Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jolkaaa...

czy szaszłyki będą dobrym pomysłem na kolację

Polecane posty

Gość jolkaaa...

z okazji 1 rocznicy slubu? czy nie pasują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
jasne, że pasują chyba, że luby nie przepada.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa...
ok dzieki a co poza szaszlykami jeszcze? :) moze ktos mnie natchnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
ja kiedyś zrobiłam całkiem niezłe szaszłyki z kurczaka, krewetek, ananasa i kokosa (tej białej części świeżego kokosa pokrojonej w kawałki), pomysł znaleziony gdzieś w czeluściach internetu paweł loroch mówił też kiedyś o pysznych szaszłykach z łososia z ananasem, pewnie znajdziesz przez google przepis można by zrobić coś właśnie w tym stylu, do tego jakiś dobry ryż, może jaśminowy, jakaś delikatna sałatka a na deser mini pavlova z egzotycznymi owocami, wszystko będzie ze sobą współgrało i będzie pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa...
dzięki dzięki. a jakie owoce oprocz truskawek, malin, borówek, ktorych sezon juz minął bylyby dobre na mini pavlova?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
myślę, że gdybyś się zdecydowała na takie szaszłyki w bardziej egzotycznym wydaniu w ananasem, to do pavlovej pasowałyby też jakieś egzotyczne owoce, np. kiwi, granat, czerwone pomarańcze (ale obrałabym z błonek), brzoskwinie - byle owoce nie były za słodkie, żeby cały deser nie zrobił się mdły do takie kolacji dobrze pasowałoby jakieś lekkie, białe wino jeżeli lubicie takie smaki, to może wyjść z tego całkiem romantyczna kolacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa...
ajć dzięki :) może jeszcze zapytam o szaszłyki tzn czy mogę je piec na talerzu wyłożonym folią aluminiową. w sumie pierwszy raz je robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
jak na talerzu? w piekarniku? jak w piekarniku, to nie na talerzu jeżeli masz funkcję grillowania w piekarniku, to najlepiej na kratce albo na blasze, możesz wyłożyć folią alu, żeby było potem mniej roboty z czyszczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa...
jeszcze dopytam o sałatkę do tych szaszłyków czy taka moglaby byc? jajka ugotowane+ brokuł + kalafior ogórek surowy+ smietanka słodka doprawiona sola pieprzem i wyciśnietym świeżym czosnkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
sos z czosnkiem raczej nie bardzo na romantyczną kolację ;) jajka na twardo i kalafior też moim zdaniem nie pasują pasuje raczej jakaś lekka sałata po prostu z oliwą i cytryną (jakieś kiełki do niej? odrobina ostrego sera? rodzynki i orzechy?) a może ugotuj ziemniaki, ale na bez rozgotowywania ich, żeby były zwarte, ostudź i pokrój na ćwiartki, a przed włożeniem szaszłyków do piekarnika posmaruj je oliwą i posyp ulubionymi ziołami i włóż razem z szaszłykami - podpieką się ładnie i będą pasowały do szaszłyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkaaa...
strasznie ci dziekuję :) czyli zrobię te ziemniaczki, szaszlyki + lekka sałata a na deser ta mini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×