Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dowi27

Druga ciaza- problem z zajsciem!!!!!

Polecane posty

Witajcie pewnie gdzies juz taki temat istnieje ale postanowilam zalozyc nowy. temat ma dotyczyc kobiet ktore maja juz dziecko i staraja sie o 2 ale maja problemy ja jestem po wizycie u specjalisty i okazalo sie , ze nie mam owulacji bedzie ona stymulowana i czas pokaze czy sie wkoncu uda po 25 nieudanych cyklach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam , ze mam juz 6 letnia corke , z ktora zaszlam bez problemu w drugim cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi- ja sie staram i wiele krocej od Ciebie, bo lacznie tak pół roku gdzies i tez nam nie wychodzi. Na razie wiem, ze to nie powod do zmartwien, ale bylam dwa razy w ciazy ( jedno poronienie ) i za kazdym razem bardzo szybko zachodzilam ( pierwszy raz w 2 cyklu, drugi w 1 ). A teraz nic. Mam problemy z hormonami i ciagle odnawiajacymi sie torbielami. Miesiac temu na prawym jajniku mialam 6 cm torbiel a lekarz nie dal mi na to zadnych lekow. Ma sama peknac albo sie wchlonąc. Powiedzial, ze pewnie bedzie mi trudniej teraz zajsc w ciaze. I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avent mysle ze powinnas poradzic sie innego lekarza z tymi torbielami to nie zabawa ja w 1 ciazy mialam i lekarz mi powiedzial ze pekniecie grozi nawet smiercia, u mnie bylo tak ze w 16tyg ciazy torbiel sie wchlonela a byla wielkosci pilki tenisowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz kazal mi na razie czekac jeszcze chwile,za miesiac jesli nie wchlonie sie ta torbiel, to bede miala zabieg. wiec na razie zaczekam, mam nadzieje , ze nic sie nie stanie A Tobie lekarz powiedzial, dlaczego nie masz owulacji >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, może temat nie do końca mnie dotyczy.same oceńcie też staraliśmy się z mężem o 2 dziecko po roku nie udanych prób udałam się do mojego gina. który kazał mi łykać kwas foliowy i próbować. po za tym po badaniu (koszmarnym, bardzo bolesnym) stwierdził że mam zrosty na macicy. i tyle w domu w necie znalazłam informacje że te zrosty mogą być powodem wtórnej niepłodności. o czym gin mnie nie poinformował. na szczęście to nie były zrosty a moja córcia. co pokazał test zrobiony tydzień później. jestem młoda zdrowa z pierwszym dzieckiem udało się za pierwszym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wszstkie wyniki hormonow dobre , mam problem z cholesterolem, pozatym nic widac pecherzyki ale one nie pekaja ,lekarz zdecydowal sie na stymulacje jest jeszcze maly problem bo mazma kiepskie wyniki nasienia roktemu robilismy byly super ateraz sa kiepskie ion tez bedzie pod lupe brany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowi - to straszne, ze w rok pozmieniala sie Wam tak bardzo plodnosc. Straszne ale i pewnie powrzechne, ja sama nigdy nie powiedzialabym, ze my bedzimey miec jakies problemy. Na razie jest za wczesnie na badania, ale juz sie boje co moze znich wyjsc. Powodzenia w waszej stylumacji! Iza fajnie, ze Tobie sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
My też się staramy, moje dziecko ma już 6 lat i zastanawiam się czasami czy to nie za duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia - ja mam 2, 5 latka i tez mysle, ze na drugie juz za pozno ;) jesli pragniesz 2 dziecka, to nie martw sie roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
Avent no co Ty, taka różnica jak u Ciebie jest dobra moim zdaniem :)ja przespałam dobry moment... ;) chciałabym natomiast trafić tak, żeby nie przekroczyć różnicy 7 lat czyli najpóźniej urodzić do grudnia 2013 najpierw jednak muszę zajść hehehe :) na razie się nie udało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia- wiem, ze wiekowo to dosyc dobra roznica.Ale syna mam juz podchowanego , teraz poszedl do przedszkola. Wygodnie sie zyje z takim madrym i samodzielnym malym czlowieczkiem.A tutaj od nowa za rok ? noworodek w domu, roznica spora bo poerwszy syn bedzie mial juz prawie 4 latka, zanim 2 porosnie potra to kolejny rok, dwa. Ale w sercu pragne 2 dziecka, rozum sie troche buntuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
Typowo na płodność, hormony itp. nie. Niedawno robiłam cytologię i ginekolog powiedziała, że mam małe endometrium. W połowie września mam termin do mojego ginekologa i może on coś więcej powie, bo u tego gdzie robiłam cytologie byłam tylko raz gdy mój miał dłuższy urlop. W przyszłym miesiącu chciałabym zrobić różne badania, ale nawet nie wiem jakie zrobić na początek nie zaczynając od tych najdroższych... może coś zasugerujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika jesli dostaniesz skierowanie od gin na hormony i monitoring cyklu to powinnobyc darmowe , nie jestem pewna jak jest w Polsce , bo ja mieszkam w Norwegii i u nas jest zadarmo podpytaj najlepiej lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
Avent, Twoje dziecko jest w takim fajnym wieku, że możesz sobie odpocząć trochę od pieluszek itp. ale z mojego doświadczenia wiem, że im dalej tym się mniej chce wracać do pieluszek... ja czekałam i zwlekałam, a teraz żałuję, bo teraz to dopiero bym miała luzik - dwoje dzieci odchowanych :) Dłużej nie ma co czekać :) A jak serce mówi, że już czas to trzeba działać, bo od tego pragnienia nigdy się nie uwolnisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
Spytam o to mojego lekarza, może jakieś skierowanie mi da. A jakie hormony dobrze jest zbadać i czy lekarz rodzinny też mógłby dać takie skierowanie, może ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ja mialam wszystkie hormony badane od a do z ze tak powiemmojlekarz jest bardzo dokladny i woliwidziec wszystko czarno na bialym wiem , ze inne dziewczyny robily tylko niektore hormony wiec roznie to jest zalezy od lekarzy na cozleca badania na conie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetki blądynki
Lekarze nie chcą zbytnio monitorować cyklu na NFZ - ponoć kobiecie na ubezp. przysługują TYLKO trzy USG w ciągu roku :(:( A czasami w ciągu cyklu trzeba zrobić kilka usg, żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brunetki blądynki
Moniakssss najlepiej badać hormony w 2 - 3 dniu cyklu TSH (ft3 ft4) prolaktyna - przede wszystkim LH fsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika zrob moze HSG (histerosalpingografia) na droznosc jajowodow prolaktyna progesteron ogolne badania krwi Wykonywanie badan hormonalnych uzalennione jest od rozpoznania wstepnego. Podstawowa diagnostyka to oznaczanie stezenie FSH, LH, estradiolu około 3 dnia cyklu, stezenia progesteronu 1-2 razy w srodku II fazy cyklu, pozostale hormony mozna oznaczac w dowolnym dniu cyklu, poniewaz ich stezenie nie zmienia sie w trakcie trwania cyklu. Jezeli jest potrzeba, bada sie hormony rowniez w srodku cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) I ja się dołączę. Mamy 7 letnią córkę:) Udało nam się w 6 cyklu starań:) A teraz ósmy cykl starań zaczęliśmy i na razie nic nam nie wychodzi...:( Choruję na tarczycę ale teraz wyniki mam dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniakssss
Dzięki dziewczyny za informacje, na dniach pewnie dostanę okres i zrobię te hormony co trzeba w 3 dniu cyklu, żeby już było więcej wiadomo, a na resztę może uda mi się wysępić skierowanie :) Szkoda, że takie rzeczy jak monitorowanie cyklu są tak niechętnie robione na NFZ - zobaczę co na to mój ginekolog, ale też pewnie zaproponuje mi wizytę prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! my też się staramy z mężem o drugie dziecko, przed nami 3 cykl starań. Mam niedoczynność tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano kobietki jasobie takmysle dlaczego wlasnie takjest ze po 1 dziecku pojawiajasiejakies problemy jedna urodzi z 6 bez problemu z zajsciem a inna nie moze z 2 zajscalbo tez i z 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dołączę jeśli można. moja historia wygląda tak. mam synka który ma 2 lata i 4 miesiące. od półtora roku staramy się od drugie dziecko, niestety dwa razy poroniłam. teraz mam właśnie okres i po okresie mogę zacząć się starać znów, bo minęło pół roku od ostatniego poronienia. jestem pełna obaw. pierwsze poronienie było po stymulacji owulacji bo nie mogłam zajść przez osiem miesięcy i okazało się że nie mam owulacji. dostałam leki i chodziłam na monitoring, zaszłam w pierwszym cyklu stymulacji ale niestety w 10 tc poroniłam.. później po trzech miesiącach zaszłam znów w ciążę tym razem sama bez leków i monitoringu i znów poroniłam w 10 tc. teraz minęło pół roku, miałam przez pół roku cykle jak nigdy jak w zegarku - 30 dni. mam nadzieję, że to dobry znak choć strasznie się stresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniakss ja miałam monitoring na NFZ, właściwie jak szłam do mojego lekarza po poradę to myślałam, że mnie pogoni do domu, że osiem miesięcy się staram i mi się nie udaje, niektórzy latami się starają.. ale zbadał mnie, zrobił kompleks badań i okazało się, że tak jak ktoś tu pisał mam zaburzenia owulacji związane ze zrostami po porodzie, mój syn ważył 4150 i rodziłam naturalnie, trochę mi się tam porobiło przy porodzie.. nie mniej mam nadzieję, że w końcu nam się uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambaje83 wiesz moj lekarz mowi , ze nie nalezy czekac po poronienu nalezy odrazu starac sie ponownie ja tez raz wczesniej poronilam i lekarz wytlumaczyl mi , ze to poprostu tak musi byc ciaza slaba lub uszkodzona poprostu sie samoczynnie usowa kiedys czytalam taki artykol jakiegos uczonego profesora ze stanow zjednoczonych ion pisal tam ze organizm wie co robi, usowa slabe osobniki wiem ze to strasznie brzmi , ale prawda w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak ja lekarza pytałam po co czekać te pół roku? co się w tym czasie dzieje w organizmie to jego odpowiedź mnie nieco zszokowała.. powiedział że to ma podstawy jedynie etyczne.. medycznych nie.. oczywiście jeśli ktoś miał skomplikowany zabieg po poronieniu to musi sie zagoić ale jak jest poronienie klasyczne to można od razu próbować.. ale jak próbowałam od razu po pierwszym poronieniu i poroniłam drugi raz to mnie w szpitalu zrypali jak psa że niby wykształcona jestem a taka niemądra że zaszłam znów.. i mam za swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×