Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

MAMA amela tak ladnie spala od samego poczatku a teraz budzi sie miedzy 2 a 4. czasami 2h ryczy, czasami smoczek albo butla wystarcza, ale przez zabkowanie juz nie przesypia nocy... i zadne specyfiki nie działaja. wydalam na nie 20f w ten weekend a to sporo w anglii bo leki dla dziecka kosztuja 3-4 f dlatego mowilam, ze te laski, ktore od samego poczatku maja meksyk moga sie jedynie przyzwyczaic, bo szybko sie to nie poprawi. szkoda ze dwa na raz jej nie wychodza tylko jeden ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo ładnie Cię wzięło :-D:-D:-D ja nie panikuje póki co :-P:-P stres omija mnie szerokim łukiem ;-) też zastanawiałam się co robić i jezeli zaskoczy mnie wtedy gdy: - Marcina nie będzie, ale auto będzie to oszacuje ból i jeśli będę w stanie sama jechać to pojadę, - jeśli auta nie będzie to ściągnę M z pracy, - a jeśli auto będzie a ja nie będę w stanie jechać to wezwe karetkę. Powiem Wam, że od ostatnich 4 dni, mój organizm się chyba czyści, bo jak wcześniej gdy brałam tabl to chodziłam raz dziennie, jak odstawilam to raz na 3dni, a teraz średnio 2-3razy dziennie.. X Dziś mały dawał do wiwatu, tak się wciskał w kanał, że czułam się jakby mnie prądem torturował... X U mnie w rodzinie to już prorocze sny mają :-D:-D:-D X Pierwszy raz nie byłam w stanie wstać z łóżka, żeby iść do toalety. Dostałam takiego bólu w podbrzuszu, jakby ktoś dzidę wbił i Marcin musiał mi pomóc wstać... Pierwszy raz poczułam taką bezradność.... X A i jak mi wody odejdą to na pewno będę starała ekspresowo dostać się do szpitala... X Wskoczyłam na wagę 19kg na plus i przeżyłam szok, bo minęło raptem 9dni i przytylam 1,2kg, a wcześniej przez 2,5tyg raptem 0,8kg, a jem mniej niż przez poprzednie 2,5 tyg.... Więc jak to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może rzeczywiście ;-);-) mimo wszystko jakoś ogromniasto się czuję :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie wiem co z chrzczeniem Majki bo w PL, u nas w mieście bez ślubu Nam bąbla kutasy nie ochrzczą...już pisałam o tym... Więc chyba UK nam zostaje ... xxx Biedna Amelcia i ząbki ..Anetucha Ty i tak z Nią za dobrze miałaś....grzeczny klusek :) To musisz trochę pocierpieć teraz:D A leki dla dzieci nie są za free ? xxx Moniaaa86 Ty się durniu nie waż szacować nawet czy dasz radę sama do szpitala pojechać! Dostaniesz jakiegoś mega giga skurczy nagle w aucie i narobisz szkody!!! Ja własnie słyszałam,że w III trymestrze czesto zaparcia itd. Ja miałam z tym problem w I trymestrze a teraz standardowo punktualnie godzina 10:00 -> WC ;) Mooonia86 a swego czasy pisałaś coś o hemoroidach... lepiej ? Moja też tak ciśnie na pipę :/ I też w nocy zdarza się ,że musi mi A. pomóc wstać... totalnie nie daję rady bo podbrzusze rozsadza...Zalezy chyba jak się klusek ułoży ...Mooonia86 ja mam na plusie 14kg a jeszcze 2 tyg temu było 12kg ... więc to chyba woda i dziecko (oby!) :D U mnie siostrze się śniło,że juz urodziłam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly, no tak! :D Anetucha mnie zasugerowała i całkiem mi się już pokręciło ;) Mnie też rozbrajają te piski :) A jaki jest potem zadowolony z siebie ;) XXX Hinski, no właśnie Alan też ma ciągle w nosie jakieś glutki, wcześniej lekarze mówili, że to od ulewania, ale to już trwa tak długo, że się niepokoję :O XXX Anetucha, dobre z tą kierownicą :Dl Przerażasz mnie tym ząbkowaniem :( XXX Mamuśki, na wspomnienia porodowe Wam się zebrało :D Ja tam pamiętam tylko, że w kólko jak opętana powtarzałam NIGDY WIĘCEJ!!! A położna mnie wkurzała gadką, że mi przejdzie. Myślałam: co ta głupia baba plecie, nigdy w życiu! No a teraz stwierdzam, źe miała rację ;) I wkurzało mnie, że parłam i parłam i już nie miałam siły a nie wiedziałam na jakim jestem etapie. Prę i prę i końca nie widać, dobijajace... Aż w końcu nie wytrzymałam i pytam czy długo jeszcze, bo już nie dam rady, niech mnie usypiają, tną albo nie wiem co jeszcze, a ona wzięła moją ręke na krocze a tam poczułam maleńki owłosiony łebek :) Cudne uczucie :) Szoszo, nie denerwuj się, w razie czego zawsze możesz zadzwonić na pogotowie. XXX Allegrowiczka, a jak Ci wyszedł test na paciorkowca? Podobno przy dodatnim podają antybiotyk dożylnie w czasie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo ja bym tak zapieprzała, że skurcz by nie dogonił :-D:-D:-D Hemoroidy tak opanowały mnie od dupy strony, że przy odbycie mam z nich "słoneczko", nawet nie zauważyłam kiedy mnie zaatakowały z podwójną siłą... X Dziewczyny w końcu doczekałam się seksu!!! Przetrzymał mnie drań :-D:-D:-D i nawet praktycznie nic nie bolało albo taka byłam stęskniona :-P X Ja też miałam robione badanie na paciorkowca .... Nic nie stwierdzono:-D Fij ja też to słyszałam, że podaje się antybiotyk, żeby bobasowi nie zaszkodziło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo leki sa za darmo, ale na recepte. w bootsie nikt ci za piekne oczy nie da :P a po recepte na bonjele glupio isc ;) i czas marnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo i Mooniaa mnie bolało tak krocze ostatnio okazało się ze szyjka się skrocila i wtedy co też się skrocila wcześniej też mnie tak bolalo. Wyszłam ze szpitala wczoraj na własne rządanie i byłam u braciszka ns komunii bardzo sue cieszę było super i brat bardzo zadowolony a to najwazanijsse :) teraz mam minimum dwa tyg lezenia ... Żeby dotrwać do 37tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caroljana87
Cześć dziewczyny :) Andziulka a dobrze sie czujesz? Fajnie, że brat zadowolony :) Uważaj na siebie tylko. xxx Anetucha grauluję ząbka Amelci i współczuję jednocześnie tego płaczu i marudzenia. A ta kierownica fajna :) xxx Ja tam cały czas okropnie boję się porodu :( Mam jakieś okropne sny, śnił mi się cmentarz, tak wielki ciemny i wstrętny na który wchodziło się przej jakiś dom/tunel, sen był okropny, aż potem nie mogłam zasnąć. Później śniło mi się że urodziłam chłopca, oczywiście we śnie nic nie bolało ;) Ale nic dla niego nie mieliśmy, normalnie masakra co za sny :( xxx Hinskiturysta Piotruś śliczny, duży już :) A Ty dobrze wyglądasz tylko pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly - wlasnie raczej nie od mleka bo wymiotuje po dwoch karmieniach o jednej porze, czasem nie zwymiotuje ale na ogol wymiotuje po karmieniu o 7 - 7.30 i wieczor 22 -22.30 choc wczoraj wieczor nie zwrocila i dzis dzieki Bogu rano tez nie... Za to jak podalam jej dwa inne bebilony to sadzila kupe za kupa... teraz tez czesciej robi kupki ale malutkie wiec sie nie przejmuje ale po zoltym bebilonie i fioletowym miala biegunki :/ XX Szo - moj maz tez pracuje 80km od domu dlatego od poczatku kwietnia moj tata ciagle dzwonil z pracy i pytal mamy czy rodze i czy ma przyjezdzac hehe... Lepiej ugadac sie z kims wczesniej co do jazdy bo karetki nie sa chetne do jezdzenia a po odejsciu wod mozesz dostac bolesnych skurczy i co wtedy? :) ja odrazu po odejsciu wod dostalam skurczy slabych bo slabych ale regularnych i np. gdyby moj maz byl wtedy w pracy i musialabym czekac 1,5 godziny na niego ti z nerwow chyba bym w domu urodzila hehe :) XX Anetuchna - wlasnie tez czytalam o tym refluksie bo widzialam ze Twoja Amelka tez to ma. Pojde na wizyte zmala w 6tz i popytam lekarki jesli nie przejdzie... Boje sie zabkowania mojej malej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha to twoja Amelka całe noce ci przesypiala??? Zazdroszczę..mój teraz niespokojny a co będzie przy ząbkowaniu? :( Allegrowiczka musisz być czujna jak malutka tak ci wymiotuje. Najlepiej zgłosić się z tym do lekarza. Dziękuję Bogu że chociaż mam swój pokarm bo z tym sztucznym to nigdy nie wiadomo i też dużo roboty zanim się poda dzieciatku. Nie wyobrażam sobie jak Bartek by płakał zanim bym przygotowała mu jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........11..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------16---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------18--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------21--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------34------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----36--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------36----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------38-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3 miesiące Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------11 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----2msc i 2 tyg Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------1msc Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Pogoda dzisiaj paskudna a było już tak pięknie przez ostatni tydzień, dziś niestety siedzimy głównie w domku :) Zaglądam tu do was dziewczyny prawie codziennie, ale tyle tu drukujecie, że nie wiadomo co napisać :D Byliśmy z G. w zeszłym tygodniu u gina i wszystko jest z maleństwem w porządku, od głowy do dupki mierzy ok.10cm :) serduszko bije jak dzwon :) moje ciśnienie w normie, inne badania też :) od 6 tc przybył mi zaledwie jeden kilogram :D brzusio raz widać, raz nie widać i tak to wszystko wygląda :) chorowałam ostatnio, bez gorączki, ale najpierw męczył mnie katar, później gardło do tego stopnia, że ledwo dogadałam się z lekarzem w gabinecie a teraz już tylko pokasłuję :) i uwaga uwaga, wyleczyłam się - Cholinexem :D poza tym zaczynamy z G. zabierać się za kupowanie garnituru i innych takich na nasz ślub, maaaaaaasa roboty :) teraz co tydzień mamy komunie przeplatane weselami i brakuje nam czasu na zapraszanie na nasze własne :/ zadomawiam się w domu u G. , nawet posadziłam sobie kwiatki i drzewka pod oknem, jak chcecie to wrzucę wam fotki ;] Moniaaa86 przepiękny ten Twój rudy kolorek :) wszystkie maleństwa śliczne, kierownica boska :) HinskiTurysta jak ładnie wyglądasz :) Buziaki :):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka mnie się nie skraca, przynajmniej lekarz mnie nie poinformował jak byłam dwa dni temu w szpitalu z wysypko-alergią. Czop nie odchodzi, wody jeszcze nie poszły :-P:-P rozwarcia nie ma.. Chyba by powiedział wtedy nie? Nic nie trąbi, żeby miało się to zmienić w najbliższym czasie... Czuję że jestem w zawieszeniu.... Szoszonowa jakieś przeczucia? Bo jak byłam w 33tyg to czułam, że już niebawem, a teraz w 37tyg, że może w przyszłym roku:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia lekarz Ci przepisał cholinex? Z tego co się orientuję chyba w ciąży nie wolno.. Dzięki i ja też się jakoś lepiej czuję w tym kolorze... ;-) X U nas też jest fajna pogoda, ale widzę, że nadchodzą chmury... X Muszę Wam się pożalić.... Te dupki co robią nam te meble, jeszcze nie przyjechali na oględziny położonych płytek na ścianie, a 15tego mają montować meble!! U nich taka procedura, że przychodzą mierzą, zaznaczają gdzie mają wisieć płytki, przyjeżdżają mierzą jeszcze raz, produkują meble i przyjeżdżają montować i siedzą przez dwa dni... I ja się pytam to jak oni wyobrażają sobie produkcję w jeden dzień? Jeśli łaskawie dziś by przyjechali?? Jak się nie wyrobią w terminie to zrobię taką jazdę, że obije się normalnie o rzecznika praw konsumenta i gazetę jak nic!!! Będą wiedzieć, że ciężarnej się nie wkurwia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna ogólnie czuje się ok tylko nogi mnie bolą i zaczęły puchnąć :( Mooniaa po moich pobytach w szpitalu stwierdzam że dla nich tam każda długość szyjki jest ok :P u mnie to moja lekarka która bada mnie co dwa tyg to wie czy sie skraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------------IMIĘ-----------WIEK----------M IAS TO/WOJ.---------TC----IIMIĘ/PŁEĆ wiara-w-marzenia.....Dagmara........24.............Olszty n n...........11..............? nowa-ona---------------Sylwia-----------23----------mazow ieckie----------16---------------? MoniaZbrzuszkiem-----Monika----------19--------------Łuk ów ----------18--------------? Carolajna87------------Karolina---------25--------------G dańsk-------------21--------------? andziulka007----------Angelika---------26--------------ł ódzkie--------------34------------CH (nie)mądra--------------Agata----------- 29-------------śląskie-----------------36---------Leon Szoszonowa ----------Magdalena--------27-------------Anglia------------ -----37--------Maja Mooniaaa86-------------Monika----------27----------wielko polskie-----------37----Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22---------wielko po lskie-----------38-----------Zuza MAMUSIE Nick-----------------------Imię-----------Wiek---------- Miasto/Woj.----Imię dz.---Wiek dz. anetucha123456--------Aneta-----------24-----------Kent, Anglia-----Amelia--- 6 miesiecy MAMA2013LUTY--------Karolina---------23----------podkarpa ckie----Ksawery---3 miesiące Fijfijfijuu----------------Ewelina---------28--------- mazowieckie-------Alan-------11 tyg Marysia2013-------------Marysia---------28-------------ł odzkie----------Alicja------------- keysy2121-------------Kasia--------------21------------Mo gilno----------Eryk-----2msc i 2 tyg Molly90-----------------Weronika--------21------warminsko - mazurskie--------Bartuś HinskiTurysta-------------Ewa------------20-------------l ubuskie----------Piotr------1msc Allegrowiczka------------Iwona-----------24----------ok Krakowa-----------Amelka-----12dni Yadaeth------------------Aneta-----------25------------Bi ał ystok----------------Gośka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów kafe zamula :( Andziulka no to dobrze :) Teraz do szpitala dopiero na poród :) Mooniaaa86 poród pewnie się zacznie tak, że się nie będziesz spodziewać ;) Pamiętam jak mojej mamy koleżanka-fryzjerka robiła mi włosy i odeszły jej wody :) Karetka po nią przyjechała, ale najzabawniejsze było to, że ona sie nie martwiła, że rodzi tylko przepraszała moją mamę, że jej nabrudziła ;) I, że może ona jeszcze szybko posprząta zanim karetka przyjedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaaa86 no kazał brać. ale wzięłam może ze 4 tabletki a później sama herbata pomagała. Czytałam ,że nie można, ale to doświadczony lekarz i postanowiłam mu zaufać bo prowadził połowę ciąż w mojej rodzinie :) xxx Carolajna87 czuję się całkiem całkiem tylko jak sporo pochodzę to mnie boli w krzyżu tak, że ciągnie do prawej nogi ;/ zaraz wrzucam fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, wiem że na receptę leki są za free ale napisałaś,że dałaś na leki dla Amelki 20f. a o takie bez z recepty w UK ciężko :P Chyba,że wzięłaś kilka po 3-4f. :) xxx Allegrowiczka masz rację, załatwię dziś zastępczego szofera :D Nie wiem jak w UK wygląda sytuacja z karetką więc wolę nie ryzykować. Chociaż słyszałam,że zazwyczaj i tak odsyłają do domu... trudno , narobię paniki :D xxx MonaZbrzuszkiem, Cholinexu nie wolno w ciąży. Przeczytaj ulotkę. xxx Mooonia86 ja mam to samo co Ty.... w 34tc myślałam,że urodzę a teraz nic zwiastującego... ale czuję,że to cisza przed burzą :D Zbieramy siły na samą główną akcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem czytaj ulotki , nie wierz we wszystko lekarzom. Skoro ktoś taką dał adnotację w ulotce to trzeba się dostosować. Cholinex brzmi niegroźnie, zwykły lek do ssania ale jak ja chciałam brać w 16tc to dostałam zakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem, następnym razem już lepiej wziąć paracetamol, który jest silniejszy i Ci pomoże i wiadomo,że jest bezpieczny niż takie 'małe gowienka' , ktore mogą zaszkodzić a pomoc znikoma. Sorry,że tak Ci katuję ale się martwię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly90 - czy ja wiem czy duzo czasu zajmuje przygotowanie :) Kilka razy dziennie gotuje malej wode mineralna przez 5minut a potem ja tylko odgrzewam do ok 40stopni a to zajmuje chwilke :) Do lekarza ide w czwartek na zdrowe dziecko lepiej zeby zobaczyl ja lekarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na gardło na początku ciąży brałam propolki i taki płyn do płukania, najbardziej pomógł mi ten płyn, po wypłukaniu mogłam normalnie przełykać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×