Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

tylko mowie jak jest, ja poszlam do lekarza potwierdzic ciaze a ta mi dala skierowanie do szpitala i napisala ZAGROZENIE PORONIENIEM - CYSTA jakos tak, na szczescie cysta sie wchlonela :) a ja mam skurcze!! boli!! jak nie pzejdzie to pojade do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się że mogę być w ciąży jest 37 dzień cyklu ale mam bardzo nieregularne miesiączki kiedy najlepiej zrobić test . Nie ukrywam że nie pilnowalam po ile Mniej więcej mam okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu zależy jaki to ból jajnika jak słabo Cie boli to mogą być wiązadła jajnika bo już teraz wszystko się zaczyna rozrastać. Jeśli boli Cie mocno promieniuje ci ból do nogi i nie możesz chodzi ani się wyprostować to cysta. Normalny ból jest taki klujący lekki, mnie przy cyście tak bolało ze płakać mi się chciało. I pytanie boli cie tak samo z dwóch stron czy tylko z jednej ? jak z dwóch nie ma się co martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aska No ale chyba gdzieś zaznaczałaś w jakimś kalendarzu kiedy miałaś ostatni okres? to cofnij się o te kilka miesięcy i obliczaj.Jak się nie umiesz doliczyć to kiedy miałaś ostatni stosunek to tak ok 14 dni od niego zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Kurcze też 20 tc i 5dni(
opiszcie skurcze:( proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skurcze hmmmm to stawianie sie i twardnienei brzuszka zwykle bezbolesne natomiast ja juz mam takie typowo porodowe - przedwczesne i bolesne... chyba wybiore sie do szpitala bo to juz 35tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest takie pobolewanie.. kilka razy lekko zakuje to z jednej to z drugiej strony. ;) nie wiem czy to normalne. mam nadzieje ze to nic złego i że z dzieckiem wszytko okey..;) A wy od kiedy byłyście na l4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Kurcze też 20 tc i 5dni(
a czy przez częste przyduszanie palcem i Ciągle dotykanie może boleć podbrzusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
MAMA - ja jestem ze Zgorzelca... Nie wiem czy wiesz gdzie to bo nie jest to wielkie miasto.. Nikt sie mną do tej pory nie interesował. Wzięli krew i mocz do badań. Biorę żelazo cały czas. Wcześniej normalnie kupowałam ma teraz dostaje takie na recepte-specjalnie dla kobiet w ciąży i karmiacych. Aska nie przejmuj sie tak. Idź do lekarza. niech Cię zbada i sprawdzi czy jest ok. Nie martw sie że jesteś młoda. Ja też dopiero w grudniu 18 lat skończyłam a w marcu mam rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
Asia- gratuluje. Życzę spokojnego przebiegu ciąży. Niech Cię za bardzo nie wymeczy. I lepiej teraz nie dzwigac bo od tego można poronic a w pierwszym trymestrze jest najwieksze ryzyko poronien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze na razie będę spokojna zrobię jutro test :) mam nadzieje że będzie jedna kreseczka ale jak będą dwie to trudno też się będę cieszyla na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
No trzeba sie cieszyć. Nie ma co płakać.. Chociaż ja jak zobaczyłam dwie kreseczki to byłam szczęśliwa ale za razem przestraszona i roztrzesiona że płakałam i nie mogłam sie opanować.. No ale dziecko to dar. Największe szczescie na świecie więc nic tylko sie cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
Dokładnie.. Zrobisz test i wszystko będzie wiadomo.. Daj znac co i jak. Ja teraz leżąc w szpitalu mam dużo czasu na czytanie wszystkiego co tu piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Asia :) Wydaje mi się, że jesteś chroniona od początku ciąży. Pamiętam, że ja tez się trochę bałam i myślalam, żeby przynieść zaświadczenie, żeby nie mogli mnie zwolnić, ale okazało się, że jakakolwiek informacja, że jest się w ciąży (chyba najbezpieczniej pisemna a nie słowna ;) ), nawet w postaci L4 na ciążę jest już zaświadczeniem i nie mogą Cię zwolnić. MAMA, przerażasz mnie tymi skurczami :O Ale są regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Asia :) Wydaje mi się, że jesteś chroniona od początku ciąży. Pamiętam, że ja tez się trochę bałam i myślalam, żeby przynieść zaświadczenie, żeby nie mogli mnie zwolnić, ale okazało się, że jakakolwiek informacja, że jest się w ciąży (chyba najbezpieczniej pisemna a nie słowna ;) ), nawet w postaci L4 na ciążę jest już zaświadczeniem i nie mogą Cię zwolnić. MAMA, przerażasz mnie tymi skurczami :O Ale są regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Panie to moja też pierwsza ciąża :) termin mam na 27 maja. a jeszcze tydzień i 5 miesiąc będzie u mnie. Mam czasem bóle i jakby takie skurcze bolesne niby to normalne bo macica sie rozrasta a wy cos wiecie na ten temat? tez tak mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
Witam Cię anhelina. Ja nie miałam na tym etapie ciąży żadnych boleści ani skurczy ale też slyszalam że to normalne i wiele kobiet tak ma ale raczej jakieś delikatne skurcze, coś jak szczypanie a nie silne skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fijfij hmmm nie sa regularne, w czwartek tez mialam i pozniej przeszlo, teraz mnie boli ale juz mnie, zobaczymy jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) Ja dzisiaj zalatanaa dostalam ponad 10 torbeb z ciuszkami roznego rozmiaru, wiec mam co robic teraz pranie, prasowanie itd. Ale sie ciesze bardzo :) Jakos ta moja dzidzia wydaje sie bardziej realna. Wybralismy nawet imie wkoncu (chyba;) bedzie Piotruś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika7mies. ja od 6 lat choruje na nerki. Kłebuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek, gronkowcowe zaplenie nerek 3 razy kamien i wieczny bialkomocz. Ostatnio tez lezalam w szpitalu bialko swiadczy o zapaleniu nerek. Ja doslownie sikalam krwia i nie przy kamieniacha przy zapaleniu. Jezeli jest kamien to nie sika sie krwia tylko wyniki sa nie takie i bol przy kolce nerkowej jest gorszy ponoc niz porod (przechodzilam przez to 3 raz, rodzac kamienia). w ciazy bialkomocz moze swiadczyc o zatruciu dlatego pewnie lezysz w szpitalu ja tez lezalam ale u mnie to sprawa z nerkami. Ja mam przewlekle zapalenie wiec u mnie bialko nie spada ponizej 100/200. Dziecku to nie szkodzi tylko twoim nerka, pozniej mozesz miec problemy bo nerki zanikaja. Pij duzo nie uzywaj soli i jedz posilki z duza iloscia bialka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
@hinskiturysta@ dziękuje bardzo za wyczerpujące informacje w tym temacie... Dla mnie to jakieś dziwne wszystko. Z ciaza mówią że w porzadku i że to nerki ale kto to może wiedzieć jak póki co tylko krew badali i mocz ale już rano pierwsze trzy razy to jeszcze było sporo krwi a teraz już czysty mocz. Jutro jak zrobia usg to może będzie wiadomo coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazne ze z dzidzia wszystko wporzadku :) Przyjda wyniki to bedzie juz wszystko wyjasnione. W ciazy nerki sa bardziej obciazone wiec moze dlatego wlasnie teraz u Ciebie wyszedl jakis problem wlasnie z nimi. Mi dali tabletki na obnizenie bialka ktore sa tak naprawde na serce ale niestety bardzo zle sie po nich czulam i odstawialam ja moge byc chora i tak juz dlugo choruje wiec nie bede mojego maluszka truc tabletkami tym bardziej ze bialkomocz nie szkodzi dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika7mies.
No dokładnie... Też bym w takim przypadku pewnie odstawila... Mam Nadzieję że jutro już będzie wiadomo co mi jest i będę mogła szybko wyjść do domu. Niecierpie szpitali i z chęcią już bym poleciała do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×