Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Justi to rodzimy razem :D ja też 15.06 :) i mam to samo ze wg usg był 6 a OM 9 :D. Ale ja wiedziałam ze to 2 tyg różnicy będzie bo owulacje miałam przed samą @ ot organizm płata figle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mysle ze powinnysmy troche poczekac z tym ''prywatnym'' forum. grupa sie powiekszy, bardziej zgra i bedzie super :) jak Wam minea niedziela bi mi slabo... ciagle mdlosci i troche podbrzusze mnie pobolewa. A plamienia nie ustepuja... :/ jutro ide do ginekologa mam nadzieje ze dostane luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt od 2013 dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1922 złote - jak ktoś nie jest jeszcze w związku małżeńskim to skorzystać można - cp do tego lekarza czy może być pryw czy nie to muszę się dopytać bo już słyszałam różne wersje i sama łażę i pryw i państwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipopa - ciekawe ktora piewsza z nas urodzi :) Ja moglam zajsc 23 albo 25 bo wtedy tylko sie kochalam, owulacja tez mi sie przesunela, bo narmalnie bylaby wczesniej i bym nie zaszla w tym miesiacu :) Zastanawiam sie czy jednak lekarz nie powinien nam przesunać tego terminu, no ale coż. Wierze, ze wie lepiej ode mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molliemollie - czemu nie wyobrażasz sobie seksu w 9mcu ciazy? sory, ale dopiero teraz doczytalam. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Anidzik dziś idziesz chyba do lekarza? Ciekawe co powie. No i tą luteinę czy duphastn to powinnaś chyba dostać. A Ty widziałaś już na usg bijące serce czy nie, bo nie kojarze? U mnie też niedziela była słaba, cały dzień starałam się leżeć w łożku a dziecko oczywiście ze mną. Dziś mąż zawiózł małą dl przedszkoa i oszedł do pracy a ja czekam na glazurnika i resztę wyposażenia do lazienki. Ja wyszłam na chałupe to mi się słabo zrobiło na widok burdelu będącego skutkiem mojego wczorajszego lezenia. Jedno jest pewne- w domu przy dziecku i mężu leżec się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! To ja nie dostanę becikowego :( przy takich dchodach. No cóż. amnadzieje że Ci, ktrzy bardziej potrzebują dostaną. Ale z drugiej strony to nie jest to sprawiedliwe. Bo teraz weżmy tych, ktorzy pracują na czarno i zarabiają dużo więcej ale na papierze maja guzik. A tam... skoro mnie nie dotyczy to nie będę się tym zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny naprawdę nie ma znaczenia czy to lekarz prywatny czy nie. Wazne aby wypisał kwitek na zaświadczenie prawidłowym które jest takie samo dla wszystkich. Nie weim skąd wy bierzecie niektóre informacje ?? Justi bo sobie nie wyobrażam , ja w 9 msc myślałam juz tylko aby urodzić . Nie będę tu opisywać szczegółów bo to dość intymne no no . Po prostu nie wyobrażam sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem strasznie zmęczona... obudziłam się dzisiaj o 10:30... mdłości męczą cały czas. Jutro mam mieć USG i strasznie się przez to boję. Do tego dowiedziałam się, że będę musiała tutaj rodzić. A tak chciałam wrócić do Polski na poród. Szpitale tutaj mi się nie podobają. Ale za to potem będą mi płacili na macierzyńskim przez 2 lub 3 lata :-) Fajny kraj, jeśli chodzi o politykę prorodzinną :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
tediii a w jakim kraju mieszkasz? chociaż kontynent ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za dzin.. caly czas u nas poda deszcz. W dodatku jestem chora, mala mnie zaraziła. W nocy nie moglam spac przez zatkany nos. Próbuje sie ratowac czosnkiem, ale za duzo mi nie daje.. Dobrze, ze przynajmniej nie mam porannych nudnosci, wspolczuje Wam, ale jeszcze pare tygodni i to sie skonczy :) Z Ola mialam i wiem jakie to meczace.. Ja współżyłam przez cala ciaze i mialam na to ogromna ochote, moze pod koniec juz mniej mi sie chcialo, ale chcialam urodzić w terminie a to chyba najlepszy sposób na wywolanie skurczy. Zreszta wyczytalam wtedy, ze w ciazy mozna normalnie współżyć bez obaw, bo nasienie moze wywolac skurcze tylko w terminie porodu. I tak tez bylo u mnie, pomiomo, ze moj gin byl innego zdanie. Teraz tez nie wyobrażam sobie zeby przed samym pojsciem do szpitala nie kochać sie z meżem. Bo nie mam zamiaru leżeć kilka dni w szpitalu i czekac az skurcze same przyjda a potem meczyc sie nie wiadomo ile na porodowce. Naprawde polecam każdej dziewczynie, dla mnie sperma jest lepsza od tych wszystkich sztucznych "wywoływaczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
ciekawe :) jak bedzie trzeba wypróbuje, wiem , ze kolezanka tez przed porodem ubrawiala seks, potem dostala skurczy i na porodowke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Co prawda miałam iść jutro do ginekologa, ale zmieniłam swojego lekarza dotychczasowego. Byłam dzisiaj na wizycie, od razu mi zrobił usg no i jestem w 7 niebie :D wszystko dobrze, serduszko bije :) Szczerze wam powiem, ze aktualny mój ginekolog, to osoba konkretna, miła i wgl, mogłabym tak wymieniać. Sprzęt do USG ma w gabinecie, dostałam od niego za darmo witaminki, skierowanie na badania, szczegółowo wymienił co mogę a czego nie. Zostałam przyjęta od zaraz, bez żadnego proszenia się. I dacie wiarę, że to nfz a nie prywatny?? Jestem w szoku ale strasznię się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zara, mieszkam na Węgrzech. Marquita, a gdzieś t takiego lekarza na NFZ znalazła??? To tacy istnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe przypomniało mi się najlepsze, przede wszystkim zakazał czytania bzdur w internecie, szczególnie takich gdzie wypowiadają się dziewuszki, które mają g*wniane pojęcie o ciąży itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zara11
a ja dzisiaj ide 1 raz do gina, ponoc bardzo dobry bo mąz sie wypytywal i ma pod soba innych ginow, nie wiem dzisiaj sie dowiem i zobacze, troche sie boje , ze dowiem sie zlych wiadomosci ale staram sie myslec pozytywne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CziCzi dobrze że serducho bije dbaj o siebie. Co do becikowego Becikowe rządowe od 2013 roku - tu wejdą w życie nowe zasady dotyczące kryterium dochodowego. Aby rodzice mogli ubiegać się o to świadczenie, dochód na osobę w rodzinie nie może być większy niż 1922 zł netto. Rodziny o wyższych dochodach prawa do becikowego zostaną pozbawione. Pamiętajmy, że mowa o dochodach w roku kalendarzowym poprzedzającym rok złożenia wniosku o becikowe 2013. http://www.mamywsieci.pl/artykul/becikowe-w-2013-roku-zmiany Mariquita_01 do jakiego lekarza chodzisz?? Ja też jestem z Krakowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justi no on raczej nie może przesunąć terminu :D (tzn mnie powiedział ze bedziemy obserwować termin z usg, a z OM mam sie nie sugerowac) z tego względu ze byłaby histeria ze ciąża przenoszona a tak naprawdę byłaby okey, 2 tygodnie to dużo :)Załóżmy ze wg OM jesteś w 7tc idziesz do ginekologa a on mówi ze 7tc ale tu serca nie ma,pęcherzyk widzi ale nie wiadomo jaki- pusty pełny i co wtedy? Tobie sie wydaje ze 7tc a tak naprawdę to był 5tc:) Mariquita to zazdroszcze lekarza ,jednak kraków to kraków:) Dziewczyny bolą was piersi? mnie bolały początkowo a teraz nic nawet nudności ustąpiły i zaczynam sie niepokoić nie wiem czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie na nic nie narzekam, a co do piersi to jedynie same sutki już tylko pobolewają. Ale znowu ja mam problem z zaparciami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam mały dylemat. Lekarz kazał mi dodatkowo brać witaminę B6. Przy czym pytałam się czy nie będzie tego za dużo jeśli biorę witaminki dla kobiet w ciązy. powiedział, że nie. No a na moich witaminach jest napisane, że pokrywa 100% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę (1,4 mg). Tabletki, które sobie kupiłam zawierają aż 20 mg... i ja już zgłupiałam, czy to faktycznie nie za dużo. Bo lekarz kazał mi brać 3x2 tabletki dziennie. Czy nadmiar może powodować coś złego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariquita_01 ja będę rodzić na Ujastku, tak jak poprzednio. Ja jutro mam wizytę :) Prywatnie u doktora Wojasa i na NFZ u doktor Miś. Zaczełam 7 tydzień może serducho już będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipopa, moja koleżanka miała tak, że raz jej było koszmarnie źle a potem przez tydzień żadnych dolegliwości. No i dzisiaj ma zdrowego synka. Ja niestety jak się dobrze poczułam w zeszłej ciąży to dzidziuś już nie żył. Ale to było co innego bo wcześniej byłam przeziębiona. Nie ma na to reguły. Odpoczywaj a wszystko na pewno będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tediiiiii ja dostałam od mojego gina 2 opakowania, LadeeVit. W linku masz napisane co zawierają w swoim składzie, wg mnie WSZYSTKO. Zerknij sama : http://www.ladeevit.pl/obrazy/sklad.jpg Lorien - no pewnie że serducho już będzie :) ja co prawda nie słyszałam, ale lekarz mi wszystko pokazywał na monitorze, i powiedział że jest widoczna akcja serca, jest tętno i wszystko gra :) ja też jestem w 7 tyg wg owulacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tediii postraszyłaś mnie :P a miałas do tego jakies plamienia i skurcze czy nic? Generalnie oprócz tego ze miałam ból piersi 100x silniejszy niż przed@ i nudności to nie mam nic od kilku dni. Jak zaczelam pic sok z sokowirówki to mi zaparcia mineły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipopa, ja byłam najpierw przeziębiona i jak przeziębienie zaczęło ze mnie schodzić to tak samo wszystkie objawy ciąży. Nie miałam plamień ani nic ale podświadomie czułam, że coś jest nie tak przez to przeziębienie. Jeżeli nic ci się ostatnio nie przydarzyło to myślę, że będzie ok. Tak jak napisałam wcześniej moja koleżanka raz czuła się fatalnie a potem przez tydzień bez dolegliwości a potem wszystko wracało. No i u niej z dzidziusiem było wszystko ok. Ja już bym chciała, żeby było po jutrzejszym badaniu i żeby mi powiedzieli że jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tediiiiii napewno będzie wszystko dobrze :) Dziwi mnie tylko, że Twoje przeziębienie mogło spowodować to co się stało. Sama ostatnio chorowałam, miałam anginę, zatoki i wgl ale juz wszystko jest ok i z ,,dzieckiem" również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×