Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Gość XSoniaX
U mnie w 6 tygodniu (kiedy po raz pierwszy byłam w szpitalu) nie było widać zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa-mmmama
oj ja to mloda juz nie jestem :) w styczniu dobije do 31 roku zycia :) to moje pierwsze dziecko - i jestem cholernieee szczęsliwa :))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale fajnie :) XSoniaX no ja wlasnie w 6tc trafilam pierwszy raz do szpitala i to tam zobaczylam SERDUCHO ❤️ :) a Ty sakad jeste i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
24 a jestem ze Sląska okolice Gliwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo łał ile nas tu jest -świetnie ! :) Witam wszystkie nowe mamy :)! Myśle,że może tabelkę zrobimy która w którym tyg i skąd bo widzę,że mama2013 się pyta o to :) co Wy na to? jak jeszcze coś chcecie dodawać np płeć dziecka czy coś to modyfikujcie :) nick---------------wiek----------------miejscowość---------tc (nie)mądra*-------28-----------------------śląsk---------------6 Mama2013 oj daj znać po wizycie :)czekamy Kasiu 4444 Kiedyś mieszkałam w coventry ale od1,5 roku wywiało mnie nad kanał czyli Southampton.Widzisz mój narzeczony woli sobie jednak chyba sam siedzieć w UK bo jakoś nie płacze za mna ;)ale ma czas dopiero 2 tyg. mineły od jego samotności :D Keysy no reklamacji sie nie da złożyćnastepne bedzie dziewczynką ;) oby zdrowe było! XSoniaX ja jestem w 6tc i póki co też nie mam objawów w sensie wymiotów, przeczytałam gdzieś ze to dobrze bo widocznie jedzenie jakie pochłaniamy nie jest zanieczyszczone i zołądek nie musi bronić przedostawania się toksyn pokarmowych do dziecka - ile w tym prawdy ja nie wiem ;)Jak tą luteine wkładasz? głęboko do pochwowo czy tak z wierzchu bo cały czas się zastanawiam i ładuje tam palucha a wczoraj to wyczułam przy zakładaniu jakby mi sie szyjka obniżała i znowu schizy :( szczęśliwa mama- jeśli lekarz ma dobre USG to zobaczy pęcherzyk malusieńki- tak było u mnie, i każe ci przyjść w 7-8 tyg. na powtórne. USG nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick---------------------------wiek----------------miejscowość----- ----------tc (nie)mądra*--------------------28-----------------------śląsk------ -------------6 MAMA2013LUTY---------------22----------------------Rzeszów---------------24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick---------------------------wiek----------------miejscowo ść----- ----------tc (nie)mądra*--------------------28----------------------- śląsk------ -------------6 MAMA2013LUTY---------------22----------------------Rzeszow---------------24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro jak wroce (bo dzis na 18sta mam gin) "pochawale" sie co tam u mnie widac :))) to moja pierwsza ciaza i troche popadam w schizy - ale... czy picie duzej ilosci herbaty szkodzi dzieciątku ? ps. ja jestem z łodzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm nie wiem ale najlepiej pij wode mineralna :) no i zainwestuj w vitaminki najlepiej w LADEEVITA, wez zapisz na karteczce ta nazwe i spytaj sama lekarza, to najlepsze vitaminki dla kobiet w ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XSoniaX
Jak byłam w szpitalu była jedna dziewczyna, która non stop wymiotowała, wtedy lekarz jej powiedział, że wtedy wiadomo, że ciąża dobrze się rozwija a na te wymioty polecił jej jakieś opaski na ręke na chorobę lokomocyjną, podobno jednej dziewczynie pomogły. Co do tej luteiny to wkładam ją na podobną wysokość co tampona :P Na początku bałam się że ta tabletka mi wypadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis rano mialam lekkie nudności pierwszy raz... :)) ale mam nadzieje że to tylko nudności będa - bo w pracy narazie nikt nic cie wie i glupioby byloby sie tak tlumaczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolem wiem ze nie ma obowiazku informaowania pracodawcy o ciazy - ale slyszalam ze bedac juz w 3-4miesiacu powinno sie jednak uprzedzic pracodawce... co myslicie na ten temat? pracujecie jeszcze >?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama powiedz mi bo jesteś bardziej obeznana ;) własnie z tej strony haczewski termin porodu mam na 04czerwca ale owulacje na 100% miałam przesunietą bo test ciążowy pozytywny blady wyszedł 2 tyg po terminie czy w trakcie rozwoju ciąży lekarz skoryguje ten chyba dwutygodniowy błąd? bo np pisze ze jestem w 8 tc a tak naprawde w 6tc będzie to widać na usg? szczęsliwa mmama- zaszkodziłaby ci prędzej duża ilość zielonej herbaty bo żelazo wybiera:) czarna okey ale z cytryna lub mlekiem(z mlekiem sie tyje i świetna w czasie laktacji jest) ale urozmaicaj napoje woda tez w dużych ilościach(np codziennie po 2,5 l)doprowadzić może do stanów zapalnych żołądka więc z umiarem wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na karcie ciazy bedziesz miala 2 terminy porodu 1) od daty ostaniej @ (OM) 2) z USG ja tez tak mam i daty roznia sie kilka dni lekarze zazwyczaj sugeruja sie ostatnia @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka88
Witajcie dziewczyny :) ja też dołączę się do Was, mimo, że 100% pewności jeszcze nie mam, ale w tym tygodniu planuję wizytę u lekarza. Chciałam iść w zeszłym tyg. ale stwierdziłam, że za wcześnie. Robiłam już ze 4 testy bo nie wierzyłam, że to prawda :) no i za każdym razem miałam dwie kreseczki :) Widzę, że jesteście w większości w bardziej zaawansowanej ciąży i mam nadzieję, że dowiem się od Was czegoś więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama no to już wszystko wiem :) szczęśliwa ja tylko pamiętam jak to u mnie w byłej pracy było a praca była pod nazwą przyjazna dla matki i dziecka(poważnie jakiś program taki w niej prezes utworzył) więc jak się dowiadywały kobiety,że są w ciąży to na wizytę i L4 przynosiły i tak 8 m-cy się "napracowały" i to bynajmniej nie ciężka praca tylko za biurkiem a księgowa jak się rozkręciła do ledwo jedno urodziła i chyba po 3 miesiącach w ciąży z drugim była :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) ja jestem w 39 tygodniu wiec juz się chyba nie nadaje na nowe mamy ale może pomogę? to tez moje pierwsze dziecko a na starych topikach mnie nie chca bo nie udzielalam sie od poczatku ;) pracowalam do konca 7 miesiaca wiec zwyczajnie nie mialam czasu a potem to juz siły ;) mieszkam w uk, mam 24 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje 8h przed komp. wiec w sumie to troche szkodzi ale napewno nie tak jak np. praca fizyczna :/ planuje pracowac min. do konca roku... a potem zobacze jak to bedzie - bo do pracy codziennie dojezdzam 1h pociagiem a potem autobusem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm kazdy zabobon ma w sobie cos z "prawdy" ja tam mam dopiero kilka par bodow i nawilzacz powietrza niektore zabobony sa smieszna, np ten zeby nie przechodzic pod sznurkami z praniem albo nie przechodzic przez jakis kabel bo dziecko owinie sie pepowina, no ale ja tu fuk=nkcjonowac normalnie?? no przeciez pranie musze wieszac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio moja babcia zapodala mi kilka takich "waznych" przesadów - z czego jeden wydal mi sie "dosc szczegolny" :) jak sie cos zlego dzieje, wystrasze itd. to mam patrzec na paznokcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o zadnych zabobonach nie slyszalam ;) wiec pewnie zrobilam wszystko zle :p dostalismy od moich rodzicow wozek, ale moj tata nie chcial go kupic do czasu az sie mala urodzi zeby nie zapeszac. zmienil zdanie jak nawrzeszczalam na niego, ze nie bede kupowala 3ciego fotelika samochodowego gdyz wozek bedzie 3 w 1 a fotelik dla nich juz kupilam. w anglii bez niego dziecka ze szpitala nie wypuszczą, takze wozek czeka, cala szafa ubran i lozeczko juz od miesiaca rozstawione. ja bym sie nie przejmowala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mimo że w ciąży nie jestem - to lubię czytać takie tematy jak na wzajem się wspieracie i udzielacie sobie rad . Trzymam za was wszystkie kciuki do szczęśliwego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym jak wy sobie radzicie z wyprawką dla malucha w Polsce?! bylam 2 razy odwiedzic rodzicow w Pl i ceny za ubranka dzieciece zwalaja z nog! 40zl za czapeczke, 80 za spiochy! O.o ja bym chyba nie dala rady skompletowac wszystkiego zwlaszcza, ze dziecko bylo dla nas zaskoczeniem... poza tym posciel jest strasznie brzydka (przepraszam jesli ktos lubi misie kolargole na stary styl w kolorze pomaranczowym! :o) i do tego droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziulka88
Z tego co czytam to mam identyczną sytuację z okresem co szczesliwa-mmmama więc tez jestem już w 6tc :) i to chyba dobry czas na wizytę u gina prawda? Ale jakichś wyraźnych objawów nie mam, poza bolesnością piersi i tym, że często siusiam :P nawet w nocy, co do tej pory mi się nie zdarzało no i bóle pleców też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha123456 -> moja sostra ma 2 letnia coreczke i szerze mowiac jakos az tka drogie nie sa ciuszki dla dzieci ... tzn zawsze mozesz nalesc czapeczke nawet za 100zl:) a co do pościeli - to sa rozne wrozy itd. wo juz kwestia gustu :) andziulka88 -> ja ide dzis :) u mnie sa obiady - tzn boli mnie brzuch itd. mam nudnosci i piersi tez czuje ze mnie tak pobolewaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może tak sukcesywnie uzupełniajmy tę tabelkę :) ja bym jeszcze dodała imię zaraz po nicku, będzie nam łatwiej niż z nickiem :) nick-------------------imię----------------wiek----------------miejscowość-----------------tc (nie)mądra*-------------------------------28----------------------- śląsk----------------------6 MAMA2013LUTY--------------------------22----------------------Rzeszów-------------------24 andziulka88----------Ania----------------24-----------------------łódzkie-------------------6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×