Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emilka025

noworodek upodobal sobie lewa strone nie mam juz sily

Polecane posty

moje dziecko upodobalo sobie lewa strone i boje sie aby nie zrobil sie przykurcz . staram sie ukladac na obie strony ale to nie takie latwe tymbardziej teraz jak upodobala sobie jedna strone ..corka ma troche ponad miesiac i zawsze wybiera lewa strone zlosci sie kiedy zastawiam aby odwracala sie w prawa strone.Czy ktos mial taki problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuu uuu uu
Większość dzieci woli którąś ze stron, to zupełnie normalne. Moja przez pierwsze 2 mce praktycznie cały czas miała na prawą stronę głowę, potem pomału się przekonywała do lewej ;) Potem jak się ją zaczynało nosić pionowo też tylko patrzyła w prawo, nawet nie ruszała łebkiem :) Z czasem zaczęła się przekonywać i jak coś się działo to zerkała też na lewo. Teraz ma 4 miesiące i patrzy wszędzie z rozdziawioną buzią :P Lekarz mi mówił, żeby nie walczyć siłą z dzieckiem, tylko starać się kłaść je na obu bokach na zmianę, od tej nielubianej strony zagadywać dziecko, kłaść na nią zabawki (my powiesiliśmy karuzelkę), ale bez ciśnienia. Pogadaj z pediatrą przy okazji szczepienia, kiedy się zacząć martwić, z tego co mi mówił pediatra to naturalny etap u dziecka, że któraś ze stron jest "wygodniejsza" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamazuziiii
moja mala miala podobnie ,ale tylko jak lezala na brzuchu o dziwo jak na plecach lezala odwracala glowke na wszystkie strony, ja ze swoja cwiczylam miala asymetrie , a do neurologa poszlam bo mala jak lezala na brzuchu nie podnosila glowki lekarka powiedziala ze miala wtedy 4 miesiace a byla rozwinieta jak 2 miesieczne dziecko cwiczeniami nadrobilysmy szybciutko metoda Vojty a co do odwracania glowki,rechabilitanka dala takie cwiczenia ze sama to robila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do tej pory
wole lewa strone, mam 32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamazuziiii
sama zobaczylam ze cos nie tak ,ale najpierw poszlam do pediatry po skierowanie ,a i tak musialam isc prywatnie ,bo dlugo sie czeka, w sumie to pediatra nie wiedziala zeby z mala bylo cos nie tak , zebym wiedziala to bym od razu do neurologa poszla , dodam ze moja mala usiadla na 10 miesiecy a i tak zaraz po roku poszla na nogi , nigdy nie byla obsadzana ,nabrala sily to i usiadla tak samo z chodzeniem pani rechabilitantka byla w szoku ze tak szybko nadrobila zaleglosci i podreptala dziecko jezeli nie usiadzie do 9 miesiaca to sie powinno cwiczyc,z chodzeniem to chyba na rok i trzy miesiace, dzieci roznie sie rozwijaja jedno usiadzie na 6 miesiecy ,drugie pozniej wyobrazcie sobie jak ludzie patrzyli jak moja zuzka lezy wozku a nie siedzi , no bo niby skonczyla 10 miesiecy ;) a bylo tak ze jedno dnia posadzilam i przewracala na boki ,a na drugi dzien siedziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja sie boje ,ze pediatra cos przegapi ,czegos nie zauwazy ..co prawda ta poradnia przyszpitalna do ktorej zstalam skier po porodzie i mam dalsze wizyty to tam w gabinecie jest pediatra + rehabilitantka to lepiej nieco niz sam pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamazuziiii
trzeba obserwowac dziecko ,a dla swietego spokoju idz do lekarza byc moze to tylko upodobanie jednej strony ;) znam wiele matek ktore byly skierowane na cwiczenia ,a wcale nie cwiczyly i z dzieckiem jest ok a cwiczenia vojta do przyjemnych nie naleza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×