Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca 00

Kaktusiki????

Polecane posty

Gość Marta1893
Witam;) Ja też mam Schlumbergerę i moja też wypuszcza na każdym "złączu" korzonki...To chyba normalne, bo z jednej gałązki wypuściła aż do ziemi i ta gałązka "odłączyła" się od reszty i zaczęłą rosnąć samodzielnie:) Może to jakiś sposób rozmnażania:P:D Pozdrawiam...Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinek 12
hej jemem marcin)lubie kaktus a najbradziej Wilczomlecz lśniący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aanoonim
Mam w domku wilczomlecz lśniący i potrzebuję go koniecznie przesadzić... ale on cały czas kwitnie... Z tego co słyszałam kwitnących kwiatów nie można przesadzać. Co mam zrobić by przestał kwitnąć?? Czy jeżeli przesadzę kwitnący kwiat jest możliwość że zmarnieje?? Proszę o szybką odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaŻary
Witam! Czy ktoś odwiedza jeszcze to forum? Jeżeli tak to proszę o radę. W zeszłym roku poraz pierwszy wyniosłam swoje kaktusy na okres zimowy do piwnicy. Nie podlewałam ich, a w marcu postawilam je w pokoju - najpierw z dala od okna a dopiero po 2-3 dniach na parapet (aby nie doznały szkou od nadmiaru światła). Niektóre z nich były pomarszczone, ale po 2-3 podlewaniach wróciły do normy. Rosną sobie dalej ale ani jeden nie zakwitł :-( Dlaczego? Kaktusy są piękne nawet bez kwiatów, ale chyba jak każdy kaktusiarz chciałabym aby zakwitły :/ I kolejna sprawa: czy na zimę do zacienionego i chłodnego powietrza wynoszę tylko kaktusy czy wszystkie sukulenty? Bo mam takie i takie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka007
od długiego czasu hoduję kaktusy (ok.2 lat). Niestety do tej pory żaden z nich nie chce wypuścić następnych małych kaktusików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaŻary
Z odnogami katusów nie mam problemów. Tylko te kwiaty... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka51
witam wszystkich kaktusiarzy. Od 4 miesiecy hoduje kaktusy. ja wiem ze to bardzo krotko prosze nie smiejcie sie ze mnie. Ale musze sie pochwalic dwa mi zakwitly . jeden to kaktus bozonarodzeniowy, a drugi podobno wielkanocny . Maja przesliczne kwiaty ,jestem pod duzym wrazeniem.Mam jeszcze opuncje ,ktora wypuscila mi dodatkowe uszy. S a cudowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem,ze dawno juz tutaj nikt nie zagladał,ale nie chce tworzyc nowego tematu. Moze ktos wie,co dolega mojemu kaktusowi. Ma brunatne plamy i do tego pojawiły sie nim lepki płyn i biały proszek na czubku. Moze mi ktos poradzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie że to grzyb. Prawdopodobnie od tego że podlewajac lejesz po roślinie, potem slońce przygrzeje i tragedia gotowa. Obserwuj czy sie rozrasta... ale źle to sie skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fascynat Kaktusów
Witam mam małom kolekcję kaktusów podlewam je raz na 2tygodnie niestety niewiem dlaczego ale od miesiąca mi piąty kaktus tak jakby gnił od spodu i przesuwa sie to w góre jestem zmartwiony z tego powodu i boje się że wszystkie mi tak zgina. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antiopia
Witam, mam kłopot i szukam pomocy, a po Waszych wypowiedziach myślę , że dobrze trafiłam. Mam sobie od 2006 roku Euphorbie trigona, dostałam małe kawałeczki, ukorzeniłam i trzymały się świetnie aż do niedawna. Zawsze miały piękne małe listki i były "mięsiste" ale ostatnio zauważyłam ,że dwie z moich wyrośniętych już sadzonek (są trzy w szerokiej donicy) są wiotkie od góry tak jakby suche ,miękkie (ale od korzenia nic się nie dzieje). I teraz nie wiem czy za mało wody czy za dużo . Podlewam je zawsze raz na dwa tygodnie i zdażało mi się kiedyś przelac kaktusa szczególnie zimą kiedy racę wyczucie :-( ale wtedy zawsze gniły od ziemi a teraz nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc bo nie wybaczę sobie gdy mi się zmarnuje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś kojarzy co moze oznaczać biały "kisiel" u podnóży opuncji?? To jakaś choroba czy moze sok wycieka?? Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×