Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

andziulka007 widzę ,że dzisiaj dzien w maku :D ja już zaliczyłam frytki i sok multiwitaminowy i dostałam kupony zniżkowe :P jakby co zawsze w kryzysie kuchennym w promocyjnej cenie mogę dożywiać Leona" pełnowartościowym" posiłkiem haha ;) i może nawet uda mi się przytyć :D Trzymam kciuki za Was i miłej zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiijfijfijuu
Monika, zmykaj do szpitala albo do innego lekarza, żeby zobaczyć o co chodzi, bo wygląda to podejrzanie :O MAMA, Ty mnie nie osłabiaj z tym wiekiem! Nic nie zmieniam! Zaledwie 2 miesiące temu skończyłam 28, a już mam pisać 29?? A w życiu! :D Może zmienię jak Anetucha napisze, że jej mała ma już roczek, bo urodziła się tego samego dnia co ja :p :D Keysy, Ty piszesz, że brzuch Ci rozsadza, a ja wyskakuję z monetami? :D Myślałam, że padnę jak przeczytałam Twoje podsumowanie ciąży na innym topiku związanym z dolegliwościami ciążowymi czy jakoś tak :D :D :D Mało nie umarłam ze śmiechu, do tej pory mi się gęba cieszy jak sobie przypomnę! :D :D :D Co innego, że to wszystko prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmieniłam :P skończę i tak dopiero pod koniec listopada ;) Fij my takie dojrzałe tylko się odmładzamy na topiku :P hehe A ja nic nie wiem o temacie z monetami , o co chodzi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz jesteś najstarsza :D :D Wklejam jeszcze raz to o monetach: Przypomniał mi się kawał w związku ze zmianą podejścia rodziców do kolejnych dzieci Co robią rodzice przy pierwszym dziecku kiedy połknie monetę? - jadą na ostry dyżur Co robią rodzice przy drugim dziecku kiedy połknie monetę? - czekają aż wydali Co robią rodzice przy trzecim dziecku kiedy połknie monetę? - potrącają mu z kieszonkowego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaw29...
mieszkasz w niemczech. skorzystalas juz z baby bonusow? Warto sie zameldowac w dm, rossmannie, humanie, aptamilu. dostaje sie male prezenciki w tym probki kremow olejkow i kupony rabatowe. z aptamilu dostaniesz okladke na mutteroass a w humanie daja okladke na u-heft dla dziecka. sa tez inne babybonusy. polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
No i Leze... Wzięłam ta tabletke i brzuch trochę odpuścił choć nie do konca.. Tylko że pojawiła sie krew przy oddawaniu moczu... Całe szczęście po przyjeździe do szpitala okazało sie że z dzieckiem w porzadku a krew nie jest z kanałów rodnych.. Lekarz mówi że to krwiomocz spowodowany najprawdopodobniej piaskiem lub kamieniami na nerkach ale zostawili mnie w szpitalu żeby rano badania zrobić.. Kurcze jak ja nie lubie szpitali...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa faktycznie, może nerki ci tak promieniowały,do brzucha może bardziej stan zapalny nerek niż kamienie czy piasek one nie dają krwi w moczu chyba że je "rodzisz". Nie robili Ci usg nerek przy okazji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
Nie. Wczoraj badał mnie tylko ginekolog i zostawił mogę na patologii. Mówił tylko że dzisiaj mam mieć pobrany mocz do badania ale nie normalnie tylko przez cewnik to właśnie mi pobrali. No i mówił że wezma mi krew do badania. Co więcej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
A po za tym on mówił że piasek lub kamienie mogą sie przemieszczać uszkadzajac coś w srodku więc może sie pojawić krwiomocz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny od zapalenia nerek nie ma krwiomoczu bo ja miałam także może to te kamienie albo piasek . swoją drogą zapalenie nerek to taki straszny ból że ja przez tydzień nawet mocniej oddychać nie mogłam tak bolało nie mówiąc ze prawie zero życia tylko na siku z łóżka i nic prawie nie jadłam po tygodniu wyglądałam jak z jakiegoś horroru :P no dziewczyny dałam temu mojemu szanse przeprowadziłam z nim wczoraj rozmowę w sumie to on prawie tylko mówił ja słuchałam i stwierdził że się zmieni i że jest głupi że się tak zachowywał i bardzo żałuje... także zobaczymy jak to będzie oby było już tylko dobrze :) miłego dnia dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, to współczuję :O Ale najważniejsze, że z maluszkiem ok :) MAMA, Wy to raz na wozie raz pod wozem ;) Andziulka, nie ma to jak odrobina skruchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA wydaje się super :) Ale nie boisz się tych 3 kółek? I ciekawa jestem jego wielkości po złożeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
Andziulka ja czytałam że przy zapaleniu nerek również może wystąpić krwiomocz ale dokładnie to nie wiem. Jutro mam mieć Usg to może będę wiedziała coś więcej... Ale ja tak bardzo nie lubie szpitali...;( już bym wolała leżeć z tym bólem w domu bez żadnych leków przeciwbolowych niż tu. Pusto, cicho.. A jak nikogo nie przyjmą to. Zostanę sama na sali bo są dwie babki takie starsze to jutro obie wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika7 współczuje Ci tego szpitala bo w weekend są zawsze pustki, ale jutro sie rozkręci pewnie ;) Andziulka krew w moczu występuje m.in w ostrym kłębkowym zapaleniu nerek albo w zapaleniu miedniczek nerkowych.Z tego co pamiętam ze szkoły to zapalenie nerek dzieli sie na trzy fazy w tej pierwszej łagodnej mogą być nieliczne erytrocyty w polu widzenia w drugiej fasie podostrej juz są liczne a w trzeciej fazie ostrej występuje krwiomocz. Dziwne że Monice nie zbadali tego moczu w próbie trzech szklanek ...pewnie z lenistwa weekendowego albo ja jestem ze starej szkoły i się tego już nie robi :o wiedzieliby z której partii układu moczowego pochodzi to krwawienie . Mama fajny wózek :) ale te podjazdy na schodach podobno omijać trzeba z daleka, na 3 kółkach słyszałam,że wyczyn je pokonać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może ja na szczęście nie miałam krwiomoczu ale i tak męczyłam się z miesiąc czasu żeby to wyleczyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerki nie jest łatwo wyleczyć :( potem trzeba dbać o siebie bo będą bardzo poddatne na zapalenia. caperucita roja widziałam kilka stron dalej twoją próbę z suwaczkiem w stopce chyba. Żeby się udało to musiałabyś się zaczernić i tam przy zakładaniu konta na dole masz stopkę i w nią wklejasz suwaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
No niestety w weekend tu zbyt wiele nie robią... Lekarz mów że właśnie jest bardzo dużo erytrocytów i za dużo białka. i nic więcej nie powiedział. Tylko że wyniki słabe ale to wiem bo już od dłuższego czasu zmagam sie z anemia... Jutro dopiero zrobia usg. faszeruja mnie tabletkami które i tak nie pmmagaja. Dali mi kroplówkę po której niby mial ból ustapic i też marnie. Trochę przeszło na jakieś pół godziny i dalej to samo tylko spać mi sie ciągle chce. Ale to chyba z nudów... Lekarz twierdzi że to może kamienie nerkowe i jakiś zaczął schodzić a sie zablokował i stąd ten ból.. Ale to tylko takie gdybanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. ;) jestem tu nowa.;) w piątek pojawiły się upragnione dwie kreseczki. Zrobiłam 4 testy i na każdym wyszło to samo.;) Jestem w tym nowiciuszką, to moja byłaby pierwsza ciaza. mam 23 lata. ost okres miałam 29 listopada. Kiedy powinnam iść do lekarza? pracuje w sklepie spozywczym, dziwgam itp. moge powiedziec szefowej o podejrzeniach ciazy? czy poczekać bo może mnie zwolnić?? pozdrawiam Wszystkie mamusie ;)) Asia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika7mies. a skad jestes bo nie wiem czy pisalas? asia9040 GRATULACJE!! jestes gdzies w 5-6 tc!! do lekarz wybierz sie kolo 15 stycznia a na pewno juz zobaczysz serduszko! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika a brałaś żelazo albo jakieś witaminy co zapobiegałoby anemii czy mimo to masz? Małą kompetencją wykazują się Ci lekarze w tym szpitalu co jesteś, powiedziałabym nawet że jakieś osły to są. Miałaś w ogóle konsultacje urologiczną albo nefrologiczną czy tylko ginekolodzy się Tobą zajmują? Obyś jutro trafiła na dobrego lekarza. Spać Ci sie chce pewnie i z nudów i z osłabienia jak masz infekcję. Witaj asiu, gratulację! najlepszy termin na wizytę u lekarza to termin dwa tygodnie od zobaczenia dwóch kresek na 100% zobaczysz wtedy serduszko. Wcześniej nie ma sensu chyba,że coś Cię niepokoi. Co do pracy to pracujesz na jakąś umowę? masz na czas określony ? Jak masz umowę to z powodu ciąży pracodawca Cię nie może zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny ;) Mam umowę o pracę. do 31 grudnia 2013 r ;) nie wiem co robić. chciałabym dalej pracować ale nie dzwigać itp. chciałabym być fair wobec szefowej i powiedzieć jej wczesniej niz jak np. bede sie zle czuła i pójde na l4 na jakiś czas... może też dzięki temu na spokojnie znajdzie sobie zastępstwo na mnie na ten czas.. ;) boje sie tylko że moge zostać zwolniona bo opinie są różne: jedni mówią że jestem chroniona od 1 dnia ciąży inni że muszę czekać do 3 miesiąca ciązy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co sama nie wiem jak to jest... musisz sie dowiedziec, w kazdym razie nie moze Cie zwolnic i bedzie musiala przedluzyc umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki ;) a miałyście też takie dziwne kłócie jakby janików i lekkie pobolewanie brzucha tak jak na okres? Do lekarza pójde 18 stycznia, jak wszystko potwierdzi to prezent dla rodziów na dzień babci i dziadka.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bol brzucha jak na @ jest normalny ale jajnika juz chyba nie, a z reszta nie wiem, mnie bolal jajnik i okazalo sie ze mam 7cm cyste na jajniku, dlatego boli, a cysta w ciazy jest niebezpieczna choc zazwyczaj ciaza ja leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×