Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Topka, teoretycznie po 20 tygodniu ciąży nie powinno się spać na plecach. Po pierwsze zagraża to nam (macica uciska na jelita, kręgosłup, przygniata żyły - można nawet zasłabnąć), po drugie do maluszka dopływa zbyt mało krwi. Tyle w teorii. A praktyka praktyką :) Ja staram się zasypiać na lewym boku a budzę się także w różnych pozycjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Topka, ja też zasypiam na lewym boku a budzę się na plecach (gdzie nigdy ale to nigdy nie lubiałam spać na plecach tylko zawsze na brzuchu lub właśnie bokiem) także przez tą ciążę jakoś tak wszystko mi się przestawia. - Wcześniej pytałam się o ilość nospy ponieważ ja biorę na te twardnienia 1x nospa plus dodatkowo magnez 2x2 (a wg ulotki powinno się brać 3x4) no i niestety dalej mam te skurcze- i to tak nawet do 10 w ciągu dnia. W czwartek mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia więc spytam się położnej co o tym mysli a jak nie to w piątek pędzę znowu do lekarza:( a co do nospy to wezmę dzisiaj 2 tabletki to mooże będzie lepiej. - Jeśli chodzi o ubranka to ja planuję taki większy zakup w sklepie KIK http://www.kik-textilien.pl/pl/navi-top/nastolatki-dzieci-niemowleta/niemowleta/spioszki.html W Polsce pewnie jest niewiele tych sklepów, ale ja mieszkam blisko granicy z Niemcami więc chwila moment i już jestem tam w sklepie. Często są promocje i można zakupić ciekawe ciuszki po 1 euro, po 2 lub 3 euro. Akurat w tym linku co podesłałam pokazanych jest kilka sztuk np. bodziaków ale jak wejdziecie na niemiecką stronkę to pokazany jest o wiele większy asortyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę magnez+potas 3 x dziennie po 2 tabletki, nospy nie biorę wcale. Na szczęście brzuch twardnieje mi sporadycznie - tylko wieczorem jak się położę na plecach. Mi też zdarza się obudzić na plecach - na szczęście bardzo rzadko - to pewnie dlatego, że wczepiam się na boku w moją poduchę rogala i ona uniemożliwia mi ten manewr ;) Gorzej z siusianiem w nocy - budzę się po kilka razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topka, ja dzisiaj miałam tak samo, obudziłam się w nocy na plecach, nie wiem jak długo tak spałam i się trochę przestraszyłam bo nie wiem czy te uciski na tętnice nie spowodowały czegoś niedobrego, cały poranek czekałam na ruchy syna no i uff doczekałam się :) Co do ciuszków i w ogóle zakupów to ja jestem całkiem w tyle, jedynie ostatnio byłam w Pepco i kupiłam kilka bodziaków i śpochów, nawet niezłe w dobrej cenie. Na razie tylko czytam i zbieram informacje co trzeba kupić i na co zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zasypiam na lewym, ale co wyprawiam w nocy nie wiem, czasami mnie łapie skurcz w prawej nodze przez sen, podejrzewam że wtedy akurat śpię nie tak jak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mam tak ze kontroluje prze dsnem pozycje do spania choc nie ukrywam ze zawsze zasypialam na brzuchu i tak tez przesypialam wiekszosc nocy, spanie na boku to koszmar dla mnie ale trudno jak trza to trza ;) tylko ze ostatnio coraz czesciej sie budz ena plecach, i czasem nawet stwierdzam ze mi to chwilowa ulge przynosi, no ale wiem ze to niezbyt korzystne dla mnie i dla malej...ech.... dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta noc była dla mnie koszmarna, byłam wręcz zmuszona pospać troszkę na plecach, bo spanie na którymkolwiek boku powodowało większy niż zwykle ból bioder... masakra :( Spanie na lewym boku jest najkorzystniejsze dla nas i dziecka, ale nie dajmy się zwariować, nasze mamy spały tak jak im było wygodnie, nikt im nie mówił, że muszą spać na lewym boku i jakoś urodziłyśmy się zdrowe, przynajmniej ja tak sobie tłumaczę, bo inaczej mogłabym się tylko przejmować i dołować... Tesla i co, przyłączysz się do nas gimnastyce w Bodyfit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka beka dziś z koleżanką rozmawiałam, która ma termin na już i mi mówi, że musi wytrzymać do niedzieli, bo wtedy roczny macierzyński będzie ;) Dziś w Wyborczej jest jakiś dodatek, jak nie zapomnę kupię, może coś mądrego piszą o tych naszych macierzyńskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyG, ja na razie zastanawiam się nad Bodyfitem bo jeszcze ciągle pracuję i 17:00 to dla mnie za wcześnie, moze na 18 w poniedziałki by mi się udało. Tak czy inaczej po Świętach już chyba pójde na L4 i wtedy będzie więcej czasu :) A ból bioder w nocy to koszmar, ostatnio budzę sie co pół godziny a przekręcanie sie na drugi bok niewiele pomaga. A to dopiero półmetek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) powiem wam że w sumie nie mam większych problemów ze spaniem w nocy i raczej śpię na boku tylko chyba jednak większość nocy na prawym:) jakoś tak mi wychodzi. do łazienki w nocy też nie wstaję no chyba że raz, ale dużo razy w ciągu dnia chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja spie na lewym boku ale na plecach tez sie zdarza dzis o 4 rano obudził mnie straszny skurcz lewej nogi az krzyczałam i M obudziłam masakra! ja niemam u siebie mozliwosci chodzic na jakies zajecia dla ciężarówek ;) a poszłabym z chęciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi moja lekarka powiedziała, że mam spać tak jak jest mi wygodnie. Nawet mówiła, że mogę na brzuchu spać tak długo, póki wielkość brzucha na to pozwala. Mówiła, że owszem zaleca się spanie na lewym boku ale to szczególnie przy bardzo dużym brzuchu, no ale nie mam popadać w paranoję. Lady G dobrze napisała, kiedyś nikt nie wiedział, żeby spać na lewym boku i było ok. Bez paniki kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś już mnie nerka nie boli ufff. Co do spania to ja śpię na prawym boku. Ale oglądałam program na TTV o ciąży itd. I babka mówiła żeby spać jak wygodnie. Na dowolnym boku mówiła że na lewym czy prawym to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się mój synuś dzisiaj wierci :) Tak mi poskakał po pęcherzu że hoho :) Zabieram się do tych drobnym zakupów przez neta i coś mi nie idzie :( za dużo analizowania sprawdzania itd - buuu - chyba dokończę jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetach18, kiedy dokładnie leci ten program na ttv? Ja kiedyś oglądałam tylko kwałek bo przez przypadek się na niego natknęłam :P Co do skurczy to wzięłam dziś 2 nospy i jest wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie na poprawę humoru byłam u fryzjera. Nawet kolor wyszedł jak trzeba pomimo moich obaw. Dziś dotarła paczka z kolejnym ręcznikiem z kapturem i paroma drobiazgami : niedrapki jedne kupiłam, jeden śliniak, patyczki do uszu z ogranicznikiem, gaziki jałowe do pępka,płatki kosmetyczne i dla mnie parę rzeczy, ale są przerażające, takie ohydne gaciory poporodowe i podkłady poporodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I po USG. Najważniejsza wiadomość - dziecię zdrowe, +/-360 gramów, dziewczynka:)))))))))) Hurrrraaaa! Babiniec górą:))))))))) Margit - nie wiem czy kupiłaś GW. W sumie strona o nowych rozwiązaniach, ale żadnych konkretów, jeśli chodzi o podpisanie/nie-podpisanie. Piszą jedynie, że Matki i kwartału raczej nie mają na co liczyć, bo rząd nie zamierza się ugiąć (ma być 01.09 i koniec), a to objęcie rozwiązaniami matek przebywających już na macierzyńskich to pomysł naszego wspaniałomyślnego premiera (zapachniało PR:), ale tak na logikę DT to dobrze dla nas wróży:) Jest jedna, jak dla mnie, zupełnie nowa informacja - o planach zwiększenia urlopu dla ojców z 2 na 8 tyg. No i info istotna dla przyszłych mam z własną firmą - rozwiązania dotyczące nowego systemu opłacania dobrowolnych składek chorobowych nie weszły w życie. Można więc podwyższyć je na krótko porodem. Optymistko - ja biorę 3x na dobę nospę plus magnez 3x1. Jak brzu dokucza mniej, biorę mniej nospy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam:) NICK ............wiek .... ciąża ....województwo ...data porodu..płeć dziecka anidzik20........20.........1........wlkp............01.0 7... Truj...............29.........2........podkarp.......01.0 7...chłopiec Mama 6latki.....24..........2.......lubelskie.......02.07...dziew czynka metafora.........26.........1.........śląskie........02 .07... chłopiec optymistka85...27.........2........lubuskie........03.07. ..chłopiec dietowo..........25.........1......mazowieckie....03.07.. .dziewczynka Margrit ..........28.........1........pomorskie ....03.07...chłopak paulina_83.......29.........1.......podkarp........02.07. ..dziewczynka przyszła mama 2013..29..1.........kuj.-pom.....04.07...dziewczynka Messi29 .........29..........2......małopolskie.....04.07... Koalala...........31..........1......mazowieckie...04.07. ..dziewczynka Agnik83..........29..........2.....warm-maz.......05.07.. ..chłopiec?? irysek22.........31..........2.......Irlandia.........06. 07. .. LadyG............31..........1......dolnośląskie....06. 07....chłopiec Ciezaraowka31 31..........2........UK..............06.07....dziewczynka Arba79...........33..........2........podlaskie.....07.07 ...chłopiec Niuniek4646....29..........1.........śląskie........07. 07... MamaPoRazTrzeci...32....3.......zach-pom......08.07... Karla_00........19...........1.........śląskie.......08 .07... Joannnna.......25...........1......małopolskie....09.07. .. cynamon-22....29...........2......mazowieckie...10.07...< br /> żółta_cytrynka...25.......1......mazowieckie....11.07. .. Katarzynka_26...26........1.....warm.-mazur. ...11.07...dziewczynka Agusiek77.......35 .........2......mazowieckie....12.07...dziewczynka drugieszczęście...25......2........mazowieckie....12.07 ... chłopiec viola881988.....24.........1.........lubelskie.......12.0 7...chłopiec nicka8601.......27.........2...........UK............14.0 7... Fredzi_a........27..........1.......małopolskie ....14.07... chłopiec niagara1212....23.........1......warm-mazur.....15.07...< br /> _tesla_..........30.........1........dolnośląskie.....1 5.07.....chłopiec gąska............27.........2.........śląskie......... .16.07... Ginger78........34.........3.......podkarpackie...16.07.. . atamta..........32........4........wielkopolskie....16.07 ...chłopiec .sapphire.......23........1........wielkopolskie....17.07 ...chłopiec lucjola123......33........1........mazowieckie.....18.07. .. elliska.........27.........1.........kuj-pom...........19.07...dziewczynka TOPKA......27......3 (2 stracone)....śląskie....21.07......dziewczynka Zara Baby.....30.........2.......pomor/malopol...20.07... tigrai30........30.........1........dolnośląskie......20 .07...dziewczynka Virada123....28.........1........dolnośląskie .....21.07... Biala87........25.........1.....śląskie/opolskie....21. 07... lady venera...34........1........mazowieckie.....22.07... kapris.........28.........3........lubelskie..........22. 07...dziewczynka patussa18....21.......2(po por.)...świętokrz... 24.07... Wika78.......34.........1..........Francja.........25.07. ..dziewczynka emu21........31..........2.......mazowieckie.....26.07... pokahontas81...31...2(po por.).....śląskie......28.07... fingo 30..........30.......1.............UK..........29.07... anetach18.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . Nescafe03.......24.......1.........lubelskie......29.07.. . ALIME ..........25........2......kuj-pom.........29.07.. ... Ines89............23.......1..........śląskie.......30. 07...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaczęłam przeglądać wózki i dostałam oczopląsu. Chcę żeby był funkcjonalny, raczej 3 w 1, no i ładny też ma być. No i żeby nie kosztował więcej niż powiedzmy 2500... Zawiesiłam swoje oko na BabyActive Elipso. Czy któraś z Was rozważa ten wózek lub może chociaż macała go w jakimś sklepie? Macie jakieś opinie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Podczytuje Was od dłuższego czasu, ale jakos tak nie złożyło się napisać wcześniej ;) Z ostatniej wizyty lekarskiej po raz pierwszy wyszłam z samymi dobrymi wiadomościami i w końcu postanowiłam do Was dołączyc. Też mam termin lipcowy i najprawdopodobniej będzie dziewczynka. Tak więc kiniec remisu - babki górą, przynajmniej na razie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie fajnie! Gratuluję dziewczynek! Ja nie mogę kupować słodkich różowych sukieneczek to w zamian kupię coś dla siebie he he! Właśnie buszuję po Allegro ;) Już namierzyłam kilka fajnych ciuszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gratulacje córek:) elipso wpadł mi w oko ale go nie nie widziałam na żywo, ale jeszcze chyba niagara jest nim zainteresowana:) u mnie od rana śnieżyca niezła... najchętniej zostałabym w łóżku a dziś mam dentystę... trzeba zadbać o zębiska żeby nie poleciały:) wczoraj były drugie zajęcia w szkole rodzenia tym razem z położną. Fantastyczna babeczka będziemy się z nią chcieli umówić po porodzie bo jest położną środowiskową:) tyle fajnych rzeczy przekazała szczególnie o tym jak obserwować siebie i noworodka po porodzie oraz o pielęgnacji dzidziusia;) dla kogoś niedoświadczonego fajna sprawa:) trwało 2,5h a i tak mogło by trwać jeszcze dłużej:) jeśli któraś się jeszcze zastanawia czy iść czy nie to gorąco polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazdroszczę wam tych szkół rodzenia, u mnie niestety nie ma możliwości, żebym do takiej chodziła:-( Musiała bym dojeżdżać jakieś 50 km do Lublina a to żadna przyjemność:-( U mnie w nocy popadał śnieg a teraz na razie spokój... Mogła by się skończyć ta zima bo mam już dość tej pogody, poza tym jeszcze tydzień i nie wyjdę z domu bo nie będę miała co na siebie włożyć bo kurtka ledwo się dopina:-( Też wczoraj patrzałam za wózkami ale trodno się zdecydować na cokolwiek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Kapris - gratuluje dziewczynki:) Ja dzis ide na polowkowe po poludniu i juz nie umiem wysiedziec w tej pracy...;) Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Ja juz od 15tc wiem, ze bede miec chlopaczka, ale dzis chce zeby to lekarz potwierdzil. Ale tak sie nastawilam, ze juz nie chcialabym dziewczynki;) Co do wozkow to ja myslalam o ENIO, pisalam o nim wczesniej ale nikt nie skomentowal: http://www.matpol.net/web.n4?go=22 kosztuje "tylko" 1000zl, cos tanio jak na wasze propozycje. Ale po tym jak go zobaczylam to mi sie snil, wiec jestem mega nastawiona na niego ;) Co do szkoly rodzenia, to ja probowalam do tych darmowych przy szpitalach, ale w jednej nie ma miejsc, a w innych nie odbieraja telefonow...tak wiec chyba pojde prywatnie od maja. LadyG: fitness w czw? Spotykamy sie godzinke wczesniej na plotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada im taniej tym lepiej z tym wózkiem;) z tym że każda z nas ma jakieś wymagania i strasznie trudno im sprostać;) ładny ten twój wózek tylko nie ma podanych wymiarów gondoli... ja bym chciała taki przynajmniej 80/40/20 żeby niunia jak najdłużej mogła pojeździć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, gratuluję kolejnym "uświadomionym" co do płci dzieciąt Mamom :). Co do mężów - cóż, ja też mogłabym ponarzekać, ale wolę nie :D. Stara się pomóc na ile może, ale uważam, że mógłby więcej :). Ale może gdybym ja robiła mniej, to wtedy by się rozwinął i nie miałabym powodów do narzekań - bo tak, to już wszystko zrobione. Tylko mnie wkurza, jak gary stoją niepozmywane, a ja słyszę magiczne "Kochanie, ZARAZ pozmywam", po czym gary stoją do wieczora. Tyle dobrze, że nie mamy w domu ani konsoli ani nawet TV (ja od 11 lat, Małż od 3 :D), samochód się nie psuje a na kolegów ma małżonek żonatych, dzieciatych i zapracowanych :). Spanie na plecach/brzuchu i w różnych innych pozycjach :) - mi też lekarz powiedział, żeby się tym nie przejmować, bo nie mam żadnego wpływu na to, jak będę spała :D. Dziewczyny, które nie będą na szkołach rodzenia - nie przejmujcie się, w szpitalu przejdziecie przyspieszony kurs przewijania, odbekiwania, higieny pępowiny itd. a w domu na pewno znajdzie się chętna do pomocy i wyjaśnień babcia, mama, ciocia czy nawet sąsiadka. Tak było przez stulecia i wszyscy żyjemy ;). PS któraś z Was pisała o położnej odwiedzającej ciężarne od 20tc - u mnie nadal jej nie było :(. Może nie jest w stanie przedrzeć się przez bieszczadzkie krzaki do tego mojego siedliska :). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietowo: gondola ma 80x35x20, wiec w miare. rzeczywiscie na stronce nie ma, ale na allegro znalazlam...jeszcze z mezem przedyskutuje i sie porozgladam, jak cos mam zamiar kupic dopiero w czerwcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris - tak wczoraj dorwałam wieczorem wyborczą, ale późno ją czytałam, miałam Wam napisać, ale mnie uprzedziłaś. Cieszę się z tych wyższych składek na działalności, bo z nich korzystam, może jedynie ZUS numer zrobić i zmniejszyć maksymalną, którą można wpłacić - oby nie. Truj - jakaś lipa z tą położną, mnie też nikt nie namierzył, ale w sumie nawet mi z tym dobrze. Chodnik mamy odśnieżony, więc to nie wina śniegu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, napiszę z własnego doświadczenia :) może ktoś ma inne. Gondolą w wózkach aż tak się nie przejmujcie - już dziecko 4 miesięczne naprawdę zaczyna się ciekawie rozglądać po świecie i wcale nie chce leżeć w gondoli, bo mu wysokie ścianki przeszkadzają w obserwacjach :). Mi pomogło podnoszenie wmontowane fabrycznie w gondoli (dziecko jest w pozycji półleżącej, jak w bujaczku), kiedyś kobiety podkładały poduszki, teraz najczęściej "przesadzają" dziecko z gondoli do rozkładanej na płasko spacerówki. Także gondola może Wam długo nie posłużyć, a dziecko nie zdąży z niej wyrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×