Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hanka2012

wypowiedzenie podczas zwolnienia lekarskiego

Polecane posty

Gość hanka2012

Witajcie, od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim, które jeszcze może troche potrwac. W firmie jestem zatridniona od 3 lat na czas nieokrelsony. Wiem ze możliwe jest wykorzystanie zasiłku chorobowego max 182 dni. Słyszałam jednak, że w wyjatkowych sytuacjach pracodawca moze zwolnic pracownika ktory przebywa na zwolnieniu ponad 3 miesiace. Motywyja to nieodpowiednim funkcjonowaniem firmy spowodowanej nieobecnoscia pracownika. W ten sposob pozbywaja sie chorego pracownika a na jego miejsce przyjmuja nowego, zdolnego do pracy. Mozeci mi cos podpowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbisko
Tylko w przypadku likwidacji lub upadłości mógłby Ci wypowiedzieć umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka2012
A jak to się ma do ponizszego wyroku SN?: Sąd Najwyższy orzekł w wyroku z 4 grudnia 1997 r. (I PKN 422/97), że nieprzewidziane, długotrwałe i powtarzające się nieobecności pracownika w pracy, wymagające podejmowania przez pracodawcę działań organizacyjnych (wyznaczanie zastępstw) i pociągające za sobą wydatki na zatrudnienie pracowników w godzinach nadliczbowych lub innych na umowach-zleceniach - uzasadniają wypowiedzenie umowy o pracę, chociażby były niezawinione przez pracownika i formalnie usprawiedliwione. Potwierdził to także 11 lipca 2006 r. - dezorganizacja pracy spowodowana długotrwałą chorobą pracownika może stanowić przyczynę uzasadniającą wypowiedzenie umowy o pracę (I PK305/05).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma się to zapewne
do rozstrzygnięcia w Strasburgu, ponieważ Sąd wydał wyrok NIEZGODNY Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI!!! Stanowi o tym wprost art. 41 Kodeksu pracy „Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mka***
po 3 miesiacach przebywania na l4, pracodawca moze cie zwolnic, likwidując twoje stanowisko pracy - to 3 powód oprócz likwidacji i upadłosci firmy, jesli tak sie stanie dalszy zasiłek bedzie ci wypłacał zus, masz prawo do 182 dni w roku przebywac na zwolnieniu, jesli po tym okresie lekarz stwierdzi badz ty zdecydujesz iz nie jestes w pełni zdrowa aby np szukac nowej badz wrocic do starej pracy mozesz isc na zasiłek rehabilitacyjny który jest przyznawany od 1 mies do 12 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanka2012
czy w sytuacji likwidacji mojego stanowiska przysluguje mi odprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×