Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Już to robię:-) NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Widzę,że termin mam jak przyszła mama 2013 :-) Joannnna i Fredzi_a też z małopolskiego? Może okolice Oświęcimia? Zara Baby pewnie wędrująca? hihih Teraz w małopolskim czy pomorskim? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa mamuske Messi :) Ja mam w przyszlym tyg we wtorek i sie coraz bardziej denerwuje. ZMarwie Was dziewczyny bo ja ostatnie usg mialam robione w 7tyg1d i maluszek mial 1,1cm wiec odpowiednio :) My z moim M jestesmy raczej niscy ja mam 163 on 170 wiec maluszek pewnie gigantem nie bedzie. U mnie co do chorob to tato tylko mial zwezenie aorty plucnej i nic wiecej sie nie zdazylo. Messi ty robisz test Pappa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Byłam wczoraj w końcu u tego mojego prywatnego gina :))) Okazało się, ze skierowania na badania wypisuje państwowo (po prostu w przychodni zakłada tez karte ;P) wypisał mi caaaaaałe mnóstwo badań łacznie z toxo i różyczką. Pobrał cytologie, zrobił usg- z dzieckiem wszystko ok :) po krwiaku nawet zwłóknienia nie ma, wszystko pieknie i cudnie :)) dzidzius ma 3,56cm :) na temat wielkosci nic nie mówił, tylko powiedział, że ładnie rosnie- nie mówił, że dziecko za małe. Przejrzał poprzednie USG i wg wymiarów dzidziuś rzeczywiscie sobie ladnie rośnie. Wszędzie jest w necie napisane, że w 12tyg. dziecko powinno mieć około 6cm- widocznie każdy dzidziuś inny :) Córkę urodziłam mała 2810, oboje z mężem tez urodzilismy sie poniżej 3kg więc widocznie tak ma być :) Zrobil ze mna cały wywiad polozniczy (z babciami włacznie :D). Powiedział, że ciaża ze względu na Hashimoto jest ciazą wysokiego ryzyka ale mam hormony ok, leków nie biore ponad pół roku wiec nie musi sie nic dziac :) Ulzyło mi :))))) 27 grudnia mam przyjsć na USG genetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
Hej laski :) TOPKA :* Widze że tu dyskusja rozgorzala :D A co to kogo obchodzi kto z kim na usg chodzi i kto jak rodzi? :D ja rozumiem przedstawic argumenty żeby podyskutowac i uswiadomic nieswiadome ale bez skakania komus po plecach :) Pomaranczka ktora tu pisala jedna pisala duzo racji odnosnie cc i ja się z nią zgadzam w wielu kwestiach :) 3 pytanych przeze mnie ginekologow również odradzalo mi Cc mowiac że sn jest lepszy dla dzieecka, argumentow nie będę klepac bo już tu dziś byly przedstawione :) wlacznie z tym z autyzmem :) pech chcial że choć bardzo chcialam sn to mialam cc i zyje ;) dziecko te| ;) ma się póki co swietnie ;) znam dziecko z autyzmem które jest z cc i jak kazdy przypadek autyzmu nie wiadomo skad się chorobsko wzielo... Znam też niestety przypadek ciezkiego uszkodzenia barku podczas porodu sn ( rzeznicy odbierali porod) więc mysle że nie ma co się nakrecac i wzajemnie obrazac tylko zaufac trzeba swoim ginom :) Ktos pytal o porod po 1 cc ja mialam cc w sierpniu 2011 i nastawiam się na sn bo CHCĘ :P choć gin mój mowi że mimo iż szlachetne i chwalebne to szanse mam male... choć mowi że generalnie sn po cc jak najbardziej mozliwe ;) u mnie male szanse bo mój organizm nie chce rodzic sn :-P Co do testow papa to ja nie mam w planach, w 1 ciąży nie robilam bo dowiedzialam się że działają one na zasadzie rachunku prawdopodobienstwa więc bez sensu... Usg tzw prenatalne robil mi mój gin a oprocz tego byłam u specjalistki od dzieciecych serduszek - dr.włoch ktora robi prenatalne - dziewczynom które mog dojechac do katowic polecam!!! Swietna lekarka! Podobno nr 1 jeśli chodzi wlasnie o serduszka dzieciece!!! Przyjmuje w angelusie :) Ledy venera oswoilas się już troche ? Topka u lekarza bylas? Ja te| kaszle, smarkam i jestem już na antybiotyku :o Andzik a dlugo już w uk mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie mieszkam dlugo w uk. ale przyznaje sie ze tesknie za Polska w sumie chyba bardziej za rodzina ... no ale coz nie mozna miec wszystkiego... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To my mamy już giganta 4,87 cm ;P Byłam dziś na tych badaniach, zrobił mi tylko usg genetyczne NT, dopochwowe, bo przez brzuch nic nie było widać. Musiał szturchać małego żeby karczycho pokazał :) W sprawie Pappa rozmawialiśmy z nim, to w sumie powiedział, że daje większą pewność niż usg, ale na dobrą sprawę tak jak myślałam w razie czego w niczym nam nie pomoże. Z 30 min trwało usg. Wszystko jest ok. Tylko mały co chwilę kimał i utrudniał sprawne badanie. Aaa i mi powiedział że termin na koniec czerwca ;P Ale to chyba co wizytę jest pewnie inna opcja zależy jak rośnie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3186448 Na temat testu pappa ;) poczytajcie kobietki czy na pewno chcecie ten test wykonac... Duzo kobiet go robi, dostaje zle wyniki, stresuje się cala ciaze i rodzi zdrowe dzieci... Oczywiscie nikogo nie namawiam na rezygnacje z badania. Tylko zachecam do dokladnego zapoznania się z tym czym to badanie jest - nie daje ono jednoznacznej odpowiedzi tylko wskazuje PRAWDOPODOBIEŃSTWO wystapienia danej choroby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Jak tam samopoczucie dzisiaj? Mi na szczęście ból głowy miną ale byłam dziś na zakupach i zapobiegawczo kupiłam amol, apap( farmacełtka powiedziała, że sporadycznie można jak bardzo boli) i meliskę na spanie:-) a ja tych badań genetycznych nie robiłam i chyba nie zrobie, lekarz nic o nich nie mówił i jakoś wogólę nie mam co do nich przekonania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja je robie bo tak jak bylo napisane w tym temacie ktory wyslalas w razie czego jestem w stanie sie przygotowac psychicznie na to co sie stanie, moglabym przygotowac sie do opieki nad dzieckiem z jakimis wadami i przygotowac sie do porodu, szpital wiedzialby jacy lekarze beda potrzebni itp. dlatego wg mnie powinno sie to zrobic a co do testu Pappa to juz wczesniej pislalam ze jest prawdopodobienstwo wykrycia tych chorob. a co do amniopunkcji to gdyby badania wyszly zle to napewno bym ja zrobila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usłyszałam dzisiaj od koleżanki nową bzdure, przynajmniej tak mi się wydaję: podobno nie można pić mleka takiego z kartonu bo mogą w nim być bakterie toksoplazmozy.... Słyszałyście może coś takiego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie skad wy bierzecie takie nowosci? w mleku surowym, tzn. takim prosto od krowy raczej moznaby bylo znalezc takie bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Po Raz Trzeci
Witam Kolezanki, sto lat Was nie widzialam ;-)! Witam Nowe Mamy!!! Qrde, tyle sie dzieje, nie nadazam z czytaniem... Wspolczuje Dziewczynom, ktorym sie nie udalo...natura tak chciala :-(. Tyle co ja zapamietalam z Waszych dyskusji: - co do farbowania wlosow. Ja farbuje, bo siwieje na potege. Teraz dodatkowo rozjasnialam, zeby siwizna byla mniej widoczna. w kazdej ciazy farbowalam, moja lekarka nie widzi najmniejszych przeciwskazan. To tak jakby do lazienki nie podchodzic, bo domestosem moze pachniec ;-). - cc versus sn. Ja mialam poprzednio cesarke, teraz tez bede miala. Poprzednio, bo brak rozwarcia, teraz - bezdyskusyjnie, moja gina od razu mi zapowiedziala ;-). jedyne co wiem, ze szokiem jest pierwsze wstanie z lozka (myslalam, ze mi dol sie urwie i chlapnie o podloge), a po trzech-czterech dniach bylo spox ;-). Co do wielkosci Dziecka - moje zawsze wychodza "wieksze" na usg niz norma. Taki urok. Ja, zgodnie z tlumaczeniem TZ-a, nie lubie okreslenia "fasolka", etc., bo, qrde, toz maluch we mnie to nie warzywo :D :P! Mdlosci i pawie powoli mijaja, teraz etap zatwardzen. ratuje sie Lactuloza - bez niej bym umarla. co do palenia, ja bylam super-nalog, teraz jestem na plastrach. Juz moge patrzec na palaczy, bez checi wyrwania im pojary ;-). Bardziej sie balam, jak mnie az brzuch bolal z glodu nikotynowego. Co do usg dopochwowego i wizyt z Chlopem. Moj chodzi ze mna normalnie, qrde, to dosc subtelne badanie, nie jestem tez oddolnie oswietlona jarzeniowka przeciez, normalnie, siada kolo monitora za gina i patrzy co i jak...i Mu sie podoba. Nie zaglada przeciez babce przez ramie jak mnie bada na fotelu, tylko odwraca wzrok albo patrzy mi sie...w oczy - o! Moj Robert, jak jest na miejscu, to woli isc ze mna, tym bardziej, ze byly trouble. On jest dla mnie wielkim oparciem, generalnie, ja sie czuje bezpieczniej z Nim u lekarza...nie tylko u gina. Co u mnie? Krwiak sie goi!!! Przebadana jestem w te i nazad, lacznie z profilem biochemicznym-tarczyca - calosc, wyniki jak dzwon. Za to, od depilacji bikini maszynka zrobil mi sie torbiel wlosowy...szlag moze trafic! Czekam do poniedzialku, jak sie nic nie ruszy, ide do dermatologa...brrr... 21.12.2012 mam usg genetyczne. Zadnych innych pap'ow nie planuje, wiem, ze usg bedzie OK. Dlaczego mialoby byc inaczej? Generalnie,w tej ciazy czuje sie jak stary wyjadacz, trzecia to juz z gorki ;-). Co mnie meczy? Dalej na duphastonie 3x1, juz wygladam jak w 5tym miesiacu. Z Synkiem w ciazy w 5-tym sie mnie pytali kiedy rodze, teraz bedzie to samo! Z Corka bylam mloda, zgrabna i powabna, a teraz, na starosc ;-)... Dalej siedze na L-4, z czego sie jednak ciesze, bo spie na stojaco caly czas. To mi nie mija. Bluzeczke sobie kupilam: http://www.bonprix.pl/produkt/t-shirt-ciazowy-910010/?category=779&type=image&return=ref Czarna. Na zas. Bede tez chciala podobna, z napisem: "Wychodze latem", z Mlodym mialam "wychodze jesienia" :D I ciazowe spodnie w H&M. Idealne na ta zimnice. A na gruponach czy gruperach byly legginsy w fajnych cenach, wzielam 2 pary ;-). I juz! Zycze Wam milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ponoć jej powiedział jakiś lekarz, który leczy niepłodność... Ale jakoś ciężko w to uwieżyć, przecież to mleko jest pasteryzowane itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ujme to w ten sposob ja pije mleko z kartonu UHT i nie widze nic w tym zlego i mysle ze to troche przegiecie no ale ilu lekarzy tyle teorii Mama po raz trzeci Witaj fajnie ze z malenstwem wszytsko ok i zagladaj czesciej bo ciuchutko tu strasznie :) Myslicie juz jakie kupicie lozeczka przewijaki wanienki itp. czy narazie nie myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Jestem mamą z czerwca 2012 - również z forum na kefeterii. Piszę do Was jeśli byłybyście zainteresowane nowoczesną metodą łagodzenia bólu porodowego i nie tylko - aparatem Tens Elle. Ja się skusiłam i użyłam podczas porodu i bardzo sobie chwalę:) Mój poród opisałam w wątku czerwiec 2012 - na razie nie planuję kolejnej ciąży więc sprzedaję aparat, dla zainteresowanych moja aukcja: http://allegro.pl/elle-tens-ciaza-porod-bez-bolu-nowe-elektrody-i2873151218.html Jeśli macie jakieś pytania na temat rodzenia z tensem można pytać na maila: aneta1986@amorki.pl Na samej aukcji też dość dużo napisałam, pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży i szczęśliwego, szybkiego i w miarę możliwości bezbolesnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym mlekiem to też uważam, że to przesada. Ja myślę ale narazie tylko tak bardzo teoretycznie, z wszystkimi zakupami poczekam chyba do końca 2 trymestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez poczekam tak to kwietnia maja z takimi duzymi zakupami ale teraz juz sobie przegladam i czytam co warto miec a co sie nie przydaje :) moze doswiadczone mamy napisza co im sie przydalo jakie lozeczka jakie wozki no i kiedy rodzily bo to tez wazne inny wozek dla lipcoweczek a inny dla grudniuweczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagara1122
Hej dziewczyny:) Ja już sobie też oglądam wózki, łóżeczka itp. ale jeszcze za wcześnie kupować, choć nie mogę się już doczekać...:) Dziewczyny a smarujecie się czymś już przeciw rozstępom? Ja parę dni stosuję Palmers ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie stosuję zwykły balsam ale jak się wybiorę na zakupy to na pewno sprawię sobię coś od rozstępów. A wózki i całą resztę to i ja oglądam aż mój M się śmieję ze mnie, że coś mi się z głową dzięje.... Sam się cieszy jak głupi a udaje takiego twardziela....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwazam ze dobrze ogladac bo mozna trafic na cos naprawde fajnego i w niskiej cenie :) ja tez uzywam kremu na uda, pupe brzusio i na piersi mam osobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój wybiera kolejny tydzień wózek przeglądając rankingi, crash testy, jakbyśmy kupowali wysokiej klasy auto na najbliższe 20 lat :] Pozdrawiam męża zerkającego mi zza ramienia i niby ukradkiem podczytującego forum ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
Mama po raz 3 ja tak jak i Ty na usg poprzestane ;) zamiast testu paapa wolalabym żeby mi ktos wyliczyl prawdopodobienstwo wygrania w totka :) wychodze z zalozenia że kazda z nas ma mniejsze bądź wieksze prawdopodobienstwo na choroby genetyczne u dziecka i nie ma co się na zapas zamartwiac i stresowac - zwlaszcza jak usg w porzadku ;) Co do tens to slyszalam skrajnie rozne opinie - jedni twierdza że pomaga bardzo inni że w ogóle. W szpitalu w ktorym rodze maja "tensy" na stanie i tu na kafe dziewczyny się na ich temat wypowiadaly :) jakby ktos był zainteresowany to polecam przesledzic ostatnie strony w watku poród łubinowa 3 ;) Co do wozkow, lozeczek etc ja mam wszystko :D także zakupy mnie omijaja ;) na pewno sobie zycia nie wyobrazalam bez laktatora :-P to dla mam karmiacych piersia of course :) podgrzewacz do butelek gdy przeszlismy na mm też był nie zastąpiąny ;) nie miałam natomiast sterylizatorów ani specjalnych koszy na pampersy :-P łóżeczko kupilismy wieksze tzn 140 x 70 żeby było na dluzej - robi się z niego tapczanik :) wybawieniem dla mnie była huśtawka :D taka ktora sama się bujała :) na początek zbędne są maty itp. Hmmm co jeszcze? Nie wiem :-P jak macie jakieś pytania to z ochotą odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagara1122
Patrze, że drogie są te laktatory, ale to na pewno dobra rzecz, bo ja sobie nie wyobrażam jak dzidzia mi ssie cycka.... He he :) mam wrażenie, że będzie mnie to drażniło... Nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
Margit u nas od wozkow byłam ja i pol ciąży czytalam, ogladalam itp. - nawet nie wiedzialam że s crasch testy dla wozkow :-P a od fotelikow bylismy oboje :D i swój wybor oparlismy w 100% na testach adac i o ile wozka nie polecam o tyle foteliki nam się sprawdzily ;) dlatego odradzam wozki 3 w 1 :-P no chyba że z dobrym fotelikiem :) Niagara ja też sobie tego nie wyobrazalam malo tego ktos mi to skutecznie obrzydzil :o ale potem jakoś tak naturalnie poszlo :-P faktycznie jest w tym coś magicznego :) bo jest czas kiedy dla dziecka nie ma lepszego momentu niż ten przy cycku :-P a laktator polecam!!! Ja przerobilam 3 :o 2 lovi i skonczylam na avencie elektrycznym z mozliwoscia przepiecia na reczny :-P nie polecam lovi z pompka :o nie do uzytku!!! Jak już to z raczka choć mysle że szkoda kasy na niego i jakis zwykly z raczka będzie dzialal tak samo :) avent był super bo pompowal sam :-P i nie bolalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie potrzebuję specjalnych zakupów, prócz łóżeczka dla nowego członka rodziny :-) Dobrze bo pamiętam ile wydaliśmy z okazji pierwszej wyprawki ;-) Z drugim to już łatwiej. U nas też przez pół roku królowała huśtawka - polecam rewelacyjna sprawa! I spokojnie można kupić używaną. CO do laktatora - na początku jeszcze w szpitalu miałam Avent'a - nie jest zła, ale przy sporadycznym używaniu. Jak mi przyszło kilka razy dziennie ściągać mleczko to już nie było do śmiechu - ręka bolała strasznie... Kupiliśmy Medelę Swing - może takie elektryczne urządzenie nie należy do najcichszych - ale samo ściąga mleczko :-) A to już wielkie wybawienie. I ten sprzęt z czystym sumieniem polecam :-) Walczyłam z Młodym przez cztery miesiące (z czego ostatni miesiąc to było już samo odciąganie). Niestety dałam za wygraną bo i on się męczył i ja... Ja się z nim szarpałam bo cały czas miałam duuużo pokarmu a Młody miał muchy w nosie, bo po 5 min łapał lenia i już mu się nie chciało ssać. Do tego doszła skaza białkowa... Stwierdziłam, że Matką Polką nie będę, która je ryż, jabłka i pierś z kurczaka i zakończyliśmy przygodę. Nawściekałam się strasznie, ale i tak mi chyba było ciężej rzucić mleczarnię :-) Oczywiście w żadnym wypadku nie kupujcie butelek, laktatorów, sterylizatorów, bo jeżeli będziecie karmić tylko piersią to nie będzie to Wam w ogóle potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!!Tak was czytam i czytam i strasznie Wam zazdroszcze, ze widzialyscie juz swoje maluchy na USG i wiecie ile maja juz centymetrow. Ja pierwsze mam dopiero 27 grudnia w i strasznie nie moge sie doczekac. gdybym nie jechala na swieta do Polski musialabym czekac do 14 stycznia bo wlasnie dostalam list z terminem pierwszego USG w Anglii. Masakra!!!!Wszyscy wroza mi blizniaki bo u mnie w rodzinie jest ich masa i wszyscy zgodnie wyliczyli ze teraz moja kolej :) co do wyprawki tez uwazam, ze zdecydowanie za wczesnie zwlaszcza, ze ja nawet niewiem czy wszystko jest wporzadku. Oczywiscie nie zakladam nawet innej opcji no ale wiadomo lekarz musi potwierdzic...Ogladalam w sumie tylko wozki i lozeczka no bo jakos nie moglam sie powstrzymac :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _gaska_
Fingo 30 ja Wam wspolczuje w uk :o tego ichniego podejscia do ciąży :o wiem że duzo babek które mieszkaja w uk lataja do ginow w pl :o masakra!!! Ale nie stresuj się niczym ;) 27 lada dzien ;) i na pewno wszystko jest dobrze Emu ja aventa mialam elektrycznego także też sam sciagal :D i przyznaje że to rarytas :D ja butelki mialam bo wiedzialam że choć swoim pokarmem będę karmic i butla i normalnie ( szybko wracalam do pracy ) ale mamy które nie maja takich potrzeb niech oleja butelki itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doswiadczone a nie uwazacie ze tak na wszelki wypadek jedna butelka chociaz powinna byc? bo czasmai mozna zamierzac karmic piersia, ale nic z tego nie wyjdzie i lepiej sie ubezpieczyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×