Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lovellysweeetyy

czy zaparcia mogą powodować poronienie?

Polecane posty

Gość lovellysweeetyy

Jestem po brutalnej wizycie w wc. Jestem w 5tym miesiącu i zagrożonej ciąży, mam założony krążek. Mam potworne zaparcia, mimo diety owocowej i otrębowej.. Dziś musiałam mocniej cisnąć :O i boję się że od tego poronię. Cały tyłek mnie boli, bo wychodzą mi bobki wielkości małego jabłka. Wiem że to obrzydliwe i niesmaczne, ale proszę, powiedzcie mi czy istnieje realne zagrożenie, że od tego parcia poronię..? Do lekarza idę dopiero we wtorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dlaczego nie
stosujesz np. czopków glicerynowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może.....
to na pewno nie jest dobre takie na siłę, ale czy powoduje poronienie to nie wiem, wątpie. A następnym razem zrób sobie domową lewatywę, albo czopki glicerynowe zastosuj ale one średnio działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovellysweeetyy
a czopki pomogą? Rozwodnią to, co mi "utyka" w jelitach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidor i ogorek
Pij duzo,bardzo duzo wody czy ogolnie napojow. Poza tym lyknij sobie kieliszek oleju oraz zrob sobie siemie lniane -zalej wrzatkiem,zostaw na jakis czas i wypij tego gluta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo niewskazane jest
takie parcie w okresie ciąży na zaparcia polecam : PRZEGOTOWANĄ, OSTUDZONĄ WODĘ Z CZAJNIKA poważnie, to bardzo stary i sprawdzony, naturalny środek na przeczyszczenia tylko musisz wypić jej naprawdę dużo, nie szklankę czy dwie po prostu, w miejscu gdzie pijesz herbatę czy wodę mineralną zastąp to wodą z czajnika - na pewno zaczniesz wypróżniać się jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedalekaMama
- dużo pić - jeść duzo owoców - ruch - jeść błonnik - suszone śliwki, ok.6-7 wieczorem z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghhyjyt
ja od załatwiania sie dostałam plamień :O od tego czasu chodzę juz do toalety jak muszę, zaparacia to normalka w ciąży trzeba się przyzwyczaić. Ciężko o sprawdzoną metodę pomagającą się załatwić. ps ktoś tu pisał o soku malinowym(dodawanym do siemienia lnianego), siemię lniane można pić, natomiast nie wolno pić w ciąży soku malinowego!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallareta
bzdury, sok malinowy wolno, nie wolno herbaty z LISCI malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj
oczywiście, ze sok malinowy wolno pić, kolejny niepotrzebny mit. Z parciem lepiej uważać i pobudzać tylko ruchy robaczkowe, np.specjalnym syropem, tylko zapomniałam nazwy...są w aptece, specjalnie dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1534654cfh4g
Lactulosum-syrop na zaparcia. Działa i można pić w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niedalekiej mamy
Dziewczyna ma zagrożoną ciążę i założony krążek i zalecasz jej ruch? Ja wieczorem piję siemię lniane (2 łyżeczki zalane wrzątkiem) - popijam łyczkami. Rano na czczo piję 2 szklanki - 1 szklankę z 1 łyżką miodu i sokiem z 1/2 cytryny (ciepłe, nie gorące) i 1 szklankę z 4 śliwkami suszonymi (robię to wieczorem, piję rano). Potem w pracy wypijam na dzień dobry szklankę maślanki. Do tego dużo płynów, activia z płatkami owsianymi lub otrębami granulowanymi, owoce (głównie jabłka i winogrona). U Ciebie problemem jest to, że nie możesz się ruszać. Mam nadzieję, że coś Ci pomoże, bo takie parcie w Twoim stanie nie jest dobre. Trzymaj się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnez lykaj
Mozesz tez porpsotu zaczac lykac magnez. Magnez wlasnie dziala dobrze w takich sytuacjach. A magnez w ciazy jest dobry- no chyba ze w zagrozonej jest nideozwolony- to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovellysweeetyy
Dziękuję za odpowiedzi :) To prawda, ruchu praktycznie nie mam, mogę wstawać tylko gdy muszę. Staram się dużo pić i jeść lekko, . Wasze rady są pomocne i już od rana zaczynam się do nich stosować. Wczoraj piłam siemię. Co do magnezu- muszę zapytać lekarza, bo biorę duże dawki tabl.rozkurczowych. Więc nie wiem, czy magnez będzie wskazany. Dziękuję za rady. Syrop też warto mieć w domu w razie W. Mam nadzieję, że do następnego posiedzenia nie będę musiała czekać tydz. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamarrrrrrrrr
Ja w styczniu po takiej wizycie w toalecie wylądowałam na porodówce...a byłam w 30tc. Na szczęście poród udało się zatrzymać. Także nie ciśnij za mocno, nie przyj - tym bardziej, że masz zagrożoną ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovellysweeetyy
wow, czyli jednak mozna wywołać poród. Mi na szczęście nic się nie stało, czuję się coraz lepiej, nie dopuszczę więcej do zaparć choćbym miała pić tylko mleko i zagryzać śliwkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niedalekiej mamy
mleko działa zapierająco, nie pij go, chyba że to najchudsze, ale to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie ryzykowałabym
z walką z zaparciami "na siłę". W szkole rodzenia uczyli nas, że trenowanie parcia mozna robic tylko w 9 m-cu i to jedno dziennie! A to taka sama czynność przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korja

tego nie wiem, ale lekarz powiedział mi,żeby najlepiej szybko pozbywać się zaparć, brać np czopki eva qu, które są w 100 % bezpieczne dla dziecka. i długofalowo- zmienić dietę, wiecej się ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powiem tak... Jeśli nie ciśniesz nie ma to wpływu. Jeśli ciśniesz tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zresztą w piątym miesiącu nie mówimy o poronieniu, bo nie idzie poronic w takiej ciąży... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Serio odgrzebujecie temat sprzed 7 lat żeby sobie o g ó w n i e i sraniu porozmawiać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×