Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce miec sklep

Czy SKLEP OBUWNICZY to dobry biznes?

Polecane posty

Gość chce miec sklep

Mam mozliwość otwracia sklepu obuwniczego z koleżanką . W sumie przeznaczylybyssmy na ten cel 40 tyś. Lokal to koszt 1700 zł, buty jakie oferowałybyśmy to dobrej jakości buty głownie polskiej produkcji i głownie ze skóry. Sama osobiscie zawsze przy zakupie butów stawiam na jakość a takich sklepów jest garstka bo wiekszosc oferuje tanie badziewie na jeden raz. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiesz czemu jest tyle
badziewia bo ludzi nie stac na dobre buty pewnie kazdy chcialby kupic cos konkretnego ale za te zarobki sie nie da.Jak ktos juz nazbiera to kupi jedne na 3 lata wiec malo to oplacalny biznes ale moze sie myle i Ci sie uda czego zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko stwierdzić
bowiem są 2 grupy osób 1- to te co lubią mieć wiele butów tanich, chińskich 2- co mają mało par butów a porządne zależy która grupa przeważa co do mnie to mam po 1 parze porządnych butów na każdą porę roku a reszta to tanie buty, tj. jedną parę sandałów za 180zł buty na zimę 220zł półbuty jesień/ wiosna 150,00zł jakiej marki buty zamierzasz sprzedawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azu
oj sklepów obuwniczych jest multum i co jakiś czas widzę że któryś sie zwija (tak jak i z ciuchami). jeśli ludzie będą stawiać na jakość to wypali ale jak wygląda lokalny rynek to już sama musisz zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce miec sklep
Ja osobiscie znam wiele osób czy to z rodziny czy znajomyuch które nie wyobrażają sobie innych butów na zimę czy ejsień jak nie skórzanych. Co to za interes wydac na buty 50 zł i uzytkowac je miesiąc czy dwa? lub męczyc stope takimi nieywgodnymi butami? Poza tym czym droższe buty tym lepszy zarobek dla sprzedawcy bo marża to przewaznie 30 %, więc lepiej sprzedac mniej za 200-300 zł para niż więcej za 50 zł para.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otwórz to się przekonasz
wszystko zalezy od lokalizcji, miejscowości.Generalnie buty dobrej jakości ze skróy tanie nie są, więc większośc kupuje tańsze zamienniki.A czynsz też wydaje mi sie wysoki.Najlepiej mieć sklep we własnym lokalu, w moim mieście w centrum tylko takie biznesy się bronia, reszte zjadaja własnie czynsze i inne opłaty.Poza tym jest galeria, która przyciąga wiekszoścc potencjalnych nabywców.Ale jak bedziesz miała ciekawa oferte to kto wiem, kobiety jednak uwielbiaja kupować buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężko stwierdzić
napisz markę obuwia,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jaa wierze
tak jak pisałam... chętnie wydam dużo kasy na porządne obuwie na zimę... a resztę , żeby nie chodzić ciągle w tych samych zastapie tańszymi odpowiednikami (wtedy gdy zima będzie sucha bez chlapy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwonik
Małe sklepy upadają - po prostu internet ma zbyt niskie ceny, aby się utrzymać na rynku. Wszystkie buty kupuję na Merg - żaden sklep na mieście nie da mi takiego wyboru i takich cen, a przecież dokładnie tego samego oczekują wszyscy klienci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość70
na dobre buty 40 tys to za mało, policz ile wzorow kupisz za 40tys, koszt dobrego buta to 150zl , to masz jakies 250 par, co daje jakies 40 modeli, to jest bardzo maly wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Moim zdaniem jeżeli w danej miejscowości mało jest sklepów obuwniczych to taki interes jest okej tylko jeżeli będziemy mieć takie ceny, które będą zadowalające dla klientów.  Mójbrat prowadzi sklep obuwniczy i doradziłam my, żeby do swojej oferty wprowadził kapcie i poleciłam  mu tą firmę - Firma Produkcyjno-Handlowa „KLAPTOL” z miejscowości Tylmanowa.  Firma działa na Polskim rynku już od 1991 roku i robi furorę w produkcji pantofli, kapci, trepów ze skóry. Ja osobiście uwielbiam od nich kapcie bo noga w nich sie nie poci i odpoczywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×