Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

A i jeszcze mi się przypomniało zapytałam jaką szczepionką szczepią ona mówi, że tym Hepavaxem albo Infarixem bo Engerixa na rynku nie ma :o a ja się pytam czy jak sobie sprowadzę to czy mogę to ta na mnie z taką szyderą, że jak im podpiszę, że na własną odpowiedzialność to mi zaszczepią bo ja nie mogę sobie ot tak przywieść szczepionki bo oni mają specjalne warunki przechowywania itp. Przecież normalne, że jak muszę trzymać w lodówce to przywieźlibyśmy w lodówce turystycznej mam taką malutką. I widzę, że cena za pokój rodzinny 350 zł wyrwana z kosmosu.. Dziś w planach Ujastek tam na szczęście wszystkie sale są pojedyncze do rodzenia a poporodowe jedno lub dwu osobowe i każda z łazienką, klimatyzacją, tv, internetem i to wszystko bezpłatne ale napiszę jak naocznie się o tym przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@klauddynka: Nie daj sobie wmówić z tą szczepionką! My rodzimy półprywatnie, tzn. połowę płacimy, to co jest refundowane i dokupujemy pakiet indywidualna opieka lekarza, położnej i położnej laktacyjnej, posilki do wyboru, pojedyncza sala z łazienką, tv, wifi (co mniej ważne) i nowoczesny oddział neonatologiczny w razie W. Prowadzi nas kierownik oddziału na którym rodzimy i sam wypisuje nam receptę na Engerix, bo takie mamy życzenie. U nich w szpitalu jest inna szczepionka, bo jak tłumaczył, tak tym razem ustalono w przetargu i cała partia jest inna. Co do przywiezienia szczepionki do szpitala, przewozisz ją w termoopakowaniu, o które prosisz w aptece i koniecznie miej przy sobie paragon. W lodówce najlepiej położyć na górną półkę, z tyłu, dzięki temu masz najbardziej stabilną temperaturę (nie przechowujcie w drzwiach lodówki). Tyle pamiętam ze szkoły rodzenia i z tego co mówił lekarz. Nie mają prawa odmówić przyjęcia szczepionki w takiej sytuacji. A co do dostępności Engerixa: http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=Engerix możesz lekarzowi linka podesłać ;) ;) ;) Dziewczyny, co do porodówek, to szczerze powiem, że boję się porodu w państwowym jak ognia, więc wybraliśmy prywatnie. W Łodzi "taśmowym" szpitalem jest Matka Polka, gdzie co prawda trafiają nacięższe przypadki dzieciaczków i potrafią leczyć, ale porodówki zawierają w sobie wszystko najgorsze co się dzieje w polskich szpitalach. Jeden oddział ma zbiorcze sale matek i zbiorcze sale noworodków na drugim końcu korytarza, nie ma możliwości przebywania z dzieciaczkiem. No i tradycyjnie historie o zielonych wodach płodowych... dopiero wtedy cesarka. @jopka: W którym szpitalu rodzisz? Znajome rodziły w Trzebnicy i były zadowolone. Minus taki, że nie ma oddziału reanimacji noworodków (chyba, że coś się zmieniło) no i zależy w którym miejscu Wrocławia mieszkasz... @Lilith: Biję się z myślami co do sprzedaży tych rzeczy, bo nie kupowałam nowego sprzęta po tym jak tamten mi buchnęli. Obecnie nie mam na czym jeździć, a niedługo władujemy się w kredyt, więc wątpię, że kupimy coś nowego. Mieliśmy jeździć we dwójkę (ja z przodu, małż jako plecak hehehe, żartuję :P ), ale mój Małż niestety z powodów zdrowotnych ma zakaz jazdy na moto, o czym sie ostatnio dowiedział :( :( :( Na czym jeździsz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaminkiiiiii
hej, mam pytanie do was :) Od poczatku ciąży biore witaminy i dziś mi sie skonczyły i zastanawiam się czy kupować nową paczke czy już nie, do porodu zostało mi 3 tyg. Moj ginekolog jest na urlopie wiec nie moge zadzwonic do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohoho trochę mnie tu nie było i tyle stron do nadrobienia. *klauddynka69 dziękuję za odpowiedz, właśnie o to mi chodziło :):):) PS Posmarowałam moje dwa rozstępy kremem Ziaji z kwasem hialuronowym żeby je nawilżyć i... jakież było moje zdziwienie gdy na drugi dzień były o połowę mniej widoczne! Smaruję tak teraz 2x dziennie i efekty super. Mam nadzieję tylko, że malcowi tym nie zaszkodzę ;) Acha a na kremie babydream z wit E do buźki jest cetyl alcohol - co to takiego? *czekam na wiosnę... wielkie gratulacje :D No i mamy już pierwszego szkraba na naszym wątku :) Trzeba by tabelkę trochę może przerobić no nie?? ;) Zaraz ją odnajdę. No i super że dałaś znać jak to było :) Aż zazdroszczę, bo u nas nie ma znieczulenia i nie wiem co to będzie! *Martyna89 pomysł z mailem super :) i dobrze że myślisz o tych podstępnych. Wysłałam maila o 14:01. *Juwelka tak ja brałam cyclo3fort 3x1 przez 2 tygodnie na bóle krocza, ale... na początku wydawało mi się że to działa, a potem jak przestałam brać to było tak samo. Teraz dużo odpoczywam i boli mnie tylko jak więcej pochodzę (tj po zakupach i szkole rodzenia ;) Acha ja brałam ze wskazania lekarza, więc nie wiem czy tak na własną rękę powinnaś ryzykować. >< dziewczyny a jak to jest z czkawką u malucha? Czy ona jest tam gdzie główka dziecka, czy np gdzie jego przepona?? Bo próbuje zlokalizować jak mój szkrab siedzi. Czkawkę czuję z prawek strony na wysokości pępka ;) czasami nawet 3x dziennie, ale najczęściej raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka kiedyś lekarz polecił mi ten cyclo3fort jak miałam zylaka ale zszedł po smarowaniu maścia dlatego nie kupiłam tych tabletek dopiero teraz się na nie zdecydowałam przez te bolące nogi więc mam nadzieję że nie zaszkodzę malcowi tymi tabletkami. A co do wyboru szpitala bo podziwiam Cię że wybrałas taki w którym nie ma znieczulenia. Ja bym się chyba nie zdecydowała też nie chce odrazu brać ale jak ból będzie nie do wytrzymania to będę się lepiej czuła z tym że w każdej chwili mogę dostać znieczulenie. A u Ciebie w szpitalu nie podają w ogóle czy tylko odpłatnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny:) Zaliczam się do grona, które w nocy nie spią.....Wszystko mnie po nocy boli, żebra, nogi, ręce, masakra jakaś a tu dopiero 34 tydzień.... Dziś mam wizytę, zobaczymy ile waży Nasza Zuzanna...:) Aż się boję bo brzuch mam niewielki, zobaczymy jak się to ma do wagi:) Gratuluję oczywiście Czekam na wiosnę- syna i zazdroszczę lekkiego porodu:) ja mam zamiar rodzić z ZZO jakbym w razie nie dała rady bez, jednak mam wysoki próg bólowy i wszystko się okaże dopiero w trakcie:) Wysłałam email o 14.59:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Martyna89 ja jednak chyba zwinięte waciki nasączone - coś w stylu Leko (mam i takie i te drugie, bo do zastrzyków ich używam), a już 2 położne mi to polecały. *lilith-marlie zobaczysz będzie dobrze - cc to nie koniec świata ;) wiele kobiet sobie chwali. No i zaplanowana data ma ten plus że partner będzie na pewno w pobliżu - bo ja to się bardzo boję że weźmie mnie jak mąż będzie w pracy i nie będzie mógł dojechać! *klauddynka69 dzięki za info o szpitalach :) I daj koniecznie znać jak to na Ujastku wygląda, bo ja jak się na Kraków rzucę to tylko tam (ew. Kopernika). *Juwelka Twój faktycznie cały czas buszuje :D A co jesz? Bo może nocami skacze bo głodny, a w dzień zajada to co lubi i tez taki ruchliwy? PS W tym szpitalu wogóle nie podaję znieczulenia - tylko gaz ewentualnie ;) To mały szpital, ale jeszcze się waham czy jednak nie wybrać się na Ujastek do Krakowa - poczytam co KlauDDynka o nim opisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................CYKL STARAŃ..........PŁEĆ.............................TP Wisnia0606.........9m-c...................1.............. .. .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... ... ........01.05.2013 monitka1985...........3..................córeczka....... . ........01.05.2013 Zafasolkowana.........1....................1............. .. ..........02.05.2013 Szyszka85...............0.....................1.......... ... ............03.05.2013 Maggi79...............4lata...................1.......... .... ...........03.05.2013 8avis7......................1.................synek...... .... ............05.05.2013 jopka394.................6.................synek......... ...... .......05.05.2013 jodyna......................?.................synek...... .. ..............07.05.2013 madrenka..................0................córeczka..... .. .... ...........07.05.2013 AniaW.....................2.............................. ..... .............08.05.2013 Nesia ......................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa........0..............córeczka...................10 .05.2013 juwelka.....................6..................synek..... ..... ..........12.05.2013 Strojecka..................2...................1......... .... ............12.05.2013 Paulina .....................0.................synek ......... ..........14.05.2013 madzia..glasgow.......50..................1.............. .. .........15.05.2013 Madallenna...............2...................?........... .. ............15.05.2013 alii.........................6 lat.........synek i córeczka............15.05.2013 katranka...................1................synek........ ..... .........17.05.2013 bede_mama..............3................córka........... .. .........17.05.2013 olkaaaaaaa...............6................synek.......... ... .........18.05.2013 mamanita..................1.....................1........ ..... ...........19.05.2013 Path5.......................1......................1..... ...... .............19.05.2013 justa27...................ok27..............synek....... ...............20.05.2013 Moniaa89..............6miesiecy......córeczka.......... ........20.05.2013 majowamamusia.....3,5 roku........córeczka................. 21.05.2013 mama majowa............0................synek.................... . 21.05.2013 Anka30!....................2..................córeczka.. ... ............22.05.2013 lilith-marlie................11..................syn..... .... ..............22.05.2013 Martyna89.................0................synek......... ... ..........22.05.2013 G2221.......................0................synek....... ..... ..........22.05.2013 agrataka.....................1................synek...... .... ............24.05.2013 anula2487..................1..................?.......... .... .............25.05.2013 Mooniaaa86...............0..................?............ ... ............26.05.2013 TTO ..........................4..................1.............. ..... ........27.05.2013 Luisamaj.....................1..................1........ ..... .............29.05.2013 MAMUSIE: NICK........................DATA UR........TC......CC/SN.PŁEĆ...DŁ/WAGA czekam na wiosnę....06.04.13...36t3d.....CC...CH..56/3100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*czekam na wiosnę wpisałam Cię do tabelki - mam nadzieję, ze nie masz mi za złe ;) Jak możecie to niech któraś to trochę wyrówna, bo mam problem z kompem i mi rozjeżdża wszystko :D PS Można tam tez zamiast płci dać imię dziecka, ale nie wiem czy każda chce pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 mieszkam wlasciwie w centrum Wrocka. Do Trzebnicy mam z godzine jazdy autem. Dla mnie najwniejsze jest to zeby maz mnie regularnie odwiedzal i ewentualnie przywozil potrzebne rzeczy. Przy porodzie bedzie ze mna, pojedziemy razem do szpitala. Ale juz "po" bedzie mial na glowie dom i corke, ktora bedzie musial zawozic i odbierac ze zlobka, wiec dojazd az do Trzebnicy zupelnie odpada. Oby do czwartku, bo wtedy sie okaze jak rodze. Mam wizyte i lekarz ponoc wypisze juz skierowanie na cc. Dla mnie cc jest do przezycia i bardzo do zaplanowania. Mialam i chwale sobie. Nic sie nie papralo, a po tygodniu zdjeli szwy i nie bolalo juz. Ciecie bylo jeszcze z rok odretwiale ale przeszlo. Teraz ledwo co widac. x witaminkiiiiii kup nowe opakowanie. Nawet jak ci cos zostanie to zestaw witamin dla ciezarnych warto brac jeszcze dlugo po porodzie. Dziecko wysysa z ciebie prawie wszystko...nie mowiac o wypadajacych wlosach. Warto sie wesprzec czyms pozadnym i bezpiecznym tez dla karmionego dziecka. x Moj Mlody jak ma czkawke to czka caly brzuch. Ciezko stwierdzic dokladnie czy to przepona czy cos innego. Najberdziej czuje w srodkowej czesci brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka właśnie też raz obserwowałam czy te intensywne ruchy małego są po jedzeniu czy może jak jestem głodna ale nie ma reguły on się rusza non stop. Aż się dziwię że jeszcze znajduje miejsce ale usg i waga małego mnie uspokoiła także czekam na takie ciche dni, może takie będzie miał jeszcze ;-) tylko oby wtedy zbyt cicho nie siedział bo znów będę się martwiła :-) a co do wpisywania imion naszych maluchów do tabelki to jestem jak najbardziej za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka - z tymi świniarniami, to b. trafne określenie. A już z tą zgodą kierownika oddziału na poród w sali jednoosobowej, to mi przypomina głęboką komunę gdzieś na stepach akermańskich :-) xx G2221 właśnie ostatnio o Tobie myślałam, w kontekście CC i sportu potem - nie martwisz się, że ta rana będzie ciągnąć i właśnie przy bieganiu czy jeździe na rowerze będzie problematyczna? Z tym posprzątaniem dokumentów to podziwiam Twój spokój, bo mój M mi ostatnio dokumenty do kredytu hipotecznego (w tym oryginały wyciągów z 6M) zarchiwizował w firmowej niszczarce i myślałam, że go posiekam :-) xx My sali jedynki jednak brać nie będziemy, ponieważ w św. Zofii to koszt 500 zł za dobę, a po cc pewnie będę leżeć w sumie ze 3 dni, więc trudno - będziemy mieć nocną rozłąkę. Też to przeżywam, bo my jesteśmy takim b. symbiotycznym związkiem, że pewnie najchętniej, to mój M w ogóle by pielęgniarek do mnie nie dopuszczał, a do dziecka położnych i wszystko sam przy nas robił. :-) xx Kochane, co możecie poradzić na to puchnięcie? Mnie jak leżę to puchną dłonie, ale odpoczywają nogi, jak tylko wstanę, to woda przelewa się do nóg i momentalnie mam kłody, choć dłoniom ciut lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**agrataka z tego co mi sie wydaje to czekam na wiosne rodzila SN;) **ja tez jestem za wpisaniem imion **lilith-wiem ze moja ciocia miala podczas ciazy dosc sporo wody w sobie ale wlasnie to bylo przez wysokie cisnienie(po porodzie zeszlo jej 3kg tej wody) wiec nie wiem co ci poradzic jak masz dobre cisnienie **ja wlasnie bede sie wybierala do mojego szpitala "zwiedzic porodowke",jest chyba tylko jedna sala rodzinna do porodu,a pozostale sale do rodzenia sa oddzielone od siebie sciana i drzwiami;) u nas w szpitalu jest bardzo dobry sprzet dla noworodkow,szczegolnie dla wczesniakow,poloznej nie bede miala swojej ale to tylko dlatego ze ciocia moja pracuje w tym szpitalu wiec sie mna zajmie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................CYKL STARAŃ..........PŁEĆ..................TP Wisnia0606.........9m-c...................1.............. .. ......01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... ... .....01.05.2013 monitka1985...........3..................córeczka....... . .....01.05.2013 Zafasolkowana.........1....................1............. .. ......02.05.2013 Szyszka85...............0.....................1.......... ... .......03.05.2013 Maggi79...............4lata...................1.......... .... ......03.05.2013 8avis7....................1.................synek........ .... ......05.05.2013 jopka394.................6.................synek......... ...... ...05.05.2013 jodyna......................?.................synek...... .. ........07.05.2013 madrenka..................0................córeczka..... .. .... 07.05.2013 AniaW.....................2.............................. ..... ......08.05.2013 Nesia ......................0...............córeczka ...............08.05.2013 kamelia majowa........0..............córeczka..................10 .05.2013 juwelka.....................6..................synek..... ..... ....12.05.2013 Strojecka..................2...................1......... .... ......12.05.2013 Paulina .....................0.................synek ......... ......14.05.2013 madzia..glasgow.......50..................1.............. .. ......15.05.2013 Madallenna...............2...................?........... .. .........15.05.2013 alii.........................6 lat.........synek i córeczka.........15.05.2013 katranka...................1................synek........ ..... ....17.05.2013 bede_mama..............3................córka........... .. ......17.05.2013 olkaaaaaaa...............6................synek.......... ... ......18.05.2013 mamanita..................1.....................1........ ..... .....19.05.2013 Path5.......................1......................1..... ...... ......19.05.2013 justa27...................ok27..............synek....... ..........20.05.2013 Moniaa89..............6miesiecy......córeczka.......... ........20.05.2013 majowamamusia.....3,5 roku........córeczka................. 21.05.2013 mama majowa............0................synek...................21.05.2013 Anka30!....................2..................córeczka.. ... .....22.05.2013 lilith-marlie................11..................syn..... .... ........22.05.2013 Martyna89.................0................synek......... ... .....22.05.2013 G2221.......................0................synek....... ..... ....22.05.2013 agrataka.....................1................synek...... .... .....24.05.2013 anula2487..................1..................?.......... .... ........25.05.2013 Mooniaaa86...............0..................?............ ... .......26.05.2013 TTO ..........................4..................1.............. ..... .27.05.2013 Luisamaj.....................1..................1........ ..... .......29.05.2013 MAMUSIE: NICK........................DATA UR........TC......CC/SN.PŁEĆ...DŁ/WAGA czekam na wiosnę....06.04.13...36t3d.....CC...CH..56/3100g Dopisałam się do tabelki:) Ja czkawkę odczuwam tuż nad spojeniem łonowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................CYKL STARAŃ..........PŁEĆ..................TP Wisnia0606.........9m-c...................1.............. .. ......01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... ... .....01.05.2013 monitka1985...........3..................córeczka....... . .....01.05.2013 Zafasolkowana.........1....................1............. .. ......02.05.2013 Szyszka85...............0.....................1.......... ... .......03.05.2013 Maggi79...............4lata...................1.......... .... ......03.05.2013 8avis7....................1.................synek........ .... ......05.05.2013 jopka394.................6.................synek......... ...... ...05.05.2013 jodyna......................?.................synek...... .. ........07.05.2013 madrenka..................0................córeczka..... .. .... 07.05.2013 AniaW.....................2.............................. ..... ......08.05.2013 Nesia ......................0...............córeczka ...............08.05.2013 kamelia majowa........0..............córeczka..................10 .05.2013 juwelka.....................6..................synek..... ..... ....12.05.2013 Strojecka..................2...................1......... .... ......12.05.2013 Paulina .....................0.................synek ......... ......14.05.2013 madzia..glasgow.......50..................1.............. .. ......15.05.2013 Madallenna...............2...................?........... .. .........15.05.2013 alii.........................6 lat.........synek i córeczka.........15.05.2013 katranka...................1................synek........ ..... ....17.05.2013 bede_mama..............3................córka........... .. ......17.05.2013 olkaaaaaaa...............6................synek.......... ... ......18.05.2013 mamanita..................1.....................1........ ..... .....19.05.2013 Path5.......................1......................1..... ...... ......19.05.2013 justa27...................ok27..............synek....... ..........20.05.2013 Moniaa89..............6miesiecy......córeczka.......... ........20.05.2013 majowamamusia.....3,5 roku........córeczka................. 21.05.2013 mama majowa............0................synek...................21.05.2013 Anka30!....................2..................córeczka.. ... .....22.05.2013 lilith-marlie................11..................syn..... .... ........22.05.2013 Martyna89.................0................synek......... ... .....22.05.2013 G2221.......................0................synek....... ..... ....22.05.2013 agrataka.....................1................synek...... .... .....24.05.2013 anula2487..................1..................?.......... .... ........25.05.2013 Mooniaaa86...............0..................?............ ... .......26.05.2013 TTO ..........................4..................1.............. ..... .27.05.2013 Luisamaj.....................1..................1........ ..... .......29.05.2013 321...........................3.................syn....................15.05.2013 MAMUSIE: NICK........................DATA UR........TC......CC/SN.PŁEĆ...DŁ/WAGA czekam na wiosnę....06.04.13...36t3d.....CC...CH..56/3100g Dopisałam się do tabelki:) Ja czkawkę odczuwam tuż nad spojeniem łonowym. No, teraz się dopisałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja 36 tydzien i 1 dzien, bylam dzisiaj na wizycie i Tomcio wazy 3600, wiadomo + -, ale jednak.. kolejna wizytka za 2 tygodnie tj 23.04 i decyzja czy sn probujemy czy cesarka, z tym ze lekarz ma wolne na majowke i az do 07.05, wiec jak sie okaze ze cc to cisne zeby jeszcze w kwietniu, zeby byl przy porodzie, nie chce innego lekarza, mam metlik w glowie normlanie. Jutro jeszcze jade do pracki w odwiedziny do dziewczyn, a pozniej siedze na d..., pakuje torby, piore, prasuje.. czekam na wiosne - piekny synus, dopiero teraz dobilam sie na e-maila, extra normlanie ze juz jestescie razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna89 dzięki za czujność - myślałam o pierwszym a wpisałam drugie ;) PS Dziękuję za hasło :) NICK................CYKL STARAŃ..........PŁEĆ..................TP Wisnia0606.........9m-c...................1.............. .. ......01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... ... .....01.05.2013 monitka1985...........3..................córeczka....... . .....01.05.2013 Zafasolkowana.........1....................1............. .. ......02.05.2013 Szyszka85...............0.....................1.......... ... .......03.05.2013 Maggi79...............4lata...................1.......... .... ......03.05.2013 8avis7....................1.................synek........ .... ......05.05.2013 jopka394.................6.................synek......... ...... ...05.05.2013 jodyna......................?.................synek...... .. ........07.05.2013 madrenka..................0................córeczka..... .. .... 07.05.2013 AniaW.....................2.............................. ..... ......08.05.2013 Nesia ......................0...............córeczka ...............08.05.2013 kamelia majowa........0..............córeczka..................10 .05.2013 juwelka.....................6..................synek..... ..... ....12.05.2013 Strojecka..................2...................1......... .... ......12.05.2013 Paulina .....................0.................synek ......... ......14.05.2013 madzia..glasgow.......50..................1.............. .. ......15.05.2013 Madallenna...............2...................?........... .. .........15.05.2013 alii.........................6 lat.........synek i córeczka.........15.05.2013 katranka...................1................synek........ ..... ....17.05.2013 bede_mama..............3................córka........... .. ......17.05.2013 olkaaaaaaa...............6................synek.......... ... ......18.05.2013 mamanita..................1.....................1........ ..... .....19.05.2013 Path5.......................1......................1..... ...... ......19.05.2013 justa27...................ok27..............synek....... ..........20.05.2013 Moniaa89..............6miesiecy......córeczka.......... ........20.05.2013 majowamamusia.....3,5 roku........córeczka................. 21.05.2013 mama majowa............0................synek...................2 1.05.2013 Anka30!....................2..................córeczka.. ... .....22.05.2013 lilith-marlie................11..................syn..... .... ........22.05.2013 Martyna89.................0................synek......... ... .....22.05.2013 G2221.......................0................synek....... ..... ....22.05.2013 agrataka.....................1................synek...... .... .....24.05.2013 anula2487..................1..................?.......... .... ........25.05.2013 Mooniaaa86...............0..................?............ ... .......26.05.2013 TTO ..........................4..................1.............. ..... .27.05.2013 Luisamaj.....................1..................1........ ..... .......29.05.2013 321...........................3.................syn...... ..............15.05.2013 MAMUSIE: NICK..................DATA UR........TC......CC/SN.......PŁEĆ......DŁ/WAGA czekam na wiosnę....06.04.13.......36t3d.....SN.......CH.....56/3100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, też myślałam o nie braniu na początku porodu znieczulenia na dzień dobry, bo mam wysoki próg bólu i wolałabym uniknąć, ale... do szpitala mamy w godzinach szczytu ok. godziny drogi, nie mówiąc o tym, że jeśli małż będzie w pracy, to muszę zaczekać na taxi albo karetkę, zależy jak wybiorę i jak szybko wszystko będzie postępować. Potem w szpitalu papierologia na dzień dobry, przed podaniem znieczulenia podobnie, potem znieczulenie i samo działanie znieczulenia. Mój lekarz powiedział, że mój wybór, ale nie w każdej chwili można podać znieczulenie, które odpowiednio zadziała. Często jest tak, że w momencie kiedy wydaje się, że ból jest nie do wytrzymania, to już za późno na zzo. @Lilith: u mnie stopy i dłonie puchną jak baloniki i jeśli chodzi o dłonie to pomaga trzymanie pod kranem z zimną wodą, ale to krótkotrwale. A na ręce mam tylko jedną radę: trzymać jak najwyżej i do góry, rada głupia, ale wtedy krew odpływa, sama się staram trzymać ręce do góry często. Mądrzejszych rad niestety nie znam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
Witajcie Kobietki :) Ja się dziś czujecie? Natknęłam się kilkanaście postów wcześniej na temat listy do szpitala. To będzie mój drugi poród. Spakowana torbę mam już niemal od tygodnia. Zaraz napiszę wszystko- może Wam to pomoże. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka - właśnie dziś wietrzyłam nogi przy balkonie i jak mi zmarzły, to było ciut lepiej, ale co to za metoda? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
321 zapomniałaś o mnie :) byłam dzis na usg, córcia waży 2675 g (35 tydzień ciąży) dobrze że w powietrzu powoli czuc wiosnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Lilith: metoda żadna tak naprawdę :P :P Po prostu naczynia krwionośne przy zimniejszym Ci się obkurczają, a przy podnoszeniu kończyn do góry odpływa z nich krew i w obydwu przypadkach obrzęk się zmniejsza, ale na chwilę. Niestety nie znam trwałego sposobu. To jest jak z krwią która leci z nosa w czasie ciąży (u mnie od ponad 2 mcy), rada lekarza: urodzić ;) Myślę, że z naszymi obrzękami jest podobnie...:) Możemy jedynie pomagać organizmowi i stosować różne metody, ale nie zawsze nam się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
WYPRAWKA DLA MNIE: - piżama ciążowa, do karmienia - 1/2szt. biustonosze do karmienia (w środę wybieram się do Tiumpha bo mam upatrzony drugi staniczek, ale nie wiem czy inwestować bo wolę kupić kilka nowych łaszków niż stanik, który wyrzucę po karmieniu; po 1. ciąży nosiłam z Triumpha ale nie ciążowe i w niczym one nie przeszkadzały. Ogólnie polecam biustonosze z tej firmy mam ich prawie 10 i są niezawodne, nie rozciągają się, nie zmieniają kolorów i robią różne fajne rzeczy z cycuszkami... :>) - kapcie - szampon+ duuuża szczotka+ grzebień+ suszarka do włosów (+ew.odżywka) - płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i po porodzie - szczoteczka+ pasta do zębów - mydełko Dave sensitive - talerz +kubek+ sztućce - rolka ręcznika papierowego (do wycierania rąk- HIGIENICZNE) - 2 ręczniki duże (do ciała i do włosów) - antyperspirant - telefon+ ładowarka +aparat cyfrowy - balsam ujędrniajacy +olejek z kiełków pszenicy do brzuszka -krem + tonik do buzi + waciki -kosmetyczka (podkład EL DW ) - 2 op. podkładów poporodowych - kilka wkładek laktacyjnych (w szpitalu nie ma takiego napływu pokarmu, że od razu trzeba brać tego mnóstwo i zmieniać co 5 minut) -książka, gazety, krzyżówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
WKLEJAM raz jeszcze bo ucina i nie wiem dlaczego :/ WYPRAWKA DLA MNIE: - piżama ciążowa, do karmienia - 1/2szt. biustonosze do karmienia (w środę wybieram się do Tiumpha bo mam upatrzony drugi staniczek, ale nie wiem czy inwestować bo wolę kupić kilka nowych łaszków niż stanik, który wyrzucę po karmieniu; po 1. ciąży nosiłam z Triumpha ale nie ciążowe i w niczym one nie przeszkadzały. Ogólnie polecam biustonosze z tej firmy mam ich prawie 10 i są niezawodne, nie rozciągają się, nie zmieniają kolorów i robią różne fajne rzeczy z cycuszkami... :>) - kapcie - szampon+ duuuża szczotka+ grzebień+ suszarka do włosów (+ew.odżywka) - płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i po porodzie - szczoteczka+ pasta do zębów - mydełko Dave sensitive - talerz +kubek+ sztućce - rolka ręcznika papierowego (do wycierania rąk- HIGIENICZNE) - 2 ręczniki duże (do ciała i do włosów) - antyperspirant - telefon+ ładowarka +aparat cyfrowy - balsam ujędrniajacy +olejek z kiełków pszenicy do brzuszka -krem + tonik do buzi + waciki -kosmetyczka (podkład EL DW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
PORÓD - 2x woda niegazowana Żywiec Zdrój z ustnikiem (2x 0,7l) - gumki do włosów - maszynka jednorazowa - piżama z poprzedniego porodu (nie ubrudziła się krwią, bo dostałam w szpitalu jakąś "haleczkę"; teraz biorę ją na wszelki wypadek- nie ma potrzeby brania zarówno 2 staników ciążowych jak i 3 piżam- nie wiem kto to wymyślił :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
POŁÓG: - szare mydło (nie żadne Tantum Rosa które jest dobrze zareklamowane a którego ani jedna położna mi nie poleciła wręcz przeciwnie) - opakowanie bądź 2 ręczników papierowych do podcierania (ŻADNYCH DURNYCH CIEMNYCH RĘCZNIKÓW!!!!!!!!!!!!!) - 1/2op. podkładów higienicznych n łóżko (dla mnie i dla dziecka; w szpitalu mają, ale wolę mieć też swoje) - 6szt. majtek poporodowych (na wszelki wypadek, ordynator w moim szpitalu nie bardzo na to pozwala.. :>) - 2 op. podkładów poporodowych - kilka wkładek laktacyjnych (w szpitalu nie ma takiego napływu pokarmu, że od razu trzeba brać tego mnóstwo i zmieniać co 5 minut) -książka, gazety, krzyżówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
-książka, gazety, krzyżówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
DLA DZIDZIUSIA: - 4 pieluszki tetrowe + 2 flanelkowe - Pampersy Premium Care -najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
DLA DZIDZIUSIA: - 4 pieluszki tetrowe + 2 flanelkowe - Pampersy Premium Care -najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maj2013_Brunetka007
DLA DZIDZIUSIA: - 4 pieluszki tetrowe + 2 flanelkowe - Pampersy Premium Care -najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×