Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Ją np. mam ciągle apetyt na słone, a odrzuca mnie od słodyczy, szczególnie od czekolady, choć kiedyś mogłam zjeść cała tabliczkę na raz. A macie jakieś przeczucia co do płci? Bo ją podejrzewam, że będę miała syna :) tzn. takie mam "przeczucie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Saphire nie reaguj. Nie ma co... Nie każdemu bozia pozwoliła wznieść się na jako taki poziom intelektualny i kulturalny. Można tylko współczuć. Zastanawia mnie wymiar Twojego dzieciątka i wiek Twojej ciąży. Dlaczego piszesz, że wszystko jest OK skoro wiek wiek wg USG rózni Ci się od wieku wg OM aż o 2 tygodnie? To raczej duża różnica... No i 16 mm to jest raczej zbyt dużo zarówno na 5 tygodni jak i 7 tygodni i 2 dni. U mnie wg USG w 7 tygodniu i 1 dniu dzieciątko miało 11 mm. A 16 mm to wg kalkulatora wieku ciąży 8 tydzień. Więc nie wiem skąd Twój lekarz wziął te 5 tygodni i 2 dni przy 16 mm... No chyba, że chodzi o wielkość pęcherzyka, a nie zarodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Koalala mnie tez to zastanowiło. Moje pod koniec 7 tyg miało 14 mm. Żółta cytrynka ja mam przeczucie, że będę miała córkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Dopisuję się na listę: NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..................0 3.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 Joannnna. ................25........1...........małopolskie.......... ...09.07 Agusiek77................35 2 mazowieckie 12,07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusiek77
Sorki kropki mi nie wskoczyły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Po Raz Trzeci
Witam Kolezanki... u mnie nieciekawie....wielki krwiak po obu stronach :-(. Zwolnienie i lezenie...przy Dwulatku to lezenie nie wychodzi... Jestem jednak dobrej mysli...musze byc. Dziec ma sie poza tym dobrze. 8 tydzien 1 dzien - oczywiscie - znow gigant ;-), bo juz mial 22 mm ;-). Kazde moje takie jest, a data zaplodnienia jest na pewno wlasciwa. Teraz - zwlaczam krwiaka lekami i wypoczynkiem. Prosze o trzymanie kciukow! Milego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trzymamy kciuki i odpoczywaj jak najwiecej:) @ Joanna: ja rowniez nie mam za bardzo zachcianek. Ogolnie duzo jadlam slodyczy a teraz tak mnie nie ciagnie, wiec jest pozytyw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokahontas81
Hej przyszłe mamusie :D z chęcią dołączę do Was.Mam 31 lat.Z mężem staramy od roku o dzidzie Było ciężko bo dopiero w czerwcu Nam się udało-ale niestety początek 8 tyg i stało się poroniłam(łyżeczkowanie) Strasznie to przeżyłam bo tak długo Nam to zajęło a tu takie coś.Ale widocznie tak mialo być :( Mój ginekolog powiedział że około 3 mięsiące odczekać i znów się starać.I po moim wielkim zaskoczeniu,udało sie drugi raz.Mój termin według obliczeń 27-28 lipca :) .Jutro pierwsza wizyta u ginka-mam nadzieję że wszystko przebiega ok ?? Trzymajcie kciuki :) Pozdrawiam serdecznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiek ciąży się różnił ponieważ na usg pokazywało wiek ciąży od momentu zapłodnienia, a nie od dnia OM, 7 tydz i 2 dzień to już początek 8 tygodnia a wtedy dzieciątko powinno mieć rozmiar od 14 mm do 18 mm i te rozmiary są jak najbardziej w porządku, gorzej gdy są mniejsze... A wracając do tygodni to się zgadza ponieważ owulacja występuję mniej więcej (zależy od cyklu) 14 dni od miesiączki więc wiek się zgadza jak najbardziej ponieważ 5 tydz. i 2 dzień to 6 tydzień, a 7 tydz. i 2 dzień to 8 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.sapphire. -- u NFZ- towego lekarza takie fajne materiały dostałaś ? Joanna - mam zachcianki różne, często jak ich nie zrealizuję kończy się później rzyganiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mnie mecza dlaej mdlosci, rano myslalam ze juz na serio zwymiotuje, ale narazie sie obeszlo bez tej atrakcji :)hheheh moje piersi sa coraz bardziej bolesne w dotyku i ciagle chce mi sie spac. witam nowa kolezanke pocahontas :D co do wielkosci dziecka sie nie wypowiadam bo sama widze ze kazde dziecko jest inne, moj maluch w 6t2d mial 6mm :) co do plci to czuje ze dziewczynka :) i mam taka nadzieje :) jem slodkie i ogolnie jestem ciagle glodna. wczoraj zjadlam bigos a za jakas godzinke w brzuchu szalenstwo-głód na maksa ! hehehewczoraj nawet zjadlam kolacje co mi sie rzadko zdarza! milego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
O Topka ja mam to samo! jem cos, wszystko jest ok, godzinka mija czy dwie, cały czas czuję się ok, a potem nagle w ciagu sekundy dopada mnie tak skręcający głód, że czuję, że zemdleję gdy nie zjem czegoś natychmiast. dosłownie w jednej chwili tak mnie zasysa i skręca, że odczuwam to wręcz jako fizyczny ból. Na przykład - wczoraj wracałam do domu, obiadek dla mnie i dla męza kupiłam w barze w pracy, jechał sobie spokojnie w styropianowych pudełkach na podłodze za moim siedzeniem. Utknęłam w korku i tam mnie dopadło. No i nie było siły - jedna ręka na kierownicy a drugą po omacku wygrzebałam jakoś z tych paczek z obiadem wielkiego opiekanego kartofla, tytłając sobie jednoczesnie rękaw i tylne siedzenie w sosie z mięsa... Radośnie pożarłam ziemniaka i szcześliwie dojechałam do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit, chyba masz najgorsze z nas wszystkich mdłości. Ja nie wymiotowałam ani raz jeszcze, mam jedynie odruch wymiotny przy łykaniu kapsułek (?). Mdłości mi już powoli przechodzą, aczkolwiek zapachy, których zawsze nienawidziłam (po smażeniu) nienawidzę ich z dziesięciokrotną siłą. Wczoraj jedliśmy łososia z patelni, wypsikałam całe mieszkanie odświeżaczem, a i tak ten zapach w środku nocy się jakoś przebił przez odświeżacz i nie dał mi spać niemal do rana. Ale nie jestem wrażliwa na zapachy, które nigdy mnie nie ruszały, dalej lubię swoje perfumy, zapach ulubionych potraw itd. Z objawów pozostaje ból piersi i ich przyrost. Już nawet zmęczenie mi trochę puszcza, może dlatego, że w pracy się więcej dzieje, niż jakieś 1-2 tygodnie temu, choć jak wracam z pracy, to ledwo się na nogach trzymam i marzę o pójściu spać (co oczywiście kończy się, jak zwykle, przewracaniem z boku na bok przez godzinę lub dłużej i pobudkami nad ranem). Zachcianki? Na przeróżne rzeczy, raz na słone, raz na słodkie, trudno mi określić, na co częściej. Ale nie mam ochoty na śledzia z dżemem :) A co do przeczuć na jakąś płeć, to trudno powiedzieć. Siostra męża od zawsze powtarza, że jak będziemy mieć dziecko, to pewnie taką grzeczniutką dziewczynkę, dla odmiany, bo ona ma bardzo niegrzecznego synka. Ja bym chyba wolała dziewczynkę, ale z chłopakiem też się dogadam ;) Lepiej też, żeby była dziewczynka, bo mój mąż jest obciążony chorobą genetyczną, która dotyka w znaczącej większości płeć męską, co prawda ta choroba nie jest zagrażająca życiu ani nie wiąże się z inwalidztwem, ale wiadomo, lepiej żeby nie było jej wcale ... Co by jednak nie było, i tak będzie naszym największym na świecie skarbem, dla którego uchylimy nieba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami mam same mdłości. A czasami po jedzeniu niestety ... Trochę to niekomfortowe, zawsze jak nie jemy w domu tylko się modlę, żeby akurat nie było mdłości z niespodzianką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I martwi mnie jak piszecie, że nie bolą mnie piersi ;/ Chociaż bolały mnie tylko w jakimś 4-5 tygodniu, później były bardziej wrażliwe a teraz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale czemu Cię to martwi? Każda ciąża jest inna, zamiast bólu piersi masz mdłości, wszystko jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Margrit ja mam podobną sytuację jak Ty z tymi piersiami. Też z dnia na dzień (około 6t.c.) nagle ból piersi zniknął i stały się mniej nabrzmiałe. Od tego momentu umierałam ze strachu bo w dodatku się naczytałam na niektórych forach, że to objaw ciąży obumarłej....No takie brednie wypisują, że lepiej w ogóle w net nie wchodzić, tylko straszą... No i nadszedł dzień wizyty i drugi raz widziałam na monitorze moje Maleństwo - ciąża rozwija się prawidłowo, 8 t.c., 15,5mm :) Co do mdłości, to mam je od 2 tygodni rzadko, nie codziennie. Choć jeśli już są to najsilniejsze od godz.16 i pozniej wieczorem. Nigdy też nie miałam rzyganka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit dostałam tą paczkę prywatnie, ale kiedyś byłam u tego lekarza na nfz i od Pani z recepcji też dostałam jakieś tam materiały, gazety jak jeszcze nie byłam w ciąży. Co do mdłości to mnie też dopadły, zdarzają się o każdej porze dnia. Mam tak, że jeden dzień mogę się czymś zajadać, a na drugi nie mogę na to patrzeć. Tak więc codziennie muszę jeść coś innego, ale na szczęście póki co nie wymiotuje. Piersi mnie nie bolały od początku ciąży, ale zrobiły się bardzo bardzo jędrne. Praktycznie nie potrzebuje stanika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sapphire, no to fakt, są bardziej jędrne, ale lepiej nosić ten stanik, żeby grawitacja z nami nie wygrała ;) Gdzieś czytałam, chyba w gazetce ciążowej, że żeby zachować jędrność piersi po ciąży, to powinno się nosić codziennie stanik, a jeśli z natury ma się duży biust, to w miarę możliwości też spać w staniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację metafora - może inny pakiet mi się trafił :) mdłości + zachcianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 6latki:)
Dopisuję się na listę: NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie..................02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..................0 3.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 Joannnna. ................25........1...........małopolskie.......... ...09.07 Agusiek77................35 2 mazowieckie 12,07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 6latki:)
Hej dziewczyny. widzę, że watek się rozkręcił :) Dłogo nie pisałam... a nawet bardzo długo, ale nie miałam nastroju zbytnio... troche w szpitalu poleżałam, bo kosmówka mi sie odkleiła częściowo i zrobił się krwiak :/ na szczęście już jest trochę lepiej, ale musze leżeć. krwiak się zmniejszył trochę a dziecko ma 18mm. Wpisałam sie w tabelkę... w karcie ciaży mam termin na 02.07 choć z @ wg mnie i kalkulatorów wychodzi mi 03.07... a zowulacji wręcz 08.07 no ale... i tak pewnie potnął mnie w tym pierwszym terminie, bo mam planowaną cc :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 6latki:)
A Truj tu jeszcze pisze w ogóle?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z niecierpliwością czekam na przyszły piątek na kolejne USG. Nie wiem, jak wytrzymam ten tydzień. Tak bardzo bym już chciała zobaczyć bąbla. A macie też coś takiego, że minęła Wam już pierwsza ekscytacja ciążą? Bo ja coraz częściej w ogóle o tym zapominam, dlatego też nie mogę się doczekać pierwszych wyczuwalnych ruchów dziecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupia___________ gęś
Co za róznica 2czy 3 lipca, akcja porodowa może się (terminowo) zacząć 20,21,2,2,23,,24,25,25,27,28,29, 30 czerwca. ty myslisz,że tój tyłek wie, że masz "planowaną cesarkę" . cesarka to nie powód do radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głupia geś widze, ze jaki nik taki i post :D hehehehe rozbawiłaś mnie :D mi chodziło o wpisanie się do tabelki a 2- dla mnie cc to akurat wielki powód do radości :P i to sprawa indywidualna co kto woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was kobietki:-) Byłam wczoraj u gina, jest serducho, nawet podgłosił, żebym dobrze słyszała bicie:-) A z tego wszystkiego to zapomniałam ile mierzy ale lekarz powiedział, że wszystko bardzo dobrze się rozwija, wyniki też bardzo dobre, założył mi kartę ciąży i kazał przyjść za 3 tyg... Jeśli chodzi o piersi to mnie od początku nie bolą aby sutki chwilowo miałam bardzo wrażliwe ale teraz to już przeszło. Mdłości czasami się zdarzają ale rzadko i bez wymiotów. Zachcianek jakichś konkretnych nie mam ale tak jak niektóre z was straszne napady głodu... I to czasami nawet już w łóżku leżę a naglę czuję taki głód, że aż cały brzuch boli i muszę coś zjeść... Jeśli chodzi o płeć to nie mam pojęcia... Mój mąż strasznie chce dziewczynkę, no ale zobaczymy, mi to obojętnę aby żeby wszystko było w porządku... Chociaż smaka mam raczej na coś słodkiego:-) Pozdrawiam was serdecznie i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola no jak sie słyszy pierwszy raz serduszko dzidziusia to można stracić głowe :))) Piękne doswiadczenie :) tym bardziej piękne kiedy wiesz, że ten człowieczek nie ma nawet 2 cm a już mu bije serce i jest prawdziwym człowiekiem już :)))))) co do płci... ja od początku czuje, że chłopiec, choć ogólnie mi totalnie wsio ryba ;P i z tego i z tego bede sie bardzo cieszyc :)))) Tylko po prostu mam przeczucia :) ja napadów glodu nie mam, ale mam zachcianki... na kwasne :D mąż musiał sie nauczyc robić kapusniak ;P no i kanapki z kwaszonym ogórkiem mi do szpitala donosił :) z kolei slodycze mogłyby dla mnie nie istniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×