Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Dorcia27... ja ostatnie usg mialam w 12 tyg i dzdzius mial 51mm(nie chodze prywatnie,bo tutaj ,uk,bardzo duzo to kosztuje,nie stac mnie) Usg polowkowe mam 11 lutego i wtedy zobacze jak maluch urosl...musze przyznac,ze bylabym spokojniejsz,gdybym czesciej mogla go/ja podgladac,ale niestety z NHS przysluguja tylko 3 usg,jesli wszystko jest ok.Czekam wiec z niecierpliwoscia. Co do zgagi....slyszalam,ze male a czeste posilki to ogolnie zalecenie dla ciezarnych,ale....wez tu badz czlowieku madry...ja moge jesc jak chlop od roli i naprawde ciezko mi to powstrzymac. Dorcia...to fajnie ,ze znasz juz plec...mozesz robic zakupy :) Ja bylam juz na malych zakupach i mialam wybierac tylko rzeczy neutralne...no i niby tak bylo,ale jak wrocilam do domu i przejzelismy ubranka,to jakos tak bardziej pod chlopca :) intuicja? lapie sie tez,ze mowie o dzieciatku w rodz.meskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia27... ja ostatnie usg mialam w 12 tyg i dzdzius mial 51mm(nie chodze prywatnie,bo tutaj ,uk,bardzo duzo to kosztuje,nie stac mnie) Usg polowkowe mam 11 lutego i wtedy zobacze jak maluch urosl...musze przyznac,ze bylabym spokojniejsz,gdybym czesciej mogla go/ja podgladac,ale niestety z NHS przysluguja tylko 3 usg,jesli wszystko jest ok.Czekam wiec z niecierpliwoscia. Co do zgagi....slyszalam,ze male a czeste posilki to ogolnie zalecenie dla ciezarnych,ale....wez tu badz czlowieku madry...ja moge jesc jak chlop od roli i naprawde ciezko mi to powstrzymac. Dorcia...to fajnie ,ze znasz juz plec...mozesz robic zakupy :) Ja bylam juz na malych zakupach i mialam wybierac tylko rzeczy neutralne...no i niby tak bylo,ale jak wrocilam do domu i przejzelismy ubranka,to jakos tak bardziej pod chlopca :) intuicja? lapie sie tez,ze mowie o dzieciatku w rodz.meskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja ruchy synka czuje juz od jakis 2 tygodni ... cos niesamowitego... juz ma swoje w miare stale pory wiertkowania w brzuszku.... dosyc wczesnie je poczułam a to moja pierwsza ciaza... ale to chyba dlatego ze jestem mała i dosyc szczupłą.. z przed ciazy przy 158cm wazyłam 46/47kg a teraz w polowce 49 kg... pewnie na koniec ciazy mi wystrzeli brzuchol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez swiezo po ginegologu ;) potwierdzone ze syn:D Dorcia ja tez czuje takie smieszne ruchy jakby w jelitach:) wiem ze to ruchy ale nadal czekam na prawdziwego sztrcanca;) Maly ma 280 g;) a tak rozrabial ze sam lekarz sie smial:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia 27, karmelek20 -> gratuluje synków :-) Jak lekarz potwierdził, to już można szaleć z zakupami :-) Mi w zeszłym tygodniu lekarzy wywróżył chłopaka, ale powiedział, że dopiero na kolejnym usg będzie tak na prawdę wiadomo, bo w 16tc to jeszcze za wcześnie. Następne mam mieć w 20tc. Ale i tak jak usłyszałam "może będzie z tego chłopak" to już w sklepie oglądałam ciuszki :-) I ekscytowałam się, że to takie malutkie, jak w ogóle dam sobie radę z takim małym dzieckiem, czy nie uszkodzę podczas kąpania, przewijania... Nie poznaję siebie, bo wcześniej to temat dzieci był mi po prostu obojętny. Widać włączył mi się syndrom wicia gniazda :-) asiauk -> mnie też cały czas bolą piersi. Są strasznie wielkie (DD, E), obwisłe, ciężkie, mam bardzo duże i ciemne brodawki, więcej żył widać. Wcześniej miałam jeszcze dużo malutkich krost, ale widzę, że już powoli znikają. W pierwszym trymestrze bolały bardziej, teraz jest lepiej, ale nadal obijają się o siebie :-/ Jedyna osobą, która się z nich cieszy to mój mąż. Ale i tak może tylko popatrzeć bo nadal są bardzo wrażliwe na dotyk, po prostu bolą. Najgorzej jak przeciągnę materiał po samych brodawkach. Bardzo nieprzyjemne uczucie. W ogóle to jestem ciekawa jak będą wyglądały moje piersi po karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam z przychodni,mialam pobierana krew na syndrom downa,wyniki za jakis miesiac jesli wszystko ok,jesli nie, maja zadzwonic w ciagu 2 tyg. Mam nadzieje,ze poczekam miesiac... Slyszalam serduszko :) bije jak dzwon,normalnie melodia dla uszu :) june_mommy... ja tez mam DD ,a mialam mizerne C i takie je lubilam.Za to teraz moj facet wniebowziety,chociaz nie bardzo moze dotykac,i tak nie moze oczu nacieszyc i smieje sie ze mnie jak drapie sie po nich ,mowiac,ze jak swedza to rosna jeszcze ;) strach pomyslec co to z nich bedzie po karmieniu,chcialabym zeby wrocily do normalnego rozmiaru... karmelek20...mam to samo z ruchami,na poczatku myslalam,ze sobie wmawiam,ale jak sie skupie,wyczuwam jak sie gramoli w brzuszku :) bardzo przyjemne uczucie teraz czekam na wyniki badan moczu...jesli wynik bedzie pozytywny,polozna ma mnie umowic do lekarza i ten przepisze mi w koncu cos zapobiegawczego na te przeklete bakterie acha...martwi mnie moja waga(69kg przy 172cm),ale co sie dziwic jak sie tyle je ...brzuszek juz widoczny, ale podoba mi sie :) mojemu Łukaszowi tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karaluk_27 skopiuj tabelke poprostu i dopisz sie... ale masz fajnie ,ze juz znasz plec...tylko musze sie upewnic...bedziesz miala blizniaczki? czy tylko zrobilas blad ,napisalas "coreczki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sorry ,to ja zle przeczytalam,oczywiscie bedziesz mama coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karaluk kazda wpisuje sie sama;) wczoraj data mi sie przesunela troszke do porzodu wyjzie jeszcze ze nie bede czerwcowaka tylko majowka haha:D:D june_mommy ja pierwszy raz dowiedzialam sie ze syn w 14 tyg :Dtzn nie chcialam slyszec byly podejrzenia, w 16 powiedzil ze jest interesik ale poczekamy jeszcze i wczoraj 19tydz SYN:D bardzo dobrze bo juz kupowalam ubranka dla chlopca :D:D Piersi tez swedza ale brzuszek bardziej;p Wy tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry karaluk...zle przeczytalam ,oczywiscie bedziesz mama coreczki :) gratuluję !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie brzuszek troszke,choc jest juz dosc okazaly...ale piersi,masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) mi też urosły piersi, do tego okropnie swędzą, macie na to jakiś sposób? U mnie brzuszek już spory, ale co się dziwić prawie jestem na półmetku;) Ja miałam mieć sporo rzeczy po siostry synku..ale jak się okazało siostra też jest w ciąży i będzie rodzić pod koniec sierpnia;) Ale kilka ciuszków już kupiłam na razie neutralnych zielone, żółte, kremowe. A jak się dowiem czy chłopiec czy dziewczynka to już mnie nikt nie powstrzyma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne co mozemy zrobic na swedzace piersi i brzuszek,to smarowac chyba,tak uwazam...skora sie rozciaga i dlatego swedzi....ja stosuje taki balsam przeciwko rozstepom,ale sama nie wiem czy to cos da...jak beda mialy byc to i "cuda-kremy"nie pomoga :) smaruje sie,zeby w razie czego nie miec sobie nic do zarzucenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Dziewczyny a co stosujecie, żeby zapobiegać rozstępom? Znacie jakieś sprawdzone sposoby? Ja słyszałam od koleżanki, że dobra jest zwykła oliwka, stosowała codziennie i nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosuje zestawy z pharmaceris na zmiane z palmersem. narazie puki co nie mam rozstepow, skora w miare nawilzona przez caly dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozstępów to ja smaruje się oliwka dla dzieci (na co mąż się śmieje że pachnę dzieckiem:) ) mama mi mówiła że trzeba delikatnie masowac (tzn tak jakby lekko pobudzac skórę delikatnymi uszczypnieciami) a znowu lekarz mi mówił że to jest uwarunkowane genetycznie i zależy tez od tego ile sie przytyje w ciąży i żadne kremy cud nic nie dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam balsam przeciwko rozstepom palmersa,ale na przemian ze zwyklymi balsamami do ciala np,dove czy garnier ...bardzo ciezko mi to przychodzi,bo nie lubie uczucia tlustej skory...niby szybko sie wchlaniaja,ale przy samym smarowaniu czuje sie jak slimak :/ przed ciaza stosowalam balsamy bardzo rzadko,skora nie wymagala smarowania ,a teraz robie to bo nie chce miec rozstepow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na skórę od paru ładnych lat używam oliwki Bambino. Przez tarczycę mam bardzo suchą skórę i zwykłe balsamy po prostu nie dają rady, po paru godzinach czuję szorstkość. Ostatniego lata ratowałam się musem Garniera, bo w gorące dnie oliwka jest za ciężka. Poza tym też słyszałam opinię, że jak ma się skłonności, to nic nie pomoże. Ważne, aby nawilżać skórę, to wtedy jest w lepszej kondycji i pewnie lepiej zniesie ciążę. I chyba trzeba pogodzić się z tym, że ciąża zmieni nasze ciało, że już nie będzie "jak przed".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek200
ja smaruje sie tylko oliwka bambino;) poki co tfu tfu nie mam rozstepow a polowa ciazy w niedziele:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje sie tylko oliwka bambino;) poki co tfu tfu nie mam rozstepow a polowa ciazy w niedziele:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja probowalam oliwki jonhsona,ale nie sprawdzila sie ,mialam po niej szorstka skore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
No to zostanę przy oliwce ;)A w ogole dużo przytyłyście?? Ja narazie 2 kg, ale dlatego, że w I trymestrze ciągle wymiotowałam ;( A i jeszcze mam pytanie jakie macie ciśnienie, ja mam 90 na 60 niskie, ale lekarz powiedział, że to nie jest niepokojące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
To jednak zostanę przy oliwce. A ile w ogóle dziewczyny przytyłyście?? ja dopiero 2 kg, ale dlatego, że w I trymestrze cały czas wymiotowałam ;( A i mam jeszcze pytanie odnośnie ciśnienia w ciąży, jakie macie?? Ja mam 90 na 60 wydaje mi się, że za niskie, ale lekarz mówi, że to nie jest niepokojące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytyłam około 7 kg. Nie do końca pamiętam wagę wyjściową. Ale w sumie czuję się napuchnięta, zwłaszcza ręce. Czasami to nawet obrączki nie mogę zdjąć :-( i palec mnie boli. Przed ciążą tak nie miałam. W sumie to kontroluję wagę, unikam słodkiego (czasami to wręcz mnie odrzuca), wydaje mi się, że nie popełniam większych przestępstw, ale i tak waga powoli rośnie. Czasami w ciągu dnia jadłam: jogurt, kiszone ogórki i ziemniaki - bo nic innego mi nie chciało przejść. Tak więc staram się nie przejmować tym ile utyłam, bo widzę że nie za bardzo mam na to wpływ. I tak nastawiam się, że po urodzeniu będę się odchudzać, ponoć wtedy i tak organizm nastawiony jest na zrzucanie kilogramów, więc powinno być łatwiej. A mąż i tak patrzy na mnie z zachwytem (zwłaszcza przez powiększone cycki), więc staram się nie dołować tymi kilogramami :-) Ja mam ciśnienie w normie, okolice 120/80 - jak mierzę w domu. U lekarza zawsze mam wyższe i się śmieję, że tak wpływa na mnie widok dzieciątka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchatki :) jak Wam mija dzien?JA mecze sie w pracy do 15ej.Nie moge sie doczekac do macierzynskiego,ale to jeszcze przynaniej do marca...a jak to jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×