Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Juwelka Ja od samego poczatku psychicznie nastawilam sie na cesarke-powod arytmia! Bylam u kardiologa zalozyli na 24h EKG i nic sie nie zapisalo... Akurat jak na zlosc nie mialam ani kolatania ani nierownego bicia serca. Potem jeszcze USG serca i lekarz stwierdzil, ze moge z takim sercem 5 dzieci naturalnie urodzic. Z czego ja sie bardzo boje ze poprostu nie dam rady, bo jak zaczyna mi sie kolatanie to strasznie trace na silach, musze polezec itp.zero wysilku... Moj gin w zeszlym tyg. po obejrzeniu szyjki stwierdzil ze miekka a wymiar 2,6 cm i powiedzial ze jesli nie urodze do 15kwietnia bo wtedy mam termin kolejnej wizyty u niego to on skieruje mnie do szpitala by umowic sie na cesarke! Powiedzial jeszcze ze nie bedzie latwo bo musi byc powod ze nie zawsze musza sie w szpitalu zgodzic. Ale jak zrobil USG malej to dodal ze jej glowka jest troche wieksza w porownaniu z reszta i to moze byc wskazanie do cc. Nie zapytalam jaka to wielkosc tej glowy, wyszlam poprostu blada z gabinetu i mowe mi odjelo bo sie bardzo zmarwilam!!! Do tej pory bylo wszystko ksiazkowo a tutaj tykie cos!!! Mam nadzieje ze kruszynka bedzie zdrowiutka! Modle sie. o To! Wiec jak dotrwam do poniedzialku to dostane skierowanie do szpitala, potem wywiad z tamtejszym lekarzem i ustakimy pewnie date cc. Normalnie termin mam na 17 maja. Ale tutaj cesarke robia w 38 tygodniu wiec u mnie wypadalo by na poczatek maja. Nie wiem jak bedzie, dam Wam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede- mamą--- pomiary na usg są tylko orientacyjne, ja na poprzedniej wizycie też się przestraszyłam bo usg obliczyło główkę maleństwa na 2-3 tygodnie wiekszą niż dany tydzień ciąży, ale lekarz mnie uspokoił że nie ma powodów do obaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za odp jak dzwoniłam pytać o najbliższy wolny termin to mówiłam że jestem w ciąży ale usłyszałam że tyle ludzi czeka w kolejce że dla nich nie ma znaczenia że jestem w ciąży itd. Zresztą nie wiem czy już nie jest na to za późno bo niedługo zaczynam 37tydzień a musiałabym mieć też skierowanie od gina pewnie. Ja nie biorę żadnych tabletek bo musiałabym je brać codziennie, ból czuje każdego dnia. Może u mnie to też efekt tego lezenia ciągłego od prawie 3miesiący. Teraz się trochę przestraszyłam że przy porodzie może się to pogorszyć :-/ dziewczyny a czy możliwe jest że ten kręgosłup boli mnie po prostu od tego że dosyć dużo przytyłam i jest on jednak w jakiś sposób obciążony teraz tym bardziej przez powiększający się brzuszek? Moje stawy kolanowe też są w fatalnym stanie przez ciężar ciała, bo pochodzę chwilę i kolana zaczynają boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juwelka nie przejmoj sie krzyzem, przestanie po porodzie! Jasne zr to od ciezaru, pomysl jaki musi byc wygiety dzwiga na swojej wysokosci dodatkowe kilogramy!,! Polez od czasu do czasu na calkiem plaskiej powierzchni, wiem ze to nie latwe teraz ale powinno pomoc. Ale sie moja dziewczynka rozbrykala teraz :) Dziewczyny piszcie jeszcze raz co na ta opuvhlizne, bo mi za chwile stopy rozsadzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama tylko u mnie te bóle to nie tylko w krzyżu ale też cały kręgosłup teraz nie mogę normalnie funkcjonować tak mnie boli kręgosłup. Wystarczy że pochodzę 5minut i już nie daje rady, muszę wtedy szybko usiąść. Podzwonię jutro jeszcze i popytam o neurologa albo ortopede może uda mi się gdzieś wcześniej dostać. Dzięki za rady kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja a ja mam lekkiego dolka, wczoraj po wizycie, bo dopiero 23.04 na kolejnej wizycie zadecyduje czy cc czy sn, nawet mi szyjki nie zbadal, a ja jak dupka wolowa o nic nie pytalam, nie wiem mowe mi odjelo czy co.. a jego ma nie byc urlop od 29.04 do 7 .05 no i u kogo ja bede rodzic:( to juz w rejestracji babka mowila przy wypisywaniu l4 a mnie nawet nie wspomnial.. mamanita - to twoje dziecko tez takie duze.. wooow, moj 36 t tydzien 3600, dobrze napisalas 3700 czy mialo byc 2700?) siedze na kompie, szukam wozka, ale co wybieram to jakies dziwne opinie na necie.. eh ale dzisiaj jestem marudna..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po wizycie. Mała waży 2200 g :) więc przybiera prawidłowo. W poniedziałek pod wieczór idę na pobranie wymazu. Wszystko prawidłowo, wody płodowe 14 cm z hakiem, przepływy w tętnicach mózgowych też OK, serducho też. Szyjka zaczęła się już przygotowywać ale przy dotyku jej nie ma skurczy, gin powiedziała, że to dobrze. No i moje krocze się uspokoiło nie mam już tych bóli od jakichś dwóch tygodni, mogę chodzić spokojnie parę dni pod rząd, co przedtem było awykonalne, jedynie mnie tam coś u dołu kręgosłupa czasem szczyka ale to normalne. Także na szczęście w tym momencie nie ma wskazań do CC, gin powiedziała, żeby zacząć sobie wykonywać masaż krocza bo a nóż widelec pomoże to uniknąć nacinania. Na wizytę 26 kwietnia mam mieć ze sobą wyniki: HIV, cytomegalia IgM, kiła (VDRL), morfologia, mocz, wzw c (anty HCV), wzw b (HBS Ag)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedemna pewnie znów bezsenna nocka bo przespalam całe popołudnie , ale nie miałam na nic siły :( Mamanita witamy ponownie i fajnie ze u ciebie wszystko dobrze , nieraz myślałam co sie dzieje z dziewczynami które przestały pisać :) Czekam na wiosne ... ale fajnie macie :) wszystkiego dobrego dla całej rodzinki:) i buziaki dla syneczka :) Jodyna to trochę dziwne ze nie sprawdzał ci szyjki na tym etapie i tez tak mam ze często zapominam o co chciałam zapytać . Klaudynka super ze po wizycie wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaranka no wlasnie mi czasem promieniuje ten bol do ud...jeszcze przemeczyc sie te dwa tygodnie...czuje sie coraz gorzej w dodatku z rana mam wrazenie ze mam opichniete podeszwy u stop i troche palce u rak bo czuje po pierscionkach...zaczynam sie juz coraz gorzej czuc zgaga jeszcze dokucza i jeszcze to przeziebienie masaakraaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kręgosłup boli Cię Juwelka od niedawna to bardzo prawdopodobne że ten ból krzyża masz od dodatkowych kilogramów, ale pocieszający jest w tym fakt że jeśli tak jest w Twoim przypadku to po porodzie raczej minie, gorzej jak ból jest spowodowany zwyrodnieniami kręgosłupa, mnie ból dokucza od początku ciąży więc to raczej nie przez dodatkowe kilogramy bede--mama--- na opuchliznę po pierwsze ograniczenie soli, a duzo płynów najlepiej wody, a na obuchnięte stopy słyszałam że pomaga leżenie w nogami uniesionymi do góry bo ułatwiasz odpływ krwi z nóg, mnie położne powiedziała że generalnie najlepsza dla ciężarówek ( w sensie fizjologicznym) jest pozycja leżenia na lewym boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę---- jak Wam idzie opieka nad noworodkiem, czy to takie skomplikowane jak trąbią w gazetach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez po wizycie :) ja dzis 35tydz 2dz, mały wazy 2400. U mnie wody sie zmniejszyły: 2 tyg temu 19,5 a teraz 17. Gin sprawdzał narzady i budowe i wszystko z malenstwem w porzadku :) Niestety skraca mi sie szyjka: 2 tyg temu 36 a teraz 28. Mam dużo leżec i koniecznie na bokach nie na wznak. Za 2 tyg kolejna wizyta i „szykujemy sie do porodu jak pow lek jutro nap wiecej bo pisze z tel. Spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi a propo czkawki ;) U mnie cały czas na dole po prawej stronie, czyli to potwierdza moją teorię że mały jest zwinięty w literkę C i główkę ma u dołu z prawej, tylkiem atakuje mi żebra (jak tylko założę rękę za rękę to mu to strasznie przeszkadza i wygina się strasznie), a nóżki i rączki ma z lewej strony, bo często czy na górze czy na dole coś mnie tam łaskocze ;) *lilith-marlie ja herbatkę z pokrzywy kupiłam sobie na zaś, bo słyszałam że właśnie świetnie działa na obrzęki - póki co ich nie mam. *Martyna89 ja bez wkładki teraz już nie umiem funkcjonować, śluz mam taki jak piszesz. Też się na początku przestraszyłam, ale chyba jednak jest on jak najbardziej fizjologiczny. *Klauddynka69 hmm no to mnie chyba przekonałaś do Ujastka. Do tego moj lekarz tam pracuje, więc tym lepiej. Wszystko fajnie to wygląda, ale zadecyduje pewnie przed samym porodem, bo do tego szpitala mam 10 min autem, a do Ujastka ponad godzinę i to jak nie ma korków ;) Ogólnie byłam tam raz 2 lata temu jak moja siostra urodziła, ale do niej nie weszłam wtedy bo jakies wirusy krążyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*przesuszona na suchej nitki - witamy :) *mamanita super że znów jesteś znami :) *katranka 25 maja pełnia, więc kto wie ;) A co do terminów - na pewno nie będziesz ostatnia, ktoś na pewno przeciągnie i do czerwca ;) *niespodzianka29 ja też sn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**mamanita-ja wlasnie tez gdzies czytalam o tym oleju z wiesiolka ze jest ok;) **agrataka-no pytalam o ten sluz bo gin powiedziala mi ze ten czop zaczal juz u mnie odchodzic,u mnie tez czkawka na dole po prawej str wiec mam nadzieje ze syn juz jest obrocony ale tego sie dowiem 25go **niespodzianka29-jak tylko mlody bedzie odwrocony to ja tez sn;) wiec spoko;) **no wlasnie czekam na wiosne-jak to jest z ogarnieciem takiego malucha?czy faktycznie wszystko przychodzi naturalnie? **klaudynka69-no wlasnie ja tez musze zrobic hcv,mocz,morfologia,tsh i proby watrobowe bo ja mam hbs dodatni,wiec dziecko bedzie od razu szczepione. A najlepsze jest to ze i gin(i ten moj poprzedni i obecna) mowia ze nie ma zadnych przeciwwskazan do karmienia piersia przy hbs+,mowia to tez polozne ale w szpitalu w ktorym bede rodzic pediatrzy ponoc robia taka akcje ze gadaja tyle bzdur mlodym mama ze nie wolno karmic(ale ponoc robia to w taki nie fajny sposob-robia wjazd na psychike krotko po porodzie) ze mamy odpszczaja karmienie swojego malucha,wiec tu gin mi o tym mowila i kazala sie psychicznie przygotowac na takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*agrataka No my mamy jakieś 45 minut do szpitala ale dziś gin uspokoiła męża, że przecież i tak poród trwa parę godzin tak więc może być spokojny. Choć będziemy jeszcze sprawdzać raz trasę bo mąż chce się jeszcze raz przejechać tym razem miastem, bo teraz jechaliśmy autostradą to później nas wywiało na zadupie Półanki, most wandy itp a tam takie dziury jak cholera, korki itp, więc to co nadrobiliśmy A4 to straciliśmy tam :o więc do porodu na pewno miastem będziemy jechać. Moja gin też pracowała swojego czasu w Ujastku. xxxx * Martyna89 to dobrze, że chociaż wiesz, że coś takiego może Cię czekać - nie będzie zaskoczenia, więc oni pomarudzą swoje, Ty przytakniesz głową, a swoje zrobisz, tym bardziej jak położne i gin nie widzą przeciwwskazań. xxxxxxxxxxxxx Dziewczyny trzymajcie jutro kciuki. Mam egzamin praktyczny kat.B, losowanie zaczyna się o 19.00 i mam nadzieję, że tym razem nie będę czekać długo (ostatnio wylosowali mnie po 50 minutach...więc stres tylko rósł) i mam nadzieje, że tym razem zdam bo po porodzie to czasu już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :-) Klaudynka, podziwiam Cie, że zdajesz prawko z takim wielkim brzucholem. ja co prawda prowadzę cały czas samochów, ale prawo jazdy mam aktywnie używane 13 lat no i ja i mój samochód to prawie jedność, nie wiem czy bym miała tyle odwagi, żeby zdawać teraz egzamin. xx Pokrzywa pomaga - na pewno częściej chodzę do toalety (wcześniej w ogóle w nocy ostatnio nie wstawałam). Agrataka, nie wiem jaki jest skład tej herbaty pokrzywowej, co masz, ale myślę, że spokojnie możesz ją brać - ja parzę 2-3 suszone listki pokrzywy i to spokojnie wystarcza. xx dzis ma przyjść materacyk. zostanie mi tylko wózek do zamówienia, ale to może ogarnę w przyszłym tygodniu, bo jest tyle ofert na allegro, ale z różnymi dodatkami, że muszę przeliczyć pełny pakiet z moskitierami, pokrowcami od deszczu i parasolką, co gdzie zamawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. U mnie piekne slonce i temperatura w sloncu 20 stopni!!!! Co prawda w sloncu, ale swieci ze hoho. Wczoraj posialam kilka roslinek na balkonie i zdychalam przez to caly wieczor. Ciezko, brzuch bolal, dreszcze i jeszcze niedobrze. Nie wiem co to bylo, ale dzis czuje sie jak rozjechana czolgiem. Dwie godziny po wstaniu dochodze do siebie bo brzuch muli niefajnie. Dobrze ze dzis mam wizyte u lekarza to mu wszystko powiem. Na dokladke dolaczam sie do dziewczyn spuchnietych. Stopy mam jak balony juz od rana, twarz jak chomik, a rece jak u bobaska. Na dokladke zwazylam sie...16kg na +. Masakra. W ciagu tygodnia chyba nabralam tyle wody, bo nie ma mozliwosci zebym przytyla 1.5kg...I cos jeszcze. Codziennie z rana mam bliskie spotkania w kolezanka biegunka. Tak juz od prawie poltora tygodnia. Cyzby czyzyk??? ze to juz??? x Klaudynka podziwiam samozaparcie w kwestii prawa jazdy. Ja tez jezdze juz dlugo, ale od przeszlo miesiaca staram sie unikac dluzszych tras i jak jestem zmeczona. Moja koncentracja jest fatalna!!! Przestalam jezdzic jak raz pomylilam hamulec z gazem!!! Swietne prawda?! Albo wsiadajac do auta totalnie zapominam co teraz mam zrobic...czarna dziura po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna dobrze widzisz...moj klusek probuje tate przegonic, ktory wazyl 4700 przy narodzinach, porod sn! Twoj tez niczemu sobie :)) Lekarz mowi,ze to nic niepokojacego, ze ma po tacie. Paulina Twoj wazy 2400, ale Ptysiek nam sie chowa wielki , ja nadal jestem w szoku! Klaudynka powodzenia! Specjalnie dla Ciebie slonce swieci w Krk:)milego dnia dziewczyny!ja zabieram sie za ostatnia partie prasowania :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny :) oj jak miło ze nie zostałam sama z tym "rodzeniem":) Chyba ostatnio dziewczynki cesarkowe wiecej pisały i tak jakoś poczułam sie samotnie , przez chwilke nawet pomyślałam ze trochę szkoda ze ja nie mam :) Martyna nie ma nic gorszego jak każdy mówi coś innego , i to jeszcze w niewybredny sposób :( Jopka trzymam kciuki za wizytę i Klaudynka za twój egzamin , dzidzia napewno pomoże :) Lilith jakie wozki rozważasz? Ja wczoraj czułam sie fatalnie , mimo ze nic nie robiłam , i szczerze powiedziawszy dopiero wczoraj poczułam w jakiejś małej części to przez co przechodziły Juwelka i czekam na wiosne z tymi twardnieniami , dziewczyny bylyscie naprawdę dzielne bo nie wyobrażam sobie przechodzić tego cała ciążę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka - dokładnie, brak koncentracji jest przerażający - jak jadę swoim autem, to wszystko robię na pamięć jak robot, a jak pojeździłam ostatnio autem mojego M, to jak skończony idiota się zachowywałam chyba na drodze - i pomyliłam parę razy sprzęgło z hamulcem (a u niego nie ma sprzęgła bo to automat, więc auto mi dęba stawało :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka - ja z początku chciałam ten adamex royal co rozważa klaudynka, ale tylko ze względu na wersję głęboką - odkąd jednak dowiedziałam się, że można na mój docelowy jogger (xlander xrun) dokupić gondolę, to od razu się na cały komplet xlandera zdecydowaliśmy. Zatem xlander xrun, żeby po krzakach z nim szubrować :-) tu przykładowa aukcja: http://allegro.pl/wozek-x-lander-x-run-2013-2w1-torba-folia-5xgrati-i3148183920.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka ja zazdroszcze Wam mamo rodzacym...taki byl moj plan od samego poczatku, jestem wrecz ciekawa jakie to uczucie, bol . Do tego ta wielka niewiadoma, oczekiwanie na ten wielki dzien. Mysle,ze cesarka troche zabiera tych ciezkich, ale jak by nie bylo najpiekniejszych w zyciu emocji. Ja powoli godze sie z tym,ze bedzie cesarka, ale czesto zdarza mi sie poplakiwac, ze nie bede w stanie swojego dziecka na swiat wydac. Lilith swietny ten wozek! My mamy od znajomych odkupiony chicco traveller 3w1, standatdowy czterokolowiec . Dla nas wazne bylo, aby latwo sie skladal i byl lekki-mieszkamy na czwartym pietrze. Dostepnosc kolorow rowniez, oboje chcielismy bezdyskusyjnie czarny ;)) ja jeszcze w lozku z kawusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Ptysiek przedwczoraj 3700 :D jestem w polowie 34go czwartego tygodnia dopiero! a u Was jak dzieciaczki?? Dziewczyny, a znacie moze ten program? Jak nie, to polecam, ja juz drugi raz ogladam wszystkie odcinki. Tylko ostrzegam, ze sa krzyki itd :D:D ale nie ma jakis konkretnych zblizen, jesli wiecie o co chodzi ;)) jak robilam wielkie prasowanko, to laptop na stol, deska na stol i tak sobie prasowalam na siedzaco i plakalam jak glupia, bardzo wzruszajace te porody :)) http://www.youtube.com/results?search_query=one+born+every+minute&oq=one+born+every+minute&gs_l=youtube.3..0l10.5460.9473.0.10342.23.6.1.16.16.0.120.560.5j1.6.0...0.0...1ac.1.789zqIRQTxA Jopka nie przejmuj sie waga, ja juz mam 17 na plusie, ale mam tendencje to okropnego zatrzymywania wody, wiec tym to sobie tlumacze ;)) wazne, zeby dzieciaczki byly zdrowe, a my wrocimy szybciutko do stanu przed. Super mamy terminy, aurat na lato, bedzie latwiej zrzucic, spacerowac, warzywka i owoce. Juz sie nie moge doczekac czeresni i truskawek!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, super, że Nas wciąż przybywa:) A już naprawdę niedługo posypią się porody :) I duże Wasze Dzieciaczki są. Moja Kruszyna ze swoimi 2600 w 35 tc mi się taka mała wydaje. III Klauddynka - będziemy miały wizytę tego samego dnia - 26 kwietnia:) III Niespodzianka - ja też staruję do sn, chociaż moja bakteria jeszcze niezidentyfikowana, ale ciągle liczę na to, że jeszcze dużo czasu mamy i wszystko się zaleczy nie wiem dlaczego, ale jakoś cc się boję, wolę sn III Dziewczyny, mam do Was pytanie, jako do bardziej doświadczonych w zakresie wszelakich objawów czy moje dziwne odczucia są normalne? już opisuję: ostatnio mam wrażenie jakby Mała ciągle wysuwała już na zewnątrz nóżkę lub rączkę, a mała jest główką do dołu, więc to niemożliwe a ja ciągle mam wrażenie, że coś mi wychodzi Mała jak się wierci to chyba zaczyna powodować już skurcze albo tak się mocno wypycha -i to jest dość bolesne, automatycznie nieruchomieję na badaniach w piątek było wszystko ok, lekarz stwierdził, że jeszcze nie rodzimy i wizytę mam dopiero 26.04 (a TP 3-10 maja) zaczęło mnie jakoś tępo mdlić do tej pory nie miałam żadnych skurczy i nic się nie działo nie mam pojęcia, czy to normalne,czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×