Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaPoRazTrzeci ;-)

Lipiec 2013

Polecane posty

Gość ciekawe dlaczego
Wszystkie swiete :) ani jedna nigdy na pomaranczowo nie pisala :D haha chyba nie wiecie że istnieje coś takiego jak moderator :) może trzeba napisać w prost ktora np po Topce jechala? Topka kolejna swieta z reszta :) zal was :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala mi allegro działa. Mam Internet mobilny z Play i wszystko w jak najlepszym porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Resztki szczęścia Twojego męża" kooala jesteś moją idolką :D hahahhahaha :D Nie, to na pewno nie było to, bo jakby to powiedzieć delikatnie.... koniec był nietradycyjny :D także, to napewno nie to. Nie wiem, może to wodnisty śluz, a wytworzyło się go po prostu więcej ze względu na wczorajsze igraszki? Nie ukrywam, ze mam taką nadzieję, a że w dalszym ciągu cisza to zaczynam być naprawdę dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi allegro jak nie działało tak nie działa, przeczytałam gdzieś, że około 20% użytkowników nie ma dostępu do strony i chyba nie zależy to od dostawcy internetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko. nie wiem ile osób z nas- Lipcówek pisze na pomarańczowo, ale wydaje mi się, że to są pojedyncze przypadki. Ciągle pomarańczowe przytyki są o podobnym tonie, więc nie sądze, zeby każda sobie na pomarańczowo tu wrzucała na inne. I uważam jak dziewczyny- ktoś kto słodzi na czarno a obraża na pomarańczowo ma coś z głową porządnie nie tak i powinien się zastanowić czy dziecka do adopcji nie oddać, bo nie sądze żeby był w stanie wychować to dziecko na NORMALNEGO człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dziewczyny, tak poczytałam te komentarze wszystkie,.. sama tez sie udzielilam w rozmowie z nelinda.. i w sumie to zaluje ze sie odezwalam. po pierwsze ona sie tylko ucieszyla ze jest miedzy nami az taka wrzawa z powodu jej wypowiedzi, a przeciez o to jej chodzilo. zeby zrobic zamieszanie.. moim zdaniem co by te falszywe pomarancze nie pisaly nalezy omijac te posty i wcale na nie nie reagowac..bo kazdy podejmuje decyzje za samego siebie i kazdy zna swoja sytuacje najlepiej wiec nikt nie ma prawa oceniac pojscia na l-4 czy pracowania po 12 godzin w trudnych warunkach.. to jest wybór kazdej z nas. kazda robi w swoim zyciu to co uwaza za sluszne. a pomarancze lepiej by bylo gdyby sie zajely swoim zyciem a nie wciskaly nos miedzy drzwi a futryne w zycie kogos innego.. a jesli sa na tyle odwazne ze tak najezdzaja to chociaz nickiem wlasnym powinny sie podpisac.. dlatego olejmy te wypowiedzi.. dla swietego spokoju po prostu, bo po tracic nerwy przez kogos takiego???? co do glukozy to widze ze juz wiekszosc z was jest po.. ja dostalam skierowanie na glukoze w lutym. ale pozniej moj lekarz powiedzial ze mam sie wstrzymac i w rezultacie ide dopiero w przyszlym tygodniu wtorek/sroda. zobacze jak bedzie bardziej pasowaloi jak sie bede czula, bo rozlozylo mnie chorubsko jakies, nie spalam pol nocy tak mnie bolalo gardlo i gnaty wszystkie. masakra :/ tez sie troche boje tej glukozy, ale sama nie jade wiec bedzie razniej i najwazniejsze ze moge miec cytryne.. wtedy to podobno smakuje jak lemoniada. na ogol uwielbiam wszystko co slodkie wiec moze nie bedzie tak strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby rozdwojenie jaźni ktoś miał haha :D? A tak serio to trzeba to ignorować i już. Wydaje mi się, że to jest jedna i ta sama osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawe dlaczego
Nikomu tu nie slodze i to mnie od niektorych tutaj odroznia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczko, odróżnia to Cię przede wszystkim tchórzostwo :) Mamo, bo ja chciałam tak mhmmm... poetycko :) A że umysł mam na to zbyt ścisły to wyszło zabawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooala to było wręcz bardzo poetyckie :D ja musze to sobie gdzieś zapisać :D Czesław Miłosz może Ci buty czyścić ;P Kurde... zbliża si moment, kiedy będę musiała nik zmienić... Mama 6latki to już trochę przeterminowane... nie dość, ze córa kończy za parę dni 7 lat, to jeszcze jestem mamą drugiej gwiazdki... cóż będę musiała pomyśleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widocznie żadna z nas nie miała potrzeby pojechania po życiorysach innym w necie z anonima jak Ty, ale każdy ma swoje priorytety. Jeśłi po takich zyciowych trudnosciach o jakich się rozpisywałaś nam tutaj i po takich niesamowitych studiach i ciężkiej pracy jeszcze cię bawi gówniarskie pojeżdanie po innych to gratuluję ambicji i wierz mi że nas bawisz jeszcze bardziej :D Pzrejęłam sie tak tą glukozą bo odkąd jestem w ciąży nie wyobrazam sobei wyjsc z domu bez śniadania... mój organizm źle na to reaguje, kręci mi sie w głowie, mam miękkie nogi, normalnie jakbym chora była. Dlatego pewnie mi sie taka głupota pzryśniła :D Dzieki za odpowiedzi ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weź Lou cytrynkę - może u Ciebie będą bardziej łaskawe i pozwolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hggkjgy
kk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou przede wszystkim na pierwsze pobranie idź bez kolejki :o nie wkażdym laboratorium tak robią, ale zawsze możesz się o to upomnieć, bo tak to będziesz tam kwitła do usranej śmierci. Ja np. skargę na moje laboratorium złożyłam właśnie przez krzywą cukrową- ja miałam szczęście bo poszłam z rańca a przede mną ze 3-4 osoby, ale niedługo po mnie przyszła ciężarna i musiała ze 40 min czekać na pierwsze pobranie. Wstawiłam się za nią w końcu i wepchnęłam ją niemalże do gabinetu- biedna cała blada była :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajjj dziewczyny dajmy spokoj pomaranczowym. Zyja swoim zyciem:-) haha. Wrocmy do tematow jakie powinny byc poruszane na tym forum. Ocenianie zycia innych nie nalezy do nich napewno. Mam do was pytanie czy zawsze jak idziecie do lekarza na usg to lekarz mierzy i pojade taka mniej wiecej wage dzidziusia? Bo u mnie tego nie robil ani razu. Raz zapytalam jaki dzidzius jest duzy to odpowiedzial tylko ze jest za duze zeby objac cale usg i juz nie robi takich pomiarow. A czytam tutaj ze wy znacie to wszystko. I teraz nie wiem czy upomniec sie musze o to jeszcze raz i upierac ze ma zmierzyc i zwazyc czy jak to ma byc. Prxedostatnio jak bylam miesiac temu to tylko sie dowiedzialam ze przekroj poprzeczny glowki wynosi 6cm. I nic wiecej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lou ale jak będziesz miała to już za sobą to skończą się sny i powiem Ci że ja też się ruszyć bez jedzenia nie mogę...w ciągu godziny od wstania koniecznie muszę zjeść śniadanie a kiedyś jadałam dopiero w pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza dzisiaj, +6kg na plusie od początku ciąży. Nie jest super, ale nie ma tragedii. Po południu czeka mnie jeszcze USG, dowiem się ile syn waży i czy aby go nie popsułam od ostatniego badania ;). L4 w ciąży - nie każdy pracodawca jest fair, nie każda pracownica jest w porządku, ot samo życie. Generalnie mam zdanie podobne jak Mama: wolę, żeby podatki szły na kobiety w ciąży, żeby wypoczęły i urodziły zdrowych podatników :D którzy będą pracować na moją emeryturę ;) (teraz to chyba lepiej samej odkładać..), niż na wielomilionowe premie dla rządzących, prywatne przeloty na trasie Gdańsk-Warszawa tudzież limuzyny i inne łapówki dla znanych i lubianych ;). Szara rzeczywistość jest taka, że żyjemy w świecie podwójnych standardów - prawo i nawoływanie do jego przestrzegania jest dla maluczkich, ale "góra" przykładem nie grzeszy.. Pod względem dzietności zajmujemy 212 miejsce na bodajże 220 krajów, więc chyba sporo jest do zrobienia w polityce prorodzinnej, albo przynajmniej unormowania rynku pracy. I nie zrobi się tego dowalając większe podatki, kwotę "datków" na państwową służbę zdrowia (kiedy i tak płaci się prywatnie za wizyty), utrzymywanie sztabu polityków i urzędników, wyzyskiwanie pracodawców (którzy odbijają sobie to na pracownikach) itd. Jak się na to patrzy i ma świadomość, iż np. taka Pani Żona Jednego z Wielkich Polityków siedzi na L4 już 6 rok pobierając co miesiąc moją roczną pensję, to się odechciewa pracować - nie tylko kobietom i nie tylko w ciąży ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas na szczęście kartKa wisi, ciężarna czy nie na glukozę bez kolejki, byłam 10 min przed otwarciem, w poczekalni siedziało ponad 20 osób ... zachwycone nie były, ale cóż i tak wyszły szybciej ode mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszły mi dzisiaj zamówione Legginsy i powiem Wam,ze nie jestem zadowolona:-( Myślałam,że te http://allegro.pl/bawelniane-legginsy-getry-ciazowe-dl-3-4-xxl-44-i3116991427.html będą gorsze, bo nie są z lycrą ale nawet ujdą, takie zwykłe bawełnaine ale ok Natomiast te, na które liczyłam,ze będą super okazały się beznadziejne! http://allegro.pl/zdrowotne-legginsy-getry-ciazowe-120-den-r-xxl-44-i3088844858.html One są jak trochę grubsze rajstopy, w ogóle nie kryjące!!!! Nie polecam ich:-( Tak więc zakupy w H&M są nieuniknione:-) Która z Was ma getry z H&M? Jak jakość, jesteście zadowolone?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A...zapomniałabym. Mama - wiedziona zdrożną ciekawością zapytam: cóż to była za ekwilibrystyka w tę gorącą noc z unieruchomioną nogą :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM ta waga jest wyliczana jako przypuszczalna z pomiaru główki, brzuszka i chyba kości udowej:/ jeśli się nie mylę... długości już nie podają od chyba tyg:) zapytaj konkretnie o wagę orientacyjną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM - może upomnij się o to, mój gin zawsze mierzy główkę, brzuszek, ostatnio kość udową mierzył, sprawdza czy serduszko bije w dobrym tempie, ilość wód płodowych itp. Messi29 - ja mam leginsy z h&m ale one są tak jakby grube rajstopy 60. Lepiej mi się sprawdzają takie z osiedlowego sklepu z lycrą i zakładkami na pięty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMM mi już na usg połówkowym lekarz powiedział, że długości ciała (CRL) nie da się już zmierzyć, bo dziecko nie mieści się już całe na ekranie, to samo powiedziała później moja ginka, zdołała uchwycić Małego od pupki mniej więcej do policzka, ale wagę komputer przelicza chyba według pomiarów obwodu/średnicy główki i brzuszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dietowo dziekuje za odpowiedz. Zaintrygowala mnie odpowiedz jednej z mam ze obwod glowki zna. I stad moje pytanie. Jak za tydzien pojde do lekarza to podpytam go dokladnie i nie wyjde dopoki mi nie odpowie.. :-) musze tez wziac jakies zdjecie bo od dawna zadnego nie dostalam.. Wy dostajecie zdjeecia na kazdej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patussa to te getry z H&M też prześwitują skoro mają grubość 60? Kurde gdzie tu się wybrać na zakupy....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, wagę na USG wylicza się z obwodu główki, brzuszka i długości kości udowej. Jest kilka systemów, u mnie na USG wyróżnione są trzy: Shepard, Hadlock i Campbell. I wszystkie trzy nieznacznie się różnią między sobą. Do Mama 6 latki :)... ja od samego początku ciąży mam dużo wydzieliny, bez wkładki nie da się żyć. Śpię zazwyczaj nago, a zawsze bez majtek, więc jak rano po wstaniu nie pójdę prosto do łazienki, żeby założyć bieliznę i wkładkę, to też mi cieknie po nogach. Mówiłam o tym lekarzowi i dowiedziałam się, że nie ma w tym nic złego, o ile wydzielina nie jest zielonkawa lub brązowawa i nie ma ostrego, przykrego zapachu. Więc myślę, że będzie OK:) po prostu efekt silniejszego pobudzenia:) Dietowo: znam Szmizjerkę. Dzisiaj byłam w Szmizjerce na Żelaznej, bo akurat odbierałam w okolicy Feminy książkę. W poniedziałek wybiorę się do tego nowego, o którym napisałaś. Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Allegro, jak nie działało, tak nie działa. Próbowałam w kilku przeglądarkach, używam Mozilli i Chrome'a, nawet specjalnie ściągnęłam Operę... I klops... :/ Może to także efekt tego, że internet dostarcza mi UPC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Messi29, te moje akurat prześwitują, nadają się tylko do takiej długiej tuniki, ale może teraz są jakieś inne? Zerknij sobie na ich stronkę internetową i kolekcje dla mam przejrzyj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! widzę, że zawrzało. Ja się zgadzam z mamą 6-latki w opini o L4. No w każdym razie ja teraz jestem na L4 od wt, dziś byłam na kontrolii i lekarka postraszyła mnie, że mogę mieć zapalenie oskrzeli jeśli nie wezmę antybiotyku aumentin. Ja już byłam 3 razy chora w tej ciąży, i zawsze obyło się bez antybiotyku, po prostu z tydzień wyleżałam, jadłam czosnek itd i mi przeszło, wiec nie wiem co robić. szczególnie, że ta lekarka jakaś zakręcona była, kazała mi jeszcze zadzwonić do gina i spytać czy mogę wziąć, wieć w końcu nie wiem czy muszę czy nie...brałyście już antybiotyk w ciąży? Na necie pisze,że jest bezpieczny, ale może tak poczekam przez weekend czy mi się polepszy...kurde co za pech z tymi chorobami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virada tez bralam antybiotyk na zapalenie oskrzeli. I tez lekarka kazala mi dopytac ginekologa czy moge go brac i tez mnie nastraszyla dosc. Ja bralam augmentin czy jakos tak sie nazywal.. Ginekolog powiedzial mi wtedy ze jest bezpieczny dla dziecka i mam brac i sie wygrzac. Do tego jeszcze powiedzial zeby 5-6razy dziennie pic duza stolowa lyzke stodalu. Syrop wykrztusny i pomagal. Nie dusil kaszel i sie zaczelo odrywac..:-) ja bym na twoim miejscu nie czekala bo od zapalenia oskrzeli jest niedaleko do zapalenia pluc i pobytu w szpitalu. Jak masz watpliwosci to moze przedzwon do swojego ginekologai zapytaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×