Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

kati dokladnie usg to nie rentgen jak sie chodzi wlasnie na nfz to sa tylko 3 usg w ciazy dla mnie to jest chore ja chodze prywatnie i na kazdej wizycie slysze serduszko i w ogole jestem pewna ze zdzidzi wszystko ok tymbardziej ze pierwsza ciaze mialam zagrozona i nie wyobrazam sobie miec tylko 3 razy usg w ciazy ale wiem ze tak wlasnie jest na nfz co do badan prenatalnych to one nie sa obowiazkowe ja w pierwszej ciazy ich nie robilam teraz owszem mialam juz genetyczne i za miesiac mam polowkowe oczywiscie jest to wiekszy koszt ale jestem zdania ze mozna na butach zaoszczedzic ale nie na takich rzeczacha tymbardziej jak sie juz mialao problemy tak jak w moim przypadku w pierwszej ciazy wiem ze jak sie chodzi prywatnie to tez sie nie ma gwarancji ze wszystko bedzie dobrze bo przecoiez lekarz to nie jakis wszechwiedzacy i powie nam ze wszystko bedzie super ale ja wole prywatnie bo jestem spokojniejsza takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rentgen szkodzi a się go wykonuje, jak trzeba... U mnie nie było żadnych wskazań do badań prenatalnych, więc pewnie dlatego mi ich nie robili. Ja się modlę za mojego maluszka i wiem że musi być wszystko dobrze, a nawet jeśli okazało by się że jest chore to będę kochać je tak samo, a to czy dowiem się o tym wcześniej czy nie nic by nie zmieniło. Ale tak jak mówicie każdy robi tak jak mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wandzia troche jestes w bledzie oczywiscie jesli wykryje sie zespol downa to oczywiscie nia da sie go wyleczyc ale jest cala masa chorob ktore mozna leczyc juz w lonie matki i mozna sie przygotowac na to co mozna zrobic tuz po narodzinach jesli sie wczesniej wie ze dziecko ma jakas wade i nie pisz ze nic bys nie mogla zrobic jak byxs nawet wiedziala bo duzo by mozna zrobic ale oczywiscie to jest tylko moje zdanie i kazdy robi tak jak mu pasuje oczywiscie zycze ci w pelni zdrowego dzieciatka ale tyle sie teraz slyszy ile dzieci jest chorych ze az wlosy sie jeza wiec moim zdaniem lepiej zapobiegac i moc cos zrobic niz zyc w blogiej nieswiadomosci co ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mussa masz rację, ja bym nie wytrzymała nerwowo tej ciąży, gdybym co miesiąc nie mogła "zerknąć" na mojego synusia. Fakt - teraz już można na prawdę pomóc dzidziusiom jak jeszcze są w naszych brzuszkach, to dla czego dla ich dobra nie skorzystać z tego. No ale każdy zrobi jak uważa i ja nikogo nie neguje za to. A ja kolejną wizytę mam 31.01 i wtedy Cię znowu zobaczę łobuzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia ja uwazam podobnie jak mussa jezelidziecko ma wady ktorych nie mozna leczyc mozna sie przygotowac na jego przyjscie na swiat, dowiedziec si ejakiej opieki bedzie potrzebowac jak je przewijac,itp. przygotowac pokoik pod maluszka itp. No i przygotowac sie psychicznie to tez duzo daje. Badz tak jak napisala mussa leczyc juz w lonie matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję się do tabelki NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia ----------22----------Milicz------------08.06.20 13-------?-- karmelek20--------23------------------------------05.06.2013------?----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojamussa30 bedziemy razem stekac na porodowce hihih Ja chodze prywatnie na kazdej wizycie mam USG zdjecie dzidziusia dostaje slysze serduszko i co druga wizyta pomiary dzidziusia;p moj lekar ma 3D i 4 D jest bardzo mily i zero skrepowania choc jest mloodziutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja już po wizycie u ginekologa, dzisiaj mam skończone 14 tygodni i 5 dni ale maluch ma już 9,25 cm co odpowiada 15 tygodniom i 1 dniu ;) Jestem szczęśliwa bo wszystko ok :) Wcześniej miałam bakterie w moczu i dopiero w zeszłym tygodniu się ich pozbyłam i tak trochę martwiłam się o mojego Skarba. Ja miałam badania prenatalne i w sumie nawet nie zwróciłabym uwagi na ich nazwę gdyby dziewczyny tak często o nich nie wspominały ;) Serduszko słyszałam tylko na tych badaniach i w sumie to nie było takie bicie jak się wcześniej tego spodziewałam tylko zwykłe szumy, byłam szczerze rozczarowana. Dzisiaj też nie posłuchałam bicia serca tylko widziałam jak bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ni sie wydaje ze troche pokrecilyscie ;) wandzia na pewno miała robione usg w 11-14 tc gdzie była oceniana przeziernosc i obecność kości nosowej , tylko pewnie jej lekarz nie nazywa tego badania genetycznym itp ( mój tez nie ;) A dodatkowe badania typu test pappa są zalecane w konkretnych wypadkach gdy jest jest ryzyko a tak to to sie ich nie robi.... Dla mnie jest dziwne ze niektórzy upieraja sie aby robić badania prenatalne a ignorują dużo większe ryzyko i nie upieraja sie aby np. Kontrolować hormony tarczycy ( np tsh) czy nie robią toksoplazmozy, cytologi itp. To tylko moje zdanie i nie dotyczy żadnej wypowiedzi konkretnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amela2013
Brzuszek zaczyna być widoczny a obecne ubrania ciasne? Polecam sklep z odzieżą ciążową oraz dla mam karmiących www.sklep.brzuchatki.pl Zakupiłam trochę bielizny (u mnie szczególnie biustonosze szybko musiałam wymienić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mollie watpie zeby wandzia miala robione badania genetyvczne i nie wiedziala o nich i jeszcze za nie nie placila bo one sa platne raczej wszedzie no chyba ze sa wskazania takie jak wiek 35 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak jak pisalam wyzej to ja w pierwszej ciazy ich nie mialam mimo tego ze tez chodzilam prywatnie bo po prostu jeszcze malo o nich slyszalam a moja ginka mnie na nie nie wysylala wiec ich nie mialam a teraz tam gdzie chodze to akurat moja ginka je robi wiec je mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molie z tego co ja wiem to w polsce nie robi sie takich badan, na nfz chyba ze sie myle to mnie poprawcie, moze Wandzia na nastepnej wizycie zapyta lekarze czy w okolicach 11-14tyg mierzyl dziecku przyziernosc karkowa i zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka8787
Witam ja też będę mamą w czerwcu już nie mogę się doczekać z partnerem na nasze maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadia.g
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamusie :-) Ja też mam termin na czerwiec ( 17 tc. ), już się nie mogę doczekać tego małego czlowieka. Chodzę do lekarza na Nfz i jestem bardzo zadowolona. Wizyty mam co 2/3 tyg. Usg już 4 razy w tym Doppler, bardzo dobra opieka, lekarz odpowiada na wszystkie pytania. Biorę tylko kwas foliowy, wyniki w normie.Jedynym objawem ciąży jest powiększający się brzuszek :-) Teraz mam wizytę 16.01 .Trzymam kciuki za wszystkie mamusie i maleństwa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszka8787
Ciążę potwierdziłam już w 5tc na początku było wszystko ok pracowałam ale pewnego dnia dostałam buli podbrzusza i pojechałam do szpitala aby nie bagatelizować dolegliwości a tam pani ginekolog oznajmiła że jak chcę urodzić to muszę leżeć aby donosić maleństwo. tym bardziej że już pierwszą ciażę poroniłam w 10tc;(Aniołek 20.01.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MollieMollie
jak już to wandzia mogła mieć usg między 11 a 13tc ...wystarczy jak powie w którym tc miała pierwsze usg i się sprawa wam wyjaśni.Co do "Dla mnie jest dziwne ze niektórzy upieraja sie aby robić badania prenatalne a ignorują dużo większe ryzyko i nie upieraja sie aby np. Kontrolować hormony tarczycy ( np tsh) czy nie robią toksoplazmozy, cytologi itp. " Nie każdy jest taki mądry jak Ty i nie każdy ma kompetentnego lekarza. Wiele lekarzy olewa sprawę i nie mówi jakie badania i kiedy należy wykonać zwłaszcza jak chodzi się do niego na NFZ i to on musi ze swojej"kieszeni" pokrywać koszty tych badań. Dziwna to jesteś Ty stwierdzając ze niektórzy upierają się aby robić badania prenatalne. Jeśli badanie prenatalne dla Ciebie to tylko zbadanie czy dziecko będzie mieć zespół Downa czy Edwardsa to chyba musisz się dokształcić w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwesti wyjaśnienia pisząc badania prenatalne mam na myśli dodatkowe badanie typu test pappa, nie usg przesiewowe ( na którym badane jest nt, nb, inne pomiary dzidziusia) . Usg jest obowiązkowe dla wszystkich pacjentek niezależnie czy chodzą prywatnie czy państwowo ( to juz wyjasnilysmy na prywatnym). Może jestem dziwna ale naprawdę nie rozumiem kogoś kto sie upiera zeby zrobić test pappa ( za który musi zapłacić nie wiem ile koło 500 zł pewnie) a nie robi podstawowych badań właśnie w kierunku hormonów tokso czy głupiej cytologi... Mówię o osobach które są w wieku który nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób genetycznych nigdy nie miały w rodzinie takich chorób i usg przesiewowe wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test pappa wykrywa właśnie te 2 choroby inwazję jedna chyba. Chyba źle zinterpretowalas moja wypowiedz . Albo ja nie do końca jasno napisałam ... Nie wiem . Poza tym wolałabym abyś pisała pod czarnym nickiem i nie wstydzila sie ze sie nie zgadzasz ze mną lub masz inne zdanie - ODWAGi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak zwykle zaczynaja sie pojawiac pomaranczowe obrazacze kazdy ma prawo napisac swoje zdanie a my przynajmniej sie nie ukrywamy tak jak niektore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MollieMollie
nie mam czarnego nicku i nie zamierzam mieć,jestem tutaj tylko jak mam czas czyli kilka razy na miesiąc. Forum jest ogólnodostępne i każdy ma prawo tu wejść i napisać to co myśli lub wyprowadzić kogoś z błędnego myślę. Wy natomiast zachowujecie się jak Hitler- zmuszacie każda nowa osobę do zaczerniania się - może ktoś nie ma na to ochoty- o tym już nie pomyślałyście...? MollieMollie następnym razem pisz jaśniej bo test pappa do już badanie genetyczne, które wchodzi w skład prenatalnego a nie prenatalne- prenatalne to jest usg. do to ja mussa30 nikt nikogo nie obraża - a na pewno nie Ciebie więc zamilcz ! Jak Ci się nie podoba kolor pomarańczowy i masz problem zaakceptować to,że ktoś chce wyrazić swoją opinie to tu nie wchodź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wlasnie tego mi brakowalo kultura jedzie od ciebie na kilometr szkoda czasu na taka osobe jak ty a od nas sie odczep i pisz sobie pisz nawet na rozowo moze znajdziesz kompana o stopniu inteligencji rownym tobie to sobie pokonwersujecie i nie tylko i wiecej nie mam zamiaru tu zagladac z reszta na pewno nie tylko ja zenadaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie irytujcie sie :) kazdy ma prawo sie wypowiedziec.. tylko oczywiscie bez obrazania.. jestesmy szczesliwymi mamusiami i nie powinny nas wyprowadzac z rownowagi jakies oddzywki ludzi spoza naszego czerwcowego grona;) wrzućcie na luz;) lepiej powiedzcie co u was jak mija weekend;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia 27
Witam Też mam termin na czerwiec 15:) i strasznie się oboje z mężem cieszymy bo staraliśmy się 2 lata (po drodze z operacją) o nasze Maleństwo:)) Jestem po 1 badaniach prenatalnych i teraz w lutym czekają mnie drugie, ale nie wiem czy też będzie tylko usg i badanie krwi czy coś jeszcze? wie może któraś z was coś więcej o tym jak wyglądają drugie badania prenatalne?? A propos tych pierwszych badań prenatalnych (12t) to nawet mój lekarz nie chciał potwierdzić bo tamten gin powiedział że to będzie chłopiec. Miałyście może taką sytuację żeby w 12 tyg określić płeć dziecka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem wykończona cały dzień miałam jazdę w Kaliszu, w przyszłym tygodniu egzamin na prawko.. i po całym dniu boli mnie głowa...jak na ten weekend już mam dość, całe szczęście mój kochany mąż zrobił mi kolacyjkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia 27 dopisz sie do naszej listy jest troszke wyzej:) mi lekarz chcial plec powiedziec juz w 12;p ale nie chcialam wiedziec i dopiero w 16 mi powiedzial ze chlopczyk:) teraz bede miala znow wizyte i zobaczymy czy potwierdzi.. bo mojej kolezance w 12 tyg powiedzial ze chlopiec a w 19 zmienil zdanie i jednak dziewczynka;p nigdy nie ma pewnosci 100%%;) najwazniejsze byleby bylo zdrowe;) Wandzia to jak zobacza ciezaróweczke na prawku to Cie przepuszcza od razu bee trzymac kciuki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorcia27
Do tabelki:) NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia ----------22----------Milicz------------08.06.20 13-------?-- karmelek20--------23------------------------------05.06.2 013------?---- Dorcia27------------27--------Zabrze-------------15.06.2013-----?----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×