Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość czarna 8120
Cześć. Mam na imię Kasia. Jestem w piątej ciąży. Mam cztery córki. W czwartek mam wizytę u lekarza gdzie założą mi kartę ciąży ale wedłóg moich obliczeń termin będzie koniec czerwca początek lipca 2013. Cieszę się na kolejne dziecko i zastanawiam się czy uda się mieć synka. Chciałabym ale wiadomo że nie ważne jaka płeć ważne żeby było zdrowe. :-) ostatnia miesiączke miałam 12 września. Już nie mogę się doczekać kiedy zacznie mnie kopać, uwielbiam to uczucie. To najpiękniejsze chwile w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna 8120
MAMA PO RAZ PIĄTY :-) Cześć. Mam na imię Kasia. Jestem w piątej ciąży. Mam cztery córki. W czwartek mam wizytę u lekarza gdzie założą mi kartę ciąży ale wedłóg moich obliczeń termin będzie koniec czerwca początek lipca 2013. Cieszę się na kolejne dziecko i zastanawiam się czy uda się mieć synka. Chciałabym ale wiadomo że nie ważne jaka płeć ważne żeby było zdrowe. :-) ostatnia miesiączke miałam 12 września. Już nie mogę się doczekać kiedy zacznie mnie kopać, uwielbiam to uczucie. To najpiękniejsze chwile w życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPTYMISTKA - będzie trzeba na inny soczek się przerzucić, może żurawinka ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
do Joannny Mam nadzieję, że jeszcze zaglądasz Wiesz mi wydaje się bardzo dziwne, że lekarz przepisał Ci femibion natal 2. Sama jestem w ciąży i biorę femibion natal 1, także nie spotkałam się aby ktoś wśród znajomych brał na początku ciąży 2. Może zadzwoń do lekarza i upewnij się czy na pewno się nie pomylił, jeżeli nie to zapytaj dlaczego 2 i daj znać - Też się nad tym zastanawiam, że skoro jest natal 1 to czemu mi natal2 dał... Ale gin powiedział tylko, że teraz maluszek potrzebuje jodu i głównie chodzi o to właśnie. I powiedział, że to jest najmniejsza dawka witamin bo to suplement diety. Ale może jutro wybiorę się do apteki i po prostu zakupię sobie natal 1 dla własnego spokoju. Porównywałam skład obu i ten od 13 t.c. różni się tylko tym, że ma jeszcze DHA (olej rybi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nigdy nie twierdziłam, że Cola jest zdrowa ;-) Wręcz powiem szczerze, że jej nie lubię. Ale teraz chętnie wypiję kilka łyków, żeby zagłuszyć ten stan mdłości. Na szczęście nie jest to dla mnie stan permanentny, po prostu się zdarza w różnych porach dnie i o różnym nasileniu :-) Leżenie w domku naprawdę pomaga. Ból brzucha się zmniejszył no i wreszcie uporałam się z zatokami, które dokuczały mi od dwóch tygodni. Jednak odpoczynek działa cuda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam sobie zdrową colę i piję bez wyrzutów kiedy mam ochotę ;P Tylko cena w porównaniu z normalną trochę poraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Joannny
Ja na colę się skusiłam tylko raz, ale później miałam wyrzuty sumienia więc staram się jej nie pić. Tak jak niektóre z Was mam już za sobą nieudaną ciążę zakończoną poronieniem więc teraz zrobię wszystko aby było jak najlepiej. Termin mam na 29 czerwca więc prawie lipiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Joannny
A odnośnie femibionu to tylko tak spytałam bo gdyby nie było różnicy dla danego tygodnia ciąży to by tylko jeden zrobili. Może ilości danych składników się różnią albo coś. W każdym razie ja lekarzem nie jestem więc nie wiem jak powinno być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit mnie tez na mandarynki ciagnie, ale jak w szpitalu lekarze zobaczyli, że wcinam to kazali zaprzestać, bo cytrusy wywoluja skurcze :/ Ale mówili, że to tylko oprzy ciazach zagrozonych nie można a jak jest wszystko ok to mozna. mój lekarz mi powiedział, ze jak zjem ze 2 dziennie to nic nie bedzie, ale ja póki co je odstawiłam. Co do coli... nie popadajmy ze skrajnosci w skrajność ;P to nie alkohol czy papierosy żeby odstawiać totalnie :D W samym chlebie i wedlinie jest cała tablica mendelejewa :D wiec nie sadze żeby szklanka coli wypita na mdłosci miała zaszkodzic. Predzej mdłosci sa niebezpieczniejsze tak jak i kaszel (bo jest "rwanie") niz szklanka coli :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do witamin w ciąży to uwazam osobiście, że nie ma co przeginac ;) Trzeba jakieś brać -wiadomo. Ale jak się w miare zdrowo odżywia to nie należy brać ich duzo. Po nadgorliwym braniu witamin lubia rodzic się duuuuze dzieci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Mogę się dołączyć? To moja 4 ciążą (niestety w tym roku jedną straciłam) i mam nadzieję, że tym razem wszystko dobrze się ułoży. Mam dwóch chłopców - mąż twierdzi, że tym razem robił dziewuszkę ;) Leci mi teraz 7tydz4dzień, termin mam na 16 lipca :) Objawów ciąży sporo - najbardziej cieszy większy stanik :) niestety mdłości od rana do wieczora i najchętniej puściłabym pawika ale się nie da... To wykańcza bardzo, nic się nie chce i tylko spać i spać... Imbiru nie cierpię więc lipa (jeszcze bardziej mnie mdli od tego smaku) ale słyszałam, że cynamon też się sprawdza na mdłości. Czasem pomaga łyk coli (cóż, niezbyt zdrowo ale się sprawdza). Co do płci i apetytów to w pierwszej ciąży jadłam wszystko ale byłam bardziej "mięsna" + czekoladowa i jest chłopiec. W drugiej ciąży podobnie ale przez pierwsze tygodnie zjadałam po kilka kilo mandarynek... łagodziło mdłości - no i drugi chłopak. A teraz jeszcze nie wiem ale owoce do mnie nie mówią, jem raczej słone i kwaśne ale czekoladę też ;) Wg kalendarza chińskiego ma być dziewczynka - jak macie ochotę to sprawdźcie co Wam wyjdzie: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3266471&start=4650 Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj atamta :) Ja osobiście w chiński kalendarz nie wierze totalnie ;P ma sprawdzalność 50/50 czyli równie dobrze ja mogę każdemu wywrózyc i wyjdzie na to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Witam Ciężarne :) Jeszcze nie tak dawno się tu chwaliłam, że mam rzadko mdłości i nigdy nie dopadło mnie rzyganko... A tu wczoraj wieczorem zachciało mi się z małżonkiem pizzy, no i byłam taka głodna, że zaczęłam łapczywie jeść (a miałam całą dla siebie i mąż także swoją bo on strasznie dużo je:)) i połknęłam ponad połowę bo tak mi się chciało. I jeszcze w między czasie mówię do męża, że ale pyszna mniam mniam am am :) i nagle..... :/ wyprułam do kibla i wiecie co dalej... :/ Rwało mnie tak, że myślałam, że się skończę nad tym kiblem :/ I chyba maszyna rzygania się rozkręciła, bo dziś od rana to co zjem to wiecie gdzie ląduje i to od razu. Więc taka moja przygoda... Piję tak jak któraś tutaj doradzała wodę gorącą z cytryną i trochę mi przechodzą te mdłości. No na razie się uspokoiło. Nie będę się przecież użalać nad sobą :) Choć jak wylądowałam dziś po śniadaniu w kibelku to stękałam sama do siebie, że umieram :] Tak mnie rwało :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
A co do tych witamin to męża wysłałam dziś rano do apteki i mam już Natal 1 (33 zł zapłaciłam - nastawiałam się na więcej:)), także będę spokojnie brała bo to raczej nie powinno zaszkodzić. Mam tylko nadzieję, że nie znajdą się te witaminki zaraz w klopie... Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
czarna 8120 - gratuluję aż 4 dziewczynek :) Heh :) To nie dziwię się, że chcesz dla odmiany chłopaka :) Ja jestem w pierwszej ciąży i nie wiem jeszcze jak to jest jak dzieciątko kopie w brzuchu, jakie to uczucie... ale musi być niesamowite... Czuć ruchy własnego dziecka :) Już nie mogę się doczekać. Jak na razie to zdycham z mdłości... Ale tak widocznie musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mancia92000
HEJ ja też mam termin na początek . Jestem jednak jeszcze młoda i strasznie sie boje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fredzia : taka np cola miodowa dla dzieci, albo w Bomi jest jeszcze na dziale ze eko żywnością taka z guaraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Margrit - :) Powiedz, że to kiedyś przejdzie? :) Jak sobie z tym radzisz? Bo mi chyba jednak ta gorąca woda z cytryną nie pomaga. Od kwaśnego mi jeszcze bardziej niedobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że przejdzie. Czasami mam obawy jak nie jem w domu ... Mdłości to u mnie jedno - pomaga trochę imbir i migdały. A rzyganie to u mnie inny temat, bo nie ma szans zareagować taki czas po zjedzeniu się to dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
Spróbuje tego imbiru. Migdałów niestety nie mam. Najgorsze jest jak chce się rzygać a się nie da i w dodatku ni ma czym :/ łeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i że trzeba coś zjeść mając mdłości żeby przeszło trochę, a jak tu zjeść jak niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannnna.
No właśnie. Wydaje mi się, że najgorsze mdłości mnie nachodzą właśnie jak jestem głodna. A cały czas jestem glodna! Ale co z tego, jak zjem, rzygam, zjem,itd.... Malutkie, daj mamie coś zjeść bo muszę mieć siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koalala
Hej Atamta, fajnie, że dołączyłaś ;) Kurczę, to może nie będę się specjalnie cieszyć, że na razie nie rzygam... Też wszystkim opowiadam jak to dobrze znoszę ciążę... Są momenty, że jest mi troszkę niedobrze, ale to raczej taki brak komfortu na żołądku niż faktyczne mdłości... Za to za mnie rzyga dzisiaj mój mąż ;) CHyba zeżarł coś na mieście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna sie obzarła i tyle
a nie mdlosci... Zresz to rzygasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezrównowazonej psychicznie pomarańczy powyżej juz podziękujemy :) SIO! Ja miałam parę dni gdzie miałam mdłosci. U mnie nie były czeste, ale jakosciowo... powiedziałabym... spektakularne chwilami ;P Bo jak mi się zaczynaja to z miejsca rzygam i od razu przechodzi ;P Wczoraj mnie napadło chyba pierwszy raz od dwóch tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle mamusie chcialabym sie do Was dołaczyc, o ile nie macie nic przeciwko :) Moj termin to 01.07 wiec moje malenstwo chyba najstarsze z grona zobaczymy jak to wyjdzie z porodem kotre bedzie najstarsze :) To moja pierwsza ciaza, bardzo wyczekana Z Polski pochodze z wielkopolski ale aktualnie mieszkam w angli A co do objawow ciazy to standard powiekszone piersi i ogromne i czule brodawki mdlosci powoli juz przechodza, najgozej jeste ze wstawaniem w nocy do toalety... Dopisuje sie tez do tabelki :) NICK .................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... ........02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..................0 3.07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............16.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 ona_33....................33........1............łódzki e................26-07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 Joannnna. ................25........1...........małopolskie.......... ...09.07 Agusiek77................35 ........2........ mazowieckie...............12.07 .pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie....................28.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka3333
Witam drogie Panie :) chciałabym do was dołączyć ponieważ będę młodą mama i przerażenie miesza mi sie z euforia . Termin mam na 7-8 lipca a sama swoje 21 urodziny obchodzę 4 lipca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×