Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zezeze

13 dni po laserowej korekcji wzroku - nie widze!!!

Polecane posty

Gość Martin78
Pani doktor odstawiła mi sterydy i zastąpiła innymi kroplami przeciwzapalnymi. W 5 tygodniu po zabiegu lewo oko 0 prawe +0,25 i widzenie było wreszcie super i prawie bez takich cieni (drugich i więcej odbić tego co widzę. Zauważalne najbardziej na telewizorze przy literach białych na czarnym lub czarnych na białym tle... jak w TVN24 na dole ). Ale musiałem wrócić do sterydów aby korekcja się ustabilizowała. 1 tydzień 4 razy dziennie, 2 tygodnie 3 razy dziennie, 2 tygodnie 2 razy dziennie, i 1 tydzień raz dziennie. Jestem na etapie 2 razy dziennie i podwójne widzenie trochę się pogorszyło, ale minimalnie. Po zakończeniu kropli z sterydami powinno wszystko wrócić do normy. Teraz jestem już zadowolony. Zdaję sobie sprawę że proces gojenia wszystkich warstw oka będzie trwał jeszcze jakiś czas. Jest to chyba logiczne. Tkanki które zostały naruszone muszą zostać zastąpione nowymi i się dopasować tak aby nie było załamań wpadającego światła które teraz jeszcze powoduję te lekkie odbicia, lub cienie. Przy wadach plusowych ingerencja w oko jest znacznie większa, dla tego też proces rekonwalescencji jest dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to super że tak masz a możesz powiedzieć jakie krople te sterydowe bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarol
Witajcie, Ja jestem na etapie decyzji czy poddać się zabiegowi korekcji. Obecnie noszę okulary: lewe oko +4,5 cyl -1,25 prawe oko +3,5 cyl -1,00 Dodatkowo mam niedowidzenie oka lewego na poziomie 0,6. Miałem dokładne badanie wzroku - po zakropleniu (bez akomodacji) moja wada to: lewe oko +8,00 cyl -1,25 prawe oko +6,00 cyl - 1,00 Mam słabsze okulary od rzeczywistej wady gdyż tą różnice nadrabia akomodacja oczu. Jestem przerażony perspektywą coraz grubszych szkieł wraz z wiekiem stąd rozważam zabieg, który pozwoliłby przynajmniej zmniejszyć wielkość wady a co za tym idzie grubość szkieł. Byłem na badaniach kwalifikacyjnych i zakwalifikowano mnie do korekcji metodą femto lasik. Stwierdzili, że powinno się udać skorygować wadę o około 4,00-4,50 D co na chwilę obecną pozwoliłoby zrezygnowanie z okularów. Wraz z wiekiem pojawiłby się okulary redukujące różnicę wady ustalonej po porażaniu akomodacji kroplami Czytając forum mam bardzo duże wątpliwości tym bardziej, że w pracy muszę prowadzić auto i nie mogę sobie pozwolić na 3-4 miesiące niewidzenia. Oczywiście mam świadomość, że przeglądając internet natrafiam na opinie redagowane przez Kliniki zajmujące się tymi zabiegami, którym zależy na dobrej opinii. Z drugiej strony zapewne jest duża grupa ludzi zadowolonych z zabiegu, które w naturalny sposób po prostu nie zaglądają na tego typu fora. Będę bardzo wdzięczny za opinię osób, które są po zabiegu korekcji najlepiej sporej nadwzroczności. Czy z perspektywy czasu podjęlibyście taką samą decyzję ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina  888
Mam wadę podobna do twojej , też duże , plusy i duży większy od twojego astygmatyzm , żyłam ciągle nadzieja , ze zrobię sobie operację , ale bałam się , i tak zostało i pewnie już zostanie , teraz mam 45 lat i chyba po ptakach , nosze okulary progresywne, mamy taka wadę którą trudno się koryguje , gdzieś o tym czytałam , co innego gdy ma się minusy , dobre do operacji , więc zastanów się , czy sobie nie pogorszysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertgość
Witajcie. Moja wada wzroku to -9,5 na każde oko do tego lekki cylinder. Astygmatyzmu nie stwierdzono jedynie ja odczuwam dyskomfort widzenia z bliska ale to chyba starczowzroczność mnie dopada gdyż jestem wiekowo już po 40 (dokładnie 49 lat) więc jak to się mówi - po gwarancji. Jestem już po zabiegu co prawda wczoraj minęło dopiero 14 dni no i moje odczucia są .... na dzień dzisiejszy różne. Niestety krzywizna mojego oka była taka że nie udało się zredukować wady do zera o tym że pozostaną mi lekkie minusy wiedziałem przed zabiegiem no i w tej chwili mam lekkie okulary -2. Różnica niesamowita bo jak się uprę to bez okularów jakoś daję radę a wcześniej niestety człowiek był jak ten kret. Zabieg metodą femtoLASIK dla mnie całkowicie bezbolesny teraz jestem na L4 i staram się odpoczywać. Odpoczywam i się bardzo stresuję ... i czekam .... czekam cierpliwie na pełną ostrość widzenia. Różnie ludzie piszą o swoich odczuciach że potrzeba na to czasu.... no co ja poradzę ze ja z tych niecierpliwych jestem. Z leków to brałem FLOXAL a dzisiaj ostatni dzień dawkowania DEXAMETHASONu i CORNEREGEL no i pozostaną tylko sztuczne łzy HYABAK. Bardzo denerwuje mnie ten brak ostrości. Przed zabiegiem w starych okularach leżąc na kanapie wyraźnie widziałem napisy jakiej firmy mam kino domowe a teraz po zabiegu i w nowych okularach napis jest ale niewyraźny jakby za lekką mgiełką po prostu nieostry i ta nieostrość widzenia jest zarówno z bliska jak i z daleka. Oczywiście wzrok się męczy i wieczorkiem ta dolegliwość bardziej dokucza no i z tego powodu coraz bardziej się denerwuję a nawet ..............(piiiiii - brzydkie słowo). W najbliższą środę mam wizytę kontrolną może coś więcej będę wiedział. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKarol
Robert daj znać co na wizycie kontrolnej... Czy mogę liczyć na opinię jeszcze innych użytkowników ?? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertgość
Witajcie. Jestem już po wizycie kontrolnej. Wszystko się dobrze goi ale do pełnego zagojenia potrzeba czasu i cierpliwości. Mam jeszcze malutki obrzęk po zabiegu no i standardowo po takiej operacji suche oko które trzeba nawilżać. Czyli co 2 godzinki krople do oka HYABAK i dodatkowo na noc THEALOZ DUO GEL. Dzisiaj z rana mam wrażenie że ten napis firmowy mojego kina domowego jest jakby leciutko wyraźniejszy ale to się wszystko buja raz lepiej raz gorzej widoczny dużo zależy też od oświetlenia. W pomieszczeniach ciemniejszych ostrość widzenia po takim zabiegu będzie gorsza. Jak miałem badanie wstępne to w starych okularach czytałem 10 rząd liter a teraz na badaniu kontrolnym w tych okularach co mam teraz na nosie czytałem 11 rząd liter ( mam na myśli te podświetlane litery na tablicy). Oczywiście mogę się mylić może to był 11 i 12 rząd chodzi mi o to że po zabiegu widzę o jeden rząd liter więcej no i te okulary które teraz mam są przejściowe na docelowe jeszcze jest czas. Jedynym mankamentem jest to że te wszystkie rzędy liter poczynając od największych są leciutko nieostre brak im kontrastu i to jest to co mnie złości. Pani doktor uśmiecha się tylko i załamuje ręce patrząc na tak niecierpliwego pacjenta jak ja i mówi - poczekajmy spotkamy się za 3 miesiące wtedy pogadamy. Reasumując taka nieostrość jak u mnie może trochę potrwać. Co innego gdy takiemu zabiegowi poddaje się młoda osoba powiedzmy w wieku 30 lat wtedy na młodym ciele goi się zdecydowanie szybciej no cóż... ja mam prawie 50 lat i prawie 40 lat noszenia okularów zrobiło swoje. Teraz dla mnie to jest niemalże rewolucja i zanim mój mózg się do tego przewrotu przyzwyczai to musi trochę czasu upłynąć. W każdym razie jestem dobrej myśli. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam "plusowców":) 29 marca miałam EBK OL +4,5 cly -4 OP +2,5 cyl -1,75 plus niedowidzenie oka lewego. przed zabiegiem czytałam to forum i byłam "lekko" przestraszona ale na tyle nienawidziłam moich okularów (od 10 lat ich prawie nie nosiłam a ogólnie okulary mam od 3 roku życia), że się zdecydowałam:) i nie żałuje to najlepsza decyzja i najlepiej wydane - chociaż wolę slowo "zainwestowane" pieniądze:)) 3 dni po operacji masakra ból okropny, połykałam ketonal w ilości większej niż zalecana. Przeżyłam. 5tego dnia wyszłam na zewnątrz oczywiście w okularkach i moim oczom ukazał się świat w HD :D byłam zachwycona od razu zapomniałam o bólu. ale przyszedł wieczór i podwójne widzenie wszystkiego co się świeci czułam sie na dworze jak w las vegas;/ ale wiedziałam, żetak może sie zdarzyć. 7 dnia zdjęcie soczewek i kontrola. Wcześniej lewym okiem widziałam tylko górną literę a tu nagle widzie dół i czytam bez problemu :)) co za radość!:d lekarka zachwycona, wręcz wołała inna żeby zobaczyła efekt:) ale radość trwała krótko. wieczorem tego samego dnia wszystko bylo zamazane. Czułam się tragicznie ale starałam sie pozytywnie myslec:) kolejne dni przynisily poprawę jednak wystepowały czesto zamglenia szczególnie po "wysiłku" typu sprzątanie mieszkania albo spacer do pobliskiej biedronki :P podwójne widzenie świateł po 2tyg zmieniło się w gwiazdki, po 3tyg juz było normlanie :) po 4 tygodniach ustapiły zamglenia. Ogólnie zamglenia nie przeszkadzały w funkcjonowaniu na początku to był efekt jakby patrzeć pod wodą potem coraz łagodniej i coraz rzadziej. efekt HD był nadal bo oczy mgliły na zmianę raz lewe raz prawe:p po 4 tyg wróciłam do pracy. 8h przy komputerze. oprócz zmęczonych oczu (mają do tego prawo bo gojenie trwa) nic się już nie dzieje. minęły prawie 3 miesiące. teraz myślę ze strach byl niepotrzebny :) Polecam wszystkim pozytywne myslenie przez caly czas (może poza pierwszymi dniami - wtedy polecam ketonal, sen i kogoś kto pomoze kropić oczy:P) i wybór dobrej kliniki i sprawdzonego lekarza. ja trafiłam idealnie. w razie pytań chętnie odpowiem. Plusy goją się gorzej. nie ma co ukrywać, ale jestem żywym przykładem, że nie jest aż tak źle i powrót o pracy jest możliwy już po miesiącu, chociaż wiadomo - kazdy organizm jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MK 2016
Hej. Jestem 19 dni po zabiegu LASEK i zaczynam się bardzo martwić, ponieważ w jednym oku nie widzę żadnej poprawy. Kiedy nosiłem soczewki ochronne przez tydzień po zabiegu, widziałem lepiej na lewe oko, natomiast na prawe bardzo słabo. Po zdjęciu soczewek doświadczyłem wielkiego rozczarowania, ponieważ widzenie pogorszyło się zarówno na jedno jak i drugie oko. Dziś mija 19 dzień po zabiegu i o ile widzę na prawe oko, o tyle z lewym jest tragedia. W prawym oku mam przeblyski i niekiedy widzę bardzo ostro :) Jeśli chodzi o lewe, to obraz ciągle jest rozmyty, jakby ktoś założył mi na nie folie i widzę podwójnie. Kolory są wyblakle w porównaniu do prawego oka. Od czasu zabiegu nie widzę nawet odrobiny poprawy. Konsultowałem się z moim okulistą, ale jej odpowiedź była bardzo lakoniczna i koniec końcem powiedziała, że muszę czekać, co wcale mnie nie uspokoiło... Czytałem na forach, że wielu pacjentów widziało znaczną poprawę między 2 a 3 tygodniem. U mnie niestety nic. Bardzo prosiłbym osoby, które miały podobne doświadczenia o podzielenie się nimi ze mną. Będę bardzo wdzięczny za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MK 2016
Hej. Jestem 19 dni po zabiegu LASEK i zaczynam się bardzo martwić, ponieważ w jednym oku nie widzę żadnej poprawy. Kiedy nosiłem soczewki ochronne przez tydzień po zabiegu, widziałem lepiej na lewe oko, natomiast na prawe bardzo słabo. Po zdjęciu soczewek doświadczyłem wielkiego rozczarowania, ponieważ widzenie pogorszyło się zarówno na jedno jak i drugie oko. Dziś mija 19 dzień po zabiegu i o ile widzę na prawe oko, o tyle z lewym jest tragedia. W prawym oku mam przeblyski i niekiedy widzę bardzo ostro :) Jeśli chodzi o lewe, to obraz ciągle jest rozmyty, jakby ktoś założył mi na nie folie i widzę podwójnie. Kolory są wyblakle w porównaniu do prawego oka. Od czasu zabiegu nie widzę nawet odrobiny poprawy. Konsultowałem się z moim okulistą, ale jej odpowiedź była bardzo lakoniczna i koniec końcem powiedziała, że muszę czekać, co wcale mnie nie uspokoiło... Czytałem na forach, że wielu pacjentów widziało znaczną poprawę między 2 a 3 tygodniem. U mnie niestety nic. Bardzo prosiłbym osoby, które miały podobne doświadczenia o podzielenie się nimi ze mną. Będę bardzo wdzięczny za informację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzugu
ja miałam minusy i dużo dobrego słyszałam o metodzzie Lentivu, zdecydowałam się na nią w końcu i jestem juz tydzeń po zabiegu i czuje się świetnie. sam zabieg trwał krótko i nic nie bolało, a strszna ze mnie panikara i tego w sumie bałam sie najbardziej. a nie ma czego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soory że muszę wkleić : Proszę , uważnie przeczytaj ten list to nie są żarty ! Ten list przeszedł już Polskę ,aż 200 razy . Ludzie którzy nie przeczytali listu a dostali lub przerwali spotkało wielkie nie szczęście . Chcesz dowodu ? Maria Maibal nie przeczytała listu została pozbawiona życia chociaż była niewinna. Janek Sztoch przerwał czytanie listu w ciągu czterech dni zmarł na dotąd niewyjaśnioną chorobę ! Starczy dowodów -teraz wczytaj się w list- . Dawno temu żyła rodzina mająca kupę kasy ! Pewnego dnia ojciec dostał wiadomość o nowej pracy w Malborku.Pomyślnie wyprowadzili się z Polski do obcego miasta.Po wynajęciu mieszkania matka coś podejrzewała ,ponieważ dostali dom za free.A właściciel zmarł na zawał serca chociaż na nic nie był chory sąsiedzi mówili ,że ten dom straszy ! Na noc rodzice ucałowali dzieci na dobranoc.Matka wstała rano powitać dzieci w nowym domu . Odkryła pościel ,a w niej same prochy i list ,,Ha ha ha ... Było tu nie mieszkać zły pech ,Duch'' mamo ratuj ! '' .Już 20 lat dzieci nadal są szukane przez najlepszych detektywów.Rodzice po tej sytuacji wyprowadzili się do Polski zmarli na sen ,w którym śniły im się ich dzieci i duch zarzynające ich małe główki. Masz 24godz na rozesłanie twego do 5 osób inaczej pech przejdzie na ciebie kto wie może to też będzie twoja historia (ale żebyś nie miał/miała pecha roześlij to do tych osób błagam ! )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Witajcie W Gdańsku 14 dni temu miałem zabieg LASIK / EPI-LASIK . Wada OL/-9 OP/-7 i jakiś astygmatyzm. Mineło 14 dni, na chwile obecna jestem srednio zadowolony, ale pewnie to przez to ze jeszcze do konca sie wszystko nie zagoiło. Widze o niebo lepiej, w dali czytam duzo, z bliska srednio ale zauwazylem ze z czasem jest lepiej. Gorzej tylko jest jak zapada zmrok, wtedy widzenie jest tragiczne no i dodam ze tyle dni po zabiegu nadal utrzymuje sie delikatna poswiata przy zródle swiatła. Pytanie moje brzmi po ilu dniach odzyskaliscie dobra ostrość i kontrast. I czy uzywaliscie innych kropli do regeneracji na szybsze gojenie. Pozdrawiam Karol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolek .......... ja też miałem podobny przypadek i marudziłem troszkę u tych którzy mnie operowali i odpowiem Ci jak i mi powiedziano cyt" spotkamy się za 3 miesiące to pogadamy" czyli musisz się uzbroić w cierpliwość. Zażywaj spokojnie kropelki i wyluzuj. Zrozum że dla naszego organizmu taki zabieg to jest jak rewolucja i mózg poprzez nasze oczy się musi przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Przygotuj się na światłowstręt no i niestety wieczorem w gorszych warunkach oświetleniowych to widzenie nie będzie takie jak byśmy chcieli. Pytanko mam czy udało ci się zjechać do 0 czy jakaś dioptria pozostała? -9 to duża wada ale ważna jest krzywizna oka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertgość
Karolek zapomniałem się wcześniej podpisać ten wcześniejszy wpis to ode mnie wcześniej co nieco tu już opisałem te swoje spostrzeżenia. Niedawno byłem na wizycie kontrolnej wszystko jest ok widać coraz lepiej następną wizytę mam dopiero w maju przyszłego roku dokładnie w rocznicę operacji. Także raz jeszcze mówię ...... musisz się uzbroić w cierpliwość bo to co piszą w reklamówkach że widzi się dobrze natychmiast po operacji to mit. Proces gojenia trwa kilka miesięcy a całkowite zagojenie to dopiero po roku - tak mi powiedział lekarz operujący. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Jestem dopiero 2 tygodnie po zabiegu A czy zeszło do 0 to niewiem w tej klinice co byłem ciezko się O coś dowiedzieć. Jest duża poprawa w.widzeniu w sali i widzę też że i z bliska się poprawia. Pozostaję brak dobrej ostrości, kontrastu i jak ja to mówię poswiatanad jakimiś źródłami światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertgość
Karolek dokładnie to samo miałem po zabiegu brak ostrości i kontrastu no i światłowstręt. Jeszcze raz ci mówię .... czas czas czas wiem ze to będzie stresujące ale dojdziesz do siebie. Z tego co wiem to najdłużej utrzymuje się ten światłowstręt więc trzeba chodzić albo w ciemnych okularach albo fotochromy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Mam nadzieję że wszystko będzie w porzadku. Jadę 11 na kontrolę, to na pewno podzielę się z Wami tymi informacjami które może uda mi się zaczerpnąć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówek
Cześć Wam :) Ja miałem 21.09 operację EBK, maiłem minusy -5,25. Po operacji jak zeszło znieczulenie - tragedia. Ból i światłowstręt masakratorski. Na drugi dzień miałem ochotę chodzić po ścianach... Minęło po 3 dniach, potem został średni światłowstręt. Tydzień po operacji i zdjęciu soczewek ulga na oczach, światłowstręt zmalał, ale widzenie takie sobie. Głowny problem to "podwójne widzenie" jakby ktoś wyżej opisał - patrzenie przez folię z odbiciem. Jak wieczorem patrzę na światła np. samochodów to widzę podwójnie. przesunięcie jest takie jakby auto z 4 światłami jechało. Światła na przejściu dla pieszych wyglądają tak samo. zdublowane sygnalizatory :) jeden pod drugim. Wieczorami efekt halo, rozmyte lampy.. na monitorze niewyraźne litery. Męczarnia, szczególnie że pracuje przy kompie (programista). Najlepiej widzę rano po wyspaniu, no i przez parę chwil po zakropieniu oczu. Wszyscy mówią czekać, więc czekam... Co ciekawe, problem jest w poziomie, linie pionowe są ostre jak żyleta... a poziome rozdwojone. Jak przechylam głowę to pionowe się rozdwajają a poziome robią ok. Ktoś ma podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscKarolek
25 Dni po zabiegu. Widzę delikatna popprawe w ostrości. Z bliska już też widzę lepiej,tylko teraz zauważyłem zmianę przy świetle. Wcześniej miałem wokół promienia miałem taki obłok, a teraz zamienia się on w takie igielki ,gwiazdki jak to ja mówię. Ktoś miał podobnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal krk
Witam was ja jestem 4 tyg po korekcji -8 i -7 . I oko prawe ktore mialo -8 widze na nie bardzo dobrze a drugie oko fatalnie.. czytam napis z 1m a prawym okiem przeczytam go z 4m! Taka roznica.. dzis jade na kontrol i zastanawiam sie czy ich opieprzyc ze cos zle zrobili czy nie.. bo hamskie jest to ze w dni zabiegu mi mowili ze na nastepny dzien okulary do kosza ze nowe zycie i takie p*****ly.. tak sie nie robi mowi sie ze gojenie trwa pol roku i koniec kropka. Nawet l4 mi nie dali. Prawojazdy mam do 10.10 i badan nie przejde wiec pozostane bez prawka przez to . Jakbym wiedzial to bym nie robil teraz tylko po przedluzeniu prawka. Postaram sie napisac jaka mam wade. Tydzien po mialem -6. Strzelam ze lewe bedzie -5 a prawe -2. Cos im musze wygarnac bo kontrol 40 minut opoznienia a trwalo to 2minuty. ( ta tydzien temu ) Jedyny plus to ze widze dobrze z bliska ale tez martwii bo najpierw widzi sie dobrze w dal a potem z bliska.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Każdy organizm i oko jest inne. Jaka metodą miales robione i jakie odczucia po zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal krk
Witam ponownie. Jestem po wizycie. Okazalo sie ze mam zbyt wysokie cisnienie w oku i dlatego zle widze. Uczulenie na sterydy czyli krople dexamethazon zamiast miec cisnienie 15 mialem 58.. prowadzi to do zacmy a zacma do slepoty. Wiec jak ktos widzi jal przez folie to niech idzie do lekarza. Ja od razu dostalem krople tabletke i KROPLOWKE! 4h mnie badali. Teraz mam na lewym oku astygmatyzm lekki dzis kolejna kontrol wczoraj tez mialem kontrol. Mam teraz wade okolo -1 na prawe o na lewe -1,5 plus astygmatyzm czyli dwoi sie obraz. Ma sto ustapic. Zobaczymy co bedzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafal krk
Ps. U mnie metoda tylko prk tak lekarz powiedzial i nia w sumie chcialem. Odczucia po masakra. Przepisali mi po zabiegu inuprom.. a tylko wszedlem od nich to masakrycznie zaczelo bolec szczypac. 2x ketanol zazylem w odstepie 3h ale mysle ze przez panike mnie takxbolalo potem sie uspokoilem przyzwyczailem do bolu i jakos noc przespalem. 12h po zabiegu juz nie boli lekkie swedzenie dyskomfort i tyle.ogolnie polecam zwlqcza dla duzych wad. Trzeba poczekac minimum miesiac by wyjsc na te -1 -2. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Nie strasz ludzi bo każdy wg mnie po zdjęciu płatka i jego ponownemu założeniu przez pierwsze kilka lub kilkadziesiąt godzin widzi jak przez folie. Osobiście u mnie utrzymywali się to około 10 godzin a potem dnia na dzień ustepywalo. Dziś mija czwarty tydzień, powikłań rzadnych. Widze czytam jezdze autem. I czekam na efekt końcowy. Nie wiem czy to normalne, a więc zapytam. W tym okresie próbowałem mierzyć różne szkła i minus 3,5 i plus 3 i w każdych widzielem gorzej niz bez. Tak więc niewiem czy zejdzie mi do 0 , a moja wada przypominam że było na lewe 9, a na prawe 7 ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrówek
ja już 2.5 tyg po zabiegu, wciąż utrzymuje się światłowstręt, szczególnie przed kompem. Musze siedzieć w przyciemnianych okularach. No i ghosting. Ale jakby się trochę zmieniał. Na początku widziałem duplikat obrazu w pionie, teraz lekko na ukos i dodatkowo z prawej storny. Jakbym przez jakiś pryzmat / kalejdoskop patrzył. Nie jest to mega uciążliwe, bo widać to na latarniach czy światłach samochodów z daleka, z bliska jest ok... do 2-3 m żyleta. noi na drobnych literkach zamazuje powyżej 3m... najbardziej jednak męczy światłowstręt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolek1989
Witajcie Miesiąc po zabiegu. Dziś po wizycie kontrolnej. Wszystko w porządku z prawym okiem natomiast lewe został z tego co mówił dr ze został lekki astygmatyzm a tak to wszystko w porządku. Następna wizyta za 4 msc i za 5 msc zabieg korekta tego a stygmatyzmu . Pytanie do czytających czy ktoś kiedyś miał robiona korektę po zabiegu?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacjent po EBK
Karolek_mam pytanie: ja jestem juz 4 tyg. po EBK. Mialam wade -2.75 plus astygmatyzm, bylam na wizycie, gdzie stwierdzono, ze wade zredukowan, ale astygmatyzm w prawym oku pozostal, wiec na prawe oko widze slabo, obraz jest rozmazany. Powiedziano mi, zebym cwiczyla oczy, duzo czytala, poza tym wlozono mi plomby, zeby dodaktowo nawilzyc oczy, bo sa przesuszone. Zastanawiam sie co bedzie,jak I sie to widzenie w prawym oku nie poprawi? Wspomniales o jakies korekcje astygmatyzmu? Wiesz cos wiecej na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1989Karolek
Więcej nie dlatego pytałem tu na forum. Jeżeli chodzi o mój przypadek to za 5 miesięcy będę miał korektę lewego oka bo również widzę na nie słabiej i mniej ostro. Lekarz stwierdzil ze zostały jakieś resztki a astygmatyzmu. I będzie robiona korekta bezpłatnie w ramach zabiegu. Proponuję też dowiedzieć się w Twoim przypadku o korektę bo skoro mi lekarz zalecił to samo się nie wyleczy przez ćwiczenie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1989Karolek
Prawie dwa miesiące po zabiegu. Komputerowe badanie wzroku przed i po korekcji. Przed -10 OL / -8 OP Po +1 OL / 0 OP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×