Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sandrine ;-)

Sandrine - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Gość Do sandrine
Mam pytania odnośnie zabiegów wykonywanych laserem w Klinice w której pracujesz i którym sama miałaś robiony zabieg ( widziałam zdjęcia, które gdzieś były dodane ). Chodzi mi o to, czy od mocy ustawień zabiegu laserem uzależnione jest to czy się zrobią mniejsze czy większe strupki ( i ich mniejsza czy większa ilość ), czy jeśli jest ich więcej to zabieg będzie skuteczniejszy? Czy jeśli jest większa moc zabiegu to znaczy, że głębiej wchodzi w skórę, czy gęściej? Mam też pytanie czy u Was w Klinice można zlikwidować opuchliznę pod oczami, czy na to laser działa, albo czy coś innego na to działa? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, Moc lasera zazwyczaj dobiera się do pacjenta i to nie zawsze jest wyznacznik jakości zabiegu. Często to co producenci piszą na etykietach po pomiarach okazuje się kłamstwem. U Nas moc była zmierzona i wszystko pracuje tak jak trzeba. Nie zawsze również po najsilniejszych parametrach osiągniemy najlepszy efekt, często jest bardzo subtelna różnica. U Nas niekoniecznie wielkość strupków zależy od mocy lasera, ponieważ każdego traktuje się indywidualnie. Ponadto przejść lasera jest kilka, a i do tego czasami impuls jest podwójny, albo nawet potrójny - i to powoduje, że laser penetruje głębiej. Fakt jest taki, że absorbentem dla wiązki lasera CO2 jest woda - więc jeżeli będzie zbyt długi impuls to laser tnie tkankę tak głęboko, aż nie ustanie (przykładowo zakładając mu końcówkę chirurgiczną możemy usuwać brodawki, włókniaki, etc). To jak zachowują się strupy zależy od tego jak się pielęgnuje skórę - my wypracowaliśmy ideę zakłądającą, że pod strupem jest zbyt duże ryzyko pojawienia się bakterii beztlenowych, dlatego strupy usuwa się w specjalny sposób, którego uczymy pacjentów na zabiegu, również od Nas otrzymuje zestaw do takiej pielęgnacji..\ Jeżeli chodzi o obrzęki pod oczami to zależy jaki jest powód ich powstawania - jeżeli jakakolwiek choroba, to należy ją leczyć, a dopiero wówczas niwelować efekty. Jeżeli to jest tylko tendencja to na pewno zabieg laserowy pomoże, ponieważ polepszy gęstość skóry, która w przypadku powiek jest 4 razy cieńsza. Wówczas również nie ma już takiej tendencji do uwypuklania się skóry przy obrzękach. Ponadto warto pomyśleć o dobrym kremie do pielęgnacji na co dzień, a w sumie raczej o żelach - gdyż mają lżejszą konsystencje i bardziej chłodzą. Dodatkowo warto pomyśleć o masażach powiek i płatach hydrożelowych, ewentualnie o dobrej mezoterapii igłowej - możliwości jest wiele, ale to lekarz doradza po obejrzeniu pacjenta co jest najlepsze dla niego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sandrine.Witam.Chciałabym sie poradzić jakie wybrać wkładki mam do wyboru 295 lub 310 mentor okrągłe do zabiegu kilka dni a ja jeszcze mam dylemat.Mam 165 wzrostu waże 53 kg i mam wąska klatkę pod biustem 77 a w biuscie 80cm.Lekarz namawia mnie do 310.Pomóż proszę.Będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Majka, Niestety nie potrafię Ci pomóc, bo nie mam nic wspólnego w chirurgii plastycznej. A lekarz nie przedstawił Ci wizualizacji? W niektórych klinikach pokazują Ci jaki będzie efekt. Na pewno anatomiczne wyglądają bardziej naturalnie niż okrągłe... ale co do pojemności to niestety nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukajaca46
Do siateczka jak tam kremik?zaadowolona jesteś? wlasnie moj sie konczyi mam na niego tez ochote napisz tylko czy to jest forma kremu i czy nie uczula? czy sie dobrze rozsmarowuje i no i jakie sa efekty? czekam niecierpliwie i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sandrine.Napisz mi proszę jaki żel silikonowy na blizny daje najlepsze efekty chodzi o bliznę po szwie po operacji piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kilka pytań, jaki zabieg jest dobry na owal twarzy? Co powinnam zrobić teraz z moimi przebarwienami polaserowymi , mam taka jakby żółta twarz, co zrobić z popekanymi naczynkami tez po laserze. Co z odbarwieniami ? Co mam zrobić z gumowata i świecąca skora pod oczami? Co mam zrobić z tradzikiem i brazowymi plamami po tradziku? Chciałabym żebyś mnie zobaczyła i żebyś mi poradziła. No i wypelńiacze co sie stanie jak do końca zejdą czy obwisnie jeszcze bardziej moja twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa 45
co ile dni trzeba robić mezoterapię igłową chcę zrobić po 10 czy może coś wyjść nie tak jakieś skutki uboczne???? proszę o pilną odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sandrine . Dużo pytań mamy do Ciebie. Ja tez sie chciałam dowiedziec o skutkach ubocznych i przebiegu mezoterapii iglowej. Odezwij sie. Z chęcią przeczytam fachowej i szczerej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie - przepraszam dawno mnie nie było - ale miałam straszne urwanie głowy w pracy. Może teraz będzie trochę luzu, bo się w sumie kongres zbliża. Maść sylikonowa - niestety w tym wypadku nie jestem znawcą - tak jak pisałam - zajmujemy się tylko medycyną estetyczną. W każdym razie świetne opatrunki hydrożelowe ma Hartamnn - chociaż wiem, że są drogie ;/ w każdym razie te z jonami srebra są super, ale zapytaj najlepiej chirurga, który Cię operował - myślę, że ma spore doświadczenie i na pewno dobrze Ci poradzi. Juleczka - przepraszam za zwłokę - najlepiej i najpilniej znaleźć mnie pisząc bezpośrednio maila - bo tam skrzynkę odczytuje prawie codziennie. Jeżeli chodzi o poprawę owalu twarzy to masz kilka metod: Sculptra (chociaż coraz więcej doniesień jest o ziarniniakach), Radiesse (stymuluje produkcję kolagenu poza samym wypełnieniem i nie słyszałam jeszcze o żadnych doniesieniach powikłań, natomiast jest to dość drogi preparat - przykładowo 1,5 ml to koszt ok. 1800 zł. Jest oczywiście jeszcze kwas hialuronowy - czy to Juvederm czy Teosyal, StylAge - dzięki niemu możesz dokonać wolumetrii, wolumetrii podporowej, wypełnić zmarszczki, zrobić taki a'la stelażyk z nitek hialuronowych i dokonać innych wypełnień. Natomiast w postaci mezoterapii zapewne odświeży skórę i poprawi jakość skóry - natomiast nie wpłynie na owal twarzy. Ewentualnie może próbować Dermapena - to jest połączenie jakby mezoterapii i frakcjonowania - tylko bez podgrzewania - myślę, że 3-6 zabiegów powinno zadziałać - natomiast nie dam Ci pełnej opinii bo mam dopiero pacjentki po dwóch zabiegach - są zadowolone, ale jakiś spektakularnych efektów nie widzę - tylko poprawa jakości skóry - jeżeli chodzi o owal i ujędrnienie - to też za szybko by to oceniać. Na youtubie mają świetny filmik obrazujący zabieg, etc. http://www.youtube.com/watch?v=6WczUjxn6x4 Przebarwienia - dobrą metodą jest Dermamelan - ale musisz być świadoma, że później przez długi czas musisz się kontrolować z ochroną przeciwsłoneczną i restrykcyjnie stosować krem Dermamelan Treatment wg zaleceń lekarza. Ewentualnie zacznij od maski tretinoinowej bądź Yellow Peel - Retises Forte - powinno to lekko zredukować przebarwienia i uspokoić wydzielanie sebum - chociaż do tego ważny jest również krem do pielęgnacji na dzień i na noc - jak kiedyś pisałam - polecam Babor Complex C - wydaje się tłusty, ale przywraca równowagę skórze dojrzałej z tendencją do zanieczyszczeń i odbudowuje naturalny płaszcz ochronny skóry. Powikłania po mezoterapii: wszystko zależy od tego jakich produktów się używa, czy nie mamy uczulenia na nie, czy są one sterylne, kto wykonuje zabieg, czy zażywamy jakiekolwiek leki, czy mamy tendencje do bliznowców, chorujemy na choroby o podłożu autoimmunologicznym, niedawno się opalaliśmy, bądź chcemy jechać na wczasy - to wszystko jest zależne. Najczęściej po mezoterapii jest prawdopodobne uczulenie - dlatego jeżeli o wiecie, że macie alergię na jakiekolwiek składniki - bądź preparaty - należy powiadomić o tym lekarza. Po drugie zakażenia - jeżeli aktualnie mamy opryszczkę, bądź jakiekolwiek infekcje skóry - lepiej z tym zabiegiem odczekać. Przebarwienia mogą wystąpić, jeżeli zabieg jest wykonany z niedużym odstępie czasu od opalania zarówno przed jak i po zabiegu. Odstęp czasowy pomiędzy zabiegami ustala lekarz - jest super jeżeli pacjent wykonuje go co 3 tygodnie, natomiast w zależności od preparatu mogą być to nawet odstępy 6-tygodniowe. Co do 10 dni... to wszystko zależy od preparatu i lekarza. Przepraszam, że piszę w takim chaosie, ale staram się odpowiedzieć na wszystko ;/ Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no takkkk......
i Juleczka za wszystkie takie przyjemnosci bedziesz musiala zaplacic conajmniej 10 tys zl co roku! Bez sensu. Trzeba smac na kasie. Najlepiej to zrobic sprawe tej lekarce co tyle zlego Ci zrobila , i niech placi odszkodowanie! I niech funduje u kompetentnych lekarzy rozne zabiegi. Mnie to kurw..... krew zalewa jak czytam o partaczach!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyuiopd
Pewna dziewczyna miała fraxel na powieki przez lekarza który nie dawno zmarł. Przypominam sobie że po tym zabiegu pisała mi , że jej skóra jest bardzo cienka, świeci sie , a kremy dosłownie z niej zpływają. Nie nam już kontaktu z tą dziewczyną. Druga od tego samego lekarza też miała przebarwienia , i chodziła na zabiegi IPL. Wydała na to dużo pieniędzy. Dobrze że ona wogole się nie opala, bo podobno przebarwienia wracają. Ja miałam taki zabieg ( jeden raz) lecz nie w Polsce. Jestem i byłam szczęśliwa , bo zlikwidował mi zmarszczki. Wydaje mi się że to jest wina lekarza który nie potrafi ustawić odpowiednich parametrów dla danej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o zabiegi laserowe jest wiele zmiennych mogących wpływać na efekt zabiegu: 1. Sprzęt - i nie mam tutaj na myśli tych najdroższych, oryginalnych - ale musi mieć certyfikaty - czasami okazuje się, że parametry podawane przez producenta - nie są adekwatne do rzeczywistych opisów. Ponadto każdy sprzęt czasem się psuje - jeżeli ktoś wystawia zabieg laserowy na zakupach grupowych i urządzenie pracuje od rana do nocy - to chcąc nie chcąc w końcu zrobi komuś krzywdę. 2. Osoba wykonująca zabieg. Rzeczywiście zabiegi laserowe są względnie nowe. Jest wielu dobrych specjalistów w Polsce. Niestety prawda jest taka, że nie ma fachowych szkoleń - do wszystkiego trzeba dojść samemu. Kogo za to winić... nie wiadomo - bo to tak samo jak w chirurgii plastycznej - nikt nie dzieli się wiedzą, bo się boją, że ich ktoś wygryzie z interesu. Niby są jakieś kongresy i szkolenia... ale czy poziom jest zadowalający? Hmmm.... ponadto podejście lekarza do pacjenta - nie jest powiedziane, że tylko dobry dermatolog, czy chirurg potrafi obsługiwać lasery - bo nawet szympans potrafi - ważne by myśleć o tym jak wpływa laser na tkankę. Niestety niektórym chyba się nie chce i robią to machinalnie. 3. Czas - niestety lekarze nie potrafią pracować inaczej niż na NFZ - mówią szybko, medycznym językiem - aby jak najszybciej obsłużyć pacjenta. A przecież zabieg laserowy to nie wybór kwiatków do ogródka. 4. Informacja - pacjent przed zabiegiem powinien dokłądnie zrozumieć całą procedurę i postepowanie, powinien wiedzieć jak się przygotować, jaki będzie okres rekonwalescencji, jakie mogą być ewentualnie powikłania jak postępować po zabiegu, co można, czego nie można i po jakim czasie od zabiegu. 5. Uczciwy wywiad przed zabiegiem - pacjent musi uczciwie odpowiedzieć na wszelkie pytania lekarza, który zamierza przeprowadzić zabieg. Zatajenie drobnych informacji jak np. stosowanie sterydów na leczony obszar, zażywanie retinoidów, a nawet samoopalacze mogą w istotny sposób wpłynąć na zabieg. Jeżeli nie pamiętasz dokładnie nazw leków które przyjmujesz weź ich ulotkę ze sobą na konsultację. 6. Stosowanie się do zaleceń lekarza po zabiegu. Zdarza się, że kobiety wykorzystują urlop na czas rekonwalescencji po zabiegu i przykładowo sprzątają mieszkanie, malują ściany, porządkują ogródki. Jakiekolwiek pyłki, chemikalia, czy bakterie mogą wpłynąć na skórę i wydłużyć czas gojenia. 7. Zaufanie - wybierając lekarza, który ma wykonać zabieg trzeba mu zaufać. Na efekty niektórych zabiegów jak frakcjonowanie laserowe laserem CO2 wymaga czasu. Każdy wykonuje go inaczej i ma inną procedurę. Jeżeli lekarz mówi: Nie kombinuj i czekaj określony czas do kolejnego zabiegu to czekaj i nie szukaj innego, który zrobi to szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
sandrine, mam pytanko: po jakim czasie od zabiegu ipl można wstrzyknąć w bruzdy nosowo-wargowe kwas hialuronowy. jakie są konsekwencje zbyt szybkiego wstrzyknęcie kwasu przez lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandrine mam problem ze skóra tzn. mam krosty czerwone ale bez tzw czubków na wierzchołku tak jakby stan ropny ale nie można jej wycisnąć i co najdziwniejsze mam je tylko na ramionach i dekoldzie trochę swędzą .Uczulenie wykluczone ponieważ byłam u dermatologa i stwierdził że to mogą być sprawy związane z hormonami.Dostałam płyn do smarowania ATREDERM 0,025 % po którym schodziła mi skóra i miałam stan zapalny skóry ledwo się tego pozbyłam to było straszne sypało się ze mnie okropnie.Krosty zniknęły ale pojawiły się zaraz jak się wyleczyłam.Smarowałam też żelem KLINDACIN T ale to nie pomaga.Już nie wiem co robić i co stosować poradż coś proszę.Nie wiem czy wybiorę się do dermatologa bo byłam już u dwóch a efektu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szukajaca 46
czesc Sandrine co polecasz na podniesienie owalu twarzy /oprocz laserow/ oraz zmarszczki przy oczach ? zastanawialam sie na nad niciami hialuronowymi robionymi u dr.W ... z wawy lub zabiegem Radiesse ale przy jednym i drugim zabiegu widze ze sa za i przeciw chcialabym uniknac efektu pyzy /a tak niby jest w przypadku nici/ i cegiel w policzkach /a tak pisza o tym zabiegi niezadowolone osoby/ podpowiedz prosze bo termin mojej wizyty nadchodzi szybkimi krokami a jets tyle mozliwosci ze sama nie wiem co wybrac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaq a możesz napisać mi w jakim celu bł robiony IPL i ile zabiegów? Ogólnie rzecz biorąc nie ma przeciwwskazań aby przykładowo wykonać zabieg wypełniania bruzd nawet tydzień po zabiegu IPL - byle nie odwrotnie. Chociaż można asekuracyjnie odczekać 28 dni - to jest średni cykl pełnej regeneracji skóry. majka01072012 - a możesz przesłać fotki tych zmian i info czy w ostatnim czasie nie wykonywałaś żadnych zabiegów, nie zmieniłaś kosmetyków, perfumów, nie zmieniłaś diety, nie odstawiłaś tabletek antykoncepcyjnych, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukająca Jeżeli chodzi o owal twarzy to i nitki i Radiesse jak jest dobrze podany dają świetny efekt. Każdy z tych preparatów daje niby podobny, ale jednakże inny efekt. Kwas hialuronowy - jest wypełniaczem, który napina skórę, przy dużych ilościach może wyglądać fatalnie - tak jak piszesz klocki w policzkach, natomiast nitki hialuronowe bądź wolumetria podporowa - dają ładny efekt - przykładowo zobacz zdjęcie nr 15, 19, 22 - chociaż każdy ma inny gust: http://www.botokspoznan.pl/sub,pl,wypelniacze.html - niestety jest to dość droga metoda, bo niezbędne jest zużycie dużej ilości preparatu. Preparat Radiesse jest droższy - natomiast on powoduje nie tylko wypełnienie, ale te kryształki hydroksyapatytu wapnia mają za zadanie również drażnić fibroblasty i stymulować produkcję kolagenu - niestety nie mamy własnych zdjęć, bo jest to względnie droga metoda, mamy tylko zdjęcia dane przez producenta: http://www.botokspoznan.pl/sub,pl,radiesse.html - a tutaj jest strona innych fotek: http://www.radiesse.pl/photo-gallery/ Wszystko zależy od tego jaki chcesz efekt i ile możesz wydać. Właśnie wróciliśmy z kongresu i było tam wiele ciekawych opinii na temat tego preparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaq
sandrine- w celu zamknięcia drobnych naczynek i przebrarwień. 2 zabiegi, z tym że drugi zabieg to taki "niedobitki" po 1 zabiegu. dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1111
Sandrine dziękuje za wyczerpującą odpowiedż.Ja mieskam w Warszawie.Może bedziesz mogła polecic dobrego Lekarza od nitek,Robiłam 3 zabiegi mezoterapi igłowej kwasem hilarunowym.efekt fajny.W Warszawie umówiłam się do lekarza na nici hilarunowe,na wizycie lekarz namówił mnie na wypełnienie policzków kwasem zamiast nici.Miałam podane po 1ml na kazdą strone i wygladam nie tak jak bym chciała.Poza tym ten kwas przesuwa sie pod skórą.Robie masaż zeby to szybciej wchłoneło się. Nie wiem czy dobrze doczytałam,ale podobno miała powstać w Warszawi filia Waszego salonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, W Warszawie jakby nie patrzeć jest wielu świetnych lekarzy. Jeden z lepszych do dr Ambroziak - ale wiem, że ma bardzo wysokie ceny. Niemniej jednak miałam przyjemność oglądać jego pracę na ostatnim kongresie i muszę przyznać, że jest nie tylko w tym co robi, ale także jest wielkim pasjonatem. Co do Warszawy to zrezygnowaliśmy. Niestety droga jest dość męcząca, a Nasi pacjenci z Poznania czuli się zaniedbywani. Zazwyczaj pracujemy od poniedziałku do piątku 10:00-22:00 oraz w soboty od 10:00-18:00. Jeżdżąc dk Warszawy wypadały Nam zawsze 2 dni. Z drugiej strony nowi pacjenci z Warszawy nie widzą problemu by dojeżdżać do Nas, tak więc zostaliśmy w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,chcialabym sie dowiedziec ,ktory zabieg jest lepszy dla 41 letniej kobiety radiesse czy volumetria? z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimpek ciężko powiedzieć - bo Radiesse też można zrobić volumetrię. Hasło Volumetria/Wolumetria dotyczy efektu jaki chcemy osiągnąć - czyli wypełnić w sposób intensywny pewną powierzchnię skóry, aby przywrócić młodzieńcze kontury twarzy. Pytanie również gdzie chcesz dokonać wolumetrii. Zazwyczaj wszyscy myślą, że wolumetria dotycz tylko uwydatnienia kości policzkowych, a mamy jeszcze inne rejony w których warto o niej pamiętać. Pytanie brzmi w jakim stanie jest jeszcze skóra. Czy jesteś bardzo szczupła, czy przy kości. Czy Twoja skórą jest pogrubiała czy cieniutka jak papier. Czy jest względnie jędrna czy zaczęła obwisać? Nie każda 41 latka ma taką samą cerę. Jednakże ogólnie rzecz biorąc Panie po 41 roku życia powinny być bardziej skłonne do Radiesse, gdyż on poza rolą samego wypełnienia ma również za zadanie stymulować fibroblasty do produkcji kolagenu. Natomiast przed zabiegiem należy zawsze wszystko skonsultować z lekarzem. Niestety Radiesse jest zazwyczaj droższy od kwasu hialuronowego. Zatem cena czasami odgrywa rolę przy wyborze preparatu do wolumetrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandrine!!! bardzo ci dziekuje za odpowiedz,tego wlasnie potrzebowalam!dziekuje jeszcze raz! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ac77
Witam Sandrine,co sądzisz o skuteczności dermapenu na blizny potrądzikowe?Miałam 3razy laser i efekt raczej niewielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigianka
Sandrine, mam pytanko,co radzisz na wypełnienie okolic skroni,mam takie zapadliny,ani grama tłuszczu pewnie taka moja uroda. Jestem załamana, nie wiem co robić.Bardzo proszę o wskazanie odpowiedniego wypełniacza, preparatu na wypełnienie tych dołów. Może jest coś na dłuższy okres przynajmniej na przynajmniej 2 lata. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×