Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

cześć dziewczyny, witajcie nowe koleżanki :) zapraszamy do wpisania się w tabelkę. Anetucha dobrze ze piszesz o sposobach na małą na pewno nam się przydadzą rady :) Hinski turysta- gratulacje, same chłopaki -oby na wojnę się nie szykowało ;) zgodnie z powiedzeniem ;) Dziewczyny co wy tak chłopców chcecie? dziewuszki sa taaaaakie słodkie ja chce dziewczynkę :D mama to co się z Tobą dzieje,że skierowanie do szpitala? Wózek już mam wybrany :D na wypasie jak dla mnie, zresztą masę rzeczy mam wybranych ale z realizacją wstrzymam sie do połówkowego usg:) jutro dzień sądu prenatalnego -boje się :( szczęśliwa,który to już tydzień masz ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* -> zaczol sie 10 :)))) jutro dzień sądu prenatalnego - tzn ??? a co do wozka - to fakt zawczesnie jeszcze do kupna u mnie ale poogladac fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęsliwa to ty tez już niedługo prenatalne będziesz mieć :) za dwa tyg by wypadało :) Ja mam jutro,zobaczę co w trawie piszczy :) Wózek kupować to pewnie że za wcześnie, ale dlaczego nie pooglądać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robią Ci usg przez brzuch i badają : akcja serca crl przezierność karkowa łożysko płyn owodniowy pępowina Markery wad chromosonalnych: kość nosowa kąt twarzowy niedomykalność zastawki trójdzielnej przepływ w przewodzie żylnym wady płodu: czaszka/mózg - nie badany kręgosłup serce brzuch żołądek pęcherz moczowy ręce stopy szacowane ryzyko trisomii 21 zespołu Down'a 18 zespołu Edward'a i 13 zespołu Patau'a ale to na podstawie wieku takie info uzyskałam od dziewczyny po prenatalnym w 12tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no własnie na czym to polega,czy np na wyeliminowaniu u dziecka wad genetycznych i serca? i kiedy wykonuje sie to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie nakręcajcie się tak! Ja tam się cieszę, że podczas kolejnej wizyty będę mieć to usg, będę na początku 12 tyg. a to usg właśnie robi się między 11 a 14 tyg. i wtedy lekarz może wychwycić jakieś wady dziecka itd., ale przecież kto powiedział, że coś będzie z Waszymi Kruszynkami nie tak? Ja się cieszę bo kolejny raz będę mogła zobaczyć mojego Maluszka :) i nie przyjmuję do wiadomości, że coś może być nie tak :) nie świrujcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, generalnie to te badania się robi na własną rękę i prywatnie a najpóźniej można je wykonać do 13tc. Mój gin nie ma uprawnień do prenatalnego więc oznajmił mi,że będę musiała je wykonać gdzie indziej u lekarza co ma certyfikaty i się na tym zna. To samo ten gin na NFZ wysłał mnie to kliniki gdzie mają odpowiedni sprzęt usg i znają się na tych badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prenatalne nie jest obowiazkowe, w sumie powinny je wykonywac kobiety z tzw grupy ryzyka czyli po poronieniach, jak w rodzinie sa choroby gen, albo po 35 roku zycia. mi ta baba zrobila i wyszlo wszystko ok ale nie stresujcie sie tak tymi badaniami, bo napewno jest wszystko ok. dla nas zdrowych kobitek obowiazkowe jest polowkowe ok20 tyg wtedyjuz dokladnie wszystko widac i na 100 proc mozna okreslic czy dzidzius zdrowy czy nerki pracuja itp. ja ide teraz w piatek do lekarza mam nadzieje ze zrobi mi usg i pokaze dzidziusia bo juz 2 razy mi nie pokazala, jak sie nie domagam to ma to gdzies, pomierzy sobie i wylancza usg pipa glupia. tez musze jechac teraz znow kiedys dfo mojej gin do gniezna bo dawno u niej nie bylam, w sumie 10 tyg temu, tez ide do niej na nfz ale wszystko tak wyjasni i pokaze jabym jej z 200 zl za wizyte placila. no i focie daje... dzis ogolnie mnie porabalo bo jak zaczelam sprzatac o 10 to dopiero teraz skonczylam, wszystko wylizalam, szuflady, kwiaty poodkurzalam, nawet w koncu odplatalam wszystkie kable za komputerem... a ile bylo tam kurzu... teraz gotuje krupnik a dzis mi sie cos dzidzia snila ze ja widzialm ze miala takie czarne wloski i czarne oczka i mowilam jej zeby sie juz urodzila bo nie moge sie doczekac by ja przytulic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg dopochwowe robi sie ja dzidzius jest malutki ja juz w sumie w 12 tyg mialam ,,brzuszne,, no i jakby bylo cos nie tegez z twoja szyjka macicy to tym bedzie sprawdzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa zrobisz jak uważasz, badania prenatalne są zalecane i to bardzo żeby wykluczyć wady genetyczne m.in i inne nieprawidłowości. Radziłabym Ci poszperać w necie gdzie robią w Twojej okolicy badania prenatalne to musi być dobry sprzęt usg 2d/3d a nawet i 4d ;) a nie jakieś dziadostwo,które w większości gabinetów niestety się znajduje :( takie usg trwa ok 40min. Z tego co wyczytałam to przezpochwowe to chyba do 10-12tc robią, potem tylko przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie robiłam,jak byłam w zeszłym tyg zrobił mi jak zwykle usg dopochwowe,a zaraz po nim zwykłe usg,powiedział,że na tym zwykłym niewiele jeszcze widać,zresztą nawet mi pokazał. Stwierdził,ze za miesiąc jak przyjdę to przyjżymy się dokładniej bo dziecko będzie duzo większe i obraz zupełnie inny. Może ma zamiar przeprowadzić to badanie,ale nie chciał mnie straszyć,bo wie z jakim przerażeniem na wszystko reguję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,jak byłam ostatnio na wizycie dziewczyny mowiły,ze Jachymski ma otworzyc nowy gabinet z usg 4D,ale ile w tym prawdy nie wiem,faktycznie sprzedaje dom w którym ma gabinet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny ;) agunia1987 na poczatku jadlam tylko kwasne, odrzucilo mnie troche od miesa :) teraz znowu wzielo mnie na slodycze strasznie. Nie mam jakis zachciewajek oprocz tego ze czasem chce mi sie ostrego ;) Narzeczony sie cieszy ze chlopak gada ze tylko on w rodzinie umial chlopaka zrobic (bo tak to same dziewczynki) hehe. Co do wozka to ja juz ogladalam na allegro i podoba mi sie taki jeden. Ja jestem w 18tyg i wczoraj mialaam robione dopochwowe usg. Wiecie do ktorego tyg sie je wykonuje ? bo chce zeby moj ze mna poszedl ale nie na takie usg :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec (nie) madra----------------Agata------------28------------śląsk- --- ------------10------------? MAMA2013LUTY-----------Karolina---------22----------podka rpa ckie-------28---------CH andziulka88----------------Ania-------------24----------- łódzkie--------------10------------? szczesliwa-mmmama------------------------30------------ł ód zkie ------------10--------------? keysy2121------------------Kasia------------21----------- -mo gilno------------26----------CH izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? Allegrowiczka1987--------Iwona--------------24-----------Ok. Kraków-------15-------------? JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lu belskie---------31-------------? Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie-----28-----------CH anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia----mamusia--------DZ Lindis----------------------Martyna----------24------------- ---śląsk------------8--------------? HinskiTurysta------------Ewa--------------20---------------L ubuskie----------18------------CH mamaanita--------------Anita--------------22---------------- kuj.pom-----------5-------------? XxPrzyszla_MamaxX....Magdalena........20..........swietokrzy skie...........29.....DZ 18Karola18.................Karolina.............18.........p odlaskie.............28.........DZ kasia8384.................Kasia...............29......... ......lubuskie..........19............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa-mmmama, ja na Twoim miejscu wybrałabym się, bo to usg z tego co wiem należy do 3 obowiązkowych w czasie ciąży. MAMA, ale urósł! :) Ciekawe ile mój waży :) Możesz przypomnieć co dokładnie Ci było w niedzielę? Pamiętam, że coś wspominałaś o złym samopoczuciu, ale njie pamiętam dokładnie o co chodziło Ja też czekam z niecierpliwością na kolejne usg. Byłam dziś u gina i właśnie dał mi skierowanie :) Wiecie co, wlazłam na fotel, patrzę na mój brzuch, a on z jednej strony płaski a z drugiej wypukły :D Tego jeszcze nie widziałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta - ja ostatnie dopochwowe mialam w 10 tc :), w 14tc mialam juz przez brzuch :) Oczywiscie gratuluje SYNKA !!! Tez mam przeczucie ze bedzie to chlopczyk ale to sie okarze w grudniu jak pojde na wizyte :) Nie dam spokoju lekarzowi dopoki mi nie powie kto sie tam kryje :) Dzis mnie porwal szal kupowania :P Dostalam kupony Paybacka noi doszlam do wniosku ze trzeba cos kupic zeby zyskac punkty i tak z tego ni z owego mialam wydac 120zł a wydałam 390 :D Ale kupilam na allegro: Komplet poscieli do lozeczka z wypelnieniem + przescieradlo + baldachim ze stelarzem + przybornik a do tego drugi komplet 2cz. poscieli na zmiane z przescieradlem oraz posciel do wozka z wypelnieniem i jeden rozek , a na koniec zamowilam materac z gryka i kokosem :P W sumie to chyba nie tak duzo jak na takie zakupy, jak sadzicie? Ostatnio dopadlam na all karuzele fisher price z pilotem i projektorem uzywana , ale po co mi lepsza jak to i tak na chwile ;) Musze powoli brac sie za zakupy bo jak mezowi wypali praca w Polsce to troszke bedziemy musieli przycisnac pasa na poczatku az sie interes rozkreci noi na raz byloby ciezko wylozyc cala kase na wyprawke... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje 2 koleżanki nie miały tego usg,powiedziały,że nie jest obowiązkowe,lekarz zaleca je w przypadku kiedy w rodzinie wystepują jakies wady genetyczne.wiek matki przekracza 35 lat i czasem jeśli ciąża była zagrożona.Oczywiście jesli rodzice bardzo chcą to nie ma przeciwskazań:)No własnie ja też od początku kwaśne,słone, na początku zero wędliny a teraz jem tylko ją,slodycze mogą nie istnieć.ciekawe jak to sie sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. z tego co wiem w skiern. zaden gin nie robi badan prenatlanych - wiec zostaje warszawa 2. wczoraj zaciekawiona tym zapytalam moich kolezanek matek i zadna z nich takich badań nie miala robionych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy nastepnej wizycie zapytam gin o to ... ale poczytalam troche i te badania sa wskazane w kilku szczegolnych przypadkach na szczescie u mnie w rodzinie nie ma osob chorych na zespol Downa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekolada_mleczna
nie było mnie kilka dni i tyle nowych wątków ;-) byłam ostatnio na wizycie w zakaźnym i tadam.... nie muszę już tam chodzić. wszystko jest w porządku. wyniki tokso stoją w miejscu , więc pani doktor orzekła żem zdrowa :D jeśli komuś to pomoże to mi na mdłości najbardziej sorbety pomagały:D a obecnie mam największą chcicę na sernik :D z dalszych kwestii kulinarnych: wczoraj mój mąż mało pawia nie puścił, jak zjadłam surówkę z kiszonej kapusty i zagryzłam to ptasim mleczkiem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko do tych co mialy juz test obciazenia glukoza. jaki mialyscie cukier 2 godz po wypiciu? bo ja naczczo 69 a po 2 godz 76... tylko tyle po czystej glukozie rosnie? to nie za malo? oprocz tego wszytsko wskazuje na anemie u mnie ale to powie mi dokladnie w piatek jak pojde bo to tylko narazie moja diagnoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×