Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

przyszła mamo no u mnie się płeć na 100% nie zmieni :D 2 lekarzy potwierdziło no i wczoraj jak byłam na tym 3d to... nie miałam watpliwości co widzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczesniej chciałam Konrada, takiego malutkiego Konradka, Kondzia etc. ale mężowi kojarzy się to z kondomem hehe i nie chce tego imienia. Z drugiej strony Konrad jest bardzo popularnym imieniem więc chyba nawet gdyby mąż się zgodził to jednak odpadło by to imię. W ogóle te imiona które mi się podobają są popularne :( Ostatnio leciał jakis film ze Schwarzenegerem i zażartowałam sobie że synuś będzie miał na imię Arnold no i teraz mąż nie chce żadnego innego jak te. Ale nie! Nie bedzie żadnego Arnolda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś dawno nazwałabym córeczkę Zuzanna, no ale teraz właśnie co krok to Zuzia... Ale co do wariantów tego imienia i ich stosowania w różnym wieku, to moim zdaniem super - malutka Zuzia, potem w szkole Zuzka, Zuzanka (Zuza tez mi się nie podoba) no i dorosła Zuzanna. No ale przez popularność nie wybiorę tego imienia. Później, jeszcze kilka lat temu mówiłam że córkę nazwę Pola - u nas poza tym, że się nam podoba, to imię to miałoby dodatkowe uzasadnienie, bo po babci Apolonii, na która mówimy zawsze babcia Pola... No ale znowu, mnóstwo tych Poli teraz, a ja bym chciała, aby nasza córeczka miała raczej rzadkie imię (mam traumę, bo jestem rocznik 81 i na imię mam Aleksandra - byłam jedną z 4 w klasie...). No więc chciałabym wybrać imię mało popularne, ładnie brzmiące i nie specjalnie dziwaczne... No i chodzi za mną Gaja. Bardzo mocno chodzi, jedyne co mnie powstrzymuje to nprzewidywany opór dziadków, którzy będą marudzić, że nie ma świętej patronki... Muszę się przygotować do argumentacji :) No nic, najwyżej na drugie dam jej Maria, żeby już było mega święte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żółta cytrynka: ja będę mieć chłopaka i mam dwa imiona: Mateusz albo Daniel. Mąż bardziej chce to drugie, a mi się bardziej podoba Mateusz, więc jeszcze które nie postanowione :) A dla dziewczynki dałabym Natalia albo Gabriela. No ale zdaje się, że nie tym razem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala jeśli chodzi o patrona... skąd rodzice wiedzą, że nie ma swiętej Gaji? :> Wg. religii katolickiej świętym zostaje KAŻDY kto wstąpił do nieba po śmierci. Także... w tym tłumie jakas Gaja jest na bank :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ................... wiek .... ciąża ....województwo ....data porodu..płeć dziecka anidzik20...............20.........1........wielkopolskie ............01.07 Truj......................29.........2........podkarpacki e.. ..........01.07...chłopiec Mama 6latki.............24..........2.........lubelskie.......... .......02.07...dziewczynka metafora . ..............26.........1.........śląskie................ .... 02.07 paulina_83..............29..........1.......podkarpackie. .............02.07 optymistka85 ...........27.........2..........lubuskie..............03. 07...chłopiec dietowo...............25........1..........mazowieckie. ..............03.07...dziewczynka Margrit ..................28.........1........pomorskie ......... chyba 3.07 chłopak przyszła mama 2013...29.........1.........kuj.-pom. ................04.07...dziewczynka Messi29 ................29.......2..........małopolskie .................04.07 Koalala....................31.........1.........mazowieck ie.......... 04-07....dziewczynka Arba79...................33.........2.........podlaskie. ................07.07 Niuniek4646..............29........1...........śląskie. .................07.07 MamaPoRazTrzeci .....32.........3 .......... zach.pom. ........... .08.07 Karla_00................19.............1...........śląs kie...............08.07 Joannnna. ..............25........1...........małopolskie............ ..09.07 cynamon-22.............29.........2........mazowieckie... ...........10.07 żółta_cytrynka.........25..........1........mazowiecki e ............11.07 Agusiek77...............35 ........2........ mazowieckie..............12.07 viola881988.............24..........1.........lubelskie.. ................12.07 nicka8601..............27.......2...........uk........... .................14.07 Fredzi_a................27..........1.........małopolski e ..............14.07 niagara1212............23.........1........warm.-mazurs.. ...........15.07 gąska.....................27........2.........śląskie. ....................16.07 Ginger78.................34........3.........podkarpackie . ..........16.07 atamta...................32........4........wielkopolskie ...............16.07 .sapphire.................23........1........wielkopolski e.............17.07...chłopiec lucjola123................33........1..........mazowiecki e............18.07 TOPKA....................27.........3..........śląskie. ..................20.07 Zara Baby..............30.......2.........pomorskie/malopolski e....20.07 tigra30...................30.......1........dolnośląski e..................20.07 Virada123...............28.........1........dolnoślaskie ..............21.07 Biala87...................25.........1........śląskie/O polskie..........21.07 elliska....................27.........1.........kuj-pom.. ..................21.07 lady venera............34.........1........mazowieckie........... ...22.07 patussa18................21.......2(po por.) .. świętokrz. ......... 24.07 drugieszczęście......25.........2........mazowieckie... ............12.07chłopiec Wika78..................34.......1..........Francja...... ................25.07 emu21.....................31........2...........mazowieck ie..........26.07 pokahontas81..........31......2(po por.)...śląskie...................28.07 fingo 30.................30.......1.............UK................ .........29.07 anetach18..............24.......1..........Lubelskie..... ...............29.07 Nescafe03...............24.......1..........Lubelskie.... ................29.07 Ines89...................23.......1..........śląskie... ....................30.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się pochwalę wybranymi imionami. I już widzę jak się krzywicie bo chyba nikomu się te imiona nie podobają :) Dla chłopczyka mamy Ignacy Leon, a dla dziewczynki Rozalia Laura. Imiona idealnie pasują do nazwiska i do rodzeństwa : Gabriel i Emilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mi się Iga też podoba bo pasuje do małej dziewczynki jak i do dorosłej kobiety:) U mnie jeśli będzie córa to będzie Lena (mąż się uparł i już...o żadnym innym imieniu nawet nie chce słyszeć). Mi też się podoba ale jest już ich tyle... A jeśli chodzi o chłpca to nie mam żadnych typów, nie mam zielonego pojęcia. No ale póki co to i tak do 5 marca czekamy na określenie płci, a później będziemy się zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Byłam dzisiaj na wizycie, doktorka szybko jakoś dzisiaj mnie zbadała, nawet nie pokazała mi dziecka ;( Pytałam o płeć to powiedziała, że jeszcze za wcześnie, ale po chwili powiedziała, że może chłopiec, ale żebym nie sugerowała się bo słabo widać, dlatego jeszcze się powstrzymam od wpisania do tabelki ;) Jeśli ktoś nie ma imienia dla chłopca to może z któryś z tych ktoś wybierze sobie: Tobiasz Natan lub Nataniel Fabian Julian Aleks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyżebrałam prywatną wizytę, zrobiła super usg, wszystko sprawdzała, ze 20 min trwało, no i potwierdziła to co myślałam, ze jakbym na kolejne poszła usg w połowie marca to wielu rzeczy by już wtedy nie można potwierdzić. No i u nas nici z Dagny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde tak czytam Wasze imionka to mi się przypomniało imię Kaja. Ładne ale u męża w rodzinie jest Kajka. A Iga to i moje typowane dla dziewczynki;) Kurde chciałabym małą laleczkę ale tak dziś się obudziłam z taką dziwną świadomością że mam w sobie chłopca;) I tak sobie myśle i myslę i czekam aż mi ktos powie;) hehh A tymi wredotami śpiącymi na kasie się ie przejmujcie;) Jak ktoś ma na wszystko to gratuluję;) Ale nie każdy śpi na pieniążkach;) No A ja mam przez weekend wyleżeć się jak nie to dostanę dopiero jakieś leki jak się cos wykluje. ehhh Robicie jakieś ostatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest ok !! I sprawdzała dużo rzeczy, może to takie połówkowe zrobiła, bo łożysko sprawdzała, tętnice jakieś, serducho, kręgosłup i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze że juz spokój zapanował u Ciebie;) A słuchajcie szukam powoli torby do wózka ale tak nie bardzo wiem jaki wymiar ma mieć i w ogóle macie może jakieś sugestie albo sprawdzone modele firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit baaaardzo się cieszę! Podskórnie czułam, że wszystko będzie ok, ale mimo wszystko trzymałam kciuki za Was mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala - to dobrze trzymałaś, bo pomogło :) Anetach - Babcia miała rację, może otworzyć gabinet i wróżyć z ruchów dziecka, a torbę kupuję z kompletem do wózka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet by 20 zł brała od kobitki, to już by sobie dorobiła do emeryturki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czytam Wasze posty i winszuję wyobraźni w sprawie wyboru imion :) Zuzki faktycznie są popularne tak samo chyba jak i Amelki. My z lubym chcemy wybrac imię, które będzie brzmiało ładnie po polsku i po francusku no i żeby nie było zbyt skomplikowane dla babć ;-) wiecie, trochę Wam współczuję tej lataniny po lekarzach, szukania, kombinowania no i szczególnie płacenia takich pieniędzy za wizytę i usg. Ja na szczęście nie muszę się o to martwić. We Francji wszystkie wizyty i usg są obowiązkowe i darmowe i nie muszę wydzwaniać po gabinetach żeby się załapać na wizytę. Któraś z Was napisała, że Polska to chory kraj pod tym względem i zgadzam się z tym w 100 %. No bo jak to jest możliwe żeby płacić składki zdrowotne i jeszcze musieć płacić za leki i za usg no i za dentystę? koszmar. Mimo iż tu nie jest tak cudownie jak by się mogło wydawać, jeśli chodzi o opiekę zdrowotną my jesteśmy 100 lat za murzynami w porównaniu z Francją. I osobiście się cieszę bo wiem, że i ja i moja córunia będziemy miały dobrą opiekę :) Nie wiem jak wasze maleństwa ale moje coraz częściej daje o sobie znać i coraz mocniej :)! A jak u Was? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem z Warszawy;) Żółta cytrynko ;) ja w 2008 rodzilam córkę w bielanskim;) mój lekarz tam pracuje i wybor szpitala był naturalny. Poza tym miałam położna z bielanskiego. Ja opieka byłam zachwycona! Poród pomimo tego, ze trwał długo, wspominam naprawdę miło:) z mężem, położna i anestezjologiem usmialismy się do łez z moich głupich tekstów ;);) Dziewczyny, jak Wy to robicie, ze nie tyjecie? Ja chyba przez te hormony.... Tzn. Najpierw duphastonie, teraz hormony tarczycy... Przysyłać już 4 kg, a brzuch mam już wielki!!! Podobno przy kolejnej ciąży tak jest, ze szybciej widać brzuch;) poza tym ciagle czuje malucha;) wiercipieta jakas mała:):):)u mnie we wtorek zaczął się 17 tydzień. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Red Onion tycie bądź chudnięcie w ciąży jest sprawą indywidualną. Ja ważę teraz 3kg mniej niż przed ciążą (dziś zaczął mi się 16 tydzień :-) ) ale brzuszek już mam wystający; moja siostra z kolei w czwartym mięsiącu była już 8kg "do przodu". Mój gin powiedział, że dopóki ja czuję się dobrze, wyniki są dobre a malutka rosnie to nie ma się czym martwić. U Ciebie widocznie jest inaczej, przybierasz stopniowo. Ja pewnie przytyję z dychę w ostatnich 3 miesiącach ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale Wam dobrze ze czujecie dzidzie :) Ja od 2 tygodni nic, we wtorek idę do lekarza, z dnia na dzień coraz mocniej się martwię :( U mnie to już druga ciąża ale mam wrażenie że jestem mało doświadczona, albo zapomniałam po tylu latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mama 6latki
"Wg. religii katolickiej świętym zostaje KAŻDY kto wstąpił do nieba po śmierci. " Wg jakiej religii katolockiej? masz jakiś prywatny odłam. Bo w tej ogólnej religii katolickiej aby papieża wyświęcic potrzeba dłłłłłłłuuuugiego procesu i dowodów świętości i czynienia cudów. Co za idiotka bu hahahahahha ha hahah ha ha ha ha ha ha ha ha aha hahhahhahahahahahahahahahhahahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Topka
Jesteś żałosna ze swoim pytaniem "na co idą nasze składki" przy swoim wieku i pensji 1500. Ile tych składek na ubezp, zdr. odprowadziłaś że się tak mądrujesz? :/ Od tej kwoty to jakieś 150 zl na skł.zdr. pomnożone razy np. 9 (jeżeli pracujesz od 18 r.ż) to daje 16200...Połowe tej kwoty kosztowała twoja hospitalizacja po poprzednich ciążach, reszta kwoty to wszystkie twoje wizyty u lekarza rodzinnego i inne plus twój marny wkład w innowacyjność..itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, Red Onion, za opinię :) Dla mnie przychodnia przy bielańskim jest najbliższa miejscu zamieszkania i choć już od dawna nie ma rejonizacji, to jakoś nie myślałam, żeby szukać innej (lepszej może?). Ostatnio jednak usłyszałam kilka złych opinii od kobiet które tu rodziły i trochę zaczęłam wątpić. Ale cieszę się, bo dałaś mi nadzieję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margrit, wspaniałe wieści! :) bardzo się cieszę, że jest wszystko ok. I gratuluję syna :D i przewaga chłopców rośnie :) ja muszę swojego dopisać do tabeli, ale głównie piszę z telefonu i jakoś skopiować nie mogę. Miłego dnia, dziewczynki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiek, nic się nie martw. Ja pierwsze ruchy poczułam 3 stycznia. To było takie laskotanie i motylki. I tak czułam przez dwa tygodnie regularnie wieczorem. Potem przez ok. 2 tyg. nic... Też zaczynałam się martwić. Ale od poniedziałku maluch kopie jak szalony ;) nieregularnie co prawda. Ale to chyba dlatego, że zaczęłam z nim rozmawiać :) odkąd wiem, że to na pewno chłopiec, wiem już jak się do niego zwracać ;) może on rzeczywiście słyszy jak mówię mu dzień dobry i dobranoc i czuje że zwracam się do niego he he :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×