Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ecie pecie co powiecieee

Ile kosztują te wszystkie szczepionki na pneumokoki, rotawirusy itp?

Polecane posty

kiedyś ,tzn 3 lata temu to było chyba jakieś 1000zł za te wszystkie dawki, nie wiem, ile ich jest dokładnie,ale łącznie chyba tyle wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pneumokoki koło 290-310 zł/dawkę. Jak szczepisz niemowlę poniżej 6 miesiąca życia to są 3 dawki co 6 tygodni i kolejna w 2 roku życia. Rotawirusy koło 300 zł/dawkę. Są dwie i trzeba się zmieścić do 6 miesiaca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuliś
Ja za pierwsza dawke placilam: 5w1 + wzwb 110, rotawirus 1 dawka 110 (sa 3 dawki) pneumokoki 240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meningokoki też koło 300 zł (dwie dawki co 2 miesiące plus przypominająca po roku). Osobiście uważam, że nie warto na wszystko szczepić. My wybraliśmy 6w1 (210zł) i pneumokoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastoletnia mama---> Imię wybrał mąż, ja chciałam Kalinę. Teściowa jak zawsze kręciła nosem ale ją olaliśmy - nie mogła przeżyć też, że mała ma tylko jedno imię. Reszcie imię się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie denerwuje jak ktoś mówi Kalina zawsze poprawia ,że to jest kaRRina:) mi się podoba, mąż nie bardzo chciał i teściowa też ale postawiłam na swoim. Teraz chyba już każdemu się podoba bo Karinka jest cudna:) Ja myślałam jeszcze o Neli albo Nikoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam przekręcają na Karolinę ;P Mi podobają się tylko nietypowe imiona. Długo miała być Ada lub Hania jednak te imiona stały się zbyt popularne jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
Nastoletnia mama, na prawdę jesteś nastoletnia? :P :P Ile masz lat? Pytam z ciekawości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co pakowac w dziecko tyle tego,jak dla mnie wystarcza skojarzone-te obowiazkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wybrałam szczepionke 6w1
i pneumokoki. za 6w1 place 200 zł, za pneumokoki 280 zł. mysle jeszcze o tej szczepionce co podaje sie ja doustnie - chyba własnie na rotawirusy - ale moja mała dosc ulewa i obawiam sie ze szczepionka mogłaby zostac wyrzygana przez nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wybrałam szczepionke 6w1
penumokoki to szczepionka zalecana dlatego sie zdecydowałam. i jesli chodzi o unie to chyba tylko w polsce jest odpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To szczepionka skojarzona - zamiast 3 ukłuć (obowiązkowe bezpłatne) jest tylko jedno - płatne. Jest to szczepionka przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi acelularna, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B rekombinowana (adsorbowana), poliomyelitis inaktywowana i przeciwko Haemophilus influenzae typ b skoniugowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gffgfgfgfgfgfg
pediatra zasugerowal mi 5w1 plus wzwb. nie tylko on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Ja nie brałam 6w1, bo płacenie za to żeby były dwa wkłucia mniej było dla mnie bez sensu, z tych trzech wkłuć tylko jedno było tak bolesne że synek płakał, i pielęgrniarka mówiła że skojarzona boli tak samo... Za to miałam synka szczepionego w szpitalu szczepionką którą określali jako bezpieczniejszą, i kiedy potem w przychodni chciałam dać ostatnią dawkę musieli jej szukać dla nas i z innym gabinetem się wymieniać. Więc chyba i standardowe są lepsze i gorsze... A w poradni szczepień byłam bo lekarka powiedziała że niektóre dzieci kwalifikują na darmowe szczepienia i żebym popytała. Pneumokoki wzięłam za namową rodziców, za Prevenar który w szpitalu i przychodni polecali, płaciłam 240 zł. za dawkę (są 3) Wahałam się, ale jak synek trafił na obserwację do szpitala to odetchnęłam z ulgą że jest zabezpieczony. Bo pneumokoki to często "szpitalne" zakażenia. Na meningokoki zaszczepiłam bo mieliśmy darmowe, wiem że też warto na wszelki wypadek ale jednak sporo rzadsze niż pneumokoki. Popytaj autorko o programy w waszym mieście, nieraz takie szczepionki są refundowane, można szczepić dzieci z określonego rocznika czy chodzące do żłobka... Na rotawirusy nie szczepiłam bo pediatra sama mówiła że to ruletka, że jest tyle różnych wirusów że szczepionka tylko czasem działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie szczepcie dzieci szczepionkami typu 5w1, to jest nie zdrowe i podobno o wiele bardziej boli niż taka jedna sanepidowska czy te na rota wirusy, meningokoki i pneumokoki- wychodzi taniej ale nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×