Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elizaa24

Czy to dużo za fotografa?

Polecane posty

Gość Elizaa24

Słuchajcie, czy 3,5 tys. pln za fotografa to jest waszym zdaniem dużo? Możemy mieć go z polecenia mojej koleżanki, która brała ślub dwa lata temu. Od niej wtedy wziął 2,5 tys. Fotograf jest z Warszawy. W zasadzie to już byśmy się decydowali gdyby nie ta cena ... A może to ja po prostu jestem nieco zacofana i takie ceny to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
moim zdaniem to bardzo dużo!!! jestem z Wrocławia, więc też z dużego miasta u u nas za 2,000-2,500 pln można mieć świetnego fotografa, są oczywiscie także tańsi- poniżej 2 pln. jeszcze poszukajcie bo jest moim zdaniem bardzo drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
A portfolio widziałaś? Zdjęcia warte zapłacenia? Dla mnie dużo, ale w dużych miastach pewnie jest drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
no własnie nie jest drożej, to jest dużo i mówię to z punktu widzenia Wrocławia. ja mam fotografa za 2000 i uważam ze jest genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Nie napisałaś co zawiera się w tej cenie, tzn. jaki jest zakres pracy fotografa i co później od niego otrzymacie. Poza tym na cenę ma wpływ wiele różnych czynników, choćby to czy fotograf pracuje legalnie i płaci ZUS i podatki, na jakich materiałach pracuje, w jaki sposób podchodzi do swojej pracy (czy np. dokładnie obrabia zdjęcia, czy robi to "na odwal") i wiele innych. A i tak najważniejsze są zdjęcia. Można mieć fotografa za 1000 i za 8000, ale jakby porównać ich zdjęcia, to różnica będzie kolosalna. W W-wie za reportaż z dnia ślubu i plener cena 3000 nie jest wygórowana, ale jak napisałem - zależy ona od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizaa24
W cenie mielibyśmy: przygotowania, ślub, życzenia, wesele do oczepin i 5-godzinny plener innego dnia A jak podpiszemy z nim umowę do końca następnego tygodnia to jeszcze i sesję narzeczeńską. Dostalibyśmy jeden duży album i dwa mniejsze dla rodziców, ok. 300 zdjęć na płycie, prezentację z muzyką i prywatną galerię w internecie na pół roku. Oczywiście fotograf ma działalność i podpiszemy z nim umowę. Zdjęcia moim zdaniem robi bardzo dobre, ale też jak patrzę na album mojej koleżanki sprzed prawie 2 lat to jakoś nie widzę kolosalnej różnicy, a ceny podniósł o dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
ja mam dokładnie to samo w cenie co Ty tyle że zdjęć na płycie więcej i bez sesji narzeczeńskiej ale ta kosztuje 350 zł, więc jakbym chciała ją mieć to wyszłoby 2350, wiec nadal uważam ze ten fotograf jest bardzo drogi. mój oczywiscie też ma działalność i podpisujemy umowę. poszukaj jeszcze. jest taka strona: fotograf na wesele.pl i tak masz mnóstwo fotografów z całej Polski. coś się tak na niego uparła? wg mnie zdziera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizaa24
Nie uparłam się, po prostu jest to dobry fotograf w dodatku polecany przez moją koleżankę, która była z niego bardzo zadowolona. Wiem że mogę znaleźć kogoś tańszego, ale z nim byliśmy już praktycznie dograni. Mamy umówione spotkanie za 3 dni i teraz nie bardzo wiem jak z tego wybrnąć. No chyba że będziemy negocjować cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
rób jak chcesz. jest wolny rynek i fotografów jest mnóstwo- jest duża konkurencja dlatego można znaleźć dobrego i sporo tańszego. jeśli chcesz tego to podpisuj z nim umowę, Twoja sprawa ja bym w życiu nie zapłaciła 3500 bo moim zdaniem to rozbój w biały dzień- ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Za taki zakres usługi to nie jest dużo. Takie szybkie wyliczenie - fotograf w dniu ślubu pracuje co najmniej 12 godzin, podczas pleneru 5 godzin, sesja narzeczeńska to kolejne co najmniej 2 godziny. Na tym praca się nie kończy. Selekcja zdjęć i ich obróbka zajmuje dobre kilkadziesiąt godzin. Tworzenie projektów albumów, płyt, nagrywanie tych płytek, tworzenie galerii www, prezentacji mulitmedialnej, wyklejanie albumów - kolejnych kilkanaście godzin. Nad jedno takie zlecenie fotograf poświęca najmniej 60 godzin. Piszesz że w cenie są albumy - sprecyzuj czy chodzi o tradycyjne (takie z pergaminem), czy fotoksiążki. Dobrej jakości album tradcyjny to koszt 300 zł, do tego trzeba doliczyć koszt odbitek. Dobrej jakości odbitka 15x23 cm kosztuje 3 zł. Fotoksiążki są droższe, ceny dochodzą do ok. 1000 zł. Zakładając, że dostaniecie albumy tradycyjne, każdy z 80 zdjęciami - koszt dla fotografa to 800 zł. I teraz tak - płacicie fotografowi 3500, z czego on musi odliczyć 800 na albumy, jakieś 50 zł na wykonanie nadruków na płytkach i zakup fajnego pudełka, jakieś 50 zł na wykupienie miejsca na serwerze pod galerię zdjęć dla Was. Ogółem ok. 1000 zł z tego to koszt samych materiałów. Zostaje 2500, ale przecież fotograf płaci ZUS i podatki. Kolejne 1000 zł. Z tego zostaje 1500 zysku dla fotografa "na czysto". Proszę wyciągnąć wnioski z tego co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
Do osoby wyżej. A wiesz ile każą sobie płacić najlepsi w Polsce fotografowie ślubni? Jeśli dla Ciebie 3500 zł to jest rozbój w biały dzień, to co powiesz na kwoty rzędu 8000 pln za reportaż ślubny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
eee tam bronisz go bo sam w tym siedzisz. moi znajomi tez płacą zawsze między 2000-2500 (podkreślam: Wrocław a nie Pierdziszów Wielki) i wszyscy zadowoleni, zdjęcia fantastyczne. nie trzeba przepłacać. pamiętaj że wolny rynek to dyktat konsumenta. Autorko jeśli bardzo Ci na nim zależy to płac- przecież to Twoja kasa, ale dobrze Ci radzę jeszcze poszukaj bo to zdzierus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
8000 to dla mnie kompletna abstrakcja, rozumiem że jak ktoś jest bardzo bogaty i nie ma co robić z kasą to wymyśla, ale przypominam ze mieszkamy w POlsce i tutaj wiekszość ludzi zarabia 1500-2000 na miesiąc! , wiec takie kwoty o jakich mówisz są absurdalne. niech Autorka robi co chce- ja bym tyle nie zapłaciła bo tak jak mówię- wiem jakie sa ceny w moim miescie i za 2-2,5 tyś można mieć naprawdę fajnego fotografa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewkha
W stolicy takie ceny to normalka i to już od paru lat. My w zeszłym roku płaciliśmy 3tys. za reportaż z dnia ślubu + sesję w innym dniu. Nie uważam, żebym przepłaciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
"tutaj wiekszość ludzi zarabia 1500-2000 na miesiąc! , wiec takie kwoty o jakich mówisz są absurdalne." Ale tutaj żyją też ludzie, którzy zarabiają dużo, dużo więcej i stać ich na produkt ekskluzywny, a takim jest fotografa ślubna na światowym poziomie :) Przykładowo - wstukaj w googlach White Smoke Studio, albo Marcin Bittner. Obejrzyj zdjęcia i porównaj ze zdjęciami swojego fotografa. Być może nie zauważysz różnicy, ale przeważnie ją widać gołym okiem. Acha, żeby nie było, że ja zachęcam do płacenia takich sum za fotografię. Przeciwnie - też uważam, że można znaleźć naprawdę dobrych "foterów" za mniejsze pieniądze. Ale nie można pisać, że 3000 zł to jest rozbój w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
"tutaj wiekszość ludzi zarabia 1500-2000 na miesiąc! , wiec takie kwoty o jakich mówisz są absurdalne." Ale tutaj żyją też ludzie, którzy zarabiają dużo, dużo więcej i stać ich na produkt ekskluzywny, a takim jest fotografa ślubna na światowym poziomie :) Przykładowo - wstukaj w googlach White Smoke Studio, albo Marcin Bittner. Obejrzyj zdjęcia i porównaj ze zdjęciami swojego fotografa. Być może nie zauważysz różnicy, ale przeważnie ją widać gołym okiem. Acha, żeby nie było, że ja zachęcam do płacenia takich sum za fotografię. Przeciwnie - też uważam, że można znaleźć naprawdę dobrych "foterów" za mniejsze pieniądze. Ale nie można pisać, że 3000 zł to jest rozbój w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cena jest masakryczna!!
Niedawno slubowalismy...mamy na plycie ok 1400 zdjec z przygotowan ze slubu,wesela oraz plener,ktory byl w innym dniu-w mniejszej i to samo w wiekszej rozdzielczosci,do tego mamy fotoalbum.Fotograf byl u nas od godz 15 do 2.Zdjecia sa kapitalne:) Cena? 950zł.Jestesmy mega zadowoleni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też fotograf
"mamy na plycie ok 1400 zdjęć" Pokaż kilka tych zdjęć, ocenimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem to bardzo duzo, w poznaniu mozna spokojnie znalezc fotografa za 1500zl za standard (2000zl za full wypas). takze ja bym szukala dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jest bardzo dobry to myślę, że warto. to jest średnia cena. niektórzy liczą się za 6,7 tys. a ich zdjęcia nie są lepsze od tych co biorą 3,5tys. podaj mi link do tego fotografa, bo też się rozgladam, a tez jestem z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do też fotograf dlaczego wszyscy się zachwycają tym bittnerem? owszem są bardzo ładne, ale za taką cenę, jakiej oczekuje, chciałabym ideału i bezkonkurencyjnych zdjęć. nie jest wart swojej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten ktorego ja pradowpodobnie wezme obrabia i drukuje 100 zdjec do albumu - przygotowania, blogoslawienstwo, wesele, slub i plener. oraz daje wszystkie zdjecia na kilku dvd. racja ze jest ich kilka tysiecy... i po znajomosci 20% upustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smolityczny
Do tej co m geniusza za 2 tys - pokaż jego zdjęcia, gwarantuje, że ocenię go obiektywnie i bez złośliwości, jeśli faktycznie jest genialny to niejedna panna młoda stąd skorzysta na tym, tak jak i on sam, więc będzie ci wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dajcie namiary (strony intern) na na swoich i podajcie cenę co wchodzi w skład. chcę się powoli rozglądać, bo potem to ciężko znaleźć i taniego i dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to o mnie chodzilo... ja mam za 1500zl, to zaden geniusz ale zdjecia sa ladne i ciekawe. o obiektywna opinie na tym temacie nie mam sie co ludzic.. tylko ze nie wiem tak naprawde jak sie przedstawiaja ceny w warszawie, sadzilam ze w tym co w poznaniu nie bedzie az takich roznic jak to opisujecie (z trojkrotna przebitka..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
nie wie czy jest geniuszem- jak na moje potrzeby, mój gust i moją estetykę jest świetny, komuś moze sie nie podobać. ja jak tylko zobaczyłam jego zdjęcia- wiedziałam ze to jest to czego szukam. i cena jest uważam przyzwoita. wstyd się przyznac ale nie umiem wstawiać zdjęć a nazwiska nie będe podobał bo nie wiem czy by sobie tego życzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×