Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość koalala
Współczuję Wam dziewczyny z niepewną sytuacją w Waszych pracach... Walczcie o swoje. Co do pierniczków to też wczoraj tez robiliśmy z mężem domki z piernika ;) Na razie upiekliśmy ściany z okienkami z landrynkowymi witrażykami, są cudne. Dzisiaj będziemy ozdabiac je lukrem i bakaliami no i sklejac całość domków - polecam, super zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalala
messi19 a dlaczego kwas foliowy w witaminach przeszkadza? Wazne żeby przyjąć odpowiednią dawkę, a czy w witaminach czy solo to chyba wszystko jedno... A nadmiar tak czy inaczej nie jest podobno groźny, bo sie wypłukuje. Myślę że w każdym zestawie witamin ciazowych jest kwas foliowy. Na każdy trymestr oddzielnie jest chyba prenatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tego, co się zdążyłam zorientować, to nie ma żadnego okresu ochronnego po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Owszem, pracodawca musi mnie przyjąć z powrotem, ale może od razu zwolnić... :( niestety mieliśmy taką sytuacje ostatnio... Koleżanka zaraz po skończeniu urlopu macierzyńskiego nie wróciła od razu do pracy, tylko postanowiła wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy. Miała do tego prawo i pracodawca jej tego urlopu udzielił. Niestety podczas tego urlopu zaszła w druga ciążę i od razu poszła na zwolnienie. Po tym drugim urlopie macierzyńskim wróciła od razu i pochodziła do pracy dosłownie kilka dni i dostała wymówienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, nie powinnam o tym teraz myśleć i się denerwować. Będę się martwić później. Sorki, że tak wylałam żale, ale dzisiaj jakoś słabo się czuję. Boli mnie podbrzusze, intensywniej niż zwykle... Dlatego zaczęłam myśleć o tym zwolnieniu. Na szczęście jutro mam wizytę u mojego lekarza i mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, to dowód na to,że pracodawcy robią co chcą... Kobiety mają przerąbane, gdy podejmują decyzję o dziecku to zazwyczaj pojawia się problem: praca:-( Mam jednak nadzieję,że jakoś się wszystko uloży, bo najważniejsze jest maleństwo, i na szczęście już jest w drodze :-) Co do witamin i kwasu to jak skończę kwas to pewnie zaczną pić te witaminy, nie ma chyba ograniczenia, że np. do końca trzeciego miesiąca można kwas foliowy przyjmować? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na każdy trymestr jest jeszcze femibion -chyba. Kwas foliowy TRZEBA przyjmować w 1.trymestrze, ale nie sądzę, żeby po tym okresie przyjmowanie kwasu szkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ale nie badzcie smi
Eszne! Kobieta zachodzi w ciaze idzie od razu na zwolnienie, rodzi, macierzynski, urlop zalegly i znow ciaza i znow od poczatku zwolnienie, macierzynski i pracodawca zły że ją zwolnil? A co mu po pracownicy ktora wraca po ok 30 miesiacach do pracy? Ona była w porządku idac na L-4 od razu? Ja się nie dziwie że ją zwolnił! Ja pracowałam do końca ciąży i miałam gdzie wracać, a jak ktoś kombinuje, to dobrze, że na zbity pysk leci. Po macierzyńskim okresu ochronnego nie ma - tak na marginesie:) zdrówka drogie Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widać nie każdy ma tak lekką i mało stresującą pracę jak Pani, no i nie każdy ma tak komfortową sytuację,że ma umowę na wystarczająco długi okres, by po zakończonym urlopie macierzyńskim móc wykazać się jako dobry pracownik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamusie :-) Ja raczej nie spędzam czasu przed komputerem w weekendy, bo chcę się nacieszyć chłopakami :-) Poza tym jak za długo siedzę to zaczyna mnie boleć podbrzusze... I tak czytam Was sobie w wolnej chwili. Co do dolegliwości - ja mam cały czas poranne mdłości, ale na szczęście nadal bez wykończenia ;-) W zasadzie to normalnie zaczynam jeść dopiero po południu i na wieczór bo przestaje mnie mulić. Na szczęście waga jeszcze nie drgnęła, ale myślę, że moje dni są policzone. Nigdy nie jadłam nic wieczorami, a tu apetyt dopisuje tylko w godzinach wieczornych. W pierwszej ciąży od 20 tyg miałam nadciśnienie indukowane ciążą, więc teraz muszę uważać. Póki co ciśnienie w normie. Kibelek - bez problemu codziennie. Pod koniec ciąży brałam żelazo, ale na szczęście nie miało to żadnego wpływu na inne sprawy. Ja dostałam L4 znowu do połowy stycznia. Mam nadzieję, że po pierwszym trymestrze skończą się te bóle brzucha i wrócę do pracy... A co do badań prenatalnych - ja nie robiłam w pierwszej ciąży i teraz też nie mam zamiaru, chyba , że będą do tego przesłanki. Bo wyniki i tak nie dadzą mi 100% pewności... Całuję Was dziewczynki i życzę dużo zdrówka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines89
Witam przyszłe mamusie :) Ja również mam termin na lipiec, co prawda dopiero na ostatniego ale ....;p Co do delegliwości to niestety mdłości, i to o różnych porach. raz rano raz wieczorem :( jeśli chodzi o bóle to wszystko spokojnie, bez żadnych dolegliwości (oczywiscie nadwrażliwych piersi w to nie wliczam :) ) No i teraz jeszcze dopadło mnie przeziębienie- Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na wyelminwoaniu dolegliwości? P.S. To moja pierwsza ciża także chętnie skorzystam z wszystkich sprawdzonych rad jakei posiadacie. Będę naprawdę wdziędzna trzymajcie się cieplutko, mam nadzieję, że zostanę tu na dużej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Nowe Przyszłe Mamusie :) Parę stron wcześniej jest tabelka także zapraszam do wpisywania się:) Najlepiej jak od razu wpiszecie się chronologicznie wg daty porodu. Ja niestety nie odpowiem Wam na nurtujace Was pytania bo dla mnie to też nowość, ale są wśród Nas doświadczone Mamuśki, które chetnie dzielą się swoimi doswiadczeniami:) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ines89
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Ines89...................23.......1..........śląskie........................30.07 no to jestem i ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczescie w pracy mam spoko, pracuje w dużej firmie więc pracodawca jest przygotowany na taką ewentualność. Tak czy siak stresuje się, żeby powiedzieć, bo u mnie teraz mega dużo pracy, a ja w styczniu jak ogłoszę ciążę to będę pracować 4 ha dziennie, u nas jest taka procedura, bo praca przed kompem i na pewno to moich współpracowników nie ucieszy. Ale mnie na pewno, bo teraz jak wracam z pracy to jestem wykończona i od razu do łóżka i spać...jednak w ciąży łatwiej się człowiek męczy... Co do kwasu foliowego to trzeba brać w I trymestrze a potem już chyba nie, ale to lekarz musi zadecydować. Ja póki co nie byłam na zwolnieniu z powodu ciąży, tylko z powodu przeziębienia 2 tyg. Póki co się dobrze czuję, więc nie ma problemu. Ines: ja właśnie przechodziłam przeziębienie i lekarz zalecił kurowanie się metodami naturalnymi czyli czosnek, cebula, płukanie gardła septosanem i solą, takie babcinie sposoby. Ja jadłam rutinoscorbin 2 tabletki dziennie i piłam syrop prawoślazowy, ponoć dozwolone w ciąży. Poza tym jadłam dużo warzyw, owoców, spałam i wypoczywałam i jakoś przeszło. zółta cytryka: doczytałam i rzeczywiście po macierzyńskim nie ma okresu ochronnego: http://porady.legeo.pl/pytania/16653/czy-istnieje-okres-ochronny-po-powrocie-z-urlopu-macierzynskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieję, że u mnie też będzie spoko. Nie zamierzam iść na zwolnienie, jeśli nie będzie przyczyny. W następną ciążę też nie zamierzam zachodzić od razu po macierzyńskim... ;) więc może mnie ominie los koleżanki. trochę poprawił mi się humor, jak pooglądałam rzeczy dla dzidziusiów na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy oglądacie ciuszki na allegro a ja wciąż czukam ciekawego sposobu aby powiedziec rodzicom i teściom że zostaną dziadkami, a wigilia tuz tuż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to może wykorzystasz mój pomysł :) kupiłam zwykłe białe body w najmniejszym rozmiarze i kolorowymi pisakami do tkanin napisałam: "Dzidziuś urodzi się 11.07.2013" Byli zachwyceni. I rodzice, i teściowie :) ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zastanawiam się nad zakupem takiej poduszki dla kobiet w ciąży. Rogala czy fasolki czy jak to się tam nazywa ;) Proszę o opinie dziewczyny, które używały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółta cytrynka, super pomysł :) ... z teściami jakos sobie poradzimy bo spędzamy u nich wigilie więc jakoś to pójdzie ;) ale zastanawiam się nad moimi rodzicami bo jedziemy do nich w pierwszy dzień świąt i własnie wtedy obchodzą oni 30 rocznicę ślubu i zamiast jakiegoś prezentu chcielibyśmy w jakiś wyjątkowy sposób ogłosić im tą cudowną nowinę. :) hehe przeżywam to jak stonka oprysk. dobrze przynajmniej że rozmowę w pracy mam już za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynko jak znajdziesz jakiegoś fajnego rogalika to podaj proszę linka. ja tez się nad nim ostatnio zastanawiałam więc może się w końcu skuszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiam nad tym rogalem, jak znajdziecie coś fajnego to dajcie znać:-) Ja nie dawno wróciłam od gina, dziś mój10tydz 4 dzień ciąży, dzidziuś mierzy3.75cm, machał do mnie rączkami i nóżkami:-) jestem pszeszczęśliwa:-) Gin dał też recepte na tabletki na spanie, jutro wykupie i może coś pomoże bo po 2 godz śnie w nocy w dzień nie mogę dać sobie rady. Pojawił się u mnie też mały krwiaczek, ale ponoć nie groźny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wasze maleństwa już duże-zazdroszcze. mój na początku 12tc miał 3,31. idę w piatek do gina więc zobaczymy czy dużo od tamtej pory urósł ;) aha udało mi się w końcu umówić na badanie genetyczne i test potrójny ale dopiero na 8 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optymistka, a metoda wsunięcia w prezent choinkowy/rocznicowy zdjęcia USG? My tak robimy. Dziewczyny, powiedzcie mi raz, a porządnie, że nic nie zrobiłam dziecku tańcami, bo od soboty, pomimo zapewniania samej siebie, że nic się nie mogło stać, się zamartwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogali jest trochę na allegro: http://allegro.pl/poduszka-kojec-do-karmienia-spania-motherhood-i2853256758.html http://allegro.pl/kojec-motherhood-zielony-okrycie-kapielowe-gratis-i2863503908.html http://allegro.pl/motherhood-kojec-poduszka-kobiet-w-ciazy-skl-wwa-i2869794372.html Kupiłam, już używam i polecam! Świetny kształt, wiele zastosowań i komfort spania :) Lepiej śpię (jak już mi się uda zasnąć he he) i budzę się bardziej wypoczęta. Nie myślałam, że taka zwykła poducha może dać mi tyle radochy :) Polecam tej firmy ze względu na ten właśnie kształt i rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............ wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie................03. 07 Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie........ok. 06-07 metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 06.07 Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................13.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/Opolskie..........21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... .....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metafora ja w poprzedniej ciąży byłam na kilku imprezach - Andrzejki, Sylwester, zabawa karnawałowa i 2 wesela (ostatnie w 9 miesiącu) i dzidzia była wyraźnie zadowolona ;D Czytałam, że taniec jest w ciąży jedną z najbardziej polecanych form ruchu - nie mówię oczywiście o jakichś ekstremalnych wygibasach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Poduszka kojec motherhood jest super musze zakupic:) ja jestem teraz jestem w 9tyg1dzien ciąży czasami mam wieczorne mdłości i jestem senna... a tak pozatym wszystko wporzadku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udalo się:) Dziewczyny jszcze raz witam;) Chciałam tylko powiedzieć,ze pomarańcze zdarzają się na każdym forum i nie ma się co nimi przejmować.... Rogale przydają się najbardziej w późniejszym okresie ciąży dla tych, które bedą cierpialy na bóle kręgosłupa! Mi w poprzedniej ciąży bardzo pomogła taka poducha. Można kombinować pozycje do spania, a także podkladac pod brzuch;) ja mam motherhooda i polecam:)zreszta ta firma ma wiele fajnych rzeczy w ofercie. Np. Flanelowe pieluszki-rewelacja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×