Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zezeze

13 dni po laserowej korekcji wzroku - nie widze!!!

Polecane posty

Gość Pitpuck
Jestem po operacji i jestem ciekaw jak długo będę potrzebował kropli nawilżających tzn sztucznych łez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala361
Ja po 6 miesiącach mogę już używać kropli tylko na noc (zalecenie lekarza). Dla swojego komfortu używam jednak kropli podczas pracy na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddon
po zabiegu już jestem kilka mieięcy ale do tej pory mam problem z suchymi oczami, na szczescie krople hialeye free załatwiają sprawę, stosuję je regularnie i zabiegu nie żałuję, nie musze się męczyc z okularami w końcu po tylu latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolek2222
Witam.jestem 10 dni po zabiegu prawym okiem widze doskonale a lewym gorzej dodam ze w lewym oku miałem wadę większą (-4 i astygmatyzm ) nie ukrywam że się niepokoje czy miał ktoś tez coś takiego ?? Wizytę mam dopiero za miesiąc i nie wiem czy odczekać jeszcze z tydzień może się coś zmieni czy zadzwonić i przestawić termin na wcześniejszy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal ll
Jestem po operacji 7 miesięcy. Suchość oka przechodzi powoli stosuje krople juz tylko 3 razy dziennie. Miałem +7 na obu oczach. Teraz jestem bez okularów. Lewe oko wyraźnie słabsze . Choć zdarzało się na przestrzeni tych kilku miesięcy ze raz lewe raz prawe oko było silniejsze. Trzeba pić dużo wody i często kropić będzie lepiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to kafeteria jest piasana też brailem...nie wiedziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joltan
Witam, Ze względu na duży astygmatyzm, nadwzroczność LO + 5,75D, PO +5 D, początki zaćmy, presbiopia oraz zespół suchego oka /przez noszenie soczewek kontaktowych- min. z tego względu laser odpada bo oko po laserze jest przesuszone, zaproponowano mi wszczepienie sztucznych soczewek i tak pod koniec listopada miałam wszczepiane sztuczne soczewki wieloogniskowe toryczne. Najpierw PO a po tygodniu LO. Operacja odbyła się w prywatnej klinice /drogo!!!/ ale przy moich wadach nie było innej opcji. Zdecydowałam się ponieważ bardzo źle widziałam zarówno z bliska jak i z daleka a wieczorem to już był koszmar, więc nie miałam nic do stracenia. Zresztą kilka lat wcześniej też byłam na badaniach i nie zakwalifikowałam się na zabieg. Jestem już prawie 3 m-ce po operacji PO -operowane pierwsze + 1,5 astygmatyzmu, LO +0,5 astygmatyzmu oraz efekt halo. Z tablicy czytam LO wszystko a PO w trzecim rzędzie od dołu. Widzę blisko, pośredni i daleko oraz o zmierzchu, tylko PO z daleka trochę gorzej. Lekarz mówi, że będzie dobrze, że potrzeba czasu minimum pół roku. Czekam cierpliwie na efekt, zapewniano mnie, ze nie będę nosiła okularów. Za takie pieniądze powinnam mieć 00 wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polnapol
Jestem 10 dni po zabiegu metodą LASEK w optegrze i o ile na prawe oko widzę ok, o tyle na lewe - dramat... Najgorsze, ze zaraz po zabiegu usluszalam ze wszystko poszło świetnie i ze po 10ciu dniach będę juz mogla pojechać samochodem do pracy. Jestem nauczycielka, ferie właśnie się skończyły, a do pracy zawozi mnie jutro mama... Myślę, ze kliniki powinny dokladniej informować o skutkach ubocznych. Gdybym wiedziała wcześniej o tym o czym właśnie przeczytałam na tym forum to poczekalabym do wakacji. Póki co jestem załamana. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joltan
PO - prawe oko, LO - lewe oko koszt - 15 000 zł. Klinika VOIGT MEDICA - Kraków na która trafiłam przez artykuł Pani Rozenek, której FAKT znalazł klinikę gdzie zgodzili się jej pomóc, więc pomyślałam ze przy moich wadach też mi pomogą i pomogli. Teraz czekam na efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał l
Polnapol Mi też wmawiali w optegrze w Poznaniu że wszystko poszło ok ! A autem dopiero zacząłem jeździć po 6 tygodniach. W optegrze kłamią że za tygodniu może dwóch wraca się do pełnej sprawności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creatorex
Ja miałem zabieg w 2016 roku. -5.00 + astygmatyzm w każdym z oczu po zabiegu: -1.00 w lewym, i -0.5 w prawym + lekki astygmatyzm rok po zabiegu: - 0,5 w lewym, -0,5 w prawym - brak astygmatyzmu Klinika: Nowy Wzrok, Warszawa, lek. med. Koszałkowski Metoda: Lasik Sam zabieg trwa chwilę i jest bezbolesny - czujesz jedynie lekki dyskomfort. Dzień po zabiegu już funkcjonowałem normalnie bez okularów, także polecam! Jeżeli masz jakieś pytanie odnośnie zabiegu proszę pisać na maila: solar.geniusz@gmail.com - postaram się odpowiedzieć. Poza tym zdaje się, że mam jeszcze zniżki na badanie kwalifikacyjne przed takim zabiegiem, które mogę udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie widzisz a piszesz post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tydzień pi korekcji femtolasik w voight medica Kraków mała wada wzroku -2.25 j -2.75 powiedziano mi ze idealna wada do korekcji wzroku będą super efekty a na jedno oko do tej pory nie widzę tak jak by wada nie była wogule usunięta a na drugie super tego samego dnia już widziałam nie wiem co jest nie tak przy tak małej wadzie wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ktoś miał podobnie proszę o wypowiedz dla mnie to dziwne piszecie o tak dużych wadach -4,-5, 8, a tu tylko -2.75 i zero efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie miałam i te posty pisane sa głownie na zamowienie optegra, nie oplaca sie chyba korygowac tak malych wad -2 lub -3. Pozdro? Kto ma kase za sprowadzenie do Optegry bo ja nie... wada czasem wraca czasem zeruja, kwalifikacja czesciowa lub calkowita,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joltan
Witam osobę, która tak jak ja miała zabieg w klinice Voigt Medica Kraków. Jak już wcześniej pisałam, miałam wszczepiane sztuczne soczewki wieloogniskowe toryczne za, które zapłaciłam ok 15 000 zł właśnie w w/w klinice, gdzie zapewniano mnie, że nie będę nosiła okularów. Obecnie jestem czwarty m-c po zabiegu i nadal jest tak samo jak zaraz po zabiegu czyli bez zmian. W związku z tym zrobiłam prywatnie badanie wzroku i okazało się, że w lewym oku mam jeszcze + 0,5 astygmatyzmu /i to może jeszcze się poprawić, czyli zejść do zera/, natomiast w prawym oku mam + 1,5 astygmatyzmu i to może pozostać / prawdopodobnie mam za małą moc dobraną i chyba będę musiała nosić okulary/. Chcę nadmienić, że to oko przed operacją było w lepszym stanie niż lewe. Operacja prawego oka była odczuwalna i do tej pory szwankuje tzn. piecze w kąciku i jest suche /nie mam stanu zapalnego/, natomiast operacja lewego oka - super. W związku z tym zadzwoniłam do Kliniki i przedstawiłam im sprawę, po czym uzyskałam informację od tamtejszego okulisty, że mam czekać na efekt około pół roku a potem mam się zgłosić do nich na kontrolę. Póki co cierpliwie czekam ale na razie nie widzę poprawy no i jeszcze zapomniałam o dużym efekcie halo. Wszystkie zalecenia, które otrzymałam po zabiegach były bardzo przestrzegane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pitpuck
Witam miałem laserowa korekcja wzroku 7 tygodni temu metoda epi Lasik. Tydzień temu miałem kontrolę i doktor powiedział że wszystko ładnie się goi. Na prawym oku jest lekki minus. W niedzielę leciałem do domu do Szkocji i następnego dnia zaczął mi się pogarszać wzrok w prawym oku i dyskomfort około oka . Mam wrażenie jakbym nosił tylko jedna soczewkę. Teraz mam wrażenie jakbym miał -2 w prawym oku. Byłem u okulisty tu i nic nie stwierdził i przepisał mi sterydy :-( . Pani doktor z Polski myśli że to może być przesuszony nabłonk przez klime w samolocie. Miał ktoś coś podobnego. Nie wiem wracać do Polski do kliniki po poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można taką operację zrobić na kasę chorych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joltan ile masz lat ? Ja mam podobne wady do twoich , mam 47 lat i coraz gorzej z moimi oczami , jak sie teraz czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joltan
Witam, Jestem trochę starsza od Ciebie, jak już wcześniej pisałam o moich wadach to po wielu badaniach okazało się, że żaden laser mi nie pomoże i jedynym wyjściem jest wszczepienie soczewek, które skorygują mi wszystkie wady. Teraz czekam na efekt ale prawe oko ma jeszcze 1,5 astygmatyzmu a lewe prawie wcale. Za dwa tygodnie /23.03./ miną 4 m-ce od operacji prawego oka i na razie nie widzę poprawy. Ponoć przy nadzwroczności na efekt trzeba czekać dłużej, więc cierpliwie czekam. Jak mnie zapewniał sam szef kliniki, że nie będę nosiła okularów to za taką kasę tego oczekuję. Za 2 m-ce mija pół roku i mam kontrolną wizytę i wtedy zobaczę co mi powiedzą. Mam również nadzieję, że ten nieprzyjemny efekt halo też mnie, gdyż jeżdżę samochodem wieczorem jest to bardzo uciążliwe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przez ten topik znów po 16 ltach zaczełam myslec o operacji jakie to mogą być koszta? nie widzę na dal i mam astygmatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delpiero02
Witam, jestem już 2.5 miesiąca po laserowej korekcji wzroku metodą EBK. Jeśli chodzi o ostrość wzroku, to prawe ok jest idealne, lewe została jakaś mała wada, bo widzę gorzej. Najbardziej martwię mnie widzenie cieniów liter lub obrazów. Nie wiem jak to dokładnie wytłumaczyć, ale widzę np( pisząc tego posta takie kontury liter na klawiaturze) lub oglądając film z białymi napisami na czarnym tle również to widzę..;/ Poza tym w nocy gdy jadę samochodem, widzę podwójnie : znaki, kontrolki samochodem, Czy może ktoś już miał taką przypadłość po operacji i czy to mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał l
Delpiero2 Jestem po 7 miesiacach po operacji i też widzę cienie literek. Im bardziej suche oczy tym gorszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delpiero02
Michał I , I nie przeszkadza Ci to? a w nocy jak sobie radzisz? Ci Ci powiedział doktor? Minie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal l
Delpiero Przeszkadza ale jestem dobrej myśli bo z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Są nawet takie dni jak dziś że tego efektu w ogóle nie widzę! Ja mam taki sposób - pić dużo płynów. Mało alkoholu. Nie używać kosmetyków z alkoholem np. Balsam po goleniu! Kropic często oczy aby się szybciej goily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matkamatka
Witajcie. Dziś mija 3 tyg.od zabiegu Femtolasik.Niezłe doświadczenie.Mialam wadę OL +6 i astygmaryzm 1,5 cyl. i OP +5 . Bardzo dużo czytałam na temat tej metody,dlatego nie panikuję i cierpliwie czekam aż wzrok się ustabilizuje. Przede wszystkim muszę nauczyć się patrzeć bez okularów.Dziwne uczucie-kto nie ma wady wzroku ten nie zrozumie. Z bliska widzę super ,z daleka rozmazany obraz. Ja byłam 2 tyg.na zwolnieniu.Lekarz twierdził że mogę pracować przy komputerze.Najbardziej bałam się uczucia suchości oka ale jest ok.Czasami zapominam nawilzać.Femtolasik jest przede wszystkim alternatywą dla dużych wad.Szybko pacjent wraca do siebie tzn.nic nie boli.Niektórzy myślą że wstaną po zabiegu i od razu będą super widzieć.Ale to tak nie działa.Mózg musi się przyzwyczaić.Wieczorem mam efekt halo.Rozmazany obraz, zwłaszcza tam gdzie jest światło.Staram się nie wsiadać za kółko. Pozdrawiam i polecam Femtolasik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szakal 87
Witam, jestem po korekcji obu oczu OL +5.0, OP+ 3.75, +astygmatyzm, mija dziś miesiąc po zabiegu. Na oko prawe widzę idealnie, bardzo dobra ostrość, wszystko jest jak najbardziej w porządku, lecz na oko lewe widzę gorzej, chociaż 4dni temu, ostrość była dużo lepsza, nic mi się nie rozmazywało, parę razy zauważyłem, że ostrość w tym oku się poprawia, a później pogarsza. Lekarz mi powiedzial, że to jest normalne i żebym sobie dał czas 3miesiące. Człowiek przewrazliwiony, ale to przecież normalne. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjustyna30
A czy ktoś z was miał może zabieg w ArtLife w Gdańsku??? Mąż koleżanki miała tam zabieg, ja też rozważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wowka
13 dni po laserowej korekcji wzroku nie widzieć ..... Powiem tak . ja miałam zabieg lentivu w Optegrze w Rzeszowie. I to co mogę powiedziec to ja bardzo szybko doszłam do siebie , nasteonego dnia mogła już wrócic do pracy. Nawet mój wujek który miał inna metoda robiony zabieg to bardzo dobrze już widział. Fakt nie mógł przemęczać oczu. Takze ,... nie wiem o co chodzi autorce wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość42421
Też miałam korekcję wzorku w Optegrze w Rzeszowie i bardzo polecam tę klinikę! Mają tą nowoczesną metodę Lentivu, a ona jest najlepsza! U mnie operacja się udała :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×