Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Szoszonowa nie wiem jak Ci dziękować :D jesteśmy z Leonem uratowani :D wielkie dzięki :) To spokojna jesteś teraz :) dobrze ze w ten sam dzień wyniki miałaś, musiałaś coś płacić ekstra za to ? MAMA to straszne :( takie coś z końcem pierwszego trymestru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moonia a to poważne coś musisz mieć ze od razu po porodzie operacja :( to co tam masz na tym serduchu ? Lekarka pewna była,że nie będzie przeciwskazań do sn ? szoszonowa zapomniałam, a jak u Ciebie z tym cc? dalej masz wskazanie, mówił Ci cos lekarz? nic nie pisałas na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta: łóżeczko piękne, brzuszek świetny, ale rzeczywiście rozstępy nieciekawe, aallleeeee nie martw się mijają po 60tce :D Ja też się martwie o nie ale mam nadzieję, że to dobrodziejstwo mnie nie spotka... X Yadaeth jak ja się cieszę, że wyprzedzasz mnie obwodowo :D 111cm czad :D Te żółte coś to rzepak ;) X Caperucita rzeczywiście masz malutki ten brzuszek, ale z pewnością boleśniej jestes okopywana, bo dzidzia bardziej w środku niż na zewnątrz :P X Mama Ksawcio rewelka, oczka przecudne ;) X Dziewczyny nie macie pojęcia, jakie było moje zdziwienie po rzuciem oka za okno.. 10 cm śniegu, mój mąż z naszego przyszłego zadupia nie mógł do pracy się wydostać :D Szkoda, że ta zima się opóźniła, bo mogło być tak pięknie na Boże Narodzenie a nie na Wielkanoc :P X Mój M również uwaza, że skoro siedzę w domu to mogę wszystko, sprzątać, gotować, prać itd... Teraz jestem sama, wiec robie to co w danym momencie jest dla mnie ważne, ale zanim przeprowadził się na to remontowane to ja gotowałam i czasem zmywałam większe gabaryty, bo na mniejsze mamy ten plus, że jest zmywarka, ale jeśli chodzi o szorowanie mieszkania to on sprzatał odkąd jestem w większej ciąży, mimo to trochę na odpierdziel, teraz jestem sama i sprzatam całe, ale nie powiem, żeby było mi łatwo... X (Nie)mądra nie powiedziała mi nic odnośnie przeciwwskazań porodowych, zapytała kto jest moim ginekologiem.. Później stwierdziła, że to dobrze że ten bo on często jest w szpitalu na dyżurze... 19 marca idę na wizytę do ginekologa, więc pokażę mu te wyniki i najwyżej sobie zaznaczy i mi powie coś więcej... Wiesz jeśli do tej pory żyłam z tym to nie jest jakiś mega problem, tylko dla mnie to był taki szok, że coś znalazła, że nie mogę się z tym pogodzić... Ja zawsze byłam mdlejąca, słabnąca, szybko się męcząca... teraz bardziej, ale myślałam, że po prostu taka moja uroda, a nawet nie wiem czy ta dziurka 4mm to ma na to taki wpływ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam :) Poniedziałek :P FASOLKI nowa-ona--------------Sylwia---------23------------mazowi eckie-------------6----------? 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------12------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------25----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------26---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---27---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------28-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------30----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------32-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------32----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------34---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z pracy dostalam wyprawke warta 500 zl, znajduja sie tam m.in. kosmetyki mustela, j&j, nivea, sudoponten, 2 mydelka, 5 zestawow sztuccow, 5 zestawow gryzaczkow, 5 zestawow grzechotek, 5 kubeczkow, chusteczki nawilzane, 2 paczki patyczkow kosmetycznych, 9 sliniaczkow zwyklych i jeden ceratowy, zestaw miseczka talezyk kubeczek i sztucce, dozownik lekarstw i termometr elektroniczny bezkontaktowy microlife o taki http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy-microlife-nc-120-warszawa-i3023155683.html jestem MEGA zadowolona, to ogromna oszczednosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama ja kupiłam termometr w smoczku, tez mi się wydaje, że fajne rozwiązanie... Rzeczywiście, fajna ta wyprawka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jesli chodzi o ten filmik na demotach to szczerze powiedziawszy to nie wiem co bym zrobila. Jesli ktos chce kogos zamordowac to pewnie jest psychopatą. Jesli ruszysz psychopate a on sie wkurzy to moze i Ciebie zabic wiec pomaganie w takiej sytuacji jest tylko gdy tak mu pizniesz, zeby zemdlal. A pozniej sprawa w sadzie, ze psychopata ma uraz glowy itd... Ludzie sie boja. Jesli za przypadkowe uszkodzenie ciala w obronie wlasnej albo kogos innego nie byloby klopotow to mysle, ze wiecej ludzi by pomoglo. Poza tym jak laska z papierowa torba mu pomogla? Papierowa torebka nawet karalucha nie zabijesz. x niemadra my za 1 bed placimy 520 plus council. razem 700... ale blisko do Londynu. x Cos bylo o spedzaniu czasu z partnerem. My sie widzimy rano do 7:20, ja jade do pracy on zawiezc Amele do rodzicow. Ja wychodze z pracy 16.30, jestem w domu z Amela o 17.10 a on jak mu czapka lezy konczy 17/18. weekendy cale razem. x Dzis w anglii sniezyca ;/ samochodem mi rzucalo po autostradzie. Normalnie czulam, ze mi wiatr pcha samochod na sasiedni pas! Masakra. nadal pada i nie zamierza przestac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mam smoczek z termometrem. Fajna sprawa, ale nie gdy Amela sie drze cala czerwona i smoczka nie chce! albo bierze na 5 sek a to nie wystarczy zeby zmierzyl temp :) ten bezdotykowy najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FASOLKI nowa-ona--------------Sylwia---------23------------mazowi eckie-------------6----------? 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wroc ław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------12------------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------25----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------26---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---27---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------28-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------30----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------32-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------34----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------34---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----40--------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no---------------------------Eryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie ja też nie wiem co bym zrobiła... albo zareagowała albo dzwoniła po policję... X A propo spędzania czasu, teraz z moim widze się raz na jakichs czas raczej raz w tyg... Ale wczesniej przed ciaza kiedy chodziłam do pracy.. Ja mam dwie zmiany, on pracuje na trzy, często się zdarzało, że nasze tygodnie się nie pokrywały, dlatego kiedy on miał pierwszą zmianę (6-14) to ja drugą (14-22), widywaliśmy się w nocy, kiedy ja pierwsza on nocki (22-06) to jeszcze było pół biedy, bo popołudnia razem, ale jednak zazwyczaj było tak, że kiedy wracal z nocki ja szłam na drugą zmianę i wtedy w ogóle się nie widzieliśmy, bo zanim wstał to ja już w pracy byłam, zanim ja wróciłam, to on do pracy pojechał... On ma o tyle fajnie, że weekendy wolne, ja niestety system 7 dni w tyg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja tez uaktualnilam bo to juz 34 tydzien :P Ja dzis wzielam sie za male "przemeblowanie" w pokoju :) Siostra mi przesuwala lozko i ustawialam juz kolyske tam gdzie ma stac noi skrecalam lozeczko :) Tak mnie naszlo ze odrazu je "ubralam" :D Przykryje posciel kocem zeby sie nie zakurzyla a baldachim albo odkurze tuz przed terminem albo przeplukam i zaloze spowrotem jak wyschnie :) Spakowalam swoja torbe do szpitala, noi wzielam sie za torbe dla malej ale mam dylemat bo jesli uda mi sie rodzic tam gdzie chcialam od poczatku to ok bo tam trzeba miec wszystko swoje dla dziecka a jesli bede musiala rodzic tam gdzie przyjmuja ciezarne z cukrzyca ciazowa to tam nietrzeba NIC A NIC :| wiec torba sie nie przyda, ale pakuje w razie czego - przynajmniej maz bedzie mial tam spakowane ubrania w ktorych mala bedzie mogla wyjsc do domu :) xx Dziewczyny tak mi strasznie puchna nogi ze niewiem :/ Jutro chyba pojde zrobic badanie moczu czy wszystko jest ok... Moja mama kiedy chodzila ze mna w ciazy miala zatrucie ciazowe i tez bardzo puchly jej stopy. Wyczytalam ze podstawowym objawem zatrucia ciazowego jest bialko w moczu wiec dla swietego spokoju zrobie to badanie bo dzis moje nogi wygladaja poprostu TRAGICZNIE! Lepiej zeby wynik wyszedl dobrze. Wiem ze w ciazy puchna nogi i rece bo zbiera sie woda w organizmie ale wole dmuchac na zimne... Kupilam w zimie buty rozmiar wieksze zeby miec luzne a dzis je zakladam a one mnie cisna a wczoraj jeszcze byly Ok !! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka1987 oj wiem co czujesz z tymi nogami, ja to takie mialam ze nawet pantofli nie ubralam!! i cale piety mnie przez to bolaly! masakra, zima i mroz jak nie wiem a ja w plaszczu i adidasach bez sznurowek chodzilam jak pingwin! a wygladalam komicznie hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemądra, ale z Ciebie nocny Marek :) Jeszcze wspomnisz te chwile kiedy mogłaś spać a nie chciałaś :D Współczuję Ci, bo pamiętam że też walczyłam z kaszlem wszelkimi możliwymi sposobami i dupa blada :O Przeszedł jak sam łaskawie zechciał ;) Szoszonowa, no dziś pobudki były co 1,5-2h a ok. 6:30 wstaje i już nie chce spać :O On ewidentnie domaga się uwagi, żebyś widziała tą jego znudzoną minę ;) Powoli łamię się z tym smoczkiem, bo on naprawdę ma megasilny odruch ssania i cały czas obrabia paluchy i ryczy w międzyczasie ;) Dziś znowu była położna i mówiła, żeby mu dawać tego smoka. Ale jak przestanie przez to dobrze ssać pierś (a różnie mu to wychodzi) i stracę pokarm to chyba jej łeb urwę :( Nawet nie wiecie jakie to ukojenie jak po wielkim ryku nie do opanowania, kiedy już się ma zszargane nerwy i ma się ochotę skoczyć z mostu, da się smoka i nagle nastaje błoga ciiiiszaaa... On szczęśliwy i my szczęśliwi. Cholera boję się jak nie wiem co, ale chyba zaryzykuję, bo już nie daję rady. Postaram się mu dawać w ostateczności. Najbardziej mnie wkurza teściowa, że wyjdzie na jej, bo ona uważa, że robię mu krzywdę jak on płacze a ja nie daję mu smoczka. Zupełnie jakby to była moja fanaberia, a ja przecież robię to dla niego, żeby mu się dobrze jadło. Jakbym chciała sobie zrobić dobrze to zakleiłabym go nim na całą dobę :O Jezu kochany jak ona mnie wkurwia to tylko ja wiem! :( Współczuję Ci, że tak się mijacie. Ja właściwie teraz jestem non stop z moim, bo on przez większość czasu pracuje w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe... Ja poki co dawalam sobie rade jakos z butami choc stopy mi puchly ale wczoraj a przedewszystkim dzis to to jakas masakra :/ Kiedys juz probowalam zalozyc adidasy noi pupa bo sie tylko umeczylam i ledwo je wcisnelam i musialam szybko sciagnac bo czulam ze sa za male o dobre 1,5 numeru ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam wspomnieć o tym wystroju pokoiku dla małego.. Ja mam wizję taką: fototapeta z misiami, którą pokazywałam jakiś czas temu http://allegro.pl/fototapety-dla-dzieci-walltastic-3d-bears-i3082367029.html , na jednej ścianie, na przeciwko fototapety soczysty pomarańcz a dwie prostopadłe do nich ściany na soczysty zielony, będzie stała duża szafa komandora ciemny brąz z jasnymi frontami to tego komoda z tej samej serii, pod oknem taki regał krata na zabaweczki maluch, koło szafy łóżeczko malucha a pod fototapetą, nasze wyrko pomarańczowo-niebieskie, bo w sypialni będziemy mieć sypialniane łoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HinskiTurysta niesluchaj Moooni86 ...:] Rozstępy wcale nie są nieciekawe ;) Pamiątka po Twoim maluszku :P A i tak po porodzie zniknął, a bynajmniej wyjasnieją :) (nie)mądra no lekarz mówił,że jest bardzo mało miejsca przez te kość ale,że miał ostatnio tak samo zbudowaną kobietę i urodziła naturalnie ...że wszystko wyjdzie w praniu :/ Najbardziej się boję,że się umęczę 10 h naturalnie, nic z tego nie będzie i mnie potną :/ Ogólnie przygotowuje się ,że poród łatwy nie będzie :] Jak Twój kaszel? Mi też nogi puchną, nie aż tak tragicznie ale są większe :D Skarpetki mi się wpijają w łydkę a po locie to w ogóle miałam dwie wielkie parówy :] Też mam termometr w smoczku i teraz się zastanawiam czy to dobry pomysł bo nie powiedziane,że Maja będzie chciała w ogóle ssać smoczek :] Fujiji...podziwiam Cię cholernie za tę determinacje ze smokiem:) Mama2013 fajna ta wyprawka dla malucha z pracy...przydatne rzeczy nie torba ubranek jak to zazwyczaj bywa :] Ok uciekam spać, pobudka o 4:00 i kierunek -> UK...przez te zimę już mi się nawet chce (chociaż słyszę,że w UK też biało:/) i tęsknię za A. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka Ty sama skrecalas lozeczko?! ja sily nie mialam srubek podawac :D x Monia ja jestem za fototapetami i calym tym kiczem bo im wiecej sie dzieje w malym pokoju tym dziecko lepiej wspomina dziecinstwo. Poza tym to jego krolestwo. My mialysmy co tylko chcialysmy. Nie pasowalo kolorami to mama i tak sie zgadzala bo w koncu to nasz pokoj ;) jak bylam nastolatka to mialam plakaty ponawieszane i tez nic nie mowila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij smoczek u nas to podstawa :D wczoraj jechalam z nia do sklepu i dopiero jak ja zapakowalam do samochodu zaczela ryczec bo zapomnialam smoczka to zostawilam ja w samochodzie i bieglam do domu bo wiedzialam, ze bedzie sie darla cala droge i cale zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij, jak ja chce spać ale mi kaszel nie daje :( chce mi się wyć :( Teraz próbowałam zasnąć, zegarek mi wyświetla godzinę na ścianie i równo co 2 minuty przychodzi kaszel ! wkurzyłam się wstałam z łóżka i na chwile jak ręką odjął,ale siedzę na sofie teraz i znowu to samo... Szoszonowa jak wyżej ... zrobiliśmy ten sok z buraka i kolejna porażka...a koleżanka mi powiedziała,że w ciąży lekarz zabronił jej pić sok z cebuli bo rozgrzewa i nasila kaszel i coś w tym jest... naprawdę wyczerpałam pomysły :( MAMA bardzo ładne mebelki,ale czekaj, Ty już małemu taki pokój robisz ? :P nie za mały ?:D Wyprawką chyba zrobili Ci super niespodziankę i jaka praktyczna, fajnie masz :) Allegrowiczka Ty sama łóżeczko skręcałaś ? a facet gdzie? :o no i jak Wam się układa w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaaa, daj spokój, jeszcze to Ci teraz potrzebne w ciąży :O Tyle lai i że dopiero to wyszło :O Mi też puchły nogi pod koniec. Cała byłam spuchnięta, okropnie się przez to czułam :O MAMA, świetny ten Twój maluch :) A co do usg to pamiętam jak mój był jeszcze taką fasolką jaka byłam dumna, że jest już taaaki duży :D Caperucita, rzeczywiście niewielki masz ten brzuszek :) To dobrze dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, no właśnie, a często domaga się smoczka? Ty nie masz się czego bać, bo karmisz przez kapturki, to tak jak smoczki, też bym mu dawała :) Keysy a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yadaeth
Carolajna87 aż mi ręce opadają na myśl, że o tym, że posiew to badanie krwi, powiedziała mi kobieta, u której mam to badanie przeprowadzić. ;D I strasznie Ci zazdroszczę. Ja od tygodnia spać to w ogóle nie mogę. Po prostu szok. ;/ Mooniaaa86 kurcze operacja? Hm. Brzmi poważnie. Najważniejsze, że to nie zagraża teraz dziecku. :) Fijfijfijuu życzę Ci cierpliwości do takiej teściowej. ;p Chyba bym zabiła za samo krzywe spojrzenie. :D Allegrowiczka1987 ale to teraz Ci te nogi zaczęły tak puchnąć? U mnie nic się nie dzieję a w środę zaczyna mi się 33 tydzień. Szoszonowa Ty jesteś teraz w trasie, lub niedługo będziesz więc spokojnej podróży. :) Laski mam ochotę się rozstrzelać. Nijak sen nie przychodzi do mnie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, miłego dnia z rana... (nie)mądra zostaje Ci jeszcze jeden sposób na ten cholery kaszel, pamiętasz jak byłam u tej babki z medycyny naturalnej? Powiedziała mi, że najlepszym sposobem na kaszel to jest rozpuszczone masło... Ja ledwo się nie pozygalam, bo ma kiepski smak, ale ono na oliwia gardło przez co dochodzi di mniejszego tarcia, a jeszcze gdy potrafisz bulgotac w gardle to tym lepiej. Unukaj miodu, cytryny, malinowego soku, bo to bardziej podraznia. Masło i syrop z cebuli mi pomógł, dalej żyje, dlatego dziwię się że nie możesz. Fij ja bym nie zniosła, gdyby mi się wtrącała... Jestem zbyt wybuchowa. Co innego gdyby to była moja mama, wysłuchalabym dobrej rady, ale gdyby wchodziła z buciorami nagminnie i na każdym kroku mnie pouczała skończyło by się tragicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) yadaeth pewnie wstaniesz w południe i potem znowu najwcześniej 3-4 pójdziesz spać. Wiem jak miałam w Polsce :o moonia dzięki , to ostatnia deska ratunku, ale mam połknąć to masło? czy tylko gardło nim bulgać czy jak ? Zauważyłam,że on mnie męczy jak chce wylecieć mi ropsko jak już poleci tak mam spokój na jakiś czas :o Teraz gotuje ziemniaki i jeszcze to spróbuje przykładać. miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz masło (ale masło nie margarynę) na łyżkę stołową rozgrzewasz nad palnikiem i takie płynne bulgotasz i polykasz... Tylko wcześniej wycharkaj tą ropę... Masz chore zatoki... I zawiesina spływa Ci do gardła i się dusisz, miałam to samo... Dostałam taką masc na zatoki, tylko ona wywoływała we mnie jeszcze większy kaszel, dlatego postanowiłam, że wylecze zatoki po porodzie, bo teraz szkoda dzidziusia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki moonia,mam masło to zaraz to zrobię,masz racje z tym spływaniem do gardła bo nawet jak otworzyłam paszcze to widziałam ze tam biało na ścianie gardła ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Monia przeraziła mnie ta Twoja operacja :( A powiedz co za maść dostałaś? Bo ja niby jestem zdrowa, ale też ciągle czuję spływającą ropę po gardle, powoli się do tego przyzwyczajam... Mama fajna ta wyprawka z pracy u mnie nie ma takiego zwyczaju. Dziewczyny które juz mają dzidzie, albo te kltóre maja foteliki, czy do fotelika samochodowego w zestawie jest baza, czy trzeba ja kupić osobno? Bo ja ostatnio doznałam szoku jak byłam w Smyku i fotelik kosztował 500 a baza 650. Przeraziło mnie to i chyba poszukam używanego... A chciałam mieć wszystkoz wózkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×