Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kinguszka86

ciąża w uk i powrót do Polski na poród i macierzyński...

Polecane posty

dziękuję za pomocne odpowiedzi i pozdrawiam tych ktorzy na sile chca mnie odciagnac od porodu w pl ale im sie nie uda, opuszczam teamt gdyz szerzy sie tu wiecej nienawisci niz pomocy i bede szukac na wlasna reke bez niepotrzebnych mi opinii ludzi ktorzy nie znaja powodow i obaw moich zwiazanych z porodem w uk. nie chce juz zeby byl to powod do sporow i obrzucania sie blotem wiec zamykam temat, mam nadzieje ze w koncu zrozumiecie pewne rzeczy i zaczniecie akceptowac decyzje innych bez oceniania i swoich wywodow. jeszcze raz dziekuje za wsparcie tym co pomogli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez logowankaaa dziś!!
Ja w maju 2009 zaczęłam pracę dla agencji XX.Pracowałam,w sierpniu 2010 zaszłam w ciążę ,ale agencja XX splajtowała i zrobili transfer do YY.Tym samym zostałam w zakładfzie, ale zmienił się mój pracodawca.W momencie transferu byłam ok. 8tc.Złożyłam papiery o maternity do swojej agencji, oni odmówili mi wypłacania maternity,bo za krótko byłam u nich zatrudniona (czyli:powiedzmy dziś jesteś w 15 tygodniu ciąży, i już dziś musisz mieć przepracowane 26tyg ciągiem dla tego samwgo pracodawcy aby otrzymać SMP-czyli to co wypłaca ci zakład) i złożyłam papiery do JC o maternity allowance.Najpierw złóż do pracodawcy papiery,pamiętaj o poinformiowaniu go na piśmie kiedy masz termin porodu,kiedy chcesz odejść , i kiedy wracasz.Jeśli on odmówi a ma do tego prawo bo możesz być za krótkjo zatrudniona-składaj do JC.Pliki można pobrać na stronie,drukujesz,wypełniasz,wysyłasz,pamiętaj o załączeniu MATB1,najlepiej oryginał,ale zrób sobie kopię.Odpowiedź powinna przyjść max do 2 tygodni.Tam sobie określasz czy chcesz na konto,czy na tydzień/miesiąc,informujesz kiedy odchodzisz i od kiedy chcesz aby zaczęli ci wypłacać.Generalnie do 12 tygodnia jeśli powiesz o ciąży-jawnie cię nie zwolnią ''bo jesteś w ciąży''tylko np. będą offować,redukcja etattów-nie mam pojęcia, ja powiedziałam w 8 tygodniu i zostałam, nikt mi nie robił koło dupy.Najlepiej wybadaj sytuację od byłych ciężarnych jak dana agencja podchodzi do ciąży.EHIC musisz mieć, chcąc rodzić w polskim szpitalu na nfz.Od 12 tygodnia ciąży jesteś prawnie chroniona przed zwolnieniem.Z wymyślaniem sicków to kiepski pomysł-nop.u mnie w pracy i u męża trzeba donosić co tydzień zwolnienie od lekarza, aby na jego podstawie pracodawca wypłacał sicka.Najwcześniej możesz odejść na płatny macierzyński już w 26tyg.Ale to już musisz wyczytać w umowie.Po powrocie do Polski raczej musisz się zarejestrować w nfz,to będzie cię uprawniało do korzystania z darm,owej opieki lekarskiej,ewentualnie możesz leczyć siebie/dziecko prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mamci uk : Żeby wam leniwce nie zabrakło... Sama nie masz kultury a wymagasz od innych. nie sądzę żeby to było obraźliwe tak jak nawiązywanie do odchodów i wyzwiska od nierobów ale cóż widać mamy inne pojęcia kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko zeby dziecko urodzic w dobrych warunkach, bezpiecznych wrunkach, GODNYCH warunkach to niestety w PL trzeba miec pieniadze. I nie, nie mam na mysli prywatnej sluzby zdrowia tylko dawanie w lape (ups sorry podpisywanie 'umowy' o opiece okoloporodowej z lekarzem/polozna) za wszystko. Oczywiscie sa wyjatki ale naprawde chcesz bawic sie w loterie w tej kwestii? nie lepiej posiedziec w UK, urodzic i wtedy jechac do PL? Masz dodatkowe 3 tys na porod w PL (aby odbyl sie on w takich warunkach jak w UK). Masz kolejne kilka tysiecy na szczepionki dla dziecka za ktore niestety w PL sie placi a w UK sa za darmo? Myslalas wogole nad ta kwestia? Bo szczerze watpie. Euforia, hormony-rozumiem ale wierz mi chcesz przemyslec sprawe raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złóż wniosek najszybciej jak tylko możesz po 26-tym tygodniu ciąży. Jeśli zaczniesz się starać o Maternity Allowance więcej niż 3 miesiące po czasie, kiedy powinno się rozpocząć, stracisz pieniądze. Należy wypełnić formularz MA1. Jeśli nie jesteś uprawniona do Statutory Maternity Pay, twój pracodawca powinien wręczyć ci formularz SMP1, który wyjaśnia powody. Powinnaś to wysłać razem ze swoim wnioskiem. Skontaktuj się z miejscowym biurem Social Security lub Jobs & Benefits w celu otrzymania formularza wniosku. Pamiętaj, że w celu potwierdzenia Twojej tożsamości przy składaniu wniosku możesz zostać "przepytana" z życiorysu albo poproszona o jakiekolwiek oficjalne dokumenty potwierdzające informacje, które podajesz. W szczególności musisz dostarczyć dowód terminu narodzin swojego dziecka. W Wielkiej Brytanii takim dokumentem jest MATB1, który otrzymasz od położnej po 20stym tygodniu ciąży. Jeśli prowadzisz samodzielną działalność gospodarczą i posiadasz certyfikat Small Earnings Exception, będzie potrzebna informacja o tym. Jeśli z kolei płacisz Class 2 Contributions, urząd skontaktuje się z HM Revenue & Customs w celu potwierdzenia wpłaty w ciągu 66-tygodniowego Test Period. 🌻 znalezione na jakiejs stronce, moze ci to cos pomoże.. i nie przekonujcie dziewczyny na sile.. ja zdecydowanie wole poród w UK i prowadzenie ciazy tutaj ale to ja.. niech autorka podejmuje własne decyzje.. chce rodzic w Pl niech rodzi.. tematem była pomoc finansowa.. ale tak jak wczesniej wspominałam nie wiem czy nie musisz byc tu na miejscu zeby dostawać pieniadze.. no chyba ze dostaniesz SMP od pracodawcy- czyli z agencji to mozesz przebywać przez cały okres wypłacania gdzie tylko chcesz a miesiąc przed końcem poinformować, ze nie wracasz do pracy. Jesli chodzi o JC to jest to inaczej zdecydowanie... jednakże tak czy siak musialabys byc do 29tyg ciazy tutaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, mam pytanie czy ktoś się orientuje czy jeżeli mój partner pracuje od około 2 miesiący w uk i spodziewam się dziecka oraz po porodzie około lutego dodaje do niego to czy jemu należy się child benefit na dziecko oraz tax credit? Ponieważ jak tajm dojadę chciałabym znaleźć pracę i wysłać dziecko do żłobka i postarać się o dofinansowanie na żłobek i nie wiem czy wystarczy to ze ojciec dziecka pracuje tam? Czy musiałaby też matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pani wyzej: szlag mnie trafia, jak czytam cos takiego! Facet przerobil tu zaledwie 2 miesiace, Ty jeszcze nie urodzilas, ale juz sie o benefity pytacie. A potem sie dziwic, ze Anglicy narzekaja na imigrantow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie szlag trafia jak ktoś robi takie uwagi. To chyba naturalne, że kobieta w ciąży myśli o wydatkach i należnych jej prawach a nie "jakoś to będzie". Przez najbliższe miesiące do porodu i po porodzie raczej nie popracuje i będzie zdana razem z dzieckiem na utrzymanie i pomoc męża/partnera, rodziny, państwa. Cytując mojego ulubieńca, milionera pobierającego w Polsce 500+ (de facto nieustająco ten program krytykującego) - Ryszarda Petru - "jak dają to brać". Niech państwo przestanie pobierać podatki, armie urzędników z nich żyć to będziemy sobie radzić sami - wystarczy. W całej ue takie benefity przysługują. W Polsce poza 500+ na drugie dziecko, od stycznia 2016 wprowadzono zasiłek macierzyński/rodzicielski dla osób niepracujących, studentek, zatrudnionych w niewielkim wymiarze etc. - 1 000zł przez 12 miesięcy od urodzenia dziecka (tzw. kosiniakowe od nazwiska pomysłodawcy). Nareszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak to wyglada jak jestes normalnie zatrudniona juz od dwoch lat i zajdziesz w ciaze i wtedy zjezdzasz do Pl na stale (oczywiscie pracujemy do konca, do ok 7/8 miesiaca ? Wciaz otrzymujesz pieniazki na konto prawda? Oczywiscie wtedy placisz za porod w Pl itd... juz to czytalam :) Ponoc samolotem mozna leciec jak masz zaswiadczenie od lekarza powyzej 6 miesiaca... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc jestem w ciozy i pracuje w uk od 6 lat zamierzam rodzic w polsce chce sie zapytac jak pobierac urlop macierzynski uk w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość El Polaco
Witam, jeśli znajdziesz w ciążę w UK i pracujesz przez agencję, to musisz mieć udokumentowane 29tyg pracy (jeśli pracowałaś np. w firmie A 3 tyg. następnie w kolejnej firmie 26tyg. Łącznie 29tyg. lub więcej) to należy Ci się tzw. Maternity Allowance. Wypełniasz wniosek, zalaczasz wymagane dokumenty potwierdzające czas pracy oraz ciążę . I czekasz na decyzję do 6 tygodni. I tyle, jest to jak widać bardzo proste. Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie pomocne. Więcej szczegółów dowiesz się przy wypełnianiu formularza o Maternity Allowance. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula

czego wy ... chcecie od dziewczyny,chce rodzić w pl i ja ją popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula

czego wy ... chcecie od dziewczyny,chce rodzić w pl i ja ją popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po tylu latach dawno już urodziła.

Po co wygrzebujesz starocie sprzed tylu lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...
Dnia 1.10.2012 o 22:10, Gość ty to przemyśl napisał:

nie dostaniesz.nalezy sie jedynie jak mieszkaszw UK to logiczne czyli jak zamierzasz powrocic do PL to licz sie z tym,ze jestes bez kasy!

co za bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×