo nagle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilih:) spokojnie. Jakby Tobie wzrosło teraz to jest to wynik raczej stresu niż choroby. NIC-nadciśnienie indukowane ciążą , występuje po 20tc, utrzymuje się do porodu. Kiedy do tego dochodzą obrzęki i białkomocz wtedy mówimy o zatruciu ciążowym/gestozie/ i zaczynamy się martwić. Zwykle taka ciąża jest rozwiązana przez cc, wcześniej ze względu na zagrożenie dla matki i płodu. Tak, że spokojnie. Jednorazowe wyskoki RR są dozwolone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze mam pytanko. Macie suchą skórę na brzuchu? Ja mimo stosowania oliwki w ostatnich dniach mam swędzący i suchy brzuchol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dopadło "coś" tylko nie wiem cholera co. Rano jak sprawdzałam godzinę była 9.30 to jeszcze nic nie czułam, później jak się wierciłam czułam, że mnie boli prawa pacha. Jak wstałam dalej bolało, przy dotyku jeszcze bardziej, jak napnę skórę to czuć guzek pod skórą i teraz się zastanawiam czy to powiększony węzeł chłonny (swędzi mnie od rana gardło i w stronę lewego ucha też) czy jakiś cholera ropień się robi :o jak ropień to albo od mieszka włosowego albo może przez to, że gdzieś się gruczoł jakis przytkał? (potowy/mleczny). Wykluczam raczej zapalenie mieszka włosowego bo nawet nie zmienionego koloru skóra..Ehh mam nadzieje, że mi to cholerstwo wejdzie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być zejdzie* xxxxxxxxx 321 Jakiej oliwki używasz? Zwykłej na parafinie? Jeśli tak to tutaj będzie Cię skóra swędzieć bo parafina nie nawilża dodatkowo, tylko natłuszcza, a swędząca skóra potrzebuje odżywienia, nawilżenia i natłuszczenia - jest dość wyraźna oznaka, że mogą pojawić się w niedługim czasie rozstępy - włókna kolagenowe i elastynowe już są bardzo mocno napięte i skóra zaczyna wtedy swędzieć. Z domowych sposobów - oliwa z oliwek czy olej z pestek z winogron (te normalne do spożycia). Możesz kupić też olej migdałowy (to samo co olej ze słodkich migdałów). Z oliwek dla dzieci - HIPP lub BabyDream - nie mają parafiny, tylko naturalne oleje. I od środka - dużo wody mineralnej, produkty bogate w wit E, C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak tam wasz puls w ciazy?bo jak lezalam w szpitalu to internista zwrocil mi uwage i zaniepokoil go wysoki puls,ale ze nie moglam mu powiedziec czy tez byl wysoki przed ciaza bo nie mierzylam to juz sie nad tym tematem nie pochylil. Zapomnialam o tym,ale od 3dni mierze ten puls zeby powiedziec cos gin i faktycznie jest wysoki,moze to byc spowodowane ciaza ale niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudi-jestem przy końcu butelki Jonsona. Działała do tej pory super. Od kilku dni zwiększona suchość. Kurcze pewnie rozstęp się szykuje do wyskoku:( U Ciebie stawiam na gruczoł potowy. Wczoraj widziałam u mojej siostry, zaczerwieniony guziołek, wystający, mówi, że bolący. Bierze leki, chyba antybiotyk. Ale ona nie ciężarówka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - ja zawsze mialam niskie cisnienie 100/60 Zaczęlo mi skakac juz od 7tc raz w tygodniu, raz na 2 tyg (ok 125/80) przy skoku robilo mi sie goraco i bolala mnie glowa. Takie cisnienie utrzymywalo sie kilka godzin potem spadek. I tak mniej wiecej do 25tc. Po 25tc cisnienie 125/80 to u mnie norma. Czesto mam wyzsze 135/90, 140/90. Nie chca mi przepisac lekow na nadcisnienie bo one zaburzaja przeplywy pepowinowe a poki co cisnienie nie jest na tyle wysokie zeby szkodzic dziecku i na tym etapie ciazy to lepiej ciaze rozwiazac jezeli bedzie roslo niz truc sie lekami. Cisnienie niby tragicznie wysokie nie jest ale kazdy ma inne normy. Jak ktos ma swoje wyjsciowe niskie 100/60 a potem podskoczy do 125/80, 140/90 to ma sie prawo zle czuć. W 3 trym cisnienie generalnie rosnie, wiec takie sporadyczne, niewysokie skoki nie sa szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321 U mnie "naocznie" nic nie widać, nic też nie wystaje, skóra tego samego koloru itp, dopiero jak naciągnę między dwa palce to widać pod skórą, że jest guzek ale tylko tyle. Nie wiem jak się ból nasili to już raczej wypadałoby, żebym się wybrała do lekarza :o bo jak na razie to cała pacha boli, szczególnie jak podnoszę rękę ku górze. Musisz teraz nawilżyć i odżywić skórę jak masz w domu coś co wymieniłam ze spożywki to użyj bo oleje bogate są w witaminy, sole mineralne itp. A zwykła oliwka to tylko natłuszczacz, nic więcej. xxxxxx Martyna89 U mnie ogólnie nawet przed ciążą było tak - bardzo niskie ciśnienie właściwie nie przekraczające 100/60 i jak mialam wysoki puls przy takim ciśnieniu powiedzmy ok 85-90 to czułam się fatalnie, dosłownie jakby mi serce miało zaraz wylecieć, osłabiona itp. W ciąży cały czas ciśnienie mam niskie bo nie wyższe niż 110/60 i też zdarzało mi się, że czułam jak serducho wali, ostatnio nawet się to mi nie zdarza, parę razy sprawdzałam puls na ciśnieniomierzu to był np. 95. Przy moim ciśnieniu przed ciążą jak miałam puls w okolicach 75 było wszystko ok, czułam się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
Witajcie:)))" Ja smaruję 2/3 RAZY skórę olejkiem z kiełków pszenicy.. Zwykła oliwka prócz nawilżenia nie daje nic co mogłoby zapobiec rozstępom. Skóra nawilżona, delikatnie się świeci- jest mięciutka i Dziewczyny powiedzcie mi.. Właśnie mam zamiar wstawić pranie ubranek dla (prawdopodobnie) FIlipka. Mam mnóstwo rzeczy i nowych i po pierwszym Brzdącu. Zastanawiam się jaką temperaturą je potraktować. Nigdy nie prałam rzeczy w 90st. i chyba nie widzę takiej potrzeby. Zastanawiam się nad godzinnym praniem w temp. 60st. i dodatkowym płukaniem ew. z wstępnym praniem. Czy to wystarczy? Mam bardzo dobre żelazko więc ono też spokojnie zabij ewentualne bakterie. Myślę grubsze polarki-pajace, kurteczki, bluzy uprać tylko w 40st. n 15 minut dla odświeżenia bo one i tak kontaktu ze skóra bezpośredniego mieć nie będą. Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz ktos o to samo pytal
po co "gotowac" ubrania? 40 stopni - 60 max chyba ze masz jakies stare zafajdane pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja po wizycie u gina. Potwierdzil to co powiedzieli w szpitalu, ale tez uspokoil mnie. Zbadal dokladnie i mowi ze spojenie lonowe jakby sie rozeszlo to nie moglabym ruszyc noga nawet. U mnie zaczyna sie w jednej czesci rozchodzic ale nieznacznie. Mam lezec w domu bo tez szyjka skrocona...ale wszystko to nie jest powodem zeby zapuszczac korzenie na patologi ciazy. Moj M zakazal lazania i warczal ze po lekarzu chce jeszcze dokupic cos z kosmetykow do szpitala. Za tydzien gin bedzie mi juz kompletowac wywody do skierowania na cc. X Ja polecam na brzuch olejek migdalowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 jak zobaczył, że rozchodzi się z jednej strony zrobił USG? CC masz z tego powodu? Mi spojenie sprawdzała jakieś 5 tyg temu i było ok, na ostatniej wizycie nie robiła mi usg spojenia, na tej chyba się przypomnę bo w sumie bardzo chcę uniknac CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauddynka69 nie robil mi usg. W szpitalu tez nie robili tylko naciskali od zewnatrz, a potem sprawdzali od srodka palcami. W szpitalu na odwal to zrobili ale na oddzial klasc chciali (chyba tak zapobiegawczo). Moj gin dokladnie milimetr po milimetrze podotykal od srodka i sama czulam gdzie sie rozchodzi. A cc bo: cytomegalia w polowie ciazy, cukrzyca ciazowa, pierwsza ciaza zakonczona cc i teraz dochodzi do tego spojenie lonowe + drozdzyca na ktora wlasnie dzis dostalam jakies czopki. Znajac moje szczescie dojdzie mi do tego jeszcze pewnie paciorkowiec bo w pierwszej ciazy tez mialam. Feee jakie ustrojstwa sie czepaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedzi o cisnieniu i pulsie. Mi ostatnio wzroslo chyba juz trwale na 120/80, a puls od poczatku ciazy mam 90-100. Wczesniej 70-80. Na wszelki wypadek bede teraz mierzyc cisnienie codziennie. Xx Ja piore wszystkie ubranka w 40st. na programie srednio zabrudzone z dodatkowym plukaniem na koniec. Ale w samym proszku Jeleniu, bez plynow. Dzis zrobilismy ostatnie pranie i wypralismy tez moje koszule z M. Jutro on bedzie chyba to wszystko prasowal. Xx Kontrolne wazenie i mierzenie zrobilam dzis z rana i mam jeden wymiar we wszystkich trzech obwodach :-) 105cm i 11.9kg na plusie, 33tc skonczone. Xx Jutro mamy kontrolne usg, to duze, z opisem i wizja 3/4d, ciekawe czy syn jest juz bardziej podobny do czlowieka anizeli kosmity :-) Ide jeszcze do okulisty i ortopedy, bo choc chce rodzic sn, to cos mnie tkneko, zeby jednak i moje slepia i trefny ogon dac obejrzec specjalistom, bo moze ja przeceniam swoje mozliwosci. Xx Gdzie kupowalyscie olejek migdalowy lub z kielkow pszenicy? Smaruje sie tym palmersem co Szyszka i Klaudynka polecaly, ale chyba ten kakaowy aromat dla mnie za ciezki troche. Choc funkcja nawilzajaco-antyrozstepowa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila-maryla
Lila-maryla - Jak ci nie wstyd wypytywac dziewczyny o nadcisnienie? O ile dobrze pamietam to kilka tyg temu razem z klaudycą krytycznie wypowiadalas sie odnośnie nadciśnienia w ciąży. Chwaliłyście sie niskim cisnieniem i ze dziewczyny maja wysokie bo przesadzaja z sola a wy tylko jajeczka solicie. I co? Nie trzeba bylo dlugo czekać - odwrocilo sie. Idąc waszym tokiem myślenia - Żresz sól łyżeczką pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×