Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

@Juwelka: wiem, że łatwo mi pisać, ale postaraj się tak nie stresować teraz, bo dzidzia też to czuje. Wyników złych nie masz, a lekarz dokładnie je zinterpretuje. Nie masz przekroczonych norm, więc w najgorszym wypadku zaleci pewnie dietę. Nie przejmuj się teraz :* Spróbuj zająć się czymś, co odciągnie Twoją uwagę. A mnie tradycyjnie, już od jakiegoś czasu, wieczorami witają duszności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups zapomniałam się zmierzyć, ale wagowo jestem +8,5 ;) Niespodzianka29 pytałam o szkołę rodzenia, bo ja sama już chodzę. Co prawda jestem najmłodsza ciążą (25tc), ale ma być 7 spotkań, czyli skończę w 31 tygodniu. Później zaczął by się kolejny cykl zajęć od 32 tygodnia (u mnie), więc wolę pochodzić teraz (póki chodzę ;) Koniecznie daj znać jak było na zajęciach :D Ja jestem po pierwszych, prowadzą to dwie położne (bezpłatna szkoła przy szpitalu w którym chyba będę rodzić). Uczyły nas już odpowiedniego oddychania, ogólnie zachowania podczas akcji porodowej itp. Ciesze się, ze poszłam bo na prawdę większości z tych tematów nie znam. Acha i tak - ja kupuję pościel i wypełnienie od razu do łóżeczka. Niby na początku to raczej nieużywane, ale od czasu do czasu malca się w łóżeczku położy i tak. bede_mama przewijak planuję kupić. Będzie albo na komodzie, albo na łóżeczku i pewnie do łazienki też go zataszczę podczas kąpieli ;) kamelia majowa faktycznie na łóżku też fajnie się przepija, ale po porodzie i schylać się będzie trudno i usiąść na rogu łóżka też niezbyt ;) Dlatego też sama chcę taki nakładany. Tylko muszę kupić chyba nie klasyczne 70x50 a 80 bo będę miała to ciut dłuższe łóżeczko (140x70). juwelka glukometrem to nie ma co mierzyć - tylko krew daje prawidłowy obraz! Paulina :) ja chodzę na szkołę rodzenia sama i na ponad 15 ciężarówek było może z 4 partnerów tylko ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka szyszka dzięki kochane za odzew i słowa otuchy :-) dzwoniłam zapytać o te wyniki z krwi. Okazało się że pielęgniarki coś pokreciły i podały mi złe normy. Tylko się strachu przez nie najadłam ;-) tak jak pisałas norma jest do 140 i niby mój wynik jest w normie tylko jak dzwoniłam to nie pasowało im to że po 1h wynik był ponad 120a po 2h był wyższy bo 136. A po dwóch godz powinien już spadać. No ale mówiły że jest w normie także za 2tyg mam wizytę i popytam lekarza co i jak z tym wynikiem. Z tego co wiem to nie karzą powtarzać tylko zalecają dietę albo do szpitala wysyłają i tam mierzą cukier chyba przez dobę. Dowiem się wszystkiego za 2tyg. Agrataka u mnie wynik z glukometru był taki sam jak ten z krwi później. Same stresy przez ta ciążę u mnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juwenalia
czyli jak zwykle...panikujesz bez powodu, czytać sie juz ciebie nie chce. Wiekszego hipohondryka i panikarza nie spotkałam. Kubeł zimnej wody na łep i z placka w jape. I to nie pielęgniarki cos przekreciły tylko ty głupia jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podszywko zamilcz już lepiej, to nasze forum i każda z nas będzie jęczeć i narzekac ile tylko zapragnie...A ty jak się nudzisz, poczytaj podręcznik do historii i uzupełnij braki w wykształceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka napewno napisze co tam na tych zajęciach będziemy robić :) ja zapisalam sie właśnie ze względu na to ze szkoła jest przy moim szpitalu , mój ginekolog mówił ze to zbędne , ze mi wszystko wytłumaczy ale to nie to samo . A ostatnio mówił ze następnym razem porozmawiamy o znieczuleniu i na coś sie zdecydujemy , ja nie wiem czy wogole chce , moja koleżanka miała z tym bardzo zle doświadczenia , miała tak straszne migreny ze pare dni po porodzie wylądowała w szpitalu , dostawała tyle środków przeciwbólowych ze nie mogła karmić małej , a wy już o tym myslalyscie? Co do mojej glukozy to ja nawet nie widziałam wyniku , pielęgniarka wszystko pobierała i zaraz po badaniu lekarz powiedział ze wszystko ok, wiem ze naczczo miałam dość wysoki cukier ale po glukozie wszystko ok to dalej nie wypytywalam . Wiecie co dziewczyny nasza pomarańczowa koleżanka bardzo mnie dzisiaj zaintrygowala , nie treścią wpisów tylko tak wogole , aż pytałam męża co o tym myśli ... bo to naprawdę smutne , jak bardzo zdesperowana i samotna osoba musi być nasza pomarańczka żeby tak ,,udzielać " sie na forum ciazowym ,ublizac innym tak anonimowo naprawdę to bardzo przykre , żal mi takich ludzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mysle ze juwelka
po prostu klamiie zeby zwrocic na siebie uwage. nie zdziwilabym sie gdyby to ona sama pisala jako pomarancza. lubi zeby ja pocieszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihihihi dziewczyny, jak ja widzę tą pomarańcz, to odruchowo omijam treść wpisu. Tylko zawsze przez myśl mi przechodzi, że niektórzy to mają za dużo czasu i naprawdę im się musi nudzić... Ja mam jutro przedostatnie zajęcia ze szkoły rodzenia, czyli skończę na początku 30 tygodnia. Chodzimy w soboty, a nie wiadomo kiedy byłby następny kurs. Ostatnio tatusiowe ćwiczyli cięcie pępowiny na preparacie z formaliny ;) A jutro będzie kąpanie laleczek :) @juwelka: bardzo się cieszę, że już jesteś spokojniejsza :) U mnie wyniki na czczo z glukometru i z krwi różniły się prawie o 10 jednostek. Śpijcie dobrze, dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith dzięki za listę. My byliśmy na dwóch wykładach z pięciu w szkole rodzenia, i przerwaliśmy bo nam się nie podobało, ogólnie położona gadała jak potłuczona, nawiedzona jakaś, do tego wszystko było robione na odpieprz się, a najgorsze było siedzenie w małym pomieszczeniu może 5 x 5 metrów a par było chyba ok 10, do tego kaloryfer włączony na full i pozamykane okna.. ćwiczenia też porażka bo niecałe 20 minut, więc kupiłam sobie piłkę do domu i zrobię z tego lepszy użytek. My mamy już przygotowaną listę w Excelu co trzeba kupić dla Małej i dla mnie i rozplanowane mniej więcej na dane miesiące ale coś czuję, że i tak trochę inaczej pokupujemy te rzeczy bo dużo by zostało na kwiecień. W połowie lutego chyba kupimy już łóżeczko, materac i komplet pościeli 13 el. (choć wiem, że przez pierwsze miesiące podusia i kołderka się nie przydadzą to przynajmniej będę mieć to później z głowy), pieluszki i kocyk jeden na razie. Upatrzyłam materac z firmy DANPOL gryka-pianka-kokos z tym, że on ma 8,5cm i nie wiem czy to nie za mało? Moje dzisiejsze pomiary Waga: 60 kg (od wagi startowej na minusie 3 kg, od najniższej w ciąży 3 kg na plusie) Biust 96 cm Pod biustem 77 cm Talia 71 cm Brzuch pępek 86 cm Biodra 96 cm w 10 tyg miałam na wys. pępka 80 cm, czyli nie nawojowałyśmy z tymi centymetrami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka nie przejmuj się obwodami brzucha bo u mnie to samo jest...sama nie wiem czy juz dobrze mierze raz mi wychodzi 86 raz 92 wiec sie wkurzylam i sie nie mierze wcale:p Juwelka jest takie powiedzenie ''tylko spokoj się ratuje'';) wiem że to nie proste ale zobacz że już tyle za toba,juz tyle przeszłas wiec napewno bedzie wszystko dobrze:) A tak po za tym to przez to chorubsko wstrętne straciłam aptetyt:o malo dzis jadłam:o moge zaszkodzic jakos w ten sposob maluchowi?? bo zapewne dopuki mnie troche nie pusci to apetyt nie wróci:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Bylam w czoraj u doktora, troche poduyskutowalismy na temat szyjek... Powiedzial ze w zaleznosci od kobiety, sa w ganicach od 3,00 do 5,50 cm. Ja mam na obecna chwile 3,6 cm i jest to jak najbardziej prawidlowe. Dodal,ze jezeli szyjka ma ponizej 3 cm. trzeba kontrolowac i sie oszczedzac, chociaz mial przypadek kobiety ktora od 3 miesiaca miala 2,2 cm teraz jest w 36 tyg. i nic sie nie dzieje! Prawidlowy pomiar to tylko i wylacznie usg dopochwowe! Moja malenka ma 1kg i 50 gram i 35 cm :) slicznie sie do nas usmiechala na 3D. Juz nie moge sie doczekac maja :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny, nie wiem, dlaczego jakieś pomarańczowe głąby się do Nas przyczepiają pisowni słowa "łeb" (a nie "łep") uczą już w podstawówce o poziomie językowym tych kalekich wypowiedzi nie wspominając i takie dysmózgi bez własnego życia wchodzą tutaj sączyć swoje mądrości Paulina - podziwiam za wytrwałość chyba dwa razy mi wycięło moje wypociny tutaj i skapitulowałam Juwelka - ja miałam po 2 godzinach wynik 124 i wszystko w normie Szyszka - masz cierpliwość,Dziewczyno i zarąbistą Babcię:) też muszę pomyśleć o takiej pamiątce dla małej do wyszywania się nie nadaję, więc pójdę na jakąś łatwiznę przemyślałam sprawę z zakupieniem polaru i samodzielnym tuningu kocyka i zamierzam działać bede mama - ile płaciliście za usg 3d? jak wrażenia? uważasz, że warto zrobić? bo mnie korci czytałam, że w młodziutkiej ciąży maluszek wygląda kosmicznie i lepiej poczekać, więc sobie odpuściłam teraz się zastanawiam,czy już sobie zrobić:) co do pomiarów - ważę już prawie 73 kg aż trudno mi w to uwierzyć:) ja, wieczny ubity sucharek bez tkanki tłuszczowej a tutaj taka masa obiecałam sobie, że do 80 nie dobiję muszę słowa dotrzymać :) kupiłam wczoraj dla małej album na zdjęcia:) akurat trafiłam na promocję białych ślicznych albumów pakowanych w ozdobne pudełka za 12 zł dokupiłam też ręcznik kąpielowy z kapturkiem i prześcieradło z gumką miłego dnia, Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne panie :-) waga 70.5kg - wymiary bez zmian. Z dolegliwości, to odczuwam wciąż tą samą od początku ciąży - pod koniec dnia mam wrażenie, że stanik z obwodzie jest z 10 cm za mały :-) zaraz jadę na zakupy tygodniowe, zamierzam też do hurtowni dziecięcej zajechać, zerknęłam na ich gazetkę i patrzcie co znalazłam, może którąś z Was to zainteresuje - do wanienki można kupić taki plastikowy fotelik wkładany - to na pewno jest higieniczne i kosztu 11zł. http://s4.ifotos.pl/img/bobo5srod_xsssaws.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Ja mieszkam za granica i za caly pakiet 3D zdjec zaplacilam 200 Nie wiem jak to wyglada w Polsce,szczeze to mi robia juz w 3D od 3 miesiaca ciazy i nie widze zadnej roznicy, To nie prawda ze im wieksze dziecko to jakosc tez lepsza!!! Moja kumpela ma termin na lipiec a ma tak wyrazne zdjecia, ze moje sie kryja. Wszystko zalezy od tego jak dziecko jest ulozone!!! Jak bedziesz miala szczescie to tez i super fotki i pamiatka tez extra. Najlpiej zapytaj lekarza czy w tej pozycji w jakiej znajduje sie twoj maluch 3D bedzie wyrazne. Moj maz wczoraj filmowal cale usg i od rana juz jak wstalam nie moglam sie napatrzec tego usmiechu :) slodkie malenstwo.Tak bardzo kocham :) Ktos chcial link do poscieli : http://allegro.pl/14ele-posciel-hafty-z-moskitiera-100x135-milpol-i2986453172.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale brzydka ta posciel
A i poprawny jezyk polski nie jest mi do szczescia potrzebny bo od lat mieszkam za granica i nie chce miec nic wspolnego z tym parszywym krajem jakim jest polska. Z reszta z moja uroda i pieniedzmi to ja nic nie musze. A wy studiujcie do 30 roku zycia a potem zapierdalajcie za 1500zl miesiecznie ku chwale ojczyzny :classic_cool: I kto tu jest frajer? Ale co tam. Poprawna ortografia jest, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale brzydka ta posciel
A i poprawny jezyk polski nie jest mi do szczescia potrzebny bo od lat mieszkam za granica i nie chce miec nic wspolnego z tym parszywym krajem jakim jest polska. Z reszta z moja uroda i pieniedzmi to ja nic nie musze. A wy studiujcie do 30 roku zycia a potem zapierdalajcie za 1500zl miesiecznie ku chwale ojczyzny :classic_cool: I kto tu jest frajer? Ale co tam. Poprawna ortografia jest, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Co do pomarańczowych wpisów to ja też je omijam bo dla mnie to strata czasu na czytanie czegoś takiego :-) kamelia u mnie wynik po 2h 136 a norma do 140. Czyli tak na granicy ale niby w normie. Zobaczę co na to lekarz na wizycie powie że wynik po 2h jest wyższy niż po 1h. Ja też bylam umówiona na usg 3d/4d u mnie to koszt 250zł ale niestety musiałam odwołać bo trafiłam do szpitala na dwa tyg. Trochę żałuję bo chcieliśmy mieć z mężem pamiątkę w postaci zdjęć i filmu teraz muszę cały czas leżeć to już raczej tego nie zrobię. Ale najważniejsze żeby maluszek był zdrowy i nacieszymy się nim jak już będzie z nami a teraz pozostaje nam wyobrażać sobie jak wygląda czy ma włoski itp :-) a co do dł. Szyjki to mi lekarz powiedział że każdy lekarz inaczej mierzy ja to mam kilka pomiarów tej mojej szyjki. Ze szpitala gdzie 3razy mierzył inny lekarz to mam 3inne pomiary. Teraz to oby dotrwać chociaż do 36/37tyg z taka dł. Szyjki :-) miłego weekendu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juwenalia
Ty to normalnie pierdoollnięta jesteś. Nikt tak na forum nie żrzędzi jak ty. Wspołczuje ludziom z twojego najbliższego otoczenia bo na pewno ich tak samo zadreczasz. Wymyslas sobie ciagle nowe problemy, wczesniej za krodka szyjka (a powyżej 3cm!!!) teraz CUKRZYCA a wynik w normie!! Ty jestes jakas głupia. Nie wypytasz lekarza czy pielegnuarki o normy i o to co do czego a potem lecisz na forum, rozpaczasz i dyrdymały piszesz. Nie lubie takich ludzi bo wysysają z innych energię bo sami swojej nie mają. Ciebie sie nie da słuchać bo człowiek od razu doła łapie. Czy ty chociaż raz napisałaś coś miłego? - nie bo narzekasz non stop. Urodzisz małą zrzęde - "po mamusi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juwenalia
Ty to normalnie pierdoollnięta jesteś. Nikt tak na forum nie żrzędzi jak ty. Wspołczuje ludziom z twojego najbliższego otoczenia bo na pewno ich tak samo zadreczasz. Wymyslas sobie ciagle nowe problemy, wczesniej za krodka szyjka (a powyżej 3cm!!!) teraz CUKRZYCA a wynik w normie!! Ty jestes jakas głupia. Nie wypytasz lekarza czy pielegnuarki o normy i o to co do czego a potem lecisz na forum, rozpaczasz i dyrdymały piszesz. Nie lubie takich ludzi bo wysysają z innych energię bo sami swojej nie mają. Ciebie sie nie da słuchać bo człowiek od razu doła łapie. Czy ty chociaż raz napisałaś coś miłego? - nie bo narzekasz non stop. Urodzisz małą zrzęde - "po mamusi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka wcale się nie dziwię, że się tak stresujesz, ale pamiętaj - nasze samopoczucie ma wpływ na dzieciaczki ;) Niespodzianka29 niech ginekolog mówi co chce - zawsze lepiej pochodzić, a tym bardziej jak zajęcia są bezpłatne. No i wśród innych ciężarówek też raźniej ;) O znieczuleniu nie myślałam, tj nie wiem czy w tym małym szpitalu gdzie mam rodzić wogóle go podają. Szyszka85 to poopowiadaj jakich cennych informacji się na SzR dowiedziałaś :) klauddynka69 u mnie warunki podobne - pomieszczenie małe, kobiet dużo, cieplica, ale... mi tam to nie przeszkadza. Najcenniejsze dla mnie informacje i cieszę się, ze chodzę. PS Podeślij listę wyprawkową, chętnie odgapię ;) PS Mój brzucholek dziś to 92 cm, hmm czyli w 2 tygodnie przybrałam tylko 1 cm . I faktycznie mi też się źle mierzy, tj teraz już wiem jak mierzyć - metr muszę mieć równolegle do podłogi, bo jak trochę przekrzywię to zupełnie inaczej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:D strasznie dawno mnie tu nie było, to znaczy czytam was na bieżąco ale jakoś nie miałam kiedy pisać bo wiele się działo... co do szyjki to mi na żadnej wizycie lekarka nie podawała jej wymiarów, idę do niej w środę to chyba aż sama zapytam czy wszystko w porządku:) ja dalej mam problemy ze stanami zapalnymi, mój maż mówi ze to wszystko przejściowe a ja siedzę i się martwię, bo cytologia ciągle zła i ostatnio byłam w szpitalu na kolposkopii i pobieraniu wycinków a teraz czekam jak na szpilkach na wyniki... a jak tam wasz wybór wózka?? ja zamówiłam już i od wczoraj stoi u nas w domku:D http://allegro.pl/zagma-x6-3w1-kolekcja-2012-super-dodatki-i2987028932.html to nasz wózeczek w kolorze czarno białym i jest naprawdę śliczny i wygląda na wytrzymały ale zobaczymy jak to będzie w praktyce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wpiszę się wreszcie do Waszej tabelki:D chociaż płci nadal nie znam bo się moje wstydliwe dziecko nie chce pokazac:D nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ ..........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ ........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1............... ..........02.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl...........synek......................02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ............03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ...........03.05.2013 8avis7..................1.................synek.......... ............05.05.2013 jodyna..................?...................synek........ ............07.05.2013 AniaW...................2................................ .............08.05.2013 Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0..............córeczka...................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ...........11.05.2013 juwelka................6..................synek.......... ...........12.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ............12.05.2013 Paulina ..............0.................synek ......... ............14.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ............15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... ......16.05.2013 katranka................1..............synek............. .........17.05.2013 bede_mama..............3..............córka............. ..........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6...............synek............. .........18.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............synek....... ............20.05.2013 Moniaa89...............6miesiecy......córeczka..................20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1.............. .............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn......... ..............22.05.2013 Martyna89..............0................synek............ ..........22.05.2013 agrataka...............1.................synek.......................24.05.2013 anula2487...............1..................?..........................25.05.2013 Mooniaaa86............0..................?............................26.05.2013 TTO .....................4..................1...........................27.05.2013 Luisamaj................1..................1..........................29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko, wiem, że masz dobre intencje, jesteś wspaniałomyślna i chcesz Nas w ten sposób dowartościować faktycznie, umysł lotny jak furmanka, kultura na poziomie czerstwego wieśniaka i światopogląd żuka gnojarza sprawiają, że każda z Nas może się tutaj poczuć co najmniej Skłodowską-Curie przy Tobie dziękujemy :) dzisiaj dostałam 3 kocyki, kołderkę do wózka i pościel:) fajna taka kompletująca się gratisowa wyprawka pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia taki prezent to super sprawa:D zawsze pieniążki można przeznaczyć na coś innego:D my akurat dostaliśmy fundusze na wózek i łóżeczko co tez nas bardzo odciążyło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwenalia-kanalia-lyla-maryla, chyba Ci SJP pwnu na glowe spadl :-) Axybcz Oszalalam - powinnam dostac bana na wchodzenie do smyka, na sam koniec zakupow pojechalam tam tylko po lepsiejsze pieluchy tetrowe i niestety wrocilam ze slodkimi dreso-pidzamami i superowa kobaltowa polarowa kurteczka z polaru. Kupilam tez sobie laktator - reczny, ale mam nadzieje, ze do sporadycznego odciagania wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia, zgadza sie - ja nie mam nikogo od kogo bym mogla cos dostac, wszystko nowe musze kupowac i nawet przy wg mnie rozsdanych zakupach, mam wrazenie, ze na wszystko (wlacznie z wozkiem, wszystkimi mebelkami itd.) pojdzie nam ok. 5tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia jesteś że
musze się powtarzać?? ma się tą fantazje lila-maryla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×