Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Mama, pisz mi dalej, może się skuszę ;) bo ten "podpachowy" upierdliwy jest :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz no... dobrze by było poczekać z prawdziwie obiektywną opinią do czasu aż zacznie bateria słabnąć, bo może jak bateria jest nowiutka to jest bez zarzutu a potem może już kolorki zalet bledną? Niby te osoby co mi polecały są wciąż zadowolone i maja od dłuższego czasu ten termometr, ale kto tam wie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, do lipca jeszcze trochę czasu zostało :), mam propozycję - będziesz naszym królikiem doświadczalnym :D sprawdzając pomiary trzema termometrami codziennie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahaha nie wiem czy aż tak zdesperowana jestem :D Dobrze by było się jeszcze po sąsiadach przejść- a nuż trafię na chore dzieci- byłoby to bardziej miarodajne ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach18 - za jaki okres wynagrodzenie musi przesłać Tobie zus? Ja wynagrodzenie od 1 do 5 lutego dostałam od pracodawcy już pod koniec lutego, a za okres od 6 do 28 lutego wypłacił mi zus - wczoraj dostałam pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biała87 - powodzenia na egzaminie!:) Nie zazdroszczę, jeszcze dobrze pamiętam, jaki to był stres... anetach - ja nie zostałam bez kasy, no połowicznie. Dostałam pieniądze za niepełne trzy tygodnie lutego od pracodawcy, jestem w objęciach ZUSu od ponad trzech tygodni i na razie jest to związek bez wzajemności:) mam nadzieję, że wkrótce spotka mnie taka przyjemność, jak przyszłą mamę:) Truj - takie pasy to jeden z wielu tematów, w którym każda strona ma swoje racje (identycznie chociażby w temacie imion, chrztów, cc vs sn, itp.). Dlatego ja tam dyskusji na takie tematy nie podejmuję. Każdy swój rozum ma, słuszna racja! I dobrze, "nie trza psuć". Zróżnicowanie w przyrodzie jest niezwykle cenne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj oglądałam wózki i nawet był ten Elipso, który mi się najbardziej podobał, ale trochę się rozczarowałam. Bo na zdjęciach jest o wiele ładniejszy, zgrabniejszy że tak powiem. Ale i tak był jednym z ładniejszych i też inny mi się podobał, nie jestem pewna ale chyba LUCA Babetto albo podobny bardzo i cena fajna. Ogólnie ceny podobne jak na allegro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ze mną to jest tak do 14 mam to 1 zwolnienie 21 dni i potem zostanie jeszcze 12 niepłatnych przez zus. Ja to wszytsko rozumiem tylko zastanawia mnie bo wczoraj widziałam sie z pracodawca a on że jak dobrze ze w następnym miesiącu nie będzie musiała za mnie składki płacic. Ale nie wiem czy to tak właśnie będzie skoro ja większość miesiąca będę tak jak by na jego garnuszku. Tak naprawdę do 26 dnia tego miesiąca. Z tąd moje obawy. Ale jeszcze z nim pogadam jak będe zwolnienie zawozić. Bo każde mam do pracy zawieźć nie? Kurde chyba za duzo o tym mysle i zachowuje sie jak pustak;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIAGARA Bebetto Luca jest śliczny my się właśnie na niego zdecydowaliśmy i do tego fotelik Cybex Dzisiaj w końcu pozamawiałam drobne rzeczy butelki, smoczki, podkłady ,pieluszki tetrowe, gigantyczne podpaski itp ;-) całą lista ma 15 pozycji i to nie wszystko ;-)znalazłam fajnego i nie drogiego sprzedawcę na allegro później wam podeślę link ;-) całe 2 godz zajęło mi właśnie porównywanie cen i wybór sprzedawcy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Już po USG:) Będzie na pewno syn i wygląda na to że wszystko OK. On ogólnie się nie rozwodzi na tym, ale nie wspomniał, że coś nie tak. Kamień spadł mi z serca. Ale tak za kilka tygodni zapiszę się jeszcze na 4d gdzieś prywatnie, bo zdjęcia które mi dał przedstawiają jakieś plamy ;) A fajnie byłoby mieć jakąś pamiątkę. LadyG: Wózków jest dużo w Baby Mix na bielanach. A do lekarza chodzę z LuxMedu, bo mam z pracy opłacany pakiet. Co do pasów to ja sobie kiedyś filmiki na youtube pooglądałam i zawsze zapinam, może jedynie taki specjalny dla ciężarnych kupię. W ogóle ostatnio mam takie zachcianki na jedzenie chińskie, że codziennie bym jadła...a was dopadły jakieś zachcianki? ogólnie te zachcianki w ciąży są przereklamowane, ja poza tą chińszczyzną to jem normalnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! Złożyłam łóżeczko :D nie wiem po kiego czorta, ale niech stoi ;P Jeść nie woła :D Starsza córa już lalek naznosiła i się w dom bawi :D A właśnie co do fotelików.... ja się zastanawiam między maxicosi city a cybexem (modelu nie pamiętam). Wczoraj jakaś babka pisała tu na forum, ze na allegro maxi cosi city był za 270zł bodajże.... muszę się tym zainteresować bliżej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapris - bo z racją jak z dupą: każdy ma swoją :D. Zapinając pasy ryzykujesz zmiażdżeniem, nie zapinając - niekontrolowanym wyleceniem z samochodu. Najlepiej w ogóle nie wsiadać do auta ;). A tak poważnie - myślę, że każda wie co ryzykuje i na jaki rodzaj ryzyka się godzi. Cholera, ja w tych ZUSach i zasiłkach chorobowych się zupełnie nie orientuję, ale zwolnienie na bank dostarcza się do pracodawcy, ZUS informuje lekarz. Mama - ja się zdecydowałam na maxicosi cabriofix - lepiej wypada w testach niż cosi. Korzystałam z tej strony http://fotelik.info/pl/testy/2012/ocena/malejaco/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też Trujku korzystałam z tej strony :) Ja sobie do serca wzięłam info z tej strony, ze od 3 w górę można brać i że to dobry fotelik. City ma 4 myślę, ze z powodzeniem starczy i jest tańszy niż ten Twój a my dosyć rzadko jeździmy (do rodziny 120km na święta, rzadko kiedy "o tak o"). Jakbym non stop jeździła to może... kurcze w ogóle powiem szczerze, ze ciężko mi kupować fotelik. Doskonale wiem, ze u mnie w mieście niewiadomo jakich stłuczek nie ma, zaś na drodze do Lublina jakbym miała zderzenie z TIRem to chyba nawet najdroższy fotelik świata by nie pomógł biorąc pod uwagę, ze mam raczej mały samochód (astra hatchback)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truj, ja nie chcę się kłucić, ale aż strasznie mi się czyta :O Jeżeli chodzi o badania, lekarzy i wszystkich świętych to zdecydowanie przeważa pogląd, że pasy POMAGAJĄ. Można to sobie różnie tłumaczyc, tak samo jak można sobie tłumaczyć, że bezpieczniej jest jechac samochodem 200km/h niż 100km/h bo szybciej jestes u celu i mniej idiotów spotykasz ;) A tak na poważnie ciążko znaleźć opracowanie naukowe, które radziłoby niezapinanie pasów w ciąży...W tym wypadku bezpieczeństwo mamy jest najwazniejsze, bo dziecko jest zalezne od niej. BEZ PASÓW SZKODLIWE JEST JUZ SAMO UDERZENIE PODUSZKĄ, BO LECIMY WPROST NA NIĄ. Miałam już kolizję (uderzenie w boczny słupek) i mimo,że prędkość nie była szalona (ok 50 km/h) siła uderzenia była ogromna, mimo pasów miałam siniaki wszędzie - taki mi latały ręce i nogi, be zpasów rabnęłabym głową i brzuchem w deskę rozdz. POZA TYM ADAPTERY ZAPEWNIAJA CAŁKOWICIE BEZPIECZNE DLA BRZUCHA PASÓW, WIĘC PO CO SIE TŁUMACZYĆ I RYZYKOWAĆ... Jak jadę kawalek to zdarza mi się nie zapinac. Przyznaję, ale nie dodaję do tego ideologii i zadnej ciężarnej nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napisze na ile mam kolejne zwolnienie zapewne jutro lub w piatek bo w tedy będę po zwolnienie u Pani doktor. To mam do 14 czyli do jutra. Co do wózka Bebetto Luca. Widziałam dziś wersję spacerową. Miałam wrażenie że ma dość wyciętą tą budkę ale może byłą tak złozona tylko. Tak to pozytywne wrażenie. co do fotelika to mam maxicosi city. I mam wrażenie że noworodek się w nim utopi;D Ale to na pewno tylko moja wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam koleś w sklepie polecił Cybexa, ale modelu nie pamiętam niestety. Fredzia, jak mam mega gaciory to mega podpaski też są potrzebne ?:> Chyba tak, bo to co innego. Czekam na linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 6 latki . zazdroszczę złożone łóżeczka;) już taki klimacik się robi fajny;) I małą ma już zajęcie i miejsce do zabawy;) Fredzi_a czekamy na linka do zaufanego sprzedawcy:) virada123 - gratuluje synka;) Ja aby do jutra i może w końcu będę wiedziała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bahati - też nie chcę się kłócić, ale z racji zawodu mam do czynienia z wypadkami i ludźmi po wypadkach. Skutki (braku czy posiadania zapiętych pasów) są różne i niestety, na podstawie własnych w tym temacie doświadczeń stwierdzam - nie ma dobrego rozwiązania, które zapewni Ci bezpieczeństwo. Niebezpieczna jest już sama jazda samochodem, bo czy masz je zapięte czy nie - zawsze może Ci się coś stać, tylko obrażenia są inne. Nie namawiam nikogo do podzielania moich poglądów, ale ja mam właśnie taki :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetach18 i Kapris Nie dziękuję :) to dopiero za tydzien a stres juz mnier dopada na sama mysl ;) no ale jakos to bedzie... Ja z kupnem łóżeczka jeszcze sie wstrzymuje mysle ze tak przełom maj/czerwiec razem z wózkiem teraz robimy remont (sypialnie ) dzidzia bedzie spac z nami w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę :) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926 Co do fotelika to my wybraliśmy Cybex Aton 2 - najwięcej gwiazdek z testach ( testy w 2011 r ) a nie jak Maxi w 2007 i dodatkowo do tego baza do samochodu - wygodniej dla nas, ponieważ my dużo jeździmy to nie będziemy musieli co chwilę zapinać tego fotelika tylko zrobimy "klik" i będzie wpięty w bazę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virada123 gratuluje synka :) wogóle wszystkim gratuluje upragnionych szkrabów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo Virada, gratulacje! w końcu możesz z czystym sumieniem mówić do swojego Danielka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARGRIT tak poza majciochami gigantami wkładki giganty też. No chyba że masz te jednorazowe majty. Ja kupiłam i takie i takie ;-) są też na tej stronie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny... Dawno nie zaglądałam, bo jakoś tak mi się nie składało, i dzisiaj musiałam wszystko nadrobić:) Gratuluję wszystkim znajomości płci (ja niestety na usg idę dopiero po świetach i mam nadzieję, że moje maleństwo może się wreszcze przed nami otworzy). Co do pasów to ja też jeszczę zapinam normalnie ale muszę przyznać, że zainspirowałyście mnie tymi adapterami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też gratuluję wszystkim, które już poznały płeć i ogólnie dobrych wieści, ze z maleństwami wszystko dobrze! :-) Mamo 6 latki widzę, ze u Ciebie ostatnio zakupy pełną parą:-) i to nie drobiazgi:-) Zainteresowałaś mnie tym inhalatorem. Tak właściwie to do czego on Ci posłuży przy niemowlaku? Ja przy synku czegoś takiego nie używałam ale może powinnam???????? Ja zwiększych rzeczy to zamówiłam ostatnio pościel oraz stelaż z moskitierą, bo jakoś jak pomyślę o baldachimie w lato to mi się duszno robi:-) Któraś pytała o lekarza rodzinnego na NFZ to oczywiście tak jak inne dziewczyny już odpowiedziały nie ma rejonalizacji, ale co do skierowania na toxo to i tak jest to badanie płatne. Czytałam też wczorajszą wyborczą i chyba już mamy pewny roczny macierzyński?????? Ja nie chcę się na niego decydować od razu, wolę najpierw wziąć 100 procent a potem ewentualnie 60, bo nie wiem jak się sytuacja z pracą rozwinie. Tylko mnie zastanawia wniosek o urlop dodatkowy (te 6 tygodni), muszę pamiętać o tym,żeby do 14 dni po porodzie taki wniosek złożyć do pracodawcy??? Nie można tego wcześniej zdeklarować? :-) Co do pasów to ja też się zapinam normalnie. Podziwiam te, które mają odwagę tego nie robić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he! Widzę, że nie tylko mnie powoli ogarnia zakupowy szał ;) Byłam dziś w Pepco i kupiłam kilka półśpiochów, niedrapki i malusią czapusię :) A oprócz tego wkładki laktacyjne i 2 staniki :D Co do odwiedzin położnej to widać nie wszędzie praktykują spotkania przed porodem - nie jest to też obowiązkowe. Jednak dla niedoświadczonych matek to może być pomocne - to jak taka prywatna szkoła rodzenia ;) Ja w razie wątpliwości dzwonię do mojej położnej (znamy się kupę lat) i mogę o wszystko wypytać - warto mieć numer do takiej specjalistki i zasięgnąć rady w nagłych sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, u mnie też nie było położnej. Chyba to zależy od przychodni i od samej położnej w niej zatrudnionej - czy jej się chce biegać po domach - tak mi się przynajmniej wydaje, bo położna w mojej przychodni sprawia wrażenie jakby za karę była w pracy, jest ociężała, powolna i niezbyt sympatyczna... A raczej położna powinna być odwrotnością - miła, otwarta, pomocna... Cóż, życie.... Poza tym wysłałam swój brzuch na maila - wielki brzuchol raczej ;) nie mogłam się doczekać, kiedy się pochwalę :P:P:P wcześniej nie miałam dostępu do kompa, dlatego dopiero udało mi się to zrobić. I właśnie nadrabiam wieeeelkie zaległości w czytaniu :) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×