Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość lucjola123
cześć dziewczyny, ona 33 - 5 tyd. to bardzo wczesna ciąża co prawda ja też w tym czasie byłam u gin. i miałam usg ale od razu lekarz powiedział żebym się nie spodziewała za wiele bo po prostu jest za wcześnie, także głowa do góry wszystko przed Tobą :) u mnie już 7 tyd. i wczoraj pojawił się już człowiek z bijącym serduszkiem ma prawie 9 mm :) a usg też miałam dopochwowo i jakoś obecnie nie czuję potrzeby "targania" męża na każde badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
Topka gratuluje :) na kiedy masz następną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki, ale i tak nadal się martwię....byłam dziś na becie, wyniki jutro popołudniu...sama niewiem co mam mysleć...czekam na dalszy przebieg...zobaczymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Emu21, ja tez chodze do EnelMedu! W piątek będe u ginekologa 3 raz w ciagu 1,5 tygodnia ;) Najpierw było badanie ginekologiczne i cała masa skierowań, w tym na USG. Potem własnie USG, a teraz idę z wynikami wszystkich badań. Mam nadzieję, że ginekolog w końcu założy mi kartę ciaży i wyznaczy termin porodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Ehhh masakra z tymi lekarzami w EnelMed... przez ostatnie 2 lata byłam juz u chyba 5 i żaden mi się nie podobał, a tak chciałam przed ciążą zdążyć sobie wybrać ginekologa prowadzącego :(... Ostatnio trfiłam do fajnej babeczki na Domaniewskiej - Jolanty Skórskiej. Bardzo konkretna, kompetenta i miła, no ale nie chce prowadzić ciaży bo w przyszłym roku ma przygotowywać sie do egzaminu na kolejną specjalizację i ma ograniczyć przyjęcia. Więc w piątek kolejna próba - tym razem Arkadiusz Kijewski w Atrium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz w 5 tyg zrobił usg, widzial pecherzyk, założył kartę ciazy i dał skierowanie na wszystkie badania. Wyniki badan mam dostepne w internecie. Lekarz tez je dostaje i komentuje w internecie tak wiec nie musze do niego latac z wynikami. Moge sobie podejrzec wyniki z jego komentarzem i wiem czy wszystko jest ok. Bardzo wygodnie jest jak ginekolog robi usg na miejscu, a nie daje skierowanie na usg. Wiem, ze w Enelmedzie są lekarze ginekolodzy, którzy tez wykonują usg. Poszukajcie dziewczyny. Będzie wam wygodniej, szczególnie pózniej jak brzuszki bedą już duże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Dziewczyny a jakie są u Was różnice pomiędzy wiekiem ciąży wynikającym z USG, a tym z ostatniej miesiączki? Bo u mnie OM - 8 tygodni i 3 dni, a wg USG 7 tygodni i 5 dni, a więc 5 dni różnicy. Ten wiek wg OM obliczyłam i tak odejmując juz 3 dni od normalnie obliczonego wieku wg OM, ze względu na to, że owulacje miałam dopiero w 17 dniu cyklu (a nie jak się zakłada w 14...) Wiem kiedy dokładnie miałam owulacje - robiłam testy owulacyjne i regularnie, zgodnie ze sztuką mierzyłam temperaturę. Wszystko było książkowo. No i ze względu na mój wyjazd w delegacje współżyliśmy tylko jakieś 7 godzin po pozytywnym teście owulacyjnym, a później już nie... Więc wg mnie nie jest możliwe, żeby do zapłodnienia doszło aż 5 dni później niż wskazuja moje wyliczenia... Czy taka różnica na tym etapie może oznaczać, że dziecko rozwija się zbyt wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjola123
u mnie praktycznie nie ma różnicy: om - 6 tyd. i 5 dni, a wg usg 6 tyd. i 6 dzień. a lekarz mówił Ci skąd taka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie przejmujcie się tak tą rozbierznością. To zależne jest od tego jak lekarz zmierzy naszą fasolkę. Mi też wyszła mała rozbierzność więc lekarz mnie uspokoił i zmierzył fasolkę jeszcze raz niby tak samo ale jednak może jakiś milimetr bliżej ogonka i już było ok. Z tym milimetrem to tak strzeliłam ale tak mi też tłumaczył lekarz także dziewuszki nic się nie martwcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracujacamama84
Jezu jak mnie to wkur..wia jak piszecie że siedzicie w pracy itp i zabijacie czas na kafe! No kurrrr..wa to płacą wam za siedzenie na forum? Do roboty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no płacą
jak cie wkur...to nie wchodz tutaj i nie czytaj kazdy robi to co uważa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny leczące się w enel-med, polecam dr Mazurek-Kantor. Z tego, co zdążyłam się zorientować, przyjmuje ona w Arkadii i na Zaciszu. Byłam u niej na pierwszych wizytach i podczas konsultacji zrobiła mi USG, więc nie zawsze jest tak, że trzeba oddzielnie na konsultację i oddzielnie na USG. Chciałam ją nawet wybrać jako lekarza prowadzącego, ale w końcu zdecydowałam się na "mojego" lekarza z przychodni rejonowej. A pani dr Kantor była mi polecona przez dwie koleżanki z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANI A.
a ty co teraz robisz jak nie siedzisz na kafe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! kilka dni mnie nie było, bo jestem zalatana strasznie...:( Topka: a tak się martwiłaś a dziecko po prostu potrzebowało czasu:) tak to chyba jest we wczesnej ciąży, że trzeba uzbroić się w cierpliwość:) Tak się w ogóle ostatnio martwię, że się za bardzo przemęczam. Dla mnie w pracy teraz najgorszy okres, koniec roku i początek nowego, w tamtym roku to siedziałam nieraz w pracy do 23, w tym roku to się nie może powtórzyć. Nie wiem co robić...o ciąży chcę dopiero powiedzieć w styczniu, więc jeszcze te niecałe 2 mies muszę pracować jak wszyscy...macie też takie dylematy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Już na dniach niektórym z Nas zaczyna się 3 miesiąc :) No i mam tu pytanie. Smarujecie już swoje brzuszki jakimiś kremami? Tak się zastanawiam czy to już czas na takie zabiegi!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u ginekologa junior ma 2mm i serduszko:) przewidywany termin 23 lipca:) a na smarowanie nigdy nie jest za wczesnie... przeciez wiekszosc z nas pewnie uzywala balsamow do cialka przed ciaza to teraz warto tym bardziej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję się na listę: NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..................0 3.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie..................07.07 Dziewczyny poratujcie...co mogę zastosować na mega kosmicznie zatkany nos???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Witajcie dziewczyny, mogę dołączyć? Ja także będę lipcową mamusią :) Mam termin wstępny na 09 lipca 2013. Wczoraj zobaczyłam pierwszy raz bijące serduszko na usg, to 8 tydzień. Pozdrawiam przyszłe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Dopisuję się na listę: NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..................0 3.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 Joannnna. ................25........1...........małopolskie.............09.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Nasze Maleństwo mierzy w 8 t.c. 15mm, a serduszko tak szybko biło na usg, że aż się wystraszyłam, że coś nie tak ale gin na to, że to całkiem normalne i prawidłowe, że nawet może być 180 uderzeń na minutę. Gin dał mi witaminy Femibion + Natal2 ale na opakowaniu pisze, że od 13 t.c. No ale biorę codziennie bo on chyba wie co robi.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Nasze Maleństwo mierzy w 8 t.c. 15mm, a serduszko tak szybko biło na usg, że aż się wystraszyłam, że coś nie tak ale gin na to, że to całkiem normalne i prawidłowe, że nawet może być 180 uderzeń na minutę. Gin dał mi witaminy Femibion + Natal2 ale na opakowaniu pisze, że od 13 t.c. No ale biorę codziennie bo on chyba wie co robi.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Nasze Maleństwo mierzy w 8 t.c. 15mm, a serduszko tak szybko biło na usg, że aż się wystraszyłam, że coś nie tak ale gin na to, że to całkiem normalne i prawidłowe, że nawet może być 180 uderzeń na minutę. Gin dał mi witaminy Femibion + Natal2 ale na opakowaniu pisze, że od 13 t.c. No ale biorę codziennie bo on chyba wie co robi.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Sorry za te dwa klony, komputer mi się zawiesił :/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 10 lipca. U lekarza byłam w poniedziałek i maluszek miał 14 mm więc podobnie jak u Ciebie :-) Ja nie biorę żadnych witamin oprócz kwasu foliowego. Miałam dobre wyniki badań może dlatego nic mi nie przepisał więc w sprawie witamin i dawkowania nic nie mogę doradzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×