Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość szukającasłońca

Praca w KRUS-ie

Polecane posty

Gość szukającasłońca

Witam , proszę o wypowiedzi obecnych i byłych pracowników KRUS-u na temat pracy w tej instytucji. Zastanawiam się czy przygotowywać się do konkursu, czy po prostu gra jest warta świeczki ? Dodam, że ciężkiej pracy się nie boję, ale czy praca tam przynosi satysfakcję i na jaką kwotę wygrodzenia można liczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test składał się z 15 pytań. Pytania uważam, że były łatwe. O terminie konkursu dowiedziałam się na dwa dni przed. Miałam niewiele czasu na przygotowanie się (praca zawodowa) ale okazało się być OK :-) W większości dotyczyły Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników ale również ogólnych informacji na temat KRUS-u więc lektura Ich strony internetowej jest konieczna. A na rozmowie pytania standardowe m.in. dlaczego chcę pracować w KRUS-ie, jak zareagowałabym na "niemiłego" klienta, oczekiwania finansowe, jak wyobrażam sobie relacje: kierownik- ja, co rozumiem pod pojęciem ochrona danych osobowych, czy jestem dyspozycyjna, znajomość języków... więcej nie pamiętam. Jak wyszłam jeszcze dwie dziewczyny czekały na rozmowę (z siedmiu które przeszły pozytywnie test ) powiedziały, że ja najdłużej byłam na tej rozmowie he he :-) Na jakie stanowisko startujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taak nie dziwię się , że do US tyle osób stratowało. Z mojej orientacji wynika, że są tam b. dobre zarobki. Nie jest łatwo dostać się do US właśnie. Mam znajomego który tam pracuje. Mówił, że jak tylko jest wakat od razu znajdują się chętni z rodzin , znajomych osób tam pracujących. Więc szanse dla innych są niewielkie albo zerowe. Bardzo często jest tak, że konkursy są ogłaszane w związku z takimi wymogami a już wcześniej wiadome jest kto zostanie przyjęty. Wracając do KRUS termin składania dokumentów był do piątku a telefon otrzymałam już w następny poniedziałek . Więc bardzo szybko. Chętnych było ponad 30 osób, test i rozmowa były w tym samym dniu. I w tym samym dniu, od razu po rozmowie ze wszystkimi zakwalifikowanymi osobami poinformowali kto zostanie przyjęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistko, jestem na liście kandydatów, jest 97 chętnych na 2,5 etatu. Jeszcze nie dzwonili kiedy test , mam jeszcze 1 pytanko czy były pytania opisowe i czy było coś z ustalania emerytury/ oblicz lub coś w tym stylu/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był test jednokrotnego wyboru. Pytanie i trzy odpowiedzi. Nie było konieczności dokonywania żadnych wyliczeń. U lala 97 osób chętnych to nieźle... Pewnie jesteś z dużego miasta, ja stratowałam w niewielkim mieście ok. 80 tys. mieszkańców. I był to już czwarty nabór na to stanowisko. Podobno mają być kolejne ale to już początkiem przyszłego roku. Nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała wówczas raz jeszcze ;-) Trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie. Odezwij się koniecznie po "wszystkim" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Optymistki, Dzis miałam test, 23 pytania, poszedł mi dobrze bo niedawno otrzymałam telefon z zaproszeniem na jutrzejszą rozmowę:) Test taki sobie , 2 pytania z KPC , 6 z KPA reszta z ustawy głównej i wiadomości o KRUS.... Zobaczymy jutro :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Optymistki, Tak jak myślałam pracy nie dostałam>W piatek miałam rozmowę, było 11 kandydatów plus 4 którzy startowali do innych miast. Poszło mi dobrze, ale zonk:( Pytania ogólne/ dlaczego KRUS itp. /ale też 2 z ustaw. Nie ma jeszcze listy z wynikiem naboru, a jestem ciekawa kto został wybrany.... Mam jeszcze 1 pytanko, czy startowałaś do ZUSu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka-słoninka
Witam! Jestem byłym pracownikiem KRUS, ale testy pamiętam bardzo dobrze:) pytania z ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników + zredagowanie pisma do interesanta np. napisz pismo o uzupełnienie wniosku i podanie numeru tel. kontaktowego (coś w tym stylu), pamiętam też że było pytanie o fundusze (wszystko jest na stronie KRUS-u) i co powinna zawierać decyzja administracyjna, warto też zerknąć kto aktualnie jest prazesem KRUS. Test jest prosty w porównaniu z testami z jakim spotkałam się w innych urządach:) A jeśli chodzi o dostawanie się do pracy po znajomości... ja się dostałam bez znajomości moje dwie koleżanki też... jak rozmawiałam z dziewczynami, które tam pracowały to też nikt się nie dostał z polecenia, ale... słyszało się, że ta czy ten są tu tylko dlatego, że ktoś im "załatwił". Prawda jest taka, że jak kogoś mają to najlepszy się nie dostanie, a jak nikogo nie mają to trzeba być najleprzym by się dostać:) Powodzenia na testach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do agaton123456789 szkoda, że się nie dostałaś :-/ Nie nie startowałam do ZUS-u. Tak naprawdę mam duże doświadczenie w bankowości i głownie do banków wysyłam aplikacje, ale nie wiedzieć czemu odpowiedzi są bardzo znikome niestety. A propozycje (pracy i płacy) jakie składają nie do przyjęcia . ninka-słoninka zgadzam się z Tobą w zupełności. Pisząc o ustawionych konkursach nie generalizowałam sprawy absolutnie. Są z pewnością osoby które w sposób uczciwy otrzymują pracę i to przynosi największą satysfakcję agaton123456789 napisz gdzie teraz startujesz ? Pozdrawiam serdecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do optymistki) Hej, teraz startuję do firmy prywatnej, jako pracownik biurowy, jestem po 1 rozmowie, ciekawę czy zaprosza mnie dalej. Oprócz tego złozyłam tez dokumenty do policji , czekam na telefon w sprawie testów, i dziś ponownie do biura do kolejnej firmy prywatnej.Niestety jestem po 30-tce i rzadko zapraszają mnie na rozmowy, choc mam bogate doświadzczenie głównie na stanowiskach kierowniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaton123456789 to świetnie, że pojawiły/ pojawiają się przed Tobą nowe możliwości :-) Trzymam kciuki &&& Ja wysłałam kilka nowych aplikacji do banków, czas pokarze czy będzie odzew z ich strony. Ofert nie ma zbyt wiele niestety, nie mieszkam w dużej aglomeracji. Ja też jestem po 30-stce i wiem jak to jest z tym zapraszaniem na rozmowy kwalifikacyjne... Ale najważniejsze to nie tracić nadziei :-) Trzymam za Ciebie i za siebie kciuki &&& Pozdrawiam serdecznie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aplikująca do KRUS
Witam, Jakie jeszcze pytania mogą mnie zaskoczyć w teście, rozmowach do Krus? Czy startował ktoś kiedyś do Koszalina? jak tam przebiega rekrutacja jak jest dużo osób to będzie test? czy jak jest test to na rozmowach także bedą mielić z ustawy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka-słoninka
Witam! Nie wiem czy wszystkie Oddziały KRUS mają taką samą taktytkę w przeprowadzaniu naboru na wolne stanowiska, ale w Olsztynie wygląda to tak: 1) test wiedzy ok 20 pytań (kilka w formie a,b,c, kilka otwartych, jedna definicja i zredagowanie pisma) z tego co pamiętam to pytania na teście były takie: - definicja rolnika, co to jest renta rolnicza szkoleniowa; - czy Prezes może przynać w drodze wyjątku emeryturę lub rentę; - wymienić trzy fundusze; - jakim organem jest Prezes KRUS (centralnym czy terenowym) - o ile może być przedłużona renta rolnicza szkoleniowa?; - od czego uzależniona jest część składkowa?; - co to jest rolnicza choroba zawodowa i kto ją stwierdza; - z jakich części skłąda się emerytura i renta rolnicza; 2) na rozmowę zapraszają ok 5 najlepszych osób, a na rozmowie trzy pytania z ustawy (np wymienić dodatki do świadczeń, które z dodatków są z urzędu a które na wniosek, kto może ubiegać się o rentę rodzinną...) kilka pytań w stylu: Pani mocne i słabe strony, czym się pani ostatnio zajmowała, czemu Pani uważa że jest Pani najlepszą kandydatką na to stanowisko, jak Pani radzi sobie ze stresem... Więcej nie pamiętam, ale tak wygląda procedura na stanowisko referenta w wydziale świadczeń. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aplikująca do KRUS
uffff!!! dość porządnie mielą:) dziekuję ogromnie za pomoc, mam jeszcze jedno pytanie czy referent w wydziale świadczeń ma codzienny bezpośredni kontakt z klientami KRUS? bo w opisie stanowiska nie jest to dokładnie wskazane czy obsługuje bezpośrednio, czy pośrednio? czy wie ktoś może, bo ja nie mam pojęcia. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aplikująca do KRUS
Super, chcialam właśnie wiedzieć-tutaj będzie chyba podobnie, bo też oddział, no ale nigdy nie wiadomo, ale zobaczymy:) dowiem się pewnie na rozmowie. dzięki wielkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymczasowo-bezrobotny
A jakie jest wykształcenie tam wymagane? bo jak tam mają iść ludzie po socjologii albo politologii czy innej polonistyce to tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khhhhhhhhkjh
Tam gdzie ja aplikowałam również jak się okazało konkurs był ustawiony pod konkretne osoby :/ Nic tylko znajomości ...Echhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18-ego miałam rozmowę kwalifikacyjną w KRUS w Lublinie, poszło mi dobrze, odpowiedziałam prawidłowo na wszystkie pytania i mam cichą nadzieję, że jednak jest jakiś cień szansy, że mi się uda. Jeśli nie teraz to może następnym razem, na pewno będę próbować bo jeśli się nie próbuje to na niczego się nie osiągnie. Owszem, znajomości na 1-szym miejscu ale wierzę, że nie każdy konkurs jest ustawiony jak pisała 'chwilowo bezrobotna'. Można dostać pracę w urzędzie bez znajomości, znam osobiście takie przypadki ale jak się człowiek nie przygotuje na rozmowę to nie ma nawet po co iść i robić z siebie pośmiewiska a z pewnością są takie osoby, które liczą nie wiem na co.. na piękny uśmiech albo dobrą gadkę :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
życie, tylko znajomości się liczą mi udało się bez znajomości, bo zgodziłam się za minimalną pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wysłałam wczoraj dokumenty do KRUS w Lublinie ale jak się dowiedziałam niestety o dzien za późno osoba na stanowisko jest już ustalona i co najśmieszniejsze znam juz nawet nazwisko Pani która zostanie przyjęta, po prostu śmiech na sali, i jeżeli zadzwonią do mnie z zaproszeniem na rozmowę to zamierzam ich zapytac po co ta farsa, i zapytam czy owa Pani skończyła juz studia czy jest w trakcie bo z tego co wiem to był warunek żeby ją przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sumie możesz tak powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś startował w rekrutacji w oddziale koszalin? Prosze o opinie jak taka rekrutacja wygląda w krus, w zusie miałam przyjemnośc brac udział 4 razy także wiem czego można sie spodziewać Czekam na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytania dla zainteresowanych :-) wydział administracyjno-gospodarczy: 1) jaki akt prawny reguluje ubezpieczenie społeczne rolników? 2) struktura organizacyjna KRUS 3) jak wygląda proces postępowania z korespondencją przychodzącą? 4) rodzaje korespondencji 5) rodzaje przesyłek wydział świadczeń: 1) struktura organizacyjna KRUS 2) zadania KRUS, podstawowa wiedza o KRUS w Lublinie 3) przesłanki do ponownego wszczęcia postępowania administracyjnego 3) definicja "domownik" 4) rodzaje świadczeń krótkoterminowych 5) częściowa emerytur rolnicza było jeszcze jedno ale nie pamiętam niestety, coś o terminie załatwiana spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krusowiczka
Witam Widzę tu parę wątpliwości więc rozjaśnię tym ktorzy "marzą" o pracy w tej instytucji.Napiszę w ten sposób-pracuję tam 5 lat i powiem szczerze nie macie czego zazdroscic-stanowisko referenta przez 5 lat bez mozliwosci awansu 0k.1200 zl netto takze jest z czego sie utrzymywac tak naprawde to pracuje sie tam tylko po to aby miec na miesieczne oplaty bo wiadomo jaki jest rynek pracy. Ja pracuję przy obsłudze interesantów (i nie jak to jest w innych placówkach ze 2-3 razy w miesiacu wypadnie Ci tzw.dyżur)tylko cały czas tam dybiesz jak w obozie pracy bez chociażby 15 min przerwy....jak poszłam do kierownika sie upomniec ze przydalaby sie jakas mala przerwa na zjedzenie śniadania to w odpowiedzi uzyskałam podumowanie ze jego nie interesuje moje śniadanie -mam tak robic aby petenci byli obsłużeni i zadowoleniu a ja najedzona,czyli w praktyce wygląda to tak że jem obsługując tym samym beneficjentów;/ premia jest bardzo wysoka gdzie srednio raz w kwartale przypada ok 450 zl na osobe ale oczywiście nie musisz tyle dostac ja srednio dostaje 100 zl dodam ze brutto :) nawet jakbys "stawał/stawała na rzęsach" to i tak są d*polizy z brązowymi jęzorami co dostają drugie wypłaty czyt. premie w zamian za nic nierobienie :)a średnia wieku to 50 lat i komunistyczne podejscie do KAŻDEJ SPRAWY.....dodam ze nie musi być tak w kazdym KRUSIE podałam przykład paru placówek z ktorymi mam częsty kontakt i wiem jak to wszystko wygląda od kuchni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak samo jest w zusie. Wynagrodzenie referenta 1600 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezrobotnaodduzszegoczasu
Właśnie zaczęłam się starać o pracę w Krus Kluczbork, gdzie na 1 miejsce przypada 75 osób. Więz ostro zabrałam się do studiowania ustawy i strony internetowej Krus. I wtedy po przeanalizowaniu wcześniejszych naborów ciągle pojawia się nazwisko Pani W., która jak się okazuje przeskakuje z placówki do placówki, by po prostu mieć bliżej do pracy z miejsca swojego zamieszkania. Więc stwierdzam, że konkurs jest już ustawiony i nie jest wcale konkurencyjny dla pozostałych uczestników starających się o pracę. Przestałam czytać ustawę i tę całą ich stronę internetową, a na test wiedzy pójdę z ciekawości, czy moje przypuszczenia, że Pani W. się dostała do tej placówki się potwierdziły. Niestety na układy nie ma rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×