Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elizaa24

Czy to dużo za fotografa?

Polecane posty

Gość Cena jest masakryczna!!
Do ja.cie.krece To Cie zaskocze bo zdjęcia nie są jak leci z aparatu i są z obróbką:) Dodam,że nie jestem z Warszawy... Wszędzie są ceny kosmiczne ale uważam że czasami warto poświęcić trochę wiecej czasu i poszukać.My tak właśnie zrobiliśmy a wielu mieliśmy z polecenia i w cenie zaczynającej sie od 3 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
weselniczka zdjęcia ładne, ale ile on niby bierze? a co do Bittnera to również uważam ze nie jest wart tych pieniędzy. zdecydowanie przereklamowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
kochaj siebie a skąd jesteś? wejdz na stronę fotograf na wesele.pl i tam poszukaj. ja tam swojego znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale wiem, że strony internetowe, na które nas zapraszają ci fotografowie są trochę przekłamane, bo często wstawiają zdjęcia nie swojego autorstwa. nie chcę przekroczyć 3500zł. to już maks, który mogę zapłacić, jakbyście coś mogły doradzić to bardzo proszę... jestem z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pewnie sam
sedzisz na kasie i zal Ci dupe sciska,albo sam jestes mega ziut,ktory wogole nie ma klientow...nie wiem skad w Tobie tyle zawisci...my z mezem tez mielismy bardzo taniego fotografa i dodam,ze jego praca jest na legalu i zrobil nam wspaniale zdjecia i tez na plycie dostalismy ich ponad tysiac,wiec mozna wywnioskowac,ze mozna wolac mniej a miec wiecej zlecen niz ci co krzycza kosmiczne ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochaj siebie - jeśli chcesz, to mogę polecić Ci mojego fotografa. Nie tylko dobry w tym co robi, ale naprawdę super człowiek tak w ogóle :-). My dosłownie wczoraj odebraliśmy zdjęcia i osobiście jestem zachwycona. Zamówiliśmy pełny "pakiet". Zapłaciliśmy 3500 za zdjęcia z całego dnia ślubu (od 11 w południe do 1 w nocy), poprawiny, plener w innym dniu i sesję narzeczeńską. Otrzymaliśmy w tym dużą fotoksiążkę, 350 zdjęć na płycie (piękny nadruk i skórzane pudełko), prezentację multimedialną, też na płycie, galerię na stronie fotografa i zdjęcie w formacie 45x30cm w antyramie. Tak więc jeśli chcesz, to napisz do mnie na maila, adres znajdziesz jak klikniesz w mojego nicka. Tutaj nie będę pisać, bo wiadomo jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Do osoby wyżej, w takim razie pokaż te zdjęcia. Jeśli są takie super, to dlaczego się nie pochwalisz? Siedziałem trochę w tej branży i po prostu wiem, że nie da się pracować legalnie i mieć z tego zysk biorąc za zdjęcia mniej niż 1000zł. No ludzie, bądźmy poważni. Nie widziałem dobrych zdjęć ślubnych za takie pieniądze. Taki przykład: zdjęcia ziutka za pewnie nie więcej niż "tysionc pincet": http://www.grawitstudio.pl/galeria.php I zdjęcia jednego z najlepszych fotografów ślubnych w Polsce za ok. 7-8 tysięcy zł: http://www.bartoszjastal.com/ Widzicie tą subtelną różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
oczywiście ze widac różnicę, ale Ty pokazujesz 2 skrajności: albo jakiś totalny amator albo koleś z najwyższej możliwej półki na którego większości ludzi w tym kraju nie stać. a są jeszcze po środku dobrzy fotografowie którzy piękne zdjęcia zrobią za 2-2,5 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ale wiem, że strony internetowe, na które nas zapraszają ci fotografowie są trochę przekłamane, bo często wstawiają zdjęcia nie swojego autorstwa. nie chcę przekroczyć 3500zł. to już maks, który mogę zapłacić, jakbyście coś mogły doradzić to bardzo proszę... jestem z warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Tak, masz rację. Jest dużo dobrych fotografów ślubnych w przedziale 2-4 tys. Pokazałem skrajny przykład, bo wydaje mi się, że zdjęcia za te 900zł mogą wyglądać tak jak tego kolegi z pierwszego linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Dar.eck nie potrzebne nam są wypowiedzi fotografów. Każdy bierze tego, na kogo go stać. To tak jakby w wątku "cena talerza w domu weselnym" wypowiadali się właściciele innych sal weselnych przekonując nas, że 250zł to normalna cena i że za mniej można dostać wyłącznie paluszki z chipsami. Wiadomo, że zawsze będziecie nam wpierać, że 5tys za zdjęcia to normalna cena. Wiadomo, że musicie zapłacić ZUS i podatki. Ale już kiedyś napisałam: KOGO TO OBCHODZI? Czy mając do wyboru buty za 150zł i za 500zł wezmę te droższe, bo przecież to normalne, bo właściciel sklepu musi jeszcze odprowadzić podatek, ZUS itd. ? Owszem, zdjęcia np. Bittnera podobają mi się, ale tak jak napisałam, nie są warte 8tys.zł... Ja jestem w stanie zapłacić niewięcej niż 3500zł, bo z tego co piszą ludzie, to można znaleźć dobrego fotografa za 2000-2500. Nie wpierajcie nam na siłę swoich racji. Znam też takiego fotografa, którego całkiem niedawno broniłam na tym forum, że jest super, wart swojej ceny, a kosztuje ok 4500-5000. Ale potem porównując jego zdjęcia do innych doszłam do wniosku, że nie różnią się niczym od tych za 2500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Widzisz, a powinno Cię interesować za co płacisz dajmy na to 2500, a za co 8000zł. Rozrzut cenowy jest bardzo duży ale z doświadczenia wiem, że im taniej, tym po prostu gorzej. Płacisz więcej i otrzymasz choćby dużo lepszej jakości album, który nie rozleci się po paru przejrzeniach. Ale co ja będę pisał jak tutaj i tak wszyscy wiedzą swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
ja bym 8 tyś nie zapłaciła nawet gdybym miała te pieniądze bo uważam że jest to kwota absurdalna. Bittner tak jak pisałam przereklamowany. zdjęcia ładne, ale jak to się mówi- dupy nie urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie upieram się, że zdjęcia za 1000zł są porównywalne do tych za 5000tys. Ale te za 2,5-3 spokojnie. Wy macie inne spojrzenie, bardziej techniczne. My nie zwracamy uwagi na pewne szczegóły, które Was rażą, a których my nawet nie widzimy. Chcemy mieć poprostu ładne zdjęcia. Ogólnie ładne i tyle. Dużym wyznacznikiem jest cena i to chyba nie powinno nikogo dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale wiesz co...
zdjecia z drugiego linka sa nijakie...ja bym takich rozmazanych osobiscie nie chciala i wielka porazka ze 90% czarno biale...widzisz dla mnie ziutek krzyczy tyle kasy a nie rzucil mnie na kolana....mam wiele ciekawsze zdjecia ze slubu i pleneru i za mniejsza kase i gdybym miala jeszcze raz dokonac wyboru to zdecydowanie wybrala bym tego fotografa co mielismy niz tego biedaczyne artyste-ale wiedz ze to jest tylko i wylacznie moje zdanie. Nie wiem dlaczego tak sie podniecasz,ze Ci co biora tak duza kase sa lepsi od tych co chca mniej a robia fajniejsze i z wiekszym pomyslem zdjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Ojej, Ty byś nie zapłaciła, ale jak widać tacy fotografowie na brak klientów nie narzekają. To tak jak z samochodami - przeciętnego Polaka na Porshe nie stać, ale te auta i tak się dobrze u nas sprzedają. Inaczej mówiąc - zdjęcia są warte tyle, ile klient jest w stanie za nie zapłacić. W sumie to ja podziwiam tych najdroższych, że potrafili znaleźć lukę w rynku i ją dobrze wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poprostu nie rozumiem dlaczego fotografowie uczestniczą w tych dyskusjach? Wejdź na forum fotograficzne i tam wymieniaj poglądy z innymi. Dla mnie to jak rozmowa mężczyzny z kobietą o samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dla mnie to jak sprzedanie audi w cenie porshe. Wiadomo, że jest dobry, ale niewart ceny, którą oferuje. Pytanie dlaczego na brak klientów nie narzekają? Ostatnimi czasy w Polsce pomimo wysokiego bezrobocia i średniego zarobku 1500zł, zaczęła panować dziwna tradycja wystawnych ślubów i wesel. Odkładanie przez 7 lat, branie pożyczek na wiele lat, po to, żeby mieć fotografa za 10tys. i suknię za drugie tyle. Myślisz, że ci klienci się znają na fotografii? Oni w większości też wychodzą z głupiego założenia, że skoro fotograf chce 10tys.zł tzn, że jest cudotwórcą i z brzydkiej kobiety zrobi piękną. Powtórzę się po raz kolejny, zdjęcia są bardzo ładne, ale żebym miała zarabiać 500tys. miesięcznie, to wolałabym te pieniądze oddać biednym dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Ze znajomymi fotografami to ja sobie przy piwie dyskutuję. Tutaj się udzielam, bo akurat mam ochotę, a zakazu nie widzę :) Fotografowie uczestniczą w takich dyskusjach, bo po prostu próbują wam uświadomić pewne sprawy. Dla klientów wszystko jest czarne albo białe. A przecież między tym są jeszcze inne odcienie szarości ;) Jeszcze tylko jedno na koniec i zmykam: http://www.voila.pl/398/ieuri/index.php?get=1&f=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smęcicie z ty zusem
cyt Zostaje 2500, ale przecież fotograf płaci ZUS i podatki. Kolejne 1000 zł. placi go na mc, a nie po 1000 zł od zlecenia, bo tak by to wynikało, z wypowiedzi niektórych znawców pewnie ma kilka zlecen na mc a nie tylko jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar.eck
Zerknąłem na te zdjęcia i napiszę tak - poprawne, ale bez rewelacji. Widywałem lepsze, widywałem gorsze. Nie mam pojęcia na ile miałbym je wycenić, może zapytaj panią fotograf :) Podejrzewam, że cenowo mieści się w przedziale 2,5 - 3,5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat cena jest podana na stronie :P moim zdaniem ma słabe plenery. przygotowania, ceremonia i wesele jeszcze ok, ale w plenerach nie jest zbyt dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat cena jest podana na stronie :P moim zdaniem ma słabe plenery. przygotowania, ceremonia i wesele jeszcze ok, ale w plenerach nie jest zbyt dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to było u Was?
ile ona bierze bo nie widzę? myślę, ze zdjęcia są ok, ale zachwycic nie zachwyca. i tez uważam ze plener jest najsłabszy bo wesele fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×