Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zwariowana mama dwulatki :)

Pod jaką kołderką śpią Wasze dzieci?

Polecane posty

Gość Zwariowana mama dwulatki :)

Moja córka ma 2 i pół roku. Od roku spi w łozeczku 90x160 z barierkami. Spała cały czas pod kocykiem. Jaką kupic jej kołderke i poduszkę? Jakie wypełnienie? Jaki rozmiar? Taki jak łóżeczko? Robi sie chłodniej i mysle najpierw o kołderce na zime. Czy jedna na cały rok? Z góry dziekuje za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam nie przesadzajcie
Autorko, Twoje dziecko to nie noworodek, przecież co wybierzesz do tego łóżka to wybierzesz, za bardzo cudujesz z tą pościelą, rozumiem jeszcze, jak byś miała rodzić, to człowiek się zastanawia, ale masz 2 latka w domu, to już nie powinnaś mieć takich problemów. A tak na marginesie - to Twoje dziecko do tej pory nie wie, co to poduszka i kołdra, ? To na czym spało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Mój od zeszłej zimy, odkąd ma 10 mcy, śpi pod kołderką z Ikei- z tych malutkich mieli wtedy jeden rozmiar i grubość, kołderka wydaje mi się cienka, bo cieńsza od mojej, ale mamy polarne dziecko i jak śpi z nami to już zgrzane jest... Dla nas wystarczyła jedna kołderka, po prostu do spania miał pajacyki albo krótkie rampersy albo body na ramiączkach, w zależności od temperatury, tylko w czasie letnich upałów spał pod cienkim kocykiem... A co do rozmiaru- ja bym polecała już dużą kołdrę, mój śpi dalej w niemowlęcym łóżeczku, tyle że ze zdjętym bokiem, i jeśli kładzie się czasem na naszym łóżku ze swoją kołderką i tak zaśnie, szybko spod niej wychodzi bo strasznie ruchliwy jest, jak śpi również... CHyba że córcia spokojna, jak padnie tak śpi, to kołderka taka 125x 110 cm. powinna wytstarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
Niestety nie mam czasu na chodzenie po sklepach i chce cos wybrac na allegro. Dlatego pytam inne mamy które mają już kołderki i moga coś polecic - zebym nie musiała chodzic po sklepach i macać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
DO oj tam nie przesadzajcie Podusie ma, ale taka prawie ze równa z materacem- kupilam jak była niemowlakiem i chce jej wymiec na większą. A tak to spała pod kocem. Z góry dziekuje za pomocne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mają kolderki z ikea- mała taką do łóżeczka bo wiekszej jej nie trzeba, a starsza normalną 140 na 200 taką dla alergików cieplutką, w leci śpi pod kocem. Syn ma jakąś z wielblądziej wełny czy innego cuda też rozmiar 140 na 200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
2,5 roku i dalej w łóżeczku? nie ciasno jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupie te baby w wiekszosci
Ja na twoim miejscu pomyslalabym juz o normalnej koldrze. Chyba ze nie masz na co pieniędzy wydawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
LaMania 2,5 roku i dalej w łóżeczku? nie ciasno jej? Czytaj wyrazniej. Córka od roku spi w łózku z barierkami o rozmiarze 90x160 a nie w łózeczku ze szczebelkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
ojj przepraszam, źle doczytałam. :) mój błąd co do łóżka. a skoro ma duże łóżko to kup dużą kołdrę. mój już śpi pod normalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
jak ma dużą kołdrę to zawsze wygodniej będzie bo się ładnie przykryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
głupie te baby w wiekszosci Ja na twoim miejscu pomyslalabym juz o normalnej koldrze. Chyba ze nie masz na co pieniędzy wydawac. Normalna kołdra sie bedzie walać na boki w łózku o rozmiarze 90x160. Bo normalna to chyba jest 160x200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaMania
ja mam jedną kołdrę i chyba ma rozmiar 140/200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam nie przesadzajcie
Ja Ci radzę mniej skupiac się na takich błahych szczegółach jak kołderka i poduszka dla 2,5 latki. za bardzo analizujesz i wymyślasz, weź wybierz jakąkolwiek kołdrę i poduszkę pasującą do łóżeczka i tyle. A co do stosowania jej cały rok to sama powinnaś wiedzieć, czy latem dziecko się pod tym nie spoci, zresztą co za problem, jak jest ciepło, nie przykryjesz kołdrą tylko jakimś cienkim kocykiem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
Włoże dzis swoja kołdre do jej łóżeczka i sprawdze rozmiar. Tylko nie wiem jakie wypełnienie musi miec kołdra zeby było jej ciepło i sie nie pociła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz duze łóżko to nie bedzie. Moje mają male lóżka i koldry 140 na 200 spokojnie się mieszczą na nich. Koldra sie zazwyczaj opatulasz więc na boki sie nie wala, choc wiekszosc dzieci to akurat ją skopuje i i tak śpi bez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup jej kołdre mniej wiecej o wymiarach lozeczka w czym masz problem :/ Matki ktore kupuja kołdre ida do sklepu, kupuja kołdre, i wszystko.. jesli Ty w wyborze kołdry widzisz jakąś filozofję to ja piernicze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
LaMania - dziekuje za link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Sama najbardziej lubię z pierza i zawsze po taką spałam i śpię, nie jest gruba a synek się pod nią poci, za to ja śpię z mężem i jest mi dobrze, więc nikt nie powie jaka jest dobra... Sama wiesz czy mała jest zmarzluchem, jak tak to bierz ciepłą a w czasie upałów będzie spała pod kocem, i tyle... A pościele są też 140x200, zresztą nie musi leżeć na tym łóżeczku, można do pojemnika schować... jak są barierki, zwisać i spadać też nie będzie. Pościele z Ikea polecam bo wszystkie pod jakimi zdarzało mi się spać, cieniutkie czy grubsze, były lekkie i przyjemne przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie autorka?
kolejna nawiedzona mamusia z kafeterii i pewnie ma 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie mogę!!!!!!!!
czy na kafe są same popierdolone matki? idziesz do sklepu i kupujesz kołdrę, ja pierdole, czy ty jesteś jakas nienormalna??? w czym masz problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwariowana mama dwulatki :)
no nie mogę!!!!!!!! czy na kafe są same popie**olone matki? idziesz do sklepu i kupujesz kołdrę, ja pie**ole, czy ty jesteś jakas nienormalna??? w czym masz problem??? Mam problem w tym, ze nie mam czasu iść do sklepu. Wiec co złego ze pytam? Za wszystkie rady dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Jeśli jesteś z okolic Krk, to podjedź do Magdalenki w Bochni - super miejsce jak na zakupy dla dzieci. Tam na pewno Ci doradzą co kupić. A ceny są naprawdę ok w porównaniu z cenami w dużych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaskaaR
Dzieciom alergicznym bardzo ciężko jest dobrać kołdry. Dla każdej mamy borykającej się z takim problemem polecam pościele zawierające pierze gęsi tybetańskiej. Są one idealne dla dzieci, ponieważ są lekkie, a dodatkowo bardzo ciepłe. Śpi się pod nimi bardzo przyjemnie, można powiedzieć że wręcz luksusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleczko77
U nas tylko 100 bawełna wchodziła w grę bo alergia na roztocza się przyplatała, kupiłam z Fiki Miki, rewelacyjna pościel , ma specjalne wypełnienie można ją prać w pralce nawet w 60stopniahc i nic , a nic się nie dzieje . Także polecam.http://materacyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje kilkuletnie dziecko spi pod kołdrą z experta snu, ma wypełnienie z puchu gęsiego, do tego w komplecie była poduszka i też jest bardzo fajna.😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko ( 2 lata) nie śpi pod niczym. Czym bym nie nakryła to się rozkopie i śpi bez. Nie nakrywam na siłę, widocznie tak woli.Taki zimnolubny okaz mi się trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×