Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Dzieki Monia chyba się skuszę i sobie zamówię :) Brzuszek no cóż wielgachny, ale gdzieś się ten bobas musi zmieścić :) A kuchnia jest zajebista, taka w miom stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 no ja brzuch całą ciążę miałam bardzo wysoko, zaczynał się od razu pod biustem :] Z jednej strony dobrze, bo mogłam nosić długo normalne spodnie, do tej pory mogę nosić zwykle leginsy biodrówki bo się kończą akurat pod brzuchem ale minusem były problemy z oddychaniem, bo brzuch uciskał mi przeponę. Miałam też problemy z kichaniem i zwiewaniem :D Wiesz co, ja chyba widziałam w PL Palmersa w Rossmanie... Własnie byłam w Asdzie (taki supermarket w UK) i tu Palmers jest po 2,5 funta... Moooonia86 pęknie na bank pierwsza :P U Niej z USG zresztą wyszedł termin 2 tyg wcześniej, na maj a mi dzień później, na 5 czerwca:P :) Jeszcze jak zacznie hasać teraz po remoncie ze szmatą to już w ogóle :D Palmersa szukaj 'strech marks' bo Palmers ma różne linie, nie tylko dla kobiet w ciąży.Na opakowaniu jest pani z brzuchem :] xxx Mooonia86 ja też jak dłużej postoję czy połażę to noc mam z głowy :/ Aaaa....współczuję z walczeniem Ci z pyłem i kurzem po remoncie... U mnie dłuuugo się ten syf trzymał mimo sprzątania :/ Taaa....kupowanie mebli... wyposażanie wszystkiego...Pamiętam, my weszliśmy do pustego domu. W sob. ma przyjść komoda i ława do salonu:] Powodzenia! xxx Kupiłam na wszelki wypadek mleko MM Aptamil żółte, antykolkowe. Tu kosztuje ok 11 funtów a jak mleko MM stoi w PL? Widział ktoś w ogóle Aptamil w PL? xxx Moooonia86 moja Majka też ostatnio jakiegoś pierdolca dostała! Wytrzymać nie idzie ... Musze melisę pić aby tego diabła małego uspokoić :] Tez myślałam,że przed porodem dzieci się wyciszają a tu harce na całego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś mi nie służy mieszkanie z teściową ;/ wszystko przez to, że nie mam własnej kuchni i nawet już mi się gotować cholera nie chce, bo mi bez przerwy ktoś na ręce patrzy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa tutaj nie ma aptamilu, a ceny w zależności od producenta są różne, ale ja nawet dokładnie jeszcze nie wiem. Sprawdzę ten palmers w rossmanie przy najbliższej okazji. Jak byliśmy u Tomka siostry to na zakupy do Asdy chodziliśmy zawsze :) Ale się tu rozpadało i jeszcze burza jest :( Dobrze, że byłam dzisiaj autem w pracy bo w drodze powrotnej byłabym miss mokrego podkoszulka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale miałam kołatanie serca ... myślałam że padnę... na szczęście sie uspokoiło nie wiem co to było :/ ciśnienie mam w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha wszystkie up :P mnie zgaga dopadła, zjadłam ze 3 ogórki kiszone i jak je jadłam to już w głowie mówiłam sobie, że będę tego żałowała. No i się doigrałam. Dziś mam nockę zarwaną, jutro mam egzamin z polityki monetarnej. Dosłownie nie wiem co mnie podkusiło, żeby zrobić sobie magisterkę z ekonomii. Masakra, polowy z tego co się uczę nie rozumiem, ale bez papierka pracy nie ma niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara-w-marzenia z papierkiem też ciężko niestety :( życzę powodzenia na egzaminie :) Andziulka a nie zdarzało Ci się to wcześniej? Ja czasem tak mam ale bardzo rzadko, a ciśnienie też mam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie słyszałam o tej działalności, i opłacie składki miesiać przed porodem, ale interesuje mnie kwestia tego co potem, w kolejnym miesiącu musze zapłacić kolejną skłądke? Jak zakładam działalnośc to nie jest tak ze sie zobowiązuje na jakiś czas płacic te składki? Czy jak otwieram działalnośc płace ta jedną skłądkę, poźniej zawieszam działalność? Bo na ile wiem składki sa co miesięczne czy się mylę? Zastanawiam się nad ta działalnością, ale inetresuje mnie właśnie ta ilość składek i td. W czerwcu kończe studia, ale już będę w 6 miesiącu ciązy, i nie wiem czy uda mi się znaleść pracę, a przede wszystkim mieć zatrudnienie do samego końca.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly, z tymi papierochami to masakra :O I wiesz co, ja mam podobnie z teściową jak Ty, broni mnie przed M. ale wszystko się zmieniło odkąd bywają codziennie. Zwariować można. Mam taki przesyt, że już wszystko co roni działa mi na nerwy :( XXX Carolajna, to dobrze, że nie wpływają na pracę serca. Skąd to dziadostwo się bierze... :O Moi rodzice też palą. Kiedyś palili w domu, ale wjechalam im na psychę, że trują własne dziecko, bo co z tego że w moim pokoju nie palili jak był ciągle otwarty i wszystko dolatywało. I przestali, palą na balkonie i w domu nic nie czuć. A od miesiąca są na elektronicznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie płacisz kolejnej składki bo opłaca ją ZUS przez cały macierzyński i później wychowawczy jeśli będziesz chciała na niego iść (teraz prowadząc działalność gospodarczą możesz iść na wychowawczy). Poczytaj sobie o tym na internecie. Jednak jak mówię jest to dość ryzykowne, bo ZUS lubi ciągać ludzi po sądach, ale jak masz tyle odwagi to czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandmoon w internecie jest trochę informacji na ten temat poczytaj sobie. Ja tylko słyszałam, że to jest mocno kontrolowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maura, oj tak, teściowe i ich dobre rady ;) XXX Mamuśki używacie już spacerówek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak jest w PL z macierzyńskim.... Ile musisz przepracować aby je dostać? Bo np. w UK musisz pracować min. 25tyg. na 15tyg. przed terminem porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij skopiowałam dla Ciebie wikipedie ;) Szmery sercowe (łac. strepitus cordis) to zjawiska akustyczne stwierdzane oprócz tonów serca w trakcie osłuchiwania układu krążenia, które są wywołane wibracjami (drganiami) powstającymi w tkankach serca i naczyń krwionośnych, a także samym strumieniu krwi przy jego przejściu z przepływu warstwowego w turbulentny. Akustycznie jest to stosunkowo długo trwająca seria drgań, które różnią się częstotliwością, głośnością, czasem trwania i czasem pojawienia się w trakcie cyklu pracy serca. Szmery sercowe odgrywają istotną rolę w rozpoznawaniu chorób serca i naczyń, jednak większość szmerów nie ma znaczenia chorobowego - są to tzn. "szmery niewinne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa w Polsce jak masz umowę o pracę to macierzyński Ci się należy tak po prostu nie ma zadnych ustaleń ile musisz pracować. W momencie dostarczenia zaświadczenia, że jesteś w ciąży jesteś chroniona i nie można Cię zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×